2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Londa
    Katılımcı

Arkadaşlar size danışmak istedim bişey var ben 15 ekim 2019 da almanya aile birleşim vizesine ankaradan başvuru yaptim eşim istenilen tüm belgeleri teslim etti ama hala bekliyorum almanyadaki yabancılar dairesine mail gönderdim bana geri döndüler  evraklarınız işlemde işlem süresi hakkında bilgi verilemez diye geri dönüş yaptılar mailime cevap. Size sormak istediğim benim bi oğlum var onunla yaptim başvurumu eşim türk vatandaşı şimdi tekrar hamileyim eğer vizem çıkmadan doğum burda olursa vizemgeçersizmi sayılır bilgisi olan arkadaşlar varsa cevaplarsa sevinirim bu yüzden sıkıntılıyım biraz.

Mustafayal
    Katılımcı

Vize basvurusu yaptiniz mulakat bitti auslanderbehörde esinizden  istedikleri göcmen Bürosu ::
    Prosedür
    Almanya'ya girmeden önce, kendi ülkenizde ulusal vize başvurusunda bulunmalısınız .
    Ülkeye girdikten sonra, vizeniz sona ermeden önce göçmenlik makamlarına yazılı olarak oturma izni başvurusunda bulunmalısınız.
    Daha sonra oturma izni veya ret mektubu alacaksınız.
    Daha fazla içerik göster
    Gerekli belgeler
    Pasaport ve vize gerekliliklerinin yerine getirildiğinin kanıtı
    Güvenli geçim kaynağının kanıtı
    Sizi sınır dışı etmekle ilgilenmediğinin kanıtı
    Federal Almanya Cumhuriyeti'nin menfaatlerini tehlikeye atmadığınızın kanıtı
    Halihazırda Almanya'da yaşayan aile ferdinizin ikamet izninin kanıtı
    Yeterli yaşam alanının kanıtı
    Aile üyeliğinin kanıtı (örneğin doğum ve evlilik cüzdanı, kayıtlı bir hemcins birlikteliğinin kanıtı)
    eşlerin yeniden birleşmesi durumunda:
    Her iki eşin asgari yaşının kanıtı
    Katılan kişinin basit Almanca becerilerinin kanıtı
    16-18 yaş arası çocuklar da katılırsa:
    Ebeveynlerle aileye giriş kanıtı veya
    Almanca dil becerilerinin kanıtı veya olumlu bir entegrasyon öngörüsü veya
    Özel zorlukların kanıtı
    Not: Hangi diğer gereksinimleri karşılamanız gerektiğine bağlı olarak, sorumlu kuruluş ek belgeler talep edebilir.

Hamburg001
    Katılımcı

Merhaba,

Ben de 21 Eylül'de İstanbul konsolosluğuna evraklarımı teslim ettim. Eşim Alman vatandaşı ve Hamburg'da yaşıyor. Ortalama ne kadar sürede vizem sonuçlanır?

Mustafayal
    Katılımcı

Merhaba,

Ben de 21 Eylül'de İstanbul konsolosluğuna evraklarımı teslim ettim. Eşim Alman vatandaşı ve Hamburg'da yaşıyor. Ortalama ne kadar sürede vizem sonuçlanır?

İnstagram adresi? DM den yazarsan

Aya90
    Katılımcı

Son dönemde sanırım kimseye bir vize gelmedi bir bilgisi olan var mı veya herhangi bir cevap alan ?

Aya90
    Katılımcı

Bu sabah pasaportum elime ulaştı öalesef arkadaşlar red geldi maaştan dolayı 🥺

Mustafayal
    Katılımcı

Bu sabah pasaportum elime ulaştı öalesef arkadaşlar red geldi maaştan dolayı 🥺

Neden nekadar  Maas?

Aya90
    Katılımcı

Neden nekadar  Maas?

yetersiz demişler

Mustafayal
    Katılımcı

yetersiz demişler

.

Eşin nekadar göstermiş maaş kazanç ?

Mustafayal
    Katılımcı

Yabancılar şubesi mi onaylamadı ne demişler benim eşimden de 3 aylık kazanç istemişler nekadar gerekli?

Aya90
    Katılımcı

Yabancılar şubesi mi onaylamadı ne demişler benim eşimden de 3 aylık kazanç istemişler nekadar gerekli?

ne kadar gerektiğini söylememişler sadece yetersiz olduğunu belirtmişler

Mustafayal
    Katılımcı

ne kadar gerektiğini söylememişler sadece yetersiz olduğunu belirtmişler

Kaç para kazanıyor eşin ? Almanya’da
    Sen bilmiyormusun kaç para geliri?
    1500 Euro 2000 Euro kaç para net kazanç?

Aya90
    Katılımcı

Kaç para kazanıyor eşin ? Almanya’da
    Sen bilmiyormusun kaç para geliri?
    1500 Euro 2000 Euro kaç para net kazanç? Net kazanç 1700 küsür

Mustafayal
    Katılımcı

Normalde 1700 Euro iyi kazanç bu iş neden olmamış ilginç kira düştükten sonra 400 Euro kişi başı  yetiyo

Aya90
    Katılımcı

bilmiyorum artık nasıl hesaplamışlar

15 yanıt görüntüleniyor - 1,006 ile 1,020 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.