2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Londa
    Katılımcı

Kardeş itiraz dilekçesi konsolosluga almanca dilinde mail yada posta yoluyla yapabilirsin ortalama 3 ay beklersin itiraz etmek icin bence itirazın önce neden oldugunu araştırın, bendr itiriaz etmiştim maaş yüzünden red etmişlerdi ama üç ay bekkedim yine itirazımda red edildi o yüzdün itiraz etmeden önce sebep ögrenmek ve gerekirse yeni basvuru yapmakta yarar var diye düsünüyorum üstelik bir itiraz dilekçesi icin avukata verecegin parada cabası olur

Konsolosluğa kendim gidip dilekçe verebilirmiyim bide eksik evraktan dolayı red vermişler bunu tamamlamaya calisacagiz

ahmetkaragözcüler
    Katılımcı

Arkadaşlar, eşi ve çocuğu alman vatandaşı olup, çocuk üzerinden başvurup red alan var mı. Var ise neden red veriyorlar sebebini bilen. teşekkür ederim.

melo1903melo
    Katılımcı

Kendin verebilirmisin bilmiyorum onu konsoloslugu ara sor ama bence bu pandemide zaten olabildigince teması azaltıyorlar mail yoluyla ulaşabilirsin tabi itiraz dilekçesi iyi yazılmış olması gerekli ve sonrasında aynı telaş bence siz önce eksik evrak ne onu bulun sonra yeniden başvuru yapın cünkü red edilen dosya cok nadir duydum vize verilsin

Tayni
    Katılımcı

bende bilmiyorum hangi belgenin eksik olduğunu alman konsolosluğuna itiraz dilekçesi vereceğim biraz önce mail attım ama itiraz dilekçesini alman konsolosluğuna kapıdan mı veriyoruz bilen varsa yazabilirmi

Allah yardımcınız olsun.

İnşallah itiraz süreciniz hayırlı geçer.

Stuttgart12345
    Katılımcı

Arkadaşlar, eşi ve çocuğu alman vatandaşı olup, çocuk üzerinden başvurup red alan var mı. Var ise neden red veriyorlar sebebini bilen. teşekkür ederim.

Ben alman vatandasiyim dogmamis cocuk üzerinden basvuru yapmistik malesef gelirim yetmedigi icin cocuk dogana kadar islemleri durdurdu yabancilar dairesi dogum belgesinden sonra vizeyi onaylicani söyledi..dogum gerceklesti cuma dogum belgesini alip yabancilar dairesine vericez bakalim hayirlisi artik…esimin zaten vizesi vardi c tipi dogumdan bikacgün önce almanyaya geldi Bundespolizeidan izin belgesiyle dogum icin …yabancilar dairesi onayi verdiginde konsolosluk passportunu istcekmis artik ozaman türkiyeye dönüp vizeyi alip gelicek insallah …Allah herkesin yardimcisi olsun

seraf
    Katılımcı

Konsolosluğa kendim gidip dilekçe verebilirmiyim bide eksik evraktan dolayı red vermişler bunu tamamlamaya calisacagiz

eksik evraktan dolayı red vereceklerine arayıp o belgeyi istemeleri gerekmez mi? en azından ben öyle oluyor diye duymuştum aile birlesimi icin..

Londa
    Katılımcı

eksik evraktan dolayı red vereceklerine arayıp o belgeyi istemeleri gerekmez mi? en azından ben öyle oluyor diye duymuştum aile birlesimi icin..

bende bilmiyorum konsolosluğa mail attım cevap bekliyorum almanyada istenen eksik belgeyi burdaki alman konsolosluğuna teslim edebilirmiyiz onu araştırıyorum enazindan öyle olursa benim için daha iyi olur öyle olursa itiraz dilekçesinin içine eksik olan belgeyide koyup teslim edeceğim

ahmetkaragözcüler
    Katılımcı

direk elinize pasaport gelince biliyorsunuz red olduğunu. eksik evraklar geldiğinde aceleci davranmayıp. evrakları tamamladıktan sonra başvuru yapmak daha iyi sonuç elde ediyor.

ahmetkaragözcüler
    Katılımcı

Ben alman vatandasiyim dogmamis cocuk üzerinden basvuru yapmistik malesef gelirim yetmedigi icin cocuk dogana kadar islemleri durdurdu yabancilar dairesi dogum belgesinden sonra vizeyi onaylicani söyledi..dogum gerceklesti cuma dogum belgesini alip yabancilar dairesine vericez bakalim hayirlisi artik…esimin zaten vizesi vardi c tipi dogumdan bikacgün önce almanyaya geldi Bundespolizeidan izin belgesiyle dogum icin …yabancilar dairesi onayi verdiginde konsolosluk passportunu istcekmis artik ozaman türkiyeye dönüp vizeyi alip gelicek insAllah …Allah herkesin yardimcisi olsun

çocuk üzerinden olunca onay veriliyor ozaman. adınıza sevindim inşallah biran önce eşinize kavuşursunuz.

seraf
    Katılımcı

direk elinize pasaport gelince biliyorsunuz red olduğunu. eksik evraklar geldiğinde aceleci davranmayıp. evrakları tamamladıktan sonra başvuru yapmak daha iyi sonuç elde ediyor.

Eksik belgenin ne olduğunu bile söylememişler…önce eksik neymişş öğrenip tamamlayıp dilekçeyle beraber vermek gerekir bence de …benim de 90 gün dolmak üzere hala ses yok 91.günde arayıp sorabiliyormusum konsolosluğa

Londa
    Katılımcı

Eksik belgenin ne olduğunu bile söylememişler…önce eksik neymişş öğrenip tamamlayıp dilekçeyle beraber vermek gerekir bence de …benim de 90 gün dolmak üzere hala ses yok 91.günde arayıp sorabiliyormusum konsolosluğa

Konsolosluğa mail atın ama almanca olarak kesinlikle cevap veriyolar telefonla fazla bilgi vermiyolar mail atın 90 gün beklemenize gerek yok mail için ekranlarınız almanyaya gitmismi

seraf
    Katılımcı

Konsolosluğa mail atın ama almanca olarak kesinlikle cevap veriyolar telefonla fazla bilgi vermiyolar mail atın 90 gün beklemenize gerek yok mail için ekranlarınız almanyaya gitmismi

Evraklarım Almanyaya başvurumdan 1 ay sonra gitti .eşim tamamlayıp verdi 5 eylülde. bütün bu süreçler 90 günü doldurmadan konsoloslugu aramayın dedikleri için günün dolmasını bekliyorum.eşim De bugün ausländerbehörde arayıp bilgi almaya çalışacak.öncesinde aradı açmadilar email yazdı 1 hafta once ama cvp vermediler. ..

Hamburg001
    Katılımcı

Merhaba,
    Benim sürecimde yeni gelişme var.

Bugün eşime kağıt gelmiş sonuç evrağını 13.10.2020 tarihinde Konsolosluğa gönderdiklerini gizlilik nedeniyle olumlu veya olumsuz cevap veremediklerini belirtmişler.

21 Eylül 2020 Başvuru tarihi
    28 Eylül 2020 Eşimden evrakların istenmesi
    5 Ekim 2020 Eşimin evraklarını gönderdi
    8 Ekim 2020 Yabancılar şubesi henüz benim evraklarımın yabancılar şubesine ulaşmadığını bildirdi.
    13 Ekim 2020 Yabancılar şubesi Konsolosluğa evrakları gönderdiğini bildirdi.

seraf
    Katılımcı

Merhaba,
    Benim sürecimde yeni gelişme var.

Bugün eşime kağıt gelmiş sonuç evrağını 13.10.2020 tarihinde Konsolosluğa gönderdiklerini gizlilik nedeniyle olumlu veya olumsuz cevap veremediklerini belirtmişler.

21 Eylül 2020 Başvuru tarihi
    28 Eylül 2020 Eşimden evrakların istenmesi
    5 Ekim 2020 Eşimin evraklarını gönderdi
    8 Ekim 2020 Yabancılar şubesi henüz benim evraklarımın yabancılar şubesine ulaşmadığını bildirdi.
    13 Ekim 2020 Yabancılar şubesi Konsolosluğa evrakları gönderdiğini bildirdi.

masallah ne güzel süreç hızlı işlemiş biz aylardır bekliyoruz 😔 insallah  sonucunuz olumlu olur… buarada hangi yabancilar subesi? benimki Berlin😒

Hamburg001
    Katılımcı

Tesekkurler insallah sizinki de olumlu olur. Hamburg yabancilar subesi.

Benimki gibi bilgi gelince ortalama ne kadar surede pasaport geliyor bilgisi olan var mi ?

15 yanıt görüntüleniyor - 1,096 ile 1,110 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.