2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Nesibi
    Katılımcı

İyi günler herkese tekrardan ben konsolosluğa başvururken tüm evraklarımı tam vermiştim dil sınavı sertifikası dahil bugün eşime mektup gitmiş benim dil sertifika belgemi istemişler fakat hepsini konsolosluğa verdiğim için bende bulunmuyor bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

direkt yabancilar polisine mail yazin bana da aynisi olmustu. Teslim ettigim halde benden de ayni sekilde talepte bulunmuslardi. Ben hemen mail yazdim evraklarim zaten sizde mevcuttur diye 3 gün sonra vizeniz onaylanmistir diye mail aldim 😂 tamamen oyalama taktigi.

Xenax
    Katılımcı

İyi günler herkese tekrardan ben konsolosluğa başvururken tüm evraklarımı tam vermiştim dil sınavı sertifikası dahil bugün eşime mektup gitmiş benim dil sertifika belgemi istemişler fakat hepsini konsolosluğa verdiğim için bende bulunmuyor bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Dil sertifikanı sana geri vermiş olmaları lazım. Yani bana verdiler bilemiyorum.

Aya90
    Katılımcı

Dil sertifikanı sana geri vermiş olmaları lazım. Yani bana verdiler bilemiyorum.

yok vermediler geri artı bugün belediyeyi aradı eşim eşime bu dil sertifikasını 6 ayı geçmiş yeniden sunacak girmesi lazım yoksa onaylamam asla denildi bunun üzerine Geothe aile birleşimi ile ilgilenen İlknur hanımı aradım bana siz konsoloslukta sorulan Almanca sorulara cevap verebildiniz mi dedi evet rahatlıkla verdim hatta çok iyi konusuyorsunuz dediler dedim o zaman böyle yapmalarına hakları yok derhal bir avukata gidin ve itiraz dilekçesi yazın denildi çünkü o evrağın süresi ömür boyudur siz unutmadıkca denildi bugün eşim bir avukata gidip dilekçe yazdıracak bakalım inşallah ters tepki yapılmaz 🙏

leowoman
    Katılımcı

yok vermediler geri artı bugün belediyeyi aradı eşim eşime bu dil sertifikasını 6 ayı geçmiş yeniden sunacak girmesi lazım yoksa onaylamam asla denildi bunun üzerine Geothe aile birleşimi ile ilgilenen İlknur hanımı aradım bana siz konsoloslukta sorulan Almanca sorulara cevap verebildiniz mi dedi evet rahatlıkla verdim hatta çok iyi konusuyorsunuz dediler dedim o zaman böyle yapmalarına hakları yok derhal bir avukata gidin ve itiraz dilekçesi yazın denildi çünkü o evrağın süresi ömür boyudur siz unutmadıkca denildi bugün eşim bir avukata gidip dilekçe yazdıracak bakalım inşAllah ters tepki yapılmaz 🙏

Merhabalar,
    Bir yerde bir yanlışınız var. Hiç bir memur o belgenin aslını alamaz. Almak istediyse de sizin asla vermemeniz gerekirdi. Şimdi avukata itiraz dilekçesini sunmuşsunuz. Bu durumdan dolayı bir sıkıntı yaşarsanız elinizde itiraz edecek belgeniz yok.
    Diploma, sertifika tarzı resmi evrakların aslını hiç bir kuruma vermemenizi tavsiye ederim. Buraya geldiğinizde beni daha iyi anlayacaksınız ki almanya kağıt işlerine çok önem veriyor. Burada günlük hayatta, resmi kurumlarla işlerinizi yürütürken size verilen  kağıtları muhafaza etmeniz gerekiyor ki bir sıkıntı yaşadığınızda elinizde yazılı bir kağıt olmadan hiç bir kurum sizi kaleye almaz.
    Siz yanılmıyorsam korona başlamadan önce almıştınız sertifikanızı.o zaman a1 sertifikasının geçerliliği 6 aydı. Korona çıktıktan sonra sertifika süresiz hale geldiyse Yabancılar şube de evrakın tarihine bakıp sizden yenisini istemesi en doğal hakkıdır.
    Benim eşim alman vatandaşı olduğu halde biz 8 e yakın maaş bordrosu vermiştik zamanında. Buraya geldiğimde tekrar istediler hatta. Artık anladım ki almanlar evrak işlerini gerçekten çok seviyorlar.
    Keşke bu aşamada avukatı devreye sokmasaydınız. Her neyse avukattan gelecek sonuca göre yol alırsınız artık.
    Belediye onaylamam asla dediyse de avukatın yapabileceği bir şey yok. Siz en yakın zamanda en yakın tarihteki bir sınava girmeye çalışın benden nacizane tavsiye.

Aya90
    Katılımcı

Merhabalar,
    Bir yerde bir yanlışınız var. Hiç bir memur o belgenin aslını alamaz. Almak istediyse de sizin asla vermemeniz gerekirdi. Şimdi avukata itiraz dilekçesini sunmuşsunuz. Bu durumdan dolayı bir sıkıntı yaşarsanız elinizde itiraz edecek belgeniz yok.
    Diploma, sertifika tarzı resmi evrakların aslını hiç bir kuruma vermemenizi tavsiye ederim. Buraya geldiğinizde beni daha iyi anlayacaksınız ki almanya kağıt işlerine çok önem veriyor. Burada günlük hayatta, resmi kurumlarla işlerinizi yürütürken size verilen  kağıtları muhafaza etmeniz gerekiyor ki bir sıkıntı yaşadığınızda elinizde yazılı bir kağıt olmadan hiç bir kurum sizi kaleye almaz.
    Siz yanılmıyorsam korona başlamadan önce almıştınız sertifikanızı.o zaman a1 sertifikasının geçerliliği 6 aydı. Korona çıktıktan sonra sertifika süresiz hale geldiyse Yabancılar şube de evrakın tarihine bakıp sizden yenisini istemesi en doğal hakkıdır.
    Benim eşim alman vatandaşı olduğu halde biz 8 e yakın maaş bordrosu vermiştik zamanında. Buraya geldiğimde tekrar istediler hatta. Artık anladım ki almanlar evrak işlerini gerçekten çok seviyorlar.
    Keşke bu aşamada avukatı devreye sokmasaydınız. Her neyse avukattan gelecek sonuca göre yol alırsınız artık.
    Belediye onaylamam asla dediyse de avukatın yapabileceği bir şey yok. Siz en yakın zamanda en yakın tarihteki bir sınava girmeye çalışın benden nacizane tavsiye.

şimdi tekrar ulaştık daha ilgili biri ile bu sefer konsolosluğa gidip sorulan Almanca sorulara doğru cevap verdiğinizi onaylattıran bir kağıt almanız yeterli dediler o kağıdı bize ulaştığında işlemlerinize başlıyacağız dediler  2. Si benimle beraber kursa gelip giden kime sorduysam bana dil sertifikamı aldılar vermediler bize geri dediler 5 kişi ile rahat bu konuyu konuştuk bende anlam veremedim

Mustafayal
    Katılımcı

İzmir konsolosluğu randevu 25 Ağustos A1 serfitikası 2 adet fotokopisi alıyorlar aslını size geri veriyor hiç bir evrağın aslını almıyorlar bilginize !!!

Nesibi
    Katılımcı

İzmir konsolosluğu randevu 25 Ağustos A1 serfitikası 2 adet fotokopisi alıyorlar aslını size geri veriyor hiç bir evrağın aslını almıyorlar bilginize !!!

dogru belgelerin sadece 2 ser kopyasi aliniyor. Zaten gerekli belge listesinde koca koca yaziyor. Hicbir belgenin orjinali talep edilmiyor ki zaten siz memurla görüsmeden belgeleri düzenliyorlar. Gereklileri alip gereksiz orjinal belgeleri size teslim ediyorlar.

leowoman
    Katılımcı

şimdi tekrar ulaştık daha ilgili biri ile bu sefer konsolosluğa gidip sorulan Almanca sorulara doğru cevap verdiğinizi onaylattıran bir kağıt almanız yeterli dediler o kağıdı bize ulaştığında işlemlerinize başlıyacağız dediler  2. Si benimle beraber kursa gelip giden kime sorduysam bana dil sertifikamı aldılar vermediler bize geri dediler 5 kişi ile rahat bu konuyu konuştuk bende anlam veremedim

O işte bir tuhaflık var. Sertifikanın aslını almazlar normalde. Sizin ya da bahsettiğiniz arkadaşlarınızın o anda yaşadığınız stresten vermiş olabileceğinizi, memurun da renkli fotokopi olduğunu düşünüp almış olabileceğini düşünüyorum. Ama dediğim gibi sizin sertifikayı vermemeniz gerekirdi.
    Umarım sorununuz çok dallanıp budaklanmadan çözüme kavuşur.

Baris123
    Katılımcı

Selam arkadaşlar. Ben geçen ay eşimle nikah kıydım almanyada. Aile birleşimi vizesi için türkiye ye geldim suan a1 sınav için ders çalışıyorum. Eşim Almanya doğumlu sonrasan alman vatandaşı. Eşim ailesinin evinde  kalıyor. Vize başvurusu için ev tutmamız lazımmı? Lütfen yardımcı olurmusunuz

Aya90
    Katılımcı

Selam arkadaşlar. Ben geçen ay eşimle nikah kıydım almanyada. Aile birleşimi vizesi için türkiye ye geldim suan a1 sınav için ders çalışıyorum. Eşim Almanya doğumlu sonrasan alman vatandaşı. Eşim ailesinin evinde  kalıyor. Vize başvurusu için ev tutmamız lazımmı? Lütfen yardımcı olurmusunuz

eşiniz Alman vatandası olduğu için ne  maaş nede ev gerekmiyor sizin başvuruda evraklarınız tam olması yeterli geliyor

Stuttgart12345
    Katılımcı

Merhaba bende sonradan alman vatandasi oldum bizde haziran ayinda dogmamis cocuk üzerinden basvuru ysptik ve yabancilar dairesi benden gelir istedi maasimi ve yeterli bulmadi oyuzden islemi durdurdu Dogumdan Sonra esime vizesini onaylicani söyledi ozaman gelir farktetmiyomus…avukata vericektim bende ama vazgectim versem avukata gene gelmesi bir adi bulurdu zaten dogum bi ay sonra gerek duymadik .

GürkanTopal
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar.
    Ben 27.02.2020 tarihinde 6 aylık dil kursu vizesi için başvuru yapmıştım. Antalya da yaşadığım için Basvuruyu yaptığım şehir Izmir.
    Araya pandemi süreci girdi.
    O tarihten bu yana 6 aydır konsolosluktan haber yok. Sadece 1 defa beni aradilar ve bloke hesap miktarı aylık 939 euro ya yükseldi, hesabınızı güncelleyip bize mail atın dediler. Hepsi bu.
    Tüm güncel belgeleri tekrar gönderdim. Hatta vize başvuru surecimle ilgili bilgi almak istiyorum diye de mail attım. Ama hiç bir dönüş yok maalesef.
    28.09.2020 tarihinde dil kursu yeni kur a baslayacak. Ona yetisebilmeyi umut ediyorum ancak bu durumda zor gibi görünüyor. Benim gibi dil kursu vizesi için bekleyen var mı? Teşekkür ederim herkese

Silverfish
    Katılımcı

Merhaba Arkadaşlar.
    Sizlere bir şey sormak istiyorum.
    Eylül ayının sonunda kız arkadaşım buraya gelecek ve nikah kıyacağız nasip olursa.
    Türkiye 'den Pcr testi yaptırıp Almanya'ya gidecek.Gittiği zaman 14 gün karantinaya girmesi gerekiyor mu?
    Eğer gerekiyorsa Alman Devleti 4 şehire yasağı kaldırdı. Izmir,Aydın,Muğla, Antalya olmazsa bu dört şehirden birine gelsin o zamanda Almanya'ya geri dönünce 14 gün karantina uygulanıyor mu acaba?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Aya90
    Katılımcı

Merhaba Arkadaşlar.
    Sizlere bir şey sormak istiyorum.
    Eylül ayının sonunda kız arkadaşım buraya gelecek ve nikah kıyacağız nasip olursa.
    Türkiye 'den Pcr testi yaptırıp Almanya'ya gidecek.Gittiği zaman 14 gün karantinaya girmesi gerekiyor mu?
    Eğer gerekiyorsa Alman Devleti 4 şehire yasağı kaldırdı. Izmir,Aydın,Muğla, Antalya olmazsa bu dört şehirden birine gelsin o zamanda Almanya'ya geri dönünce 14 gün karantina uygulanıyor mu acaba?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

yeni cıkan kanundur Türkiye'de, uçuştan 48 saat önce yaptırdığı testi negatif olup da Almanya'ya dönenler yine de 14 gün karantinaya girecek. En erken 5 gün sonra yaptırılan testin negatif olması halinde izolasyondan çıkılabilecek, yani 5 gün karantina zaruri oluyor. Uygulama 1 Ekim'den itibaren Ölüm vb bir gerekçe olmadan Türkiye gibi Korona risk bölgelerine gidip Almanya'ya dönüşte karantinaya girenlerin ücret kaybı karşılanmayacak, karantina günleri ücretsiz izin sayılacak. Tersini öngören yasal düzenlemeler değiştirecek.

Metin82
    Katılımcı

Ekim 2019 da başvuru yaptım eşim Türk vatandaşı hala bır haber yok adamı yıpratır bu süreç. Allah herkese yardımcı olsun

15 yanıt görüntüleniyor - 871 ile 885 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.