2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Mustafayal
    Katılımcı

bilmiyorum artık nasıl hesaplamışlar

Yabancılar şubesimi demiş eşine bu kazanç yetersiz başka bir şey göster dememişlermi? Normalde ek kazanç vaya ordan aileden biri sponsor olabiliyor gelir ile ilgili imza atabiliyor yabancılar şubesi mi karar veriyo maaş yetersiz diye? Yoksa konsolosluk mu karar verdi ?

Aya90
    Katılımcı

Yabancılar şubesimi demiş eşine bu kazanç yetersiz başka bir şey göster dememişlermi? Normalde ek kazanç vaya ordan aileden biri sponsor olabiliyor gelir ile ilgili imza atabiliyor yabancılar şubesi mi karar veriyo maaş yetersiz diye? Yoksa konsolosluk mu karar verdi ?

yabancılar şubesi bilgi vermedi bugün pasaportum geldi konsolosluktan yazmışlar ve 1 ay itiraz süreniz var demişler

Mustafayal
    Katılımcı

yabancılar şubesi bilgi vermedi bugün pasaportum geldi konsolosluktan yazmışlar ve 1 ay itiraz süreniz var demişler

.

Eşiniz Alman vatandaşı mıydı hangi şehire gidecektiniz ?

Mustafayal
    Katılımcı

Eşinizden yabancılar şubesi hiç evrak istemedimi hiç eşinizi çağırtmamışlarmı evrak istemek için ? Eşiniz evrak teslim ettik ten sonra orda çalışanlar söyleye biliyor şartları eşiniz Alman vatandaşımıydı? Süresiz oturumu varmıydı ?

1700 Euro az diyorlarsa çoğu insan maaş yetişmez 2100 2200 Euro net kazanması lazım diyenler var bakalım artık bu süreç çok zor eşine kavuşamıyorsun ne kadar zor bir durum

Mustafayal
    Katılımcı

Ok

Aya90
    Katılımcı

Eşinizden yabancılar şubesi hiç evrak istemedimi hiç eşinizi çağırtmamışlarmı evrak istemek için ? Eşiniz evrak teslim ettik ten sonra orda çalışanlar söyleye biliyor şartları eşiniz Alman vatandaşımıydı? Süresiz oturumu varmıydı ?

1700 Euro az diyorlarsa çoğu insan maaş yetişmez 2100 2200 Euro net kazanması lazım diyenler var bakalım artık bu süreç çok zor eşine kavuşamıyorsun ne kadar zor bir durum

eşim Türk vatandaşı heilbronna gidecektim vizem gelseydi malesef şimdi hüzünlü bir haldeyiz rabbim kimsenin başına vermesin

Mustafayal
    Katılımcı

Avukat tutun itiraz edin bence

Mustafayal
    Katılımcı

eşim Türk vatandaşı heilbronna gidecektim vizem gelseydi malesef şimdi hüzünlü bir haldeyiz rabbim kimsenin başına vermesin

Hiç mi eşini çağırmadılar yabancılar şubesinden çağıran olmamışmı? Evrak teslim etmişmi?

Aya90
    Katılımcı

Hiç mi eşini çağırmadılar yabancılar şubesinden çağıran olmamışmı? Evrak teslim etmişmi?

hiç çağırmadılar direk red vermişler zaten avukat tutacağız 1 ay vaktimiz var

Mustafayal
    Katılımcı

hiç çağırmadılar direk red vermişler zaten avukat tutacağız 1 ay vaktimiz var

Hiç çağırmadan eşinin maaş kazancını nasıl kim görmüş sen konsolosluk görüşmendemi eşinin kazancını gösteren evrak verdinmi nasıl oluyo kim nerden biliyo eşinin az kazanç olduğunu ? Kimse eşini çağırmamış kimse evrak istememiş neye göre eşin maaşı yetersiz nasıl karar vermiş konsolosluk ? Direk neye göre ret vermiş onu anlamadım konsolosluk senden mi evrak istedi eşin kazancını? Yada konsolosluk randevunda ters bişey mi oldu ki direk ret verdiler sana ?

Aya90
    Katılımcı

Hiç çağırmadan eşinin maaş kazancını nasıl kim görmüş sen konsolosluk görüşmendemi eşinin kazancını gösteren evrak verdinmi nasıl oluyo kim nerden biliyo eşinin az kazanç olduğunu ? Kimse eşini çağırmamış kimse evrak istememiş neye göre eşin maaşı yetersiz nasıl karar vermiş konsolosluk ? Direk neye göre ret vermiş onu anlamadım konsolosluk senden mi evrak istedi eşin kazancını? Yada konsolosluk randevunda ters bişey mi oldu ki direk ret verdiler sana ? Evrak istediler evrakları verdi o kadar daha çağırmadılar

Mustafayal
    Katılımcı

Zaten bir kere çağırıyor lar o çağırdıklarında zaten olumsuz yetersiz bişey varsa yabancılar bürosu eşine söylüyor maaşla ilgili yetersiz olunca söylüyorlar demekki eşin yeterli şekilde kazanç göstermemiş olacak ki kabul edilmemiş zannedersem

Aya90
    Katılımcı

Zaten bir kere çağırıyor lar o çağırdıklarında zaten olumsuz yetersiz bişey varsa yabancılar bürosu eşine söylüyor maaşla ilgili yetersiz olunca söylüyorlar demekki eşin yeterli şekilde kazanç göstermemiş olacak ki kabul edilmemiş zannedersem

bakalım haftaya tam olarak öğreneceğiz nasıl hesaplayıp bu karara vardıklarını

dilek_648
    Katılımcı

demek ki her yabancılar dairesi söylemiyor bunu benim nişanlım da 1700 alıyordu ama onu çağırıp maaş yetersiz son ayı tekrar getirin denmiş oda mini jop gösterdi 450 daha ondan sonra onay verildi ama hala bekliyrouz

Mustafayal
    Katılımcı

demek ki her yabancılar dairesi söylemiyor bunu benim nişanlım da 1700 alıyordu ama onu çağırıp maaş yetersiz son ayı tekrar getirin denmiş oda mini jop gösterdi 450 daha ondan sonra onay verildi ama hala bekliyrouz

Ev kirası ne kadar ödüyor her şey içinde ? Kazançlara bakıyorlar

15 yanıt görüntüleniyor - 1,021 ile 1,035 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.