2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

leowoman
    Katılımcı

;)

leowoman
    Katılımcı

Merhabalar,
    Arkadaşlar tam da tahmin ettiğimiz gibi çok detaylı bir sorgulamayı atlatmış bulunuyoruz.eşimi sorguladıktan sonra telefondaki memur görüşmenin olumlu olduğunu açıkladı. Bir kez daha maaş bordrosu talep ettiler. Benim buradaki paylaşımlarımı okuyanlar yabancılar dairesinin bizden neden bu kadar çok maaş bordrosu istediğini merak etmiş olabilir. Şöyle anlatayım: Aralık ayında eşim iş kazası geçirmiş ve ayağı kırılmıştı. İki ay istirahat etmek durumunda kalmıştı. İş kazası sebebiyle sigorta maaşını karşıladığı için maaşında eksilme yaşanmıştı. Tabii yabancılar dairesi maaştaki bu eksilmeyi farkedince hastahane raporlarını ve o iki ayın maaş bordrolarını talep etmişlerdi.
    Telefon görüşmesinde prosedür gereği olduğunu belirterek yeniden maaş bordrosu talep ettiler.
    (Birilerinin sizde de ne şans varmış dediklerini duyar gibiyim. Şu vize sürecinde başımıza gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. Allah daha beterinden korusun.)
    Görüşmenin sonunda oradaki memur korona virüsten dolayı vizemin çıkmasının mayıs ayının sonunu bulabileceğini söyledi.
    Mayıs ayı içerisinde vizemin gelmesini umut ediyorum.
    Sağlıklı ve mutlu günler görmek umuduyla. Selamlar

hamburg26
    Katılımcı

Merhabalar,
    Arkadaşlar tam da tahmin ettiğimiz gibi çok detaylı bir sorgulamayı atlatmış bulunuyoruz.eşimi sorguladıktan sonra telefondaki memur görüşmenin olumlu olduğunu açıkladı. Bir kez daha maaş bordrosu talep ettiler. Benim buradaki paylaşımlarımı okuyanlar yabancılar dairesinin bizden neden bu kadar çok maaş bordrosu istediğini merak etmiş olabilir. Şöyle anlatayım: Aralık ayında eşim iş kazası geçirmiş ve ayağı kırılmıştı. İki ay istirahat etmek durumunda kalmıştı. İş kazası sebebiyle sigorta maaşını karşıladığı için maaşında eksilme yaşanmıştı. Tabii yabancılar dairesi maaştaki bu eksilmeyi farkedince hastahane raporlarını ve o iki ayın maaş bordrolarını talep etmişlerdi.
    Telefon görüşmesinde prosedür gereği olduğunu belirterek yeniden maaş bordrosu talep ettiler.
    (Birilerinin sizde de ne şans varmış dediklerini duyar gibiyim. Şu vize sürecinde başımıza gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. Allah daha beterinden korusun.)
    Görüşmenin sonunda oradaki memur korona virüsten dolayı vizemin çıkmasının mayıs ayının sonunu bulabileceğini söyledi.
    Mayıs ayı içerisinde vizemin gelmesini umut ediyorum.
    Sağlıklı ve mutlu günler görmek umuduyla. Selamlar

Merhaba inşallah son aşamaya gelmişsiniz yabancılar dairesi şuan çalıştığına göre Mayıs'a kalmaz inşallah. Ekstra bir evrak mi istediler. Birde hangi eyaletteydi eşiniz ?

aslihan.oz
    Katılımcı

Selam arkadaşlar, 20 ocak günü İstanbuldan alman konsolosluğuna bütün belgerimi teslim ettim bende, nerden bilebilirdik dünyada neler olabilceğini, vizem 2-3 haftada çıkar sanıyodum okuduklarımdan ümitlenmiştim hep :)… malumunuz virüs yüzünden şuan hiçbir şey net değil, eşim alman vatandaşı ve baden-württemberg eyaletinde Karlsruheya bağlı bir yerde yaşıyor. Virus yüzünden sanırım landratsamtta kapalı, bizim konsolosluklarda durum ne bilmiyorum. Sanırım pasaportum hala almanyaya ulaşmadı, süreç çok yavaş ilerliyo, çok mutsuzum :( Bekleyen herkese Allahtan sabır diliyorum

leowoman
    Katılımcı

:D

Zeynepakbas
    Katılımcı

Merhaba,
    Ben Zeynep. Sakarya’dan yazıyorum, aranıza yeni katildim. Eşimle 12.12.2019 tarihinde resmi nikahimizi kiydik, Goethe Enstitusu’nun sinavina 7 Şubat’ta girdim, 10 Şubat’ta da sonuc geldi. Sertifikayi aldiktan sonra hemen vize başvurusu icin randevu almaya çalıştım, İdata’nin en yogun oldugu döneme denk geldiğim icin uzun uğraşlar sonucu 7 Nisan’a randevu alabildim, daha sonra farkli bir arkadasim Mart randevularinin da acildigi konusunda beni uyarinca Nisan’da olan randevumu iptal ettirip 4 Mart’a randevumu oluşturdum. Vize evraklarimi hazirlayip İstanbul Alman Konsolosluğu’na gorusmeye gittim evraklarimi teslim ettim. 7 Nisan’da eşimi yabancilar dairesinden arayip 3 aylik maas bordrosunu istemisler, mailden gonderdi kendilerine. Ayrica görüşme cok olumlu gecmis ve telefonda ilk once; eşinizin verdigi bilgilerde bir degisiklik oldu mu? Diye sorulmuş, esimde hic dusunmeden hayir yanitini vermis. Esime alman vatandasi oldugu icin sürecin fazla uzamayacagini ve yakinda vizemizin ulasacagini soylemisler. Suan korona salgini sebebiyle biz vizenin gec gelecegini dusunuyorduk ancak bu gorusmeden anladigimiz herhangi bir sekilde vizemiz etkilenmeyecek. Belki onumuzdeki hafta ulasmis bile olur :) 17 Nisan’da Türkiye de uçuş yasağı kalkiyor, kalkmasa bile Almanya, Aile birlesimi ile gidenlere ozel uçuşlar ayarlıyormuş ancak her yöne ucus yok. Köln/Düsseldorf gibi şehirlere olduğunu görüyorum bazen. Umarim herkesin vizesi en erken tarihte ulasir. Eşim Kuzey Almanya’da Schleswig-Holstein eyaletinde yasiyor, Lübeck’e bağlı Bad Schwartau semtinde oturuyor. Bulundugu bölgeye ise Eutin Yabancilar Dairesi bakiyormus, kucuk bir yer oldugu icin isler biraz hızlı ilerliyor sanirim o tarafta.
    Herkese Bol şans diliyorum. Gelisme olursa burdan tekrar yazarım :)) halayy:)

Vize Basruvu Tarihi: 04.03.2020
    Yabancilar Dairesinin Araması: 07.04.2020
    Evraklari Mail Yoluyla İletme: 07.04.2020
    Vize Ulaştığı Tarih:  ? (Bunu yakinda bildiririm 😋)

hamburg26
    Katılımcı

Merhaba,
    Ben Zeynep. Sakarya’dan yazıyorum, aranıza yeni katildim. Eşimle 12.12.2019 tarihinde resmi nikahimizi kiydik, Goethe Enstitusu’nun sinavina 7 Şubat’ta girdim, 10 Şubat’ta da sonuc geldi. Sertifikayi aldiktan sonra hemen vize başvurusu icin randevu almaya çalıştım, İdata’nin en yogun oldugu döneme denk geldiğim icin uzun uğraşlar sonucu 7 Nisan’a randevu alabildim, daha sonra farkli bir arkadasim Mart randevularinin da acildigi konusunda beni uyarinca Nisan’da olan randevumu iptal ettirip 4 Mart’a randevumu oluşturdum. Vize evraklarimi hazirlayip İstanbul Alman Konsolosluğu’na gorusmeye gittim evraklarimi teslim ettim. 7 Nisan’da eşimi yabancilar dairesinden arayip 3 aylik maas bordrosunu istemisler, mailden gonderdi kendilerine. Ayrica görüşme cok olumlu gecmis ve telefonda ilk once; eşinizin verdigi bilgilerde bir degisiklik oldu mu? Diye sorulmuş, esimde hic dusunmeden hayir yanitini vermis. Esime alman vatandasi oldugu icin sürecin fazla uzamayacagini ve yakinda vizemizin ulasacagini soylemisler. Suan korona salgini sebebiyle biz vizenin gec gelecegini dusunuyorduk ancak bu gorusmeden anladigimiz herhangi bir sekilde vizemiz etkilenmeyecek. Belki onumuzdeki hafta ulasmis bile olur :) 17 Nisan’da Türkiye de uçuş yasağı kalkiyor, kalkmasa bile Almanya, Aile birlesimi ile gidenlere ozel uçuşlar ayarlıyormuş ancak her yöne ucus yok. Köln/Düsseldorf gibi şehirlere olduğunu görüyorum bazen. Umarim herkesin vizesi en erken tarihte ulasir. Eşim Kuzey Almanya’da Schleswig-Holstein eyaletinde yasiyor, Lübeck’e bağlı Bad Schwartau semtinde oturuyor. Bulundugu bölgeye ise Eutin Yabancilar Dairesi bakiyormus, kucuk bir yer oldugu icin isler biraz hızlı ilerliyor sanirim o tarafta.
    Herkese Bol şans diliyorum. Gelisme olursa burdan tekrar yazarım :)) halayy:)

Vize Basruvu Tarihi: 04.03.2020
    Yabancilar Dairesinin Araması: 07.04.2020
    Evraklari Mail Yoluyla İletme: 07.04.2020
    Vize Ulaştığı Tarih:  ? (Bunu yakinda bildiririm 😋)

Şu bunaltıcı süreçte herkesin negatif söylemlerine karşın çok detaylı ve umut dolu bir mesaj paylasmissiniz. Benden birgün önce evrak teslimi yapmışsınız eyalete göre vize onay süreci degissede benim içinde umut verici bir gelişme. Umarım en kısa zamanda eşinize kavuşursunuz.

Zeynepakbas
    Katılımcı

Şu bunaltıcı süreçte herkesin negatif söylemlerine karşın çok detaylı ve umut dolu bir mesaj paylasmissiniz. Benden birgün önce evrak teslimi yapmışsınız eyalete göre vize onay süreci degissede benim içinde umut verici bir gelişme. Umarım en kısa zamanda eşinize kavuşursunuz.

Çok teşekkürler ☺️, umarım sizde eşinize bir an once kavuşursunuz.
    Bu arada benimle ayni gün başvuran arkadaşımın eşine de benden 1 hafta önce ulasip evrak istemislerdi. Genelde 5-6 hafta dolduğunda yabancilar dairesinden eşlere ulaşiliyor sanirim. Şimdi sadece vizemizin ulaşmasını bekliyoruz. Muhtemelen yakin zamanda sonuclanmis olur. Yabancilar dairesi de cok olumlu konustu, icinizi hic karartmayin , 17 Mart oncesinde basvurmus olanlar etkilenmicek hicbir olumsuzluktan. Yabancilar daireleri 19 Nisan’a kadar kapali ama Homeoffice calisiyorlarmis cogu, yada halka kapali olarak isyerlerinde calisiyorlarmis. O yuzden süreçte askiya alma veya durdurma gibi bir durum yok. Hatta basvurular durduğu icin simdi yogunlukta yok, daha cabuk sonuçlanacağını Ümit ediyorum. İnsallah basvuramayan kisiler de bir an once basvurup eşlerine kavuşurlar 🙏🏽💜

hamburg26
    Katılımcı

Bu arada benimle ayni gün başvuran arkadaşımın eşine de benden 1 hafta önce ulasip evrak istemislerdi. Genelde 5-6 hafta dolduğunda yabancilar dairesinden eşlere ulaşiliyor sanirim. Şimdi sadece vizemizin ulaşmasını bekliyoruz. Muhtemelen yakin zamanda sonuclanmis olur. Yabancilar dairesi de cok olumlu konustu, icinizi hic karartmayin , 17 Mart oncesinde basvurmus olanlar etkilenmicek hicbir olumsuzluktan. Yabancilar daireleri 19 Nisan’a kadar kapali ama Homeoffice calisiyorlarmis cogu, yada halka kapali olarak isyerlerinde calisiyorlarmis. O yuzden süreçte askiya alma veya durdurma gibi bir durum yok. Hatta basvurular durduğu icin simdi yogunlukta yok, daha cabuk sonuçlanacağını Ümit ediyorum. İnsAllah basvuramayan kisiler de bir an once basvurup eşlerine kavuşurlar 🙏🏽💜

Bende sizinle aynı fikirdeyim. Başvuru almadıkları için hem konsoloslukta hemde yabancılar dairesinde bir yığılma olmuyor buda vize onay hızının lehimize olacağını gösterir. Umarım herkes için çok kısa sürede olumlu haberler gelir.

Akdemir51
    Katılımcı

Bu arada benimle ayni gün başvuran arkadaşımın eşine de benden 1 hafta önce ulasip evrak istemislerdi. Genelde 5-6 hafta dolduğunda yabancilar dairesinden eşlere ulaşiliyor sanirim. Şimdi sadece vizemizin ulaşmasını bekliyoruz. Muhtemelen yakin zamanda sonuclanmis olur. Yabancilar dairesi de cok olumlu konustu, icinizi hic karartmayin , 17 Mart oncesinde basvurmus olanlar etkilenmicek hicbir olumsuzluktan. Yabancilar daireleri 19 Nisan’a kadar kapali ama Homeoffice calisiyorlarmis cogu, yada halka kapali olarak isyerlerinde calisiyorlarmis. O yuzden süreçte askiya alma veya durdurma gibi bir durum yok. Hatta basvurular durduğu icin simdi yogunlukta yok, daha cabuk sonuçlanacağını Ümit ediyorum. İnsAllah basvuramayan kisiler de bir an once basvurup eşlerine kavuşurlar 🙏🏽💜

Merhaba bende 3 martta başvuru yaptım istanbul alman konsolosluğuna 5 martta eşime.mektup gitti ve posta  ile bazı belgeler istendi  6 martta belgeleri kargoladik  o tarihden bugüne bekliyoruz geçen gün yabancılar şubesi  ile görüştü eşim gayet yardım severler. Ve tam gun calistiklarini söylediler .  Vizem.ile ilgili eksik evrak veya sorun görünmediğini kendileri acisindan  onaylamak için istanbul konsolosluğundan orjinal evrakların beklendiğini  evraklar geldikten sonra  son kontrolleri yapip  onaylayacaklarini bildirdiler. Beklemedeyiz  inşallah biram önce sonuclanir

Zeynepakbas
    Katılımcı

Merhaba bende 3 martta başvuru yaptım istanbul alman konsolosluğuna 5 martta eşime.mektup gitti ve posta  ile bazı belgeler istendi  6 martta belgeleri kargoladik  o tarihden bugüne bekliyoruz geçen gün yabancılar şubesi  ile görüştü eşim gayet yardım severler. Ve tam gun calistiklarini söylediler .  Vizem.ile ilgili eksik evrak veya sorun görünmediğini kendileri acisindan  onaylamak için istanbul konsolosluğundan orjinal evrakların beklendiğini  evraklar geldikten sonra  son kontrolleri yapip  onaylayacaklarini bildirdiler. Beklemedeyiz  inşAllah biram önce sonuclanir

Süperrrr, size cok kisa surede dönüş olmuş yabancilar dairesinden, cok guzel. En yakin zamanda sonuçlanır muhtemelen. 3 aylik surec dolmadan aramayin konsoloslugu veya yabancilar dairesini bilgi almayin diyorlar vize sureci etkilenir diye, o yuzden biz hic aramadik. Ben sadece 2 hafta once korona yuzunden vize sürecimin etkilenip etkilenmeyecegini sormuştum mail atip, basvuru esnasinda bizlere bir kagit veriyorlarya orada yazan mail adresine yazdim 2-3 gun sonra döndüler, vize sürecimin herhangi bir sorun olmadan devam ettigini belirttiler. Normal sartlarda 6 hafta ile maks 15 hafta icerisinde sonuçlanacagini yazmislar. O yuzden tekrardan yazmadim veya aramadim hic. Esim de aramadi. Beklemedeyiz simdilik :) sizle ayni donemde basvurmuşuz, belki ayni zamanlarda sonuclanir. Ama bulunduğunuz eyalete gore degisiklik gösterebiliyormus sürec. Kimisinde daha kisa kimisinde yogunluktan daha uzun surebiliyormus. Umarım en kisa zamanda sonuclanir, bizde eşlerimize kavuşuruz.. 🙏🏽🥰

Akdemir51
    Katılımcı

Süperrrr, size cok kisa surede dönüş olmuş yabancilar dairesinden, cok guzel. En yakin zamanda sonuçlanır muhtemelen. 3 aylik surec dolmadan aramayin konsoloslugu veya yabancilar dairesini bilgi almayin diyorlar vize sureci etkilenir diye, o yuzden biz hic aramadik. Ben sadece 2 hafta once korona yuzunden vize sürecimin etkilenip etkilenmeyecegini sormuştum mail atip, basvuru esnasinda bizlere bir kagit veriyorlarya orada yazan mail adresine yazdim 2-3 gun sonra döndüler, vize sürecimin herhangi bir sorun olmadan devam ettigini belirttiler. Normal sartlarda 6 hafta ile maks 15 hafta icerisinde sonuçlanacagini yazmislar. O yuzden tekrardan yazmadim veya aramadim hic. Esim de aramadi. Beklemedeyiz simdilik :) sizle ayni donemde basvurmuşuz, belki ayni zamanlarda sonuclanir. Ama bulunduğunuz eyalete gore degisiklik gösterebiliyormus sürec. Kimisinde daha kisa kimisinde yogunluktan daha uzun surebiliyormus. Umarım en kisa zamanda sonuclanir, bizde eşlerimize kavuşuruz.. 🙏🏽🥰

Umarım şimdilik beklemedeyiz  hayırlısı benim hamburg büyük  şehir .  Konsolosluk 2 haftaya evraklar gider demisti  1 ay geçti hayla gitmemiş. Ondan bekliyormuş

Zeynepakbas
    Katılımcı

Umarım şimdilik beklemedeyiz  hayırlısı benim hamburg büyük  şehir .  Konsolosluk 2 haftaya evraklar gider demisti  1 ay geçti hayla gitmemiş. Ondan bekliyormuş

Bizde Hamburg’a yakiniz, 40 dk mesafe var bize Hamburg’la. Lübeck’teyiz. Yanyana. Hamburg eyalet olarak bizden ayri oldugu icin süreç farklidir muhtemelen. Biz Schleswig-Holstein eyaletine bagliyiz.. Bizim evraklarimiz gitmiş sanirim eşime oyle demisler, sadece maaş bordrosunu istemişler islemleri tamamlamak icin oda ayni gun maille gondermisti, postayla gonderin dememisler. Bakalim ne zaman sonuclanir bekliyoruz bizde :)

hamburg26
    Katılımcı

Merhaba, en son ne zaman yabancılar dairesiyle görüştünüz ben bir türlu bilgi alamadım işlemlerim hakkında. Başka bir forumda 35 günde hamburgtan vize onayı alan birisini gördüm. Sizin vize onayınız da an meselesidir

Akdemir51
    Katılımcı

Merhaba, en son ne zaman yabancılar dairesiyle görüştünüz ben bir türlu bilgi alamadım işlemlerim hakkında. Başka bir forumda 35 günde hamburgtan vize onayı alan birisini gördüm. Sizin vize onayınız da an meselesidir

Pazartesi görüştük.  Dediğim gibi evrakların orijinallerinin ulaşmasını bekliyoruz  inşallah biran  önce kurtuluruz bu dertten

15 yanıt görüntüleniyor - 91 ile 105 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.