2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Stuttgart12345
    Katılımcı

Vizenin üzerinde çalışma izni ile alakalı hiç bir şey yazmıyor. Alman yasalarına göre aile birleşimi ile gelen yabancı adres kaydını yaptırıp geldiğini Yabancılar polisine bildirdiği andan itibaren çalışabiliyor.
    Aile birleşim vizesini aldığın andan itibaren çalışma hakkın mevcut yani.

Vizede normalde yazmasi lazim Erwerbstätigkeit erstattet diye Oda calisabilir demek

Alii
    Katılımcı

Vizede normalde yazmasi lazim Erwerbstätigkeit erstattet diye Oda calisabilir demek

Evet aynen dedigin gibi Vizenin uzerinde yaziyor

Mustafayal
    Katılımcı

Almanya bugün itibariyle seyehat uyarısını kaldırdı
    Sanırım konsolosluk vize kısıtlamaları Aile birleşimi randevu ları açılacaktır

melo1903melo
    Katılımcı

Almanya Seyahat uyarasını 4 turistik şehr için kaldırmış bu yeni randevu bekleyenler için konsolosluk tekrardan randevu olusturacak olarak mı algılanmalı

Mustafayal
    Katılımcı

Yeni randevu Takvimi verilrcek Aile birleşimi randevuları şu an önce alınmış pandemiden önceki randevuları idata arayıp ertesi güne randevu tarihi veriyor yeni randevu başvuru yapacaklar için Ağustos ayı içinde randevu vermeye başlayacak olması seyehat uyarısının kalktığı 04.08 tarihine göre eş zamanlı olarak kabul edilecek anlamına geliyor
    ı

Ahmt1905
    Katılımcı

Yeni randevu Takvimi verilrcek Aile birleşimi randevuları şu an önce alınmış pandemiden önceki randevuları idata arayıp ertesi güne randevu tarihi veriyor yeni randevu başvuru yapacaklar için Ağustos ayı içinde randevu vermeye başlayacak olması seyehat uyarısının kalktığı 04.08 tarihine göre eş zamanlı olarak kabul edilecek anlamına geliyor

Bu hafta iptal randevusu için tekrar aranan oldumu acaba

Lll
    Katılımcı

Bende iptal randevu için aranan varmi  merak ediyorum.surekli telefon elimde bekliyorum.

Lll
    Katılımcı

Ankara

Alii
    Katılımcı

Almanya Seyahat uyarasını 4 turistik şehr için kaldırmış bu yeni randevu bekleyenler için konsolosluk tekrardan randevu olusturacak olarak mı algılanmalı

Bence onemli olan seyehat yasagi degil almanya giris yasaginin kalkmasidir yani almanya turkeye karsi sinirlarini acmasi lazim konsoloslugun Randevu vermeme sebebi almanyanin sinirlarini acmamasindandir yani sizin seyahat uyarisinin kalkip kalkmamasiyla alakasi yok bu sadece almanya Dan türkiye ye tatile gitmek isteyenler icin alakali

Stuttgart12345
    Katılımcı

Bugun ausländerbehördeyi aradim 6 hafta oldu basvurali ve hala evraklar gitmemis dedi sadece bildirim geldi maille basvurduguna dair…iki seferdir alman konsolosluga Mail yaziyorum 2 hafta oldu hala daha cevp vericekler … Bunlar türkiyededemi arastiriyolar ondan sonradan almnayaya yolluyolar

leowoman
    Katılımcı

..

ucre30
    Katılımcı

Evet arkadaşlar 4ağustos sabah uçağıyla frankfurtta geldim.tek bir soru bile sormadılar.Köpeğimide getirdim anmeldung umuda yaptık vize bekliyenlerin inşallah en kısa sürede iyi haberlerini duyarız.

Ex
    Katılımcı

10 temmuzda istanbuldan basvuru yatpım cocuk uzerinden bugun ups kargoya verildi pasaport teslim için vize red mi  onu bilmiyorum tabi elime ulasınca ogrenecegim

Stuttgart12345
    Katılımcı

10 temmuzda istanbuldan basvuru yatpım cocuk uzerinden bugun ups kargoya verildi pasaport teslim için vize red mi  onu bilmiyorum tabi elime ulasınca ogrenecegim

29 haziranda cocuk üzerinden bizde yaptik bizim evraklar Hala ulasmamis almanyaya herkesin ulasiyo bi bizim degil

Mustafayal
    Katılımcı

Arkadaşlar yeni randevular ne zaman başlayacak bilgisi olan varmı geçmişteki randevusu olanlar bitmesini bekliyoruz sanırım

15 yanıt görüntüleniyor - 811 ile 825 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.