2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Mustafayal
    Katılımcı

İyi günler eşim bugün yabancılar şubesine    Ulaştı ve evrakların ne durumda olduğunu sordu yabancılar şubesi biz hepsini hallettik bizlik bir durum kalmadı vizeyi artık konsolosluk karar verecek evraklarınızı gönderdik dediler bu noktadan sonra konsolosluk hangi incelemeyi yapacak benimle ilgili bir inceleme olacak mı yoksa eşimin evraklarını inceledikten sonra mı karar verecek bu süreç hakkında bileğisin olan yazabilir mi ? Ne zaman konsolosluk başvuru yaptın ? Eşin ne evrak teslim etti Yabancılar şubesine? Ne evrağı verdi eşiniz hangi evrakları göndermişler konsolosluğa?

Mustafayal
    Katılımcı

Eşin ne zaman evrak teslim etti Yabancılar bürosuna ne evrak istediler eşinden Yabancılar şubesi hangi evrakları göndermiş konsolosluğa? Sen ne zamandı randevun konsolosluk ta ?

Stuttgart12345
    Katılımcı

İyi günler eşim bugün yabancılar şubesine    Ulaştı ve evrakların ne durumda olduğunu sordu yabancılar şubesi biz hepsini hallettik bizlik bir durum kalmadı vizeyi artık konsolosluk karar verecek evraklarınızı gönderdik dediler bu noktadan sonra konsolosluk hangi incelemeyi yapacak benimle ilgili bir inceleme olacak mı yoksa eşimin evraklarını inceledikten sonra mı karar verecek bu süreç hakkında bileğisin olan yazabilir mi ?

Benim bildigim etrafimdan duydugum kadariylan onay yada red cevabini almanya veriyo…almanya mesela bizim onayi durdurdu dogumbelgesinden sonra onaylicam dedi kadinin kendisiyle konustum

Aya90
    Katılımcı

Benim bildigim etrafimdan duydugum kadariylan onay yada red cevabini almanya veriyo…almanya mesela bizim onayi durdurdu dogumbelgesinden sonra onaylicam dedi kadinin kendisiyle konustum

eşime burada işlemler bitti artık top Almanya konsolosluğunda dedi ve Almanya Konsolosluğu ne karar verecekse ona göre olacak bizden cıktı gibi bir açıklama yapmışlar

Stuttgart12345
    Katılımcı

eşime burada işlemler bitti artık top Almanya konsolosluğunda dedi ve Almanya Konsolosluğu ne karar verecekse ona göre olacak bizden cıktı gibi bir açıklama yapmışlar

Ne dedikleri belli degil bi öyle bi böyle Vallah hayirlisi artik insallah güzel haberler alirsiniz

Aya90
    Katılımcı

Eşin ne zaman evrak teslim etti Yabancılar bürosuna ne evrak istediler eşinden Yabancılar şubesi hangi evrakları göndermiş konsolosluğa? Sen ne zamandı randevun konsolosluk ta ?

ben 9 temmuzda randevu almıştınim eşim geçen haftadaki pazartesi evrakları teslim etmişti  yabancılar şubesi eşimden 3 aylık maaş bordrosunu ve oturduğu evin kira sözleşmesini istemişti  onları teslim etmişti bugün biz bitirdik durumun İstanbul’daki konsolosluğa bildirdik şimdi onlar vize verip vermeyeceği kararını verecekler dediler bizden çıktı

Aya90
    Katılımcı

Ne dedikleri belli degil bi öyle bi böyle VAllah hayirlisi artik insAllah güzel haberler alirsiniz

inşallah hep birlikte güzel haberler alırız gerçekten insan hiç birseye odaklananıyor hep bir boşluk hep kafa uzakta

Mustafayal
    Katılımcı

ben 9 temmuzda randevu almıştınim eşim geçen haftadaki pazartesi evrakları teslim etmişti  yabancılar şubesi eşimden 3 aylık maaş bordrosunu ve oturduğu evin kira sözleşmesini istemişti  onları teslim etmişti bugün biz bitirdik durumun İstanbul’daki konsolosluğa bildirdik şimdi onlar vize verip vermeyeceği kararını verecekler dediler bizden çıktı

Eşiniz aylık ne kadar Netto kazanç gösterdi ?

Aya90
    Katılımcı

Eşiniz aylık ne kadar Netto kazanç gösterdi ?

1600 € gösterdi ev kirası 650 €

Mustafayal
    Katılımcı

1600 € gösterdi ev kirası 650 €

Normalde 2200 Euro Netto kazanç istiyorlar eyelat eyalet değişiyor demekki kazanç da problem olsa Yabancılar şubesi yetersiz derdi
    Çünkü Haziran ve Temmuz ayında koranadan dolayı bir çok firma Kurz Arbeite çalıştı yarım üçret maaş verildi mecburen korana birçok çalışanı Almanya’da etkiledi tam ücret maaş bordrosu çoğu kişi alamadı

Aya90
    Katılımcı

Normalde 2200 Euro Netto kazanç istiyorlar eyelat eyalet değişiyor demekki kazanç da problem olsa Yabancılar şubesi yetersiz derdi
    Çünkü Haziran ve Temmuz ayında koranadan dolayı bir çok firma Kurz Arbeite çalıştı yarım üçret maaş verildi mecburen korana birçok çalışanı Almanya’da etkiledi tam ücret maaş bordrosu çoğu kişi alamadı

maaş konusunda asgari ücret bazında alması yeterlidir diyebiliyorum çoğu kaynakta böyle geçiyor

Mustafayal
    Katılımcı

maaş konusunda asgari ücret bazında alması yeterlidir diyebiliyorum çoğu kaynakta böyle geçiyor

ı

Hayırlısı olsun problem olsaydı Ausländerbehörde yabancılar ofis size bildirirdi

Aya90
    Katılımcı

ı

Hayırlısı olsun problem olsaydı Ausländerbehörde yabancılar ofis size bildirirdi

teşekkürler inşallah öyledir peki İstanbul Konsolosluğu neyi araştırdıktan sonra vize verir?

Nesibi
    Katılımcı

teşekkürler inşAllah öyledir peki İstanbul Konsolosluğu neyi araştırdıktan sonra vize verir?

bir seyi arastirmiyorlar. Almanya dan gelen olumlu olumsuz cevap üzerine pasaportunuzu size teslim ediyorlar. Evraklar gönderildiyse mak. 2 haftaya kadar sonucunuzu ögrenirsiniz. Onaylanip onaylanmadigini ancak pasaport gelince göreceksiniz. Pasaportla birlikte onaylandiysa Almanya ya gelisimizle ilk yapmaniz gereken bilgiler yazili bir bilgilendirme alacaksiniz. Olumsuzsa neden olumsuz oldugunu aciklayan bir evrak göreceksiniz pasaportunuz ile birlikte. Sonucunuzu bende merakla bekliyorum. Umarim olumlu bir sonuc ile karsilasirsiniz. Simdiden hayirli olsun demek isterim😇

Mustafayal
    Katılımcı

Evraklar neye göre olumlu neye göre olumsuz onu anlamak zor evlenmiş bir aile kurmuş kişiye hayır sen boşanmı diyorlar gelemezsin eşine mi diyorlar aile birleşimi kutsaldır Avrupa insan hakları bildirgesinde bakılan sadece Finansal olarak geçim ve ev ikamet alanı büyüklüğü ve yapılan evlilik anlaşmalımı değilmi sadece bu durumları kontrol ediyor severek Aşk evliliği yapanlar için bu söz konusu değil şimdiye kadar ret gelenlerin birleşimi yetersiz kazanç yaşam alanı ve mülteci pozisyonda olanlar ve fake anlaşmalı evlilik yapan kişileri anlıyorlar ve bunlara göre ret veriyorlar

15 yanıt görüntüleniyor - 961 ile 975 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.