2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Mustafayal
    Katılımcı

Arkadaslar 2 gün sonra randevum var.tavsiyeleriniz varsa çok iyi olur.gerek mülakat gerekse diğer şeyler için

Kendi ni stres sokma evrak eksik olmasın eşinle ilgili Türkçe soruyorlar onu nekadar tanıyorsun gibi basit düzeyde Almanca bir kaç soru okadar sonra bitiyor sonra diğer bekleme başlıyor vizem gelecekmi diye düşünmeye başlıyorsun evraklar Eşinin bulunduğu yabancılar şubesine gidiyo yabancılar şubesine bağlı olarak ev kontratı iş maaş gelirine bakıyorlar maaş yeterli olması lazım aylık kazancı ev in metrekaresi 50 metrekare iki kişi için olması lazım bunlar yerine getiriyorsa eşin onay veriliyor

Hamburg001
    Katılımcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bir kaç gündür forum baya sessiz.

Benim süreçte yeni bir gelişme var .

21 Eylül'de İstanbul konsolosluğunda başvurmuştum. 28 Eylül'de eşim alman vatandaşı olmasına rağmen evraklar istemişler.

Mustafayal
    Katılımcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bir kaç gündür forum baya sessiz.

Benim süreçte yeni bir gelişme var .

21 Eylül'de İstanbul konsolosluğunda başvurmuştum. 28 Eylül'de eşim alman vatandaşı olmasına rağmen evraklar istemişler.

Evet son zamanlarda Alman vatandaşı eşten de belge istemeye başlamışlar gelir kazanç ve Ev yaşam alanı gibi evraklar istiyorlar sizden ne istemişler?

Hamburg001
    Katılımcı

1. İkamet belgesi
    2. Sadece Alman vatandaşlığı olduğuna dair yazı.
    3. Kimlik fotokopisi
    4. Birde form doldurmasını istemişler. (kalacağınız evde kimler yaşıyor vs.)

Gelir belgesi ve ev m² ile ilgili bir şey istenmemiş ancak biz yinede gelir belgesini göndermeye karar verdik.

Flying
    Katılımcı

Merhabalar,

Blue card üzerinden aile birlestirme vizesi için bekleyen var mı? Benim 60 günü geçti. Aynı durumda olan var mı?

ahmetkaragözcüler
    Katılımcı

Selamın Aleyküm arkadaşlar, 28.09.2020 tarihinde çocuk üzerinden başvurumu yaptım. konsoloslukta hiç bir soru sormadılar evraklara baktılar ve tamam evraklarınız dedi teşekkür edip gidebilirsiniz dediler. Eşimde alman vatandaşı berlinde oturuyorlar kira olarak evleri mevcut çocuk ve kendisi kalıyor.  annelik iznindeydi yeni bitti devlete kayıtlı çalışmıyor. pandemi sürecinden dolayıda çağıran olmadı. olumsuz bir durum yaşanır mı gelir beyanı gibi yazılar okuyorum bu işlerle bir ilgisi var mı merak ettim. cevaplarınız için çok teşekkür ederim. hepimizin hakkında hayırlısı ne ise o olsun inşallah.

Mustafayal
    Katılımcı

Selamın Aleyküm arkadaşlar, 28.09.2020 tarihinde çocuk üzerinden başvurumu yaptım. konsoloslukta hiç bir soru sormadılar evraklara baktılar ve tamam evraklarınız dedi teşekkür edip gidebilirsiniz dediler. Eşimde alman vatandaşı berlinde oturuyorlar kira olarak evleri mevcut çocuk ve kendisi kalıyor.  annelik iznindeydi yeni bitti devlete kayıtlı çalışmıyor. pandemi sürecinden dolayıda çağıran olmadı. olumsuz bir durum yaşanır mı gelir beyanı gibi yazılar okuyorum bu işlerle bir ilgisi var mı merak ettim. cevaplarınız için çok teşekkür ederim. hepimizin hakkında hayırlısı ne ise o olsun inşAllah.

Yabancılar şubesi Alman vatandaşlarından bazı evrak talep edebiliyor evraklarınız yabancılar şubesine ulaştıktan sonra evrak isterlerse mail veya posta yoluyla eşinizden talep edebiliyor

Flying
    Katılımcı

Eşi mavi kartalı ( blue cart ) olup aile birleşimi vizesine başvurup bekleyen var mı?

Londa
    Katılımcı

hiermit teile ich Ihnen mit, dass meine Stellungnahme an die Deutsche Botschaft erfolgt ist.

Für weitere Rückfragen verweise ich Sie daher an die zuständige Deutsche Botschaft. Bugün bana almanyadaki yabancılar şubesinden almanca olarak bu mail geldi acaba olumlu olabilirmi olumlu yada olumsuz diye belirtilmemiş

Aya90
    Katılımcı

hiermit teile ich Ihnen mit, dass meine Stellungnahme an die Deutsche Botschaft erfolgt ist.

Für weitere Rückfragen verweise ich Sie daher an die zuständige Deutsche Botschaft. Bugün bana almanyadaki yabancılar şubesinden almanca olarak bu mail geldi acaba olumlu olabilirmi olumlu yada olumsuz diye belirtilmemiş

Almanya konsolosluğuna mail atın bence gerekli cevabı verirler ama onlarda olumlu olumsuz bir söz. Söylemez pasaportunuz geldiği zaman farkedersiniz

Hamburg001
    Katılımcı

Merhaba,

21 Eylül 2020 Başvuru tarihi
    28 Eylül 2020 Eşimden evrakların istenmesi
    5 Ekim 2020 Eşimin evraklarını gönderdi
    8 Ekim 2020 Yabancılar şubesi henüz benim evraklarımın yabancılar şubesine ulaşmadığını bildirdi.

Mustafayal
    Katılımcı

Merhaba,

8 Ekim 2020 Yabancılar şubesi henüz benim evraklarımın yabancılar şubesine ulaşmadığını bildirdi.

Senin evrakların gitmeden nasıl evrak isteyebiliyor yabancılar şubesi senin evraklar gittikten sonra istiyorlar evrak

Mustafayal
    Katılımcı

Merhaba,

Sehr geehrte Frau Yalcin,

der Visa-Antrag Ihres Mannes liegt seit heute auf meinem Tisch.

Damit ich ihn bearbeiten kann benötige ich von Ihnen folgende Unterlagen:

·        Wohnraumnachweis (ausgefüllt von Ihrem Vermieter)
    ·        Ihre Arbeitsbescheinigung (ausgefüllt von Ihrer Arbeit)
    ·        Ihre Gehaltsnachweise für die letzten 3 Monate.

Ich bitte um die Zusendung der genannten Unterlagen innerhalb von drei Wochen bis zum 14.10.2020. Erst wenn mir die Unterlagen vorliegen, kann ich über den Fall entscheiden.

Bu şekilde mail atıyorlar şu anda eşinizin evrakları masamda karar verebilmem için 14.10 2020 kadar istenilen evrakları bana mail atın diye mail gönderiyor senin evrakların gitmeden bu mail göndermiyor zaten

Hamburg001
    Katılımcı

Sehr geehrte Frau Yalcin,

der Visa-Antrag Ihres Mannes liegt seit heute auf meinem Tisch.

Damit ich ihn bearbeiten kann benötige ich von Ihnen folgende Unterlagen:

·        Wohnraumnachweis (ausgefüllt von Ihrem Vermieter)
    ·        Ihre Arbeitsbescheinigung (ausgefüllt von Ihrer Arbeit)
    ·        Ihre Gehaltsnachweise für die letzten 3 Monate.

Ich bitte um die Zusendung der genannten Unterlagen innerhalb von drei Wochen bis zum 14.10.2020. Erst wenn mir die Unterlagen vorliegen, kann ich über den Fall entscheiden.

Bu şekilde mail atıyorlar şu anda eşinizin evrakları masamda karar verebilmem için 14.10 2020 kadar istenilen evrakları bana mail atın diye mail gönderiyor senin evrakların gitmeden bu mail göndermiyor zaten

Eşimin gönderdiği evraklar yabancılar şubesine ulaşıp ulaşmadığını sorması üzerine bize verilen cevap bu şekilde.

Ihre Unterlagen sind hier eingegangen.
    Momentan warten wir noch auf den.
    Papierantrag von der Botschaft.

Geçmiş yıllarda yazılanlara istinaden süreç şu şekilde işlediğinin kanaatine vardım.

Konsolosluk başvurusundan sonra sistem üzerinden Yabancılar şubesine bilgiler gidiyor.
    Yabancılar şubesinin çalışma şartlarına göre sistem üzerindeki bilgilere istinaden Almanya'da yaşayan eşten evrak talep ediyor.
    Matbu evraklar yabancılar şubesine ulaşılması bekleniyor ve onay/red sürecine giriliyor.

Ancak onay aşamasından sonra Yabancılar şubesi Konsolosluğa evrak gönderiyor mu sistem üzerinden mi onaylayın diyor orasını tam bilemiyorum

gizemlikız
    Katılımcı

Merhaba ben burda yeniyim. Fazla bi bilgim yok burayla ilgili.. sadece merak ettiğim bir şey var. Schleswig-Holstein eyaletinde vize bekleyen var mı aranızda?

15 yanıt görüntüleniyor - 1,051 ile 1,065 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.