2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

ahmetkaragözcüler
    Katılımcı

Rheinland eyaletinde yaşıyor, 3 aydır sosyal yardım alıyor. Tam benim başvurma denk geldi şansızlık işte

çocuk üzerinden mi başvuru yaptınız yoksa eş üzerinden mi ?

Monte Kristo Kontu
    Katılımcı

>

çocuk üzerinden mi başvuru yaptınız yoksa eş üzerinden mi ?

Eş üzerinden aile birleşimi başvurusu, ama daha önce 12 defa almanyaya gitmişim, 7-8 tanede turist vize reddi var, belki bu yüzden zorluk çıkardılar

DENIZ YAKAR
    Katılımcı

Selam Herkese.
    21.09 tarihinde İzmir konsolosluğundan başvuru yaptım. Az önce onaylanmış pasaportum geldi.
    yapılacak başka bir işlem yada alınacak bir belge var mı ?
    bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
    darısı başımıza arkadaşlar

Gumu17
    Katılımcı

Selam Herkese.
    21.09 tarihinde İzmir konsolosluğundan başvuru yaptım. Az önce onaylanmış pasaportum geldi.
    yapılacak başka bir işlem yada alınacak bir belge var mı ?
    bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
    darısı başımıza arkadaşlar

Ne çabuk geldi ben üçüncü aya giriyorum neye göre böyle hızlı veriyorlar hayret ediyorum hayırlı olsun bu arada

DENIZ YAKAR
    Katılımcı

10 gün önceden onaylanmıştı aslında. Eşime gelen gerekli evrak mektubunu geç görmemiz nedeni ile 10 gün daha uzadı.
    küçük bir şehire gideceğimden dolayı erken onaylanmış. siz hangi şehire gideceksınız ?

Burak özdemir
    Katılımcı

Ne çabuk geldi ben üçüncü aya giriyorum neye göre böyle hızlı veriyorlar hayret ediyorum hayırlı olsun bu arada

Abimin erken cıktı bende 22.08 de görüşme yaptım İzmir den berline gidiyorum 40 gündür bekliyorum henüz evraklarım almanyaya bile ulaşmamış malesef.

Gumu17
    Katılımcı

10 gün önceden onaylanmıştı aslında. Eşime gelen gerekli evrak mektubunu geç görmemiz nedeni ile 10 gün daha uzadı.
    küçük bir şehire gideceğimden dolayı erken onaylanmış. siz hangi şehire gideceksınız ?

Nürnberg gideceğim şehir hayırlısı artık inşallah o mektup biran önce bize de gelir diye dua ediyoruz

Gumu17
    Katılımcı

Abimin erken cıktı bende 22.08 de görüşme yaptım İzmir den berline gidiyorum 40 gündür bekliyorum henüz evraklarım almanyaya bile ulaşmamış malesef.

Benim de başvurum 20.08 tarihindeydi evraklarım Eylül ortasında Nürnberge gitmiş orda bekliyor başka da bir bilgi yok zaten

Burak özdemir
    Katılımcı

Benim de başvurum 20.08 tarihindeydi evraklarım Eylül ortasında Nürnberge gitmiş orda bekliyor başka da bir bilgi yok zaten

Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah bizde Eylül 22 den beri evrakların almanyaya ulaşmasını bekliyoruz şansınız bol olsun inşallah.

DENIZ YAKAR
    Katılımcı

eşimden ilk önce herhangi bir evrak istememişlerdi. Sadece telefonda konuşarak mülakat yaptılar; oda  tamamen şansımıza oldu.
    Eşim evrakların gelip gelmediğini sormak için aradığında evrakların geldiğini söylemişler ve hazır siz bizi aramışken gerekli soruları telefonda soralım demişler. bu görüşme cuma günü oluyor akabinde salı günü evine mektup geliyor yaşadığınız evin kendinize ait olduğuna dair gerekli evrak talep edilmektedir diye.
    Eşim pazartesi evrakları teslim etti. Salı günü pasapaotum kargo edilmiş bu akşam kargom elıme gectı.
    Yani Almanyada onaylanan basvurudan 1 gün sonra kargom yola çıkmış arkdaşlar.

Gumu17
    Katılımcı

Ekim ayından beri nürnbergdedir evraklarınız sanırım yanlış yazdınız? Biz mail attık türkiyeye fakat halen inceleme altında olduğu söylendi ne hikmetse 40 gündür almanyaya göndermediler evrakları.

Biz aradık sorduk Eylül ortasında Nürnbergde dedi ortalama 3 ay sürüyormuş zaten peki dedik bekliyoruz konsolosluğun bize verdiği bilgi böyleydi

seraf
    Katılımcı

20 temmuz başvuru
    5 eylül eşimin evrak teslimi
    26 ekim eksik evrak istendi
    29 ekim eksik evrak teslimi
    bu işin sonu yok 4 ay oldu pandemiyi de sayarsak 1 seneyi geçti …Berlin.

Aya90
    Katılımcı

İyi günler tekrardan herkese ben 1 ay önce ailebirleşimiminde red aldım maaş yetersizliğinden dolayı ve eşim ekstra bir minijob iş bulup itirazımızı yaptık 1 ay içerisinde artı eşimin iş yeri geldiğinde iş yerinde çalışacağıma ve 450 Euro para alınacağımı belirtmiş bütün evrakları verdik beklemedeyiz benim öğrenmek istediğim red alıp redden sonra itiraz eden ve itirazdan sonra vize onayı alan arkadaşlarımız var mı ? Yada sizin bildiğiniz bu durumu yaşayıp itirazdan vize alan ? 2. Sorum ise maaş yetersizliğinden dolayı red almıştık bunu tamamladık bundan sonra ekstra bir maddeden red verebilirler mi yoksa  başka bir sorun olsaydı ekstra o maddeyi yazarlarmıydı kağıda yoksa hangi maddelerden red aldıysam hepsini birden mi yazıyorlar bir bilgisi olan paylaşabilir mi ?

ahmetkaragözcüler
    Katılımcı

benimde berlin halen bekliyorum daha dosya ulaşmamış berline. ankaradan başvuru yapmıştım. 28.09 tarihinde anladığım kadarıyla daha çok bekleriz berlini.

Burak özdemir
    Katılımcı

benimde berlin halen bekliyorum daha dosya ulaşmamış berline. ankaradan başvuru yapmıştım. 28.09 tarihinde anladığım kadarıyla daha çok bekleriz berlini.

Malesef Berlin Baya yoğun Bi şehir olduğundan beklicez gibi gözüküyo mail attık incelemede dediler 42 gündür ne inceleniyorsa.. Alman yabancılar şubesi ise henüz elimize gelmedi bişe söliyemeyiz dedi.. Sizin durum nedir?

15 yanıt görüntüleniyor - 1,156 ile 1,170 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.