2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

dilek_648
    Katılımcı

Ev kirası ne kadar ödüyor her şey içinde ? Kazançlara bakıyorlar

Ev kiramız sıcak 590 Euro

Mustafayal
    Katılımcı

Ev kiramız sıcak 590 Euro

Bu ilginç eşiniz 1700 Euro net maaş alıyor ve Kira her şey içinde 590 Euro
    Nasıl oluyoda 1700 Euro maaş yetersiz deniliyor onu anlamadım kira çıktıktan sonra 1110 Euro kalıyo yada eşiniz geliri brüt 1700 Euro Netto %-30 1300 Euro mu net kazanç?

dilek_648
    Katılımcı

Bu ilginç eşiniz 1700 Euro net maaş alıyor ve Kira her şey içinde 590 Euro
    Nasıl oluyoda 1700 Euro maaş yetersiz deniliyor onu anlamadım kira çıktıktan sonra 1110 Euro kalıyo yada eşiniz geliri brüt 1700 Euro Netto %-30 1300 Euro mu net kazanç?

Hayır net 1700 ün altına düşmedi

Mustafayal
    Katılımcı

Hayır net 1700 ün altına düşmedi

Bence yeterli olması lazım neye göre hesapla ma yapılmış onu anlayamadım
    Eşiniz nerde çalışıyor? Siz hangi eyelattesiniz 1600 Euro ok veriliyor siz neye Göre yetersiz demişler?

dilek_648
    Katılımcı

Bence yeterli olması lazım neye göre hesapla ma yapılmış onu anlayamadım
    Eşiniz nerde çalışıyor? Siz hangi eyelattesiniz 1600 Euro ok veriliyor siz neye Göre yetersiz demişler?

Essen bizde yeterli biliyorduk o yüzden ek yada kefil göstermedik ama evrakları teslim ettikten 2 hafta sonra maaş yetersiz son 1 ayı tekrar getirin demişler onu da mini jop ile 450 daha gösterdik yani bize red gelmeden maaş yetersiz yükseltin denildi onaylandığı halde de hala bekliyoruz

Mustafayal
    Katılımcı

Essen bizde yeterli biliyorduk o yüzden ek yada kefil göstermedik ama evrakları teslim ettikten 2 hafta sonra maaş yetersiz son 1 ayı tekrar getirin demişler onu da mini jop ile 450 daha gösterdik yani bize red gelmeden maaş yetersiz yükseltin denildi onaylandığı halde de hala bekliyoruz

Eşiniz ne iş yapıyor ?

melo1903melo
    Katılımcı

Arkadaşlar bu hesaplamanın neye göre yapılıdıgı eyaletlere göre degişiklik gösteriyor ben şubat ayında nişanlı olarak başvurdum evliligimi almanyada yapmak üzere yapmış oldugum vize nilanlımın 2200 euro net maaşına ragmen red edildi ve kesinlikle haber verilmedi akabinde avukat aracılgı ilie itiraz ettik 3 ayda itirazım sonuçlandı malesef itirazımızada red verdiler anlacagınız maaş konusunda avukatın pek fazla bir etkisi olmuyor ben geçen hafta evligimi türkiyede gerçekleştirdim şimdi evli olarak başvuracagım ve büyük ihtimal istenen maaş otomatik olarak eşimin vergi sistemi degiseceginden daha aşagı olacak diye umuyorum itiraz edecek arkadaşlara sesleniyorum boşuna avukata para vermeyin çünkü bir şey çıkmıyor

Aya90
    Katılımcı

Arkadaşlar bu hesaplamanın neye göre yapılıdıgı eyaletlere göre degişiklik gösteriyor ben şubat ayında nişanlı olarak başvurdum evliligimi almanyada yapmak üzere yapmış oldugum vize nilanlımın 2200 euro net maaşına ragmen red edildi ve kesinlikle haber verilmedi akabinde avukat aracılgı ilie itiraz ettik 3 ayda itirazım sonuçlandı malesef itirazımızada red verdiler anlacagınız maaş konusunda avukatın pek fazla bir etkisi olmuyor ben geçen hafta evligimi türkiyede gerçekleştirdim şimdi evli olarak başvuracagım ve büyük ihtimal istenen maaş otomatik olarak eşimin vergi sistemi degiseceginden daha aşagı olacak diye umuyorum itiraz edecek arkadaşlara sesleniyorum boşuna avukata para vermeyin çünkü bir şey çıkmıyor

size mesaj attım bana dönebilirmisiniz bir kaç soru soracağım

Murat45
    Katılımcı

Arkadaşlar acil cevaba ihtiyacım var.pasaportu ups Kargı mu getiriyor sonuç belli olunca ?ve ben bulundugun şehirdeki ups şubesinden teslim alabiliyor muyum.şu an belli bir adresim yok bu yüzden şubeden teslim oluyor mu ?

Aya90
    Katılımcı

Arkadaşlar acil cevaba ihtiyacım var.pasaportu ups Kargı mu getiriyor sonuç belli olunca ?ve ben bulundugun şehirdeki ups şubesinden teslim alabiliyor muyum.şu an belli bir adresim yok bu yüzden şubeden teslim oluyor mu ?

bulunduğun şehirdeki ups şubseidnden alabilirsin iletişime geçerek ki benim pasaportum geldiğinde herhangi bir mesaj gelmedi sabah sadede aradılar asapıya inin kargonuz var dedile r

Murat45
    Katılımcı

bulunduğun şehirdeki ups şubseidnden alabilirsin iletişime geçerek ki benim pasaportum geldiğinde herhangi bir mesaj gelmedi sabah sadede aradılar asapıya inin kargonuz var dedile r

Yani siz konsoloslukta kargomu şubeden almak istiyorum dediniz değil mi ?

Aya90
    Katılımcı

Yani siz konsoloslukta kargomu şubeden almak istiyorum dediniz değil mi ?

yok ev adresi verdim ama isterseniz konsoloslukta alırsınız istersenizde şubeden sizin tercihiniz bu illa bir ev adresi vermeniz gerekmiyor

Murat45
    Katılımcı

yok ev adresi verdim ama isterseniz konsoloslukta alırsınız istersenizde şubeden sizin tercihiniz bu illa bir ev adresi vermeniz gerekmiyor

Anladım çok teşekkürler.umarım adres istemezler

Murat45
    Katılımcı

Arkadaslar 2 gün sonra randevum var.tavsiyeleriniz varsa çok iyi olur.gerek mülakat gerekse diğer şeyler için

Erkan21
    Katılımcı

Arkadaslar 2 gün sonra randevum var.tavsiyeleriniz varsa çok iyi olur.gerek mülakat gerekse diğer şeyler için

Inşallah guzel bir şekilde geçer ve vizeni alirsin . Ben 2 ay oldu idata online olarak randevu icin muracat ettim . Halen atama bekliyor . Bu kadar uzun sürüyor mu ?

15 yanıt görüntüleniyor - 1,036 ile 1,050 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.