2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

leowoman
    Katılımcı

.

leowoman
    Katılımcı

Halihazırda Türkiye ve Almanyadaki seyahat yasaklarından ötürü kendilerine 10 nisandan itibaren almanyaya giriş hakkı tanılan kişiler ve koşullarla ilgili detaylı bilgilendirmeyi ekte paylaşıyorum.
    Bilginize

hamburg26
    Katılımcı

Halihazırda Türkiye ve Almanyadaki seyahat yasaklarından ötürü kendilerine 10 nisandan itibaren almanyaya giriş hakkı tanılan kişiler ve koşullarla ilgili detaylı bilgilendirmeyi ekte paylaşıyorum. Bilginize

Merhaba, uçuşların 1 Mayısa uzatulmasiyla ile ilgili duyuruyu göremedim. Çarşamba günü o konu kesinleşecek diye biliyorum

Cns24
    Katılımcı

Türk hava yolları 1 mayıstan itibaren uçuşlara başlıyormuş bilet satışlarida var. 5 aydan fazladır vize bekliyorum inşallah artık biter bu süreç🙏🙏😞

melo1903melo
    Katılımcı

merhaba arkadaslar oncelikle vize bekleyen herkese bu yolda bol sans ve sabir diliyorum , bir konu hakkinda tercrubeli arkadaslardan yorum bekliyorum 16 martta izmir konsoloslugundan aile birlesim vizesi , almanyada evlenme vizesine basvuruda bulundum yanilmiyorsam prosedur zaten evliligini turkiyede yapan arkadaslarla birebir ayni diye dusunuyorum ,akabinde 18 martta hamburg yabancilar subesi  nisanlima istenen evraklar listesini posta yoluyla yollamis ve bir hafta sonra nisanlim istenen butun evraklari hamburg yabancilar subesine  gondermistir , sormak istedigim konu nisanlim butun evraklari eksiksiz  teslim etmistir ancak su asamada nisanlim anne ve babasi ile ikamet etmekte ve ev metrekare olarak sorun teskil etmemektedir  yanliz soyle bir durum soz konusu  nisanlim devletten  herhangi bir sosyal yardim almamakla beraber net  maasinin 3000 euro civarinda oldugunu fakat su an oturdugu ev yani  babasinin sosyal yardim tarafindan karsilanmasi bizim acimizdan olumsuz bir durum yaratir mi bunun bir kurali varmidir tecrubeli arkadaslarin yorumun beklemekteyim bu arada nikah tarihimizin 27 nisanda oldugunu belirtmek istiyorum su kosullarda vizem ciksa bile  ertelemketen baska secenegimiz olmadigini dusunuyoruz herkese saygilar D.r AKIN

Akdemir51
    Katılımcı

merhaba arkadaslar oncelikle vize bekleyen herkese bu yolda bol sans ve sabir diliyorum , bir konu hakkinda tercrubeli arkadaslardan yorum bekliyorum 16 martta izmir konsoloslugundan aile birlesim vizesi , almanyada evlenme vizesine basvuruda bulundum yanilmiyorsam prosedur zaten evliligini turkiyede yapan arkadaslarla birebir ayni diye dusunuyorum ,akabinde 18 martta hamburg yabancilar subesi  nisanlima istenen evraklar listesini posta yoluyla yollamis ve bir hafta sonra nisanlim istenen butun evraklari hamburg yabancilar subesine  gondermistir , sormak istedigim konu nisanlim butun evraklari eksiksiz  teslim etmistir ancak su asamada nisanlim anne ve babasi ile ikamet etmekte ve ev metrekare olarak sorun teskil etmemektedir  yanliz soyle bir durum soz konusu  nisanlim devletten  herhangi bir sosyal yardim almamakla beraber net  maasinin 3000 euro civarinda oldugunu fakat su an oturdugu ev yani  babasinin sosyal yardim tarafindan karsilanmasi bizim acimizdan olumsuz bir durum yaratir mi bunun bir kurali varmidir tecrubeli arkadaslarin yorumun beklemekteyim bu arada nikah tarihimizin 27 nisanda oldugunu belirtmek istiyorum su kosullarda vizem ciksa bile  ertelemketen baska secenegimiz olmadigini dusunuyoruz herkese saygilar D.r AKIN

Merhaba bizde hamburg yabancılar dairesine
    Gereken  evrakları teslim.ettik sizler gibi beklemedeyiz.  Eşiniz alman vatandaşi ise  ev ile ilgili evrak  istemiyorlar sorun olacağını zannetmiyorum.  Aksi bir durum  olsa bile eşinizin maaşı gayet güzel .  Sikinti yapmayın  ev ile  ilgili belge istemedilerse sorun yok

hamburg26
    Katılımcı

Merhaba, hocam Almanya'nın bazı eyaletlerinde eşi alman vatandaşı olan kişilerin başvurusunda gelir ve konutla ilgili beklentileri olmadığını biliyoruz.hamburg da buna dahil diye biliyoruz . Umarım kısa sürede vize onayınız gelir ve nikahinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Zeynepakbas
    Katılımcı

Merhabalar,
    Bugün Schleswig-Holstein eyaletinde bulunan Eutin yabancilar dairesi eşime mail üzerinden dönüş yapip ilettigimiz evraklarin ulastigini ve pozitif sonuclandigini, Konsolosluga ilettiklerini belirtmişler. Muhtemelen pasaportum yakın bir zamanda ulaşacak. Darısı sizlerin başına ☘️

4 Mart – Basvuru
    7 Nisan – Yabancılar Dairesinin Araması
    7 Nisan – Eşimin Evrakları Maille Göndermesi
    14 Nisan – Pozitif Sonuçlandığına Dair Bilgilendirme

hamburg26
    Katılımcı

Merhabalar,
    Bugün Schleswig-Holstein eyaletinde bulunan Eutin yabancilar dairesi eşime mail üzerinden dönüş yapip ilettigimiz evraklarin ulastigini ve pozitif sonuclandigini, Konsolosluga ilettiklerini belirtmişler. Muhtemelen pasaportum yakın bir zamanda ulaşacak. Darısı sizlerin başına ☘️

4 Mart – Basvuru

Merhaba, müthiş bir hizla işleminiz sonuçlanmış. İnşallah kısa süre içinde pasaportunuz elinizde olur ve eşinize kavuşursunuz.
    Bu arada eksik evrak ne istemişlerdi ?

Zeynepakbas
    Katılımcı

Merhaba, müthiş bir hizla işleminiz sonuçlanmış. İnşAllah kısa süre içinde pasaportunuz elinizde olur ve eşinize kavuşursunuz.
    Bu arada eksik evrak ne istemişlerdi ?

Merhaba, evet cok sevindik bizde haberi alınca 🙏🏽☘️ insallah sizinkide çabucak sonuçlanır..
    eşimden sadece 3 aylik maas bordrosu istemişler baska evrak istenmemiş, evin kira olup olmadigi sorulmuş ama ev satin aldığımızı soylemis tapu vs. gönderebilirim demiş, gerek duyulmamis. Sadece maaş bordrosunu gonderin oyleyse demişler. Eşim alman vatandasi belki ondan olabilir 🥰

Akdemir51
    Katılımcı

Merhabalar,

4 Mart – Basvuru

Hayırlı olsun bende 3 mart 'ta başvuru yaptım. Tabiki eyalet ve yoğunluğa gore değişebiliyor. Bende beklemedeyim  darısı başıma inşallah.

Zeynepakbas
    Katılımcı

Hayırlı olsun bende 3 mart 'ta başvuru yaptım. Tabiki eyalet ve yoğunluğa gore değişebiliyor. Bende beklemedeyim  darısı başıma inşAllah.

Tesekkurler, insallah sizinkinden de haber gelir yakinda.. 🥰🙏🏽☘️

Akdemir51
    Katılımcı

Tesekkurler, insAllah sizinkinden de haber gelir yakinda.. 🥰🙏🏽☘️

Merhaba öncelikle olaya tam hakim değilim. Doğruluğunu %100 kanıtlayamiyorum. Whatsap kurs grubumuzdan  sürekli arkadaşlarım  ile temas halindeyim.  Bir-çok arkadaşım başvuru yaptığı için  sürekli bilgi paylaşımı yapıyoruz  bugün arkadasimizin  vizesinin 24 martta onaylandığını ve istanbul konsolosluguna  bildirildigini  ogrendik .  Tabi arkadasimizda  doğal olarak neden hayla pasaportunun  bu tarihe kadar eline geçmediğini araştırmış.  Komşusu alman konsolosluğunda guvenlik  gorevlisiymis .  Ve vize bölümü  çalışmadığı için izindelermis .  Bilginiz olsun yani 24 martta onaylanmis  ve bugün 15 nisan  baya zaman geçmiş.  Vize onaylansa  bile mesele buranın vizeyi  pasaporta basıp göndermesi.  Yukarıda belirttiğim.gibi almış olduğum.bilgi budur
    %100 dogrulugunu  kanitlayamiyorum .  Yanlış yonlendirmeyim  bilginiz olsun. Şuan zaten istanbul ankara  izmir konsolosluğu  vize bölümü  çalışmıyor.

Zeynepakbas
    Katılımcı

Merhaba öncelikle olaya tam hakim değilim. Doğruluğunu %100 kanıtlayamiyorum. Whatsap kurs grubumuzdan  sürekli arkadaşlarım  ile temas halindeyim.  Bir-çok arkadaşım başvuru yaptığı için  sürekli bilgi paylaşımı yapıyoruz  bugün arkadasimizin  vizesinin 24 martta onaylandığını ve istanbul konsolosluguna  bildirildigini  ogrendik .  Tabi arkadasimizda  doğal olarak neden hayla pasaportunun  bu tarihe kadar eline geçmediğini araştırmış.  Komşusu alman konsolosluğunda guvenlik  gorevlisiymis .  Ve vize bölümü  çalışmadığı için izindelermis .  Bilginiz olsun yani 24 martta onaylanmis  ve bugün 15 nisan  baya zaman geçmiş.  Vize onaylansa  bile mesele buranın vizeyi  pasaporta basıp göndermesi.  Yukarıda belirttiğim.gibi almış olduğum.bilgi budur
    %100 dogrulugunu  kanitlayamiyorum .  Yanlış yonlendirmeyim  bilginiz olsun. Şuan zaten istanbul ankara  izmir konsolosluğu  vize bölümü  çalışmıyor.

Bilgilendirme için cok teşekkürler 🙏🏽 Umarim yakin zamanda acilir vize bölümü de, bizlere ulasir pasaportlarimiz 😊

hamburg26
    Katılımcı

Merhaba, son zamanlarda farklı forumlarda takip ettigim kadarıyla son iki haftada ankara ve İzmir vize onayı ve pasaport teslim yapti. Fakat İstanbul 2 haftadan fazladır en azından takip ettiğim forumlarda pasaport teslimi yapmadı. Buda sizin İstanbul için vize bölümü haberinizi doğruluyor. Özellikle İzmir den 2-3 kişi duydum pasaport teslimi . İnşallah İstanbul da bekleme yapmaksızın onaylanan vizelerin pasaport teslimine baslar

15 yanıt görüntüleniyor - 106 ile 120 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.