2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Xenax
    Katılımcı

2 nisan iptal edilen randevu sonrasi 12 Ağustosta yeni randevu ile Ankarada başvurumu yaptım.Bugun Ups kargodan mesaj geldi paketiniz kısa süre icin de teslim edilecektir diye InsAllah bekledigim güzel haber gelir, çünkü almanyaya evraklar gittikten sonra yabancılar şubesi esime ne mail ne de mektup ile evrak istedi

Nasıl ama henüz 1 ay bile dolmamış. Eşiniz Alman vatandaşı mı?

Ahmt1905
    Katılımcı

Nasıl ama henüz 1 ay bile dolmamış. Eşiniz Alman vatandaşı mı?

Yok eşim türk vatandaşı çocuk üzerinden başvuru yaptım 2 hafta olmadan evraklar almanyaya ulaşmıştı baya hızlı oldu işlemler birde randevum çok kısa sürdü ve alman vatandaşı çocuk olduğu için galiba vize ücreti bile almadılar bakalim kargo gelince görecem sonucu

Aya90
    Katılımcı

2 nisan iptal edilen randevu sonrasi 12 Ağustosta yeni randevu ile Ankarada başvurumu yaptım.Bugun Ups kargodan mesaj geldi paketiniz kısa süre icin de teslim edilecektir diye InsAllah bekledigim güzel haber gelir, çünkü almanyaya evraklar gittikten sonra yabancılar şubesi esime ne mail ne de mektup ile evrak istedi

hayırlı olsun kardeşim çocuk üzerine olduğu zaman yabancılar şubesi genelde eşinize herhangi bir mektup veya mail göndermiyor darısı bizlerin başına  halayy:)

Ahmt1905
    Katılımcı

hayırlı olsun kardeşim çocuk üzerine olduğu zaman yabancılar şubesi genelde eşinize herhangi bir mektup veya mail göndermiyor darısı bizlerin başına  halayy:)

Sagolun InsAllah sizlerde güzel haberleri alirsiniz

Akdemir51
    Katılımcı

Merhaba 13 agustos da ülkeye giriş yapmıştım işlemlerimiz bitti 3 yıllık oturum verdiler 10 dakikada hallettik.  Yanlız gideceginiz şehre göre degişiyor kesinlikle randevusuz işlem yapmıyolar. Biz bütün randevularımızı. 1 haftalık süre icerisinde arka arkaya ayarladık ve yaklasık 2 3 ay önceden almıştık. Kurs kaydımızıda yaptırdık. 2021 1 rinci aya baslıyorum modül 3 den. Hayırlısı olsun sizlerde biran önce kavusursunuz ailenize inşallah

SB2017
    Katılımcı

Merhabalar 26 Ağustos 2020 de randevu için online başvuru yaptık bugün 10.gün  ve bize 10 ile 15 gün arası atama için randevu ıdata için bekleyin denildi . Bekliyoruz . Tüm evraklar tamam . Ben alman vat. Almanyada evimizi tuttum tam zamanlı çalışıyorum da yaklaşık 12 senedir alman vat. Var . Eşim a1 baya güzel puanla aldı. Pandemiden dolayı 4 ay kaybettik neredeyse tek başına evde eşin gelmesini beklemek çok zor aylar oldu . Ve biz 3 senelik evliyiz. Ocak ayından beri almanyadayim. Çalışıyorum tam zamanlı..aksilikler pesimizi bırakmadı dilerim kasım a kadar kavusuruz 😔 rabbim herkese sabır versin…çok zor allah yardımcımız olsun …

SB2017
    Katılımcı

Aile birleşimi için ankara Idatadan randevu alabilen var mı ağustos 26 dan sonra başvurup ta internetten? Atanmayi bekliyor diyor bizde halen

Mustafayal
    Katılımcı

18 Ağustos ta alanlar bekliyoruz ön randevu 18 Ağustos randevu atama bekliyor izmir Konsolosluğu

SB2017
    Katılımcı

18 ağustosta ıdata online randevu mu aldınız evrak işlemi için ilk randevu işlemleri için??

SB2017
    Katılımcı

26 ağustos ankara ıdata evrak teslim ilk randevu için atama bekliyoruz 😔😔

bertt
    Katılımcı

18 Ağustos ta alanlar bekliyoruz ön randevu 18 Ağustos randevu atama bekliyor izmir Konsolosluğu

19 agustos da arkadasimla ayni anda basvurduk ona 14eylule randevu verdiler beni hala arayan yok Izmirden 😑 neye göre veriliyor randevu hicbir fikrim yok ama cok sinir bozucu

Kemalbey1
    Katılımcı

Herkese merhabalar.vize randevusunda pasaportu teslim etmek için bir adres istiyorlarmış galiba.acaba pasaportu adres vermeden kargo şubesinden alabiliyor muyuz?

Aya90
    Katılımcı

Herkese merhabalar.vize randevusunda pasaportu teslim etmek için bir adres istiyorlarmış galiba.acaba pasaportu adres vermeden kargo şubesinden alabiliyor muyuz?

konsolosluktan da alabilirsiniz şubedende

Kemalbey1
    Katılımcı

konsolosluktan da alabilirsiniz şubedende

Anladım Teşekkürler.

yeniceri57
    Katılımcı

vizelerinizi alinca yerlesince buralari unutmayin arkadslar :) genelde insanlar burdan bilgileri alirlar almanyaya gecerler. düzeni oturtuyorum islerimi yoluma koyuyuorum almanca ögreniyorum derken almancax forumumuzu unuturlar. sizlerde öyle olmayin lütfen basiniza gelenleri anlatmaniz inanin sizden sonrakilere cok yardimci olacaktir.
    selametle.

15 yanıt görüntüleniyor - 901 ile 915 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.