2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

ahmetkaragözcüler
    Katılımcı

Malesef Berlin Baya yoğun Bi şehir olduğundan beklicez gibi gözüküyo mail attık incelemede dediler 42 gündür ne inceleniyorsa.. Alman yabancılar şubesi ise henüz elimize gelmedi bişe söliyemeyiz dedi.. Sizin durum nedir?

bizimkide beklemede 90 gün içersinde cevap verilecek dedi ses yok. çocuk üzerinden başvuru yapmıştım. sizde çocuk üzerinden mi başvuru yaptınız ?

Burak özdemir
    Katılımcı

bizimkide beklemede 90 gün içersinde cevap verilecek dedi ses yok. çocuk üzerinden başvuru yapmıştım. sizde çocuk üzerinden mi başvuru yaptınız ?

Sizin daha çabuk hallolur sanırım çocuk üzerinden olduğu için sizinki daha acilmiş umarım öle olur.. Ben eşim üzerinden yaptım halen beklemedeyim.

ahmetkaragözcüler
    Katılımcı

Sizin daha çabuk hallolur sanırım çocuk üzerinden olduğu için sizinki daha acilmiş umarım öle olur.. Ben eşim üzerinden yaptım halen beklemedeyim.

hepimiz için hayırlısı olsun biran önce ailelerimize kavuşalım inşallah

Burak özdemir
    Katılımcı

hepimiz için hayırlısı olsun biran önce ailelerimize kavuşalım inşAllah
    [/quote
    22 Eylül İzmir konsolosluk görüşmem eşimden hiç Bi evrak istememesi ve hiç haber verilmemesi ile birlikte bugün vizem elime ulaşmıştır. Süreçle ilgili sorulacak sorular olursa cani gönülden cevap veririm. 22 Eylül İzmir konsoloslukta görüşme yaptım. Berline gidicem nasipse.

ahmetkaragözcüler
    Katılımcı

hepimiz için hayırlısı olsun biran önce ailelerimize kavuşalım inşAllah
    [/quote
    22 Eylül İzmir konsolosluk görüşmem eşimden hiç Bi evrak istememesi ve hiç haber verilmemesi ile birlikte bugün vizem elime ulaşmıştır. Süreçle ilgili sorulacak sorular olursa cani gönülden cevap veririm. 22 Eylül İzmir konsoloslukta görüşme yaptım. Berline gidicem nasipse.

hayırlı mübarek olsun kardeşim. eş üzerinden başvuru yapmıştın.  çalışıyor mu eşin gelir beyanı da istemediler sanırım. iyi bir firmada çalışan kişilerde bu şekilde yaptığını duydum.

Burak özdemir
    Katılımcı

hayırlı mübarek olsun kardeşim. eş üzerinden başvuru yapmıştın.  çalışıyor mu eşin gelir beyanı da istemediler sanırım. iyi bir firmada çalışan kişilerde bu şekilde yaptığını duydum.

Teşekkür ederim darısı tüm bekliyenler in başına inşallah. Cok şaşırdık daha cuma günü evraklarımı sordum almanyaya dahi daha gitmediği Türkiye de incelendiği söylendi çarşamba ne mail geldi ne mesaj kapıyı açtım kargo firması şok olduk cok ilginç gelişti herşey yani. Eşim akrabasının sürücü kursunda calisiyo 2300 civarı göstermişti maaşını. Sormak istediğiniz ne varsa sorabilirsiniz cani gönülden yardımcı olmak isterim bu zor süreçte..

seraf
    Katılımcı

Teşekkür ederim darısı tüm bekliyenler in başına inşAllah. Cok şaşırdık daha cuma günü evraklarımı sordum almanyaya dahi daha gitmediği Türkiye de incelendiği söylendi çarşamba ne mail geldi ne mesaj kapıyı açtım kargo firması şok olduk cok ilginç gelişti herşey yani. Eşim akrabasının sürücü kursunda calisiyo 2300 civarı göstermişti maaşını. Sormak istediğiniz ne varsa sorabilirsiniz cani gönülden yardımcı olmak isterim bu zor süreçte..

hayırlı olsun darısı başımıza inşallah hayirlisyla tabi…eşiniz Alman vatandaşı mi?

Burak özdemir
    Katılımcı

hayırlı olsun darısı başımıza inşAllah hayirlisyla tabi…eşiniz Alman vatandaşı mi?

Teşekkür ederim inşallah.. Evet eşim 5 ay önce falan alman vatandaşı oldu. Ben a1 için kursa yazıldım o alman vatandaşlığına başvurdu aynı dönemde.

Mor17
    Katılımcı

Herkese merhaba. Bir süredir takip ediyorum bu Formu. Almanca öğretmeniyim dil sıkıntım yok ama  eşim şuan çalışmadığı ve Pandemi süreci olduğu için ümitsizliğe kapılmıştım.
    19 Ağustos’ta İstanbuI Idataya başvurdum.
    29 Eylül’de İstanbul konsolosluğuna randevu verildi.
    26 Ekim’de Almanya’ya eşime mektup gönderildi.
    27 Ekim görüşmeye gitti. Alman vatandaşı olduğu için kendisinden sadece kira sözleşmesi istenildi. Maaş kağıdına gerek yok denilmiş.(Doğuştan Alman vatandaşı değil belirtmek istedim)
    4 Kasım Eve pasaportum geldi.
    Eyalet: Baden Württemberg / Stuttgart
    Benzer durumda olan birilerine faydam olur diye bilgilendirmek istedim.
    Herkese hayırlı güzel haberler gelir inşallah.

Burada ikametim devam etmeyeceği için yapmam gereken bir işlem var mıdır? Belediyeye bildirme anlamında. Ayrıca giderken her hangi bir belge lazım mıdır?
    Şimiden herkese geri bildirim için teşekkür ederim.
    Sevgiler.

ahmetkaragözcüler
    Katılımcı

Herkese merhaba. Bir süredir takip ediyorum bu Formu. Almanca öğretmeniyim dil sıkıntım yok ama  eşim şuan çalışmadığı ve Pandemi süreci olduğu için ümitsizliğe kapılmıştım.
    19 Ağustos’ta İstanbuI Idataya başvurdum.
    29 Eylül’de İstanbul konsolosluğuna randevu verildi.
    26 Ekim’de Almanya’ya eşime mektup gönderildi.
    27 Ekim görüşmeye gitti. Alman vatandaşı olduğu için kendisinden sadece kira sözleşmesi istenildi. Maaş kağıdına gerek yok denilmiş.(Doğuştan Alman vatandaşı değil belirtmek istedim)
    4 Kasım Eve pasaportum geldi.
    Eyalet: Baden Württemberg / Stuttgart
    Benzer durumda olan birilerine faydam olur diye bilgilendirmek istedim.
    Herkese hayırlı güzel haberler gelir inşAllah.

Burada ikametim devam etmeyeceği için yapmam gereken bir işlem var mıdır? Belediyeye bildirme anlamında. Ayrıca giderken her hangi bir belge lazım mıdır?
    Şimiden herkese geri bildirim için teşekkür ederim.
    Sevgiler.

hayırlı olsun darısı tüm bekleyenlerin başına inşallah. bir kaç gündür çok güzel haberler geliyor forumda bunlar umut verici. eş üzerinden başvuru yaptınız sanırım.

revoltblue
    Katılımcı

Merhaba..

daha önce esini bu yollardan getirmis biri olarak söyluyorum..

yaptiginiz evlilik sahte degilse, aranizda bariz bi yas farki yok ise.. hic biseyden korkmayin.. hepiniz geleceksiniz.. öyle ya da böyle.. 1 ay ya da 10 ayda.. ama gelecekseniz..

bazen görüyorum burda sacma sapan yorumlar.. yok o eyalet yok bu eyalet.. alman göcmen yasasi tekdir arkadasim.. eyalet falan sallamaz.. ic isleri bakanligina baglidir.. eyalet baskanliginin göcmen yasasi üstünde hicbir yaptirim gücü yoktur!

yok berlinde gittim yüzüme güldü, köln de gittim kadin somurtkandi.. yok memura bagliymis.. yok öyle birsey.. memur kanunu uygulamaya zorunludur..  uzayan süreclerin tek sebebi memurun ay size ne sirinsin ay ne hanzosun demesine bagli degil, olusan yogunluga bagli.. cikip Türklerin az oldugu yerlere basvurursaniz gelir 1 ayda cok oldugu yere basvurursaniz gelir 10 ayda..  pandemi süreci isi uzatiyor.. ama kaderiniz bi memurun menepoz olup olmamasina  ya da eyalete bagli falan degil..  hic bir memur kafasina göre karar veremez.. keyfi yaptirimlarin bedelleri olur..  hic bir memur bunu göze alamaz..

dilerim hepimiz en kisa sürede sevdiklerinize kavusursunuz..

ha almanya icin bi insanin duygularini, bedenini kullanan aranizda kac kisi varsa o vize ugruna.. umarim sürüm sürüm sürünürsünüz..

seraf
    Katılımcı

Merhaba..

daha önce esini bu yollardan getirmis biri olarak söyluyorum..

yaptiginiz evlilik sahte degilse, aranizda bariz bi yas farki yok ise.. hic biseyden korkmayin.. hepiniz geleceksiniz.. öyle ya da böyle.. 1 ay ya da 10 ayda.. ama gelecekseniz..

bazen görüyorum burda sacma sapan yorumlar.. yok o eyalet yok bu eyalet.. alman göcmen yasasi tekdir arkadasim.. eyalet falan sallamaz.. ic isleri bakanligina baglidir.. eyalet baskanliginin göcmen yasasi üstünde hicbir yaptirim gücü yoktur!

yok berlinde gittim yüzüme güldü, köln de gittim kadin somurtkandi.. yok memura bagliymis.. yok öyle birsey.. memur kanunu uygulamaya zorunludur..  uzayan süreclerin tek sebebi memurun ay size ne sirinsin ay ne hanzosun demesine bagli degil, olusan yogunluga bagli.. cikip Türklerin az oldugu yerlere basvurursaniz gelir 1 ayda cok oldugu yere basvurursaniz gelir 10 ayda..  pandemi süreci isi uzatiyor.. ama kaderiniz bi memurun menepoz olup olmamasina  ya da eyalete bagli falan degil..  hic bir memur kafasina göre karar veremez.. keyfi yaptirimlarin bedelleri olur..  hic bir memur bunu göze alamaz..

dilerim hepimiz en kisa sürede sevdiklerinize kavusursunuz..

ha almanya icin bi insanin duygularini, bedenini kullanan aranizda kac kisi varsa o vize ugruna.. umarim sürüm sürüm sürünürsünüz..

evet tabi kanun neyse onu uyguluyorlar.ama benim dosyamin önüne geldiği memur 1 ay izne çıkmış benim dosyamı kenara atmış gelince bakarım diye.bu keyfi değil mi yani? başka bir memura paslayabilirdi.neyse geldi tatilden bizim dosyada eksik evrak varmış B1 diye bir yere mail atmis ondan gelecek cevaba göre dosyaya bakmaya başlayacakmış tabi aylarca bekliyoruz biz kimin umrunda sanki oranın vatandasimiyiz onlar da hakli.insallah daha fazla beklemez hayirlisiyla gideriz hepimiz….

seraf
    Katılımcı

hayırlı olsun darısı tüm bekleyenlerin başına inşAllah. bir kaç gündür çok güzel haberler geliyor forumda bunlar umut verici. eş üzerinden başvuru yaptınız sanırım.

Alman vatandaşı olanlardan haber geliyor genelde …diğerlerinden bir cevap yok hala……

Mor17
    Katılımcı

Evet ben eş üzerinden başvuru yaptım. Bir de bazı yorumlarda Alman vatandaşından maaş belgesi isteniliyor diye yazıldığı için özellikle bu konuya değinmek istedim.Memur; almansınız gerek yok demiş. Doğuştan Alman olmaya da gerek yok. Eşimin yanında onayı verip İstanbul’a mail atmış Eve pasaport 3 gün ile 1 hafta arası ulaşır demiş tam da öyle oldu.

revoltblue
    Katılımcı

evet tabi kanun neyse onu uyguluyorlar.ama benim dosyamin önüne geldiği memur 1 ay izne çıkmış benim dosyamı kenara atmış gelince bakarım diye.bu keyfi değil mi yani? başka bir memura paslayabilirdi.neyse geldi tatilden bizim dosyada eksik evrak varmış B1 diye bir yere mail atmis ondan gelecek cevaba göre dosyaya bakmaya başlayacakmış tabi aylarca bekliyoruz biz kimin umrunda sanki oranın vatandasimiyiz onlar da hakli.insAllah daha fazla beklemez hayirlisiyla gideriz hepimiz….

cikmiyorlar iste izne.. karantinaya giriyorlar.. su an almanya günde 20.000 korona sayilarina ulasti.. benim yasadigim Köln de.. nerdeyse  herkes karantinada.. yok baska memura versinmis.. alir mi sence o memur? o memurun tek isi yozgattan gelecek mahmut mu saniyorsun?  sen sadece basvurular türkiyeden mi saniyorsun? sen su an 4. siradasin.. en cok hindistan sonra rusya sonra pakistandan.. herkes kendine öncelik istiyor..  yok sen Türkiyede ki 2000 sayilarina inaniyorsan oda senin sorunun banane..  ben herkesi anliyom vize basvurdunuz ve diyorum ki alayiniza gelecek eger esiniz ile aranizda bariz yas farki yoksa.. yas farki varsa yemiyorlar iste diyorlar sen almanyaya gelmek icin sahte ask romani yaziyorsun.. daha ne uzatiyorsun gelecek iste vizen..  baska memura atsinmis.. biri karantiya gittimi tüm kurum gidiyor.. onla baglantisi olan herkes gidiyor..  bu sene 38.000 üstünde basvuru var aile birlesimine sadece türkiyeden.. toplamda 160.000 üzeri basvuru var tüm dünyadan.. bende anlamiyorum ki siz ne saniyoruz memurlari makine falan mi? oturdular mahmutla ilgeniyorlar bir tek.. sabir arkadasim sabir.. cözülecek hersey..

15 yanıt görüntüleniyor - 1,171 ile 1,185 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.