2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Akdemir51
    Katılımcı

Iyi günler arkadaşlar ben 11 şubat günü izmirde görüşmeli yaptım nişanlım alman vatandaşı thuringen eyaleti jenada yaşıyor. Bu gün yabancılar şubesine mail attık ve hala evraklarımızın ulaşmadığını öğrendik ve 17 nisanda nikâhımız olacak almanyada sizce evrakların ortalama varis süreci nedir ve nikah tarihimize kadar vizemiz onaylanır mi ? ıyi günler

1 ay olmuş evrakların çoktan gitmesi lazımdı.  Yolunda gitmeyen bir şeyler var galiba.  Konsolosluğa mail atın belki bir cevap alabilirsiniz

Metin82
    Katılımcı

Merhaba, aranizda en uzun süre  bekleyen benim herhalde🤦🏻‍♂️ 21 ekim 2019 da Aile birleşimi ankaradan başvuru yaptım 100gun sonra eşime mektup gitti gerekli ekraklar için ve bugünle birlikle 4 hafta oldu esimin evraklari teslim etmesi halâ bi haber yok. Eşim Türk vatandaşı süresiz oturumu yok aramizda yaş farkı vs de yok bakalım ne olacak🤔😐

leowoman
    Katılımcı

.

leowoman
    Katılımcı

:D

Metin82
    Katılımcı

Umarim güzel sonuçlar alırız. Esimin meiline cevap geldi dosyam işleme alınmış bakalim ne karar çıkacak. Çapraz sorgu vs kafa ağrıtır bu bekleyişin içinde. Sizde capraz sorgu olmasi neden yaş farki vs gbi bir durum var mi?

leowoman
    Katılımcı

Umarim güzel sonuçlar alırız. Esimin meiline cevap geldi dosyam işleme alınmış bakalim ne karar çıkacak. Çapraz sorgu vs kafa ağrıtır bu bekleyişin içinde. Sizde capraz sorgu olmasi neden yaş farki vs gbi bir durum var mi?

Şahsen ben yaş farkının çapraz sorgulama için bir neden olduğunu düşünmüyorum. Aralarında yaş farkı olmayıp çarpraz sorgulamaya kalmış nice insanlara şahit oldum. Her şey yabancılar dairesindeki memurların insiyatifinde.
    Benim eşimle aramda 14 yaş fark var. Severek ve çok isteyerek evlendik. Elimizde de bir çok ispatımız mevcut. Dilerim ki süreç uzamaz da bizde bu ispatları sunmak durumunda kalmayız.
    Vize işi şans işi ben bunu öğrendim.

MobBob
    Katılımcı

İzmir kelimesini duyunca irkildim çünkü İzmirden başvuran kimi tanıdıysam 2 ay öncesi evrakları almanyaya ulaşmıyor. Keza ben de kasımda başvurumu yaptım. Şubat ta evraklarım almanyaya gönderildi İzmir konsolosluğu tarafından. İzmir de çok yoğunluk var.
    Sizi üzmek istemem ama nikahınıza yetişemeyebilir evrakların oraya varışı.
    Tüm bu durumlara hazırlıklı olmanızda fayda var.

Bu gün nişanlimin mailine cevap verdiler evraklarım yabancılar şubeye ulaşmış ve nikâhı almanyada kiyacagimiz için nikah süresine kadar geçerli garantör belgesi istemişler isteyeceklerini bildiğimiz için belge hazırdı saten mail olarak ulaştırdık inş en kısa zamanda geri dönüş olur. Inşallah sizlerde en yakın zamanda ıyi haberler alırsınız

hamburg26
    Katılımcı

Merhaba,
    Dünkü konsolosluk açıklamasindan sonra konsoloslukla irtibata geçip basvurularin akıbetini öğrenen oldumu? Yabancılar dairesi çalışıyor mu?

Cns24
    Katılımcı

Benim kağıtlarım almanya ya gitmisti cuma günü eşimin yabancılar şubesinde randevusu vardi. Virusten dolayı almanyada ki memurluklarda kapatılmış en az 3 hafta kapalı olacakmış

MuratNadja
    Katılımcı

Benim eşimide gecen cumartesi mektup gelmiş 09.04.2020 tarihinde gidicek zanedersem kesin o zamana kadar normale döner almanya bekliyoruz bakalım hepimiz için hayırlısı

hamburg26
    Katılımcı

Benim kağıtlarım almanya ya gitmisti cuma günü eşimin yabancılar şubesinde randevusu vardi. Virusten dolayı almanyada ki memurluklarda kapatılmış en az 3 hafta kapalı olacakmış

Hangi sehirdeydi eşiniz ?

hamburg26
    Katılımcı

Benim eşimide gecen cumartesi mektup gelmiş 09.04.2020 tarihinde gidicek zanedersem kesin o zamana kadar normale döner almanya bekliyoruz bakalım hepimiz için hayırlısı

İnşallah en kısa sürede eşinizin yanında olursunuz. Hangi şehirdi Almanya'da ?

Cns24
    Katılımcı

Hangi sehirdeydi eşiniz ?

Frankfurt Gißen de

Cns24
    Katılımcı

Insallah heryer normale döner 🙏 muhtemelen benim eşimin görüşmesi de sizinle aynı tarihlerde olur.

MuratNadja
    Katılımcı

Stuttgart ludwigsburg da kalıyor

15 yanıt görüntüleniyor - 76 ile 90 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.