2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Nesibi
    Katılımcı

Merhaba, sizin hangi şehirdi 4 ay sürmüştü?

Münih icin 4 ay sürmüstü.

seraf
    Katılımcı

Arkadaşlar biz ausländerbehörde aradık kadın demiş ki oturumunuzu veren yerden haber bekliyorum kesinleşmesi lazım demiş sonra ailene bakacağız demiş ve iş yerine bağlı oturumun demiş .işini değiştirmişsin demiş.B1 falan demiş eşim anlamamış almanca si çok yok işte çalışmaktan kursa az gitmişti..

Monte Kristo Kontu
    Katılımcı

25 gün oldu başvuru yapalı, dün konsolosluğa mail gönderdim. Bugün cevap geldi, evraklarınız yabancılar dairesine gönderilmiştir, 90 gün sürebilir lütfen bir daha sormayınız mail göndermeyiniz yazmışlar

Tayni
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba herkese, 7 eylülde istanbuldan başvuru yapmıştım ama halen ses yok, bu süre içerisinde eşimin hamile olduğu bilgisini edindik, sizce doktordan bir belge alıp bunu konsolosluğa mail ile göndermeli miyim ? Yada direk fiziki olarak mı sunmak gerekli ? Olumlu bir etkisi olur mu ? Bigi ve tecrübesi olan arkadaşlar yazarsa çok memnun olurum. Allah herkese sabır versin.

Monte Kristo Kontu
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba herkese, 7 eylülde istanbuldan başvuru yapmıştım ama halen ses yok, bu süre içerisinde eşimin hamile olduğu bilgisini edindik, sizce doktordan bir belge alıp bunu konsolosluğa mail ile göndermeli miyim ? Yada direk fiziki olarak mı sunmak gerekli ? Olumlu bir etkisi olur mu ? Bigi ve tecrübesi olan arkadaşlar yazarsa çok memnun olurum. Allah herkese sabır versin.

Bir haftada vizesini alanıda biliyorum 15 ay bekleyenide, bunu neye göre yapıyorlar bilmiyorum. Heralde şansa kadere kalmış.

Hamburg001
    Katılımcı

Arkadaşlar pasaportum kargoya verilmiş .

seraf
    Katılımcı

hadi hayırlı haberler alasiniz. ..ne kadar beklemistiniz?

Hamburg001
    Katılımcı

hadi hayırlı haberler alasiniz. ..ne kadar beklemistiniz?

21 Eylül de başvurmuştum

Monte Kristo Kontu
    Katılımcı
    Code:

Büyük ihtimal vizeniz onaylanmıştır, bizi ne arayan oldu ne soran, ne evrak isteyen.

Hamburg001
    Katılımcı

21 Eylül'de başvurduğum aile birleşimi vizesi  bugün geldi. Darısı tüm bekleyenlerin başına inşallah.

Metin82
    Katılımcı

Hayırlı olsun çok hızlı süreç işlemiş. Eşiniz Alman vatandaşımı?

Metin82
    Katılımcı

Bu vize sürecinde iş değişikliği yapılınca her hangi bir bekleme süresi uygulanıyor mu? Yoksa sadece çalışıp çalışılmadıgına mı bakılıyor? Süreli ve süresiz iş anlaşmasıda bir değişiklilik gösteriyor mu?

seraf
    Katılımcı

Bu vize sürecinde iş değişikliği yapılınca her hangi bir bekleme süresi uygulanıyor mu? Yoksa sadece çalışıp çalışılmadıgına mı bakılıyor? Süreli ve süresiz iş anlaşmasıda bir değişiklilik gösteriyor mu? Eşim iş değişikliği yapıp bunu da haber vermediği için şubedeki bayan bizim vizeyi askıya alıp izne çıkmış. dün gelmiş izinden iş değişikliğiden dolayi oturum bir yere mail atmış oturum ise bağlı olduğu için ordan cevap bekliyormuş. biz de acelemiz var aylardır bekliyoruz zaten deyince bize bir mail adresi verdi buraya mail atın gelen cevabı gönderin ben de vizeyi onaylayacagim demiş.Buarada eşimin iş sözleşmesi süresiz..buna onem veriyorlar diye biliyorum

Metin82
    Katılımcı

Bizde bildirde de acaba en son ki iş yerinde belli bir süre çalışması gerekli mi?

Aya90
    Katılımcı

Bizde bildirde de acaba en son ki iş yerinde belli bir süre çalışması gerekli mi?

genelde  süresiz iş sözleşmesi istiyorlar bizden istemişlerdi açıkçası çoğu kişidende sadece 3 aylık maaş bordrosu nu istiyorlar eyaletten eyalete değişiyor

15 yanıt görüntüleniyor - 1,111 ile 1,125 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.