2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Aya90
    Katılımcı

Ekim 2019 da başvuru yaptım eşim Türk vatandaşı hala bır haber yok adamı yıpratır bu süreç. Allah herkese yardımcı olsun

neden böyle olduğu ile ilgili bir haber alamadınız mı Bilgi

Metin82
    Katılımcı

Hayır bişey söylendıği yok. Aradığımızda beklememizi söylüyorlar. Avukat tuttuk süresiz iş anlaşması olması gerektıgını soyledı bozde söyledıgıne göre süresız iş anlaşması verdık iş degısıkliği yaparak

Aya90
    Katılımcı

Hayır bişey söylendıği yok. Aradığımızda beklememizi söylüyorlar. Avukat tuttuk süresiz iş anlaşması olması gerektıgını soyledı bozde söyledıgıne göre süresız iş anlaşması verdık iş degısıkliği yaparak

hadi hayırlısı inşallah kardeşim en yakın zamanda eşine kavuşursun maalesef etik olmayan durumlar ile karşı karşıya kalabiliyoruz bizde beklemedeyiz kural dışı bir yöntem ile

Metin82
    Katılımcı

İnşallah kardeşim umarım sende tez zamanda amacına varırsın

yeniceri57
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar

Pandemi süreci nedeniyla Almanya'da biliyorsunuz ki kurzarbeit yani kisa calisma baslamistir. buna kamu hizmetleri de girmektedir. bu nedenle vize basvurularinizin sonuclanmasi uzun sürmektedir. örnegin Karlsruhe Ausländerbehörde de  su anda pandemi nedeniyle günde 3-4 kisi degismeli olacak sekilde calismaktadir. (daha önceden cok daha fazla kisi vardi)  sanirim bu tüm almanya da bu sekilde. daha önceleri burda 1 hafta da da vizesini alan arkadas gördük 1 senede de. ancak suanda  vize islem sürelerinin zamanini 6 ay olarak hesaplayabilirsiniz. tabi sansiniza bagli olarak daha kisa sürelerde de vizeniz gelebilir.

hayirlisi olsun

Aya90
    Katılımcı

1 haftadır konsolosluktan bir haber alamadım dün aradım bana mailiniz gerekli bölüme iletilmiştir  beklemede kalmanız gerekir dedi daha Melahat beklemem gerekir dedim bunu bilemeyiz dedi bu konu hakkında fikri olan var mı ? A1 dil sertifikamın 6 ay süresi dolmuş denilmişti Almanya’daki belediye konsolosluğa başvurun ve Almancayı unutmadığınıza dair belge versinler demişlerdi

leowoman
    Katılımcı

1 haftadır konsolosluktan bir haber alamadım dün aradım bana mailiniz gerekli bölüme iletilmiştir  beklemede kalmanız gerekir dedi daha Melahat beklemem gerekir dedim bunu bilemeyiz dedi bu konu hakkında fikri olan var mı ? A1 dil sertifikamın 6 ay süresi dolmuş denilmişti Almanya’daki belediye konsolosluğa başvurun ve Almancayı unutmadığınıza dair belge versinler demişlerdi

Merhabalar yeniden,
    Ben size sertifika sorununuzu yaşadığınız gün tekrar sınava girmeniz yönünde bir öneride bulunmuştum. Israrla yineliyorum: en yakın tarihte sınava girmeye çalışın. Geçerlilik süresi dolmuş bir sertfikayla diretirseniz Süreciniz çok daha uzayabilir. Şöyle ki: konsolosluk 3 hafta sonra size randevu verdi ve konsolosluğa çağırdı diyelim. O anda oradaki memur sizi tekrar almanca görüşmeye tabii tutabilir. Görüşme güzel geçer, onay alırsanız amenna. Ya peki tam tersi olursa? O zaman geçen zamanla birlikte, tekrar sınava girmek için bekleyiş, son anda yer bulamama, stres gibi bir yığın sıkıntılarla uğraşabilirsiniz. Her zaman her iki ihtimali göz önünde bulundurarak hareket etmenizde fayda var. Konsolosluğa gidince hemen size a1 sınavını geçtiğinize dair onaylı belge vereceklerinin de garantisi yok. Belediyenin eşinize söylediği gibi sertifika geçerlilik süresinin dolduğunu öne sürüp tekrar sınava girmenizi isteyebilirler.
    Geçmişte uzunca bir vize süreci geçirmiş biri olduğum için her iki tarafta prosedürün nasıl işlediği konusunda sağlam tecrübeler edindim. Burada yazınızı görünce kayıtsız kalmak istemedim.
    Konsolosluğun size dönüş zamanına gelecek olursak 1 hafta sonra da 3 ay sonra da olabilir. O konuda beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok.

Aya90
    Katılımcı

Merhabalar yeniden,
    Ben size sertifika sorununuzu yaşadığınız gün tekrar sınava girmeniz yönünde bir öneride bulunmuştum. Israrla yineliyorum: en yakın tarihte sınava girmeye çalışın. Geçerlilik süresi dolmuş bir sertfikayla diretirseniz Süreciniz çok daha uzayabilir. Şöyle ki: konsolosluk 3 hafta sonra size randevu verdi ve konsolosluğa çağırdı diyelim. O anda oradaki memur sizi tekrar almanca görüşmeye tabii tutabilir. Görüşme güzel geçer, onay alırsanız amenna. Ya peki tam tersi olursa? O zaman geçen zamanla birlikte, tekrar sınava girmek için bekleyiş, son anda yer bulamama, stres gibi bir yığın sıkıntılarla uğraşabilirsiniz. Her zaman her iki ihtimali göz önünde bulundurarak hareket etmenizde fayda var. Konsolosluğa gidince hemen size a1 sınavını geçtiğinize dair onaylı belge vereceklerinin de garantisi yok. Belediyenin eşinize söylediği gibi sertifika geçerlilik süresinin dolduğunu öne sürüp tekrar sınava girmenizi isteyebilirler.
    Geçmişte uzunca bir vize süreci geçirmiş biri olduğum için her iki tarafta prosedürün nasıl işlediği konusunda sağlam tecrübeler edindim. Burada yazınızı görünce kayıtsız kalmak istemedim.
    Konsolosluğun size dönüş zamanına gelecek olursak 1 hafta sonra da 3 ay sonra da olabilir. O konuda beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok.

normalde yönetmeliye aykırı davranmış oluyorlar cünkü o belgenin amacı Almanca bilip bilmemekle ilgili ki o belge yoksa bile içerde sorulan sorulara cevap verdirdiği taktirde Almanca bildiğini kessin dille onaylatmış oluyor bunu ben değil konsolosluğun sitesi yazıyor ki ben zaten tüm sorulara Almanca cevap verdim fire vermeden benden önceki kişi çoğu soruya cevap veremediği halde onay aldı bu arada geotheyi aradım bu ayın 25.inde olacak sınava kaydımı yaptırdım cünkü nasıl bir cevap gelecek pek belli değil ve süreside belli değil daima işimi sağlama almak isteyen bir kişiliğim olduğu için direk sınavada kayıt oldum orayıda bekleyeceğim artık hangisi olursa olsun 🤗

Aya90
    Katılımcı

Merhabalar yeniden,

az önce konsolosluktan bu mesaj geldi Sayın Tas,

Gönderiniz için teşekkür ederiz.

Almanya yabancilar dairesi ile eksik evrak konusunda görüsülmüstür ve her hangi bir ek evrak simdilik söz konusu degildir.

Başvuru işlemlerinizin aktif olarak devam etmekte olduğunu ve Almanya yabancılar dairesi tarafından cevap beklenildiğini belirtmek isteriz.

Sonuç aldığımız taktirde sizin ile irtibata geçeceğiz, lütfen bekleyiniz.

Anlayışınız için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla,

Aya90
    Katılımcı

Herkese tekrar iyi günler bugün konsolosluk yabancılar şubsesine ulaşıp Almanca konusabildiğimi onaylamış ve yabancılar şubesi eşimi arayıp okeyledi işlemlere başlatılacağını belirttiler 🙏

Mustafayal
    Katılımcı

3 Eylül 2020 randevu İzmir konsolos lugu 40 Dk sürdü Toplam 2 tane almana soru eşimin adı doğum tarihi ve benim yaşım English olarak ne zaman evlenme teklifi yaptın nerde gibi evlilik tarihleri ​​eşin ışin Gelduça sen gittil eşığinığin ışin ışin varmi sen gittiçaha ığinılar ışin ış ışin sen gittiçaha  gibi sorular sonra Avrupa birliği üyesi vatandaşlığı varsa eşinizin mesala Hırvatistan Yunanistan Bulgaristan gibi gibi ise serfitika alma şartı yok en son.  Kargo poşeti ona alıcı adresinizi yazıyorsunuz ve görevlisine teslim ediyor ve süreç bitiyo

Aya90
    Katılımcı

3 Eylül 2020 randevu İzmir konsolos lugu 40 Dk sürdü Toplam 2 tane almana soru eşimin adı doğum tarihi ve benim yaşım English olarak ne zaman evlenme teklifi yaptın nerde gibi evlilik tarihleri ​​eşin ışin Gelduça sen gittil eşığinığin ışin ışin varmi sen gittiçaha ığinılar ışin ış ışin sen gittiçaha  gibi sorular sonra Avrupa birliği üyesi vatandaşlığı varsa eşinizin mesala Hırvatistan Yunanistan Bulgaristan gibi gibi ise serfitika alma şartı yok en son.  Kargo poşeti ona alıcı adresinizi yazıyorsunuz ve görevlisine teslim ediyor ve süreç bitiyo

ben İstanbul’da başvuru yaptım bana hiç böyle sorular sormadı toplasan 10 dakika sürmedi bile

Mustafayal
    Katılımcı

Daha önce evlilik yapmış olanlar ile ilgili ne zaman nerde eşine evlilik teklifi yaptınız gibi eşiniz geldimi siz gittimizi eşinizin yanına nasıl tanıştınız gibi sorular klasik sorular

Aya90
    Katılımcı

Daha önce evlilik yapmış olanlar ile ilgili ne zaman nerde eşine evlilik teklifi yaptınız gibi eşiniz geldimi siz gittimizi eşinizin yanına nasıl tanıştınız gibi sorular klasik sorular

He biz Türkiye’de 2 sene beraber yaşamıştık ondan sormadılar herhalde

Ahmt1905
    Katılımcı

Herkese tekrar iyi günler bugün konsolosluk yabancılar şubsesine ulaşıp Almanca konusabildiğimi onaylamış ve yabancılar şubesi eşimi arayıp okeyledi işlemlere başlatılacağını belirttiler 🙏

2 nisan iptal edilen randevu sonrasi 12 Ağustosta yeni randevu ile Ankarada başvurumu yaptım.Bugun Ups kargodan mesaj geldi paketiniz kısa süre icin de teslim edilecektir diye InsAllah bekledigim güzel haber gelir, çünkü almanyaya evraklar gittikten sonra yabancılar şubesi esime ne mail ne de mektup ile evrak istedi

15 yanıt görüntüleniyor - 886 ile 900 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.