2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Aya90
    Katılımcı

Çok geçmiş olsun 1 yıl bekletilip redmi verilirmiş, çok üzücü bir durum. Eskiden evlenen herkes almanyaya giderdi, şimdi turist vizesi gibi yaptılar

sebebi yine bizim insanımız oraya giden insanlarımızın yaptıkları ve sahte evliliklerin coğalması şuan acısını biz çekiyoruz bu durumun.

Londa
    Katılımcı

Çok sağolun gerçekten çok üzgünüm bir yıl bekledikten sonra böyle oldu ama vazgeçmeyeceğim hicbir şekilde çünkü bana vermek zorundalar onlar yüzünden çocuğum babasız büyüyor

seraf
    Katılımcı

`

seraf
    Katılımcı

sebebi yine bizim insanımız oraya giden insanlarımızın yaptıkları ve sahte evliliklerin coğalması şuan acısını biz çekiyoruz bu durumun.

evet

seraf
    Katılımcı

Çok sağolun gerçekten çok üzgünüm bir yıl bekledikten sonra böyle oldu ama vazgeçmeyeceğim hicbir şekilde çünkü bana vermek zorundalar onlar yüzünden çocuğum babasız büyüyor

çok üzüldüm sabredin ben de bekleme sürecinde yim ama hic umudum yok nedense.. insanları ne hale sokuyorlar perişan olduk benim De çocuğum babasız büyüyor Allah yardımcmz olsn.hangi belge eksikmiş 😑

Monte Kristo Kontu
    Katılımcı

https://m.facebook.com/kaynakalmanca/photos/a.566800216745371/2106236169468427/?type=3&source=54 1 haftada vize vermişler, bu nasıl iştir

golyat
    Katılımcı

20 Ağustos’ta başvuru yaptım ama konsolosluğu aradım 3 ay sürer dedi bavyera eyaleti yoğun mu yoksa sıralama sistemi mi farklı anlamıyorum

Merhaba, Benimde 23.09 başvurum. Bavyera eyaleti Freising şehri sizin hangi şehir. Sizin evraklarınız ulaşmış mı almanyaya?

golyat
    Katılımcı

Bavyera normalde uzun sürüyor ki suanda koronadan dolayi daha bir uzun sürecektir. Ben 4 ayda almistim vizemi 2 sene oluyor. Oyuzden biraz sabretmeniz gerekecek. Hayirlisi olsun hakkinizda umarim cabuk elinize ulasir.

Merhaba, sizin hangi şehirdi 4 ay sürmüştü?

Gumu17
    Katılımcı

Merhaba benim Nürnberg evraklarım ulaşmış Eylül ortasından bekliyormuş nasıl bir süreç bende anlamadım hayırlısı artık

Londa
    Katılımcı

çok üzüldüm sabredin ben de bekleme sürecinde yim ama hic umudum yok nedense.. insanları ne hale sokuyorlar perişan olduk benim De çocuğum babasız büyüyor Allah yardımcmz olsn.hangi belge eksikmiş 😑

bende bilmiyorum hangi belgenin eksik olduğunu alman konsolosluğuna itiraz dilekçesi vereceğim biraz önce mail attım ama itiraz dilekçesini alman konsolosluğuna kapıdan mı veriyoruz bilen varsa yazabilirmi

seraf
    Katılımcı

Merhaba benim Nürnberg evraklarım ulaşmış Eylül ortasından bekliyormuş nasıl bir süreç bende anlamadım hayırlısı artık

benimevraklar da eylül 5 ten beri bekliyor hala ses yok

driverkoc
    Katılımcı

Eşi mavi kartalı ( blue cart ) olup aile birleşimi vizesine başvurup bekleyen var mı?

Evet. Mavi kart sahibiyim ve 21 eylülde istanbuldan başvuru yaptık. Halen bir dönüş yok. Sizde durumlar nasıl?

Flying
    Katılımcı

Ben 23 temmuz da başvuru yapmıştım, eşim blue kartlı Almanya’da. Ben henüz bekliyorum.

driverkoc
    Katılımcı

Ben 23 temmuz da başvuru yapmıştım, eşim blue kartlı Almanya’da. Ben henüz bekliyorum.

Hangi konsolosluktan başvurmuştunuz. Çünkü Agustos ayının ortalarından itibaren yüz yüze başvuruları almaya başlamışlardı.

melo1903melo
    Katılımcı

Kardeş itiraz dilekçesi konsolosluga almanca dilinde mail yada posta yoluyla yapabilirsin ortalama 3 ay beklersin itiraz etmek icin bence itirazın önce neden oldugunu araştırın, bendr itiriaz etmiştim maaş yüzünden red etmişlerdi ama üç ay bekkedim yine itirazımda red edildi o yüzdün itiraz etmeden önce sebep ögrenmek ve gerekirse yeni basvuru yapmakta yarar var diye düsünüyorum üstelik bir itiraz dilekçesi icin avukata verecegin parada cabası olur

15 yanıt görüntüleniyor - 1,081 ile 1,095 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.