2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Mustafayal
    Katılımcı

Merhaba ben burda yeniyim. Fazla bi bilgim yok burayla ilgili.. sadece merak ettiğim bir şey var. Schleswig-Holstein eyaletinde vize bekleyen var mı aranızda?

Eyelat önemli değil burda herkes vize bekliyor yabancılar şubesi onay verdikten sonra konsolosluk vizeyi basıp gönderiyor

gizemlikız
    Katılımcı

evet onu biliyorum ama eyaletten eyalete bekleme süreleri değişiyor. bu yüzden şu sira o taraftan vize bekleyen vize sürecinin içinde olan var mı onu merak ettim. genelde ya Hamburg veya köln tatafından yorumlar geliyor o yüzden merak ettim.

Tayni
    Katılımcı

Oberhausen den vize alan varmı ? yada bekleyen eylül 7 de başvuru yaptım henüz eşimden evrak istemediler.

Mustafayal
    Katılımcı

3 eylül Izmir. Başvuru
    6 Ekim eşimden evrak maili geldi yabancılar şubesinden
    9 Ekim bu gün PDF olarak mail gönderdi evrakları
    Stutgart Ulm yabancılar ofisi

Londa
    Katılımcı

Almanya konsolosluğuna mail atın bence gerekli cevabı verirler ama onlarda olumlu olumsuz bir söz. Söylemez pasaportunuz geldiği zaman farkedersiniz

bugün pasaportum kargoya verilmiş inşallah hayırla sonuçlanır pasaportum geldiğinde sonucu yazarım

Hamburg001
    Katılımcı

bugün pasaportum kargoya verilmiş inşAllah hayırla sonuçlanır pasaportum geldiğinde sonucu yazarım

geldi mi pasaportunuz ?

Londa
    Katılımcı

geldi mi pasaportunuz ?

yok daha beklemedeyim kargo şubesindeymiş takip ediyorum

Gumu17
    Katılımcı

20 Ağustos’ta başvuru yaptım ama konsolosluğu aradım 3 ay sürer dedi bavyera eyaleti yoğun mu yoksa sıralama sistemi mi farklı anlamıyorum

Monte Kristo Kontu
    Katılımcı

Başvuru yapalı 3 hafta oldu hiçbir haber yok henüz, vize görüşmemde çok kötü geçmişti, bir çok vize reddi vardı daha önceden. Pek umudum yok açıkçası

Nesibi
    Katılımcı

20 Ağustos’ta başvuru yaptım ama konsolosluğu aradım 3 ay sürer dedi bavyera eyaleti yoğun mu yoksa sıralama sistemi mi farklı anlamıyorum

Bavyera normalde uzun sürüyor ki suanda koronadan dolayi daha bir uzun sürecektir. Ben 4 ayda almistim vizemi 2 sene oluyor. Oyuzden biraz sabretmeniz gerekecek. Hayirlisi olsun hakkinizda umarim cabuk elinize ulasir.

Londa
    Katılımcı

Bugün pasaportum geldi malesef red vermişler eşimden evrak istedik diyolar eşimde ben bütün evrakları teslim ettim diyo eksik evraktan dolayı red vermişler

Metin82
    Katılımcı

Adınıza üzüldüm sizde bir senedir beklıyorsunuz emeğiniz boşuna gitmesin itiraz edin karara

Aya90
    Katılımcı

Bugün pasaportum geldi malesef red vermişler eşimden evrak istedik diyolar eşimde ben bütün evrakları teslim ettim diyo eksik evraktan dolayı red vermişler

çok geçmiş olsun aynı duyguyu yaşadım ve iyi biliyorum hayla devam etmekte olan bir itiraz dilekçem var sabırlı olun ve daha güçlü olun elbet gececek bu daima savaşabilmek gerekir yılmadan ucunda kazanabileceğiniz güzel günlerin umudu ala bitmesin yüreğinizde her kışın bir Baharı vardır baharı bekleyin mutlaka gelecek o günler 🤗☺️

Monte Kristo Kontu
    Katılımcı

Çok geçmiş olsun 1 yıl bekletilip redmi verilirmiş, çok üzücü bir durum. Eskiden evlenen herkes almanyaya giderdi, şimdi turist vizesi gibi yaptılar

Hamburg001
    Katılımcı

Gecmis olsun adiniza uzuldum

15 yanıt görüntüleniyor - 1,066 ile 1,080 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.