2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Stuttgart12345
    Katılımcı

Seyahat uyarısı devam 31 Ağustos kadar uzattı Almanya konsolosluk işlemleri kısıtlı idata cevap vermiyor randevu oluşturulanıyor Almanya seyehat uyarısını kaldırmadı eşlerimize gidişimiz sanırım bu yıl zor gibi görünüyor

Almanyada artis olmaya
    Basladi daha yeni haberlede ispanyadan gelenlerde Test positiv cikmis bu gidisle 31 agustostada acmazlar kapilari

Osman11
    Katılımcı

Mrb Ben 13 temuz aile birlesimi yaptim cocuk uzerinden 1 ci kizim esim alman vatantasi simdi esim hamile ikinci cocugumuza 1 ay sonra dogum vizem nezaman cikar acaba

Osman11
    Katılımcı

Evet aldim 13 temuz verdim cevap bekliyom insallah vizem cikar

Ex
    Katılımcı

Mrb Ben 13 temuz aile birlesimi yaptim cocuk uzerinden 1 ci kizim esim alman vatantasi simdi esim hamile ikinci cocugumuza 1 ay sonra dogum vizem nezaman cikar acaba

bende çocuk üzerinden 10 temmuzda başvuru yaptım vizelerimiz çıkarsa birbirimize haber verirsek mutlu olurum  byby:)

Erkan21
    Katılımcı

bende çocuk üzerinden 10 temmuzda başvuru yaptım vizelerimiz çıkarsa birbirimize haber verirsek mutlu olurum  byby:)

Hocam idata kapali konsolosluk cevap vermiyor siz nasil başvuru yaptiniz hangi konsolosluk bu ? Insallah guze haberler gelir sizin icin .

Stuttgart12345
    Katılımcı

Esim 29 haziranda yapti basvruyu hala bekliyoruz dogmamis cocuk üzerinden daha gecen hafta gittim yabancilar dairesine Malesef evraklar daha ulasmamis dedi sadece email olarak bildirim gitmis aile birlesimine bakalim 8 haftam kaldi doguma insallah yetisir diye umud ediyoruz

Stuttgart12345
    Katılımcı

Hocam idata kapali konsolosluk cevap vermiyor siz nasil başvuru yaptiniz hangi konsolosluk bu ? InsAllah guze haberler gelir sizin icin .

Biz istanbul konsolosluguna direk Mail yazdik anlattik durumu onlarda istisna durum diye kendileri verdi randevuyu Eger Sizinde istisna durumunu muss varsa veririler sanirim hemen bi deneyin Mail Aton konsolosluga

Ex
    Katılımcı

Hocam idata kapali konsolosluk cevap vermiyor siz nasil başvuru yaptiniz hangi konsolosluk bu ? InsAllah guze haberler gelir sizin icin .

benim randevum 7 nisandaydi normalde virüs sebebiyle iptal edilmişti iptal edilen randevular tekrar verildi umarım ailelerimize kavuşuruz  byby:)

Ex
    Katılımcı

Esim 29 haziranda yapti basvruyu hala bekliyoruz dogmamis cocuk üzerinden daha gecen hafta gittim yabancilar dairesine Malesef evraklar daha ulasmamis dedi sadece email olarak bildirim gitmis aile birlesimine bakalim 8 haftam kaldi doguma insAllah yetisir diye umud ediyoruz

inş yetişir vizeniz süreç üzücü ve zorlu sağlık mutluluk diliyorum vizeniz çıkarsa paylaşım yaparsınız  okey:)

Arslanmete
    Katılımcı

benim randevum 7 nisandaydi normalde virüs sebebiyle iptal edilmişti iptal edilen randevular tekrar verildi umarım ailelerimize kavuşuruz  byby:)

mrb ne zamana randevu aldiniz

Ex
    Katılımcı

mrb ne zamana randevu aldiniz

10 temmuz

Alii
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar vizesi temmuzda gelenler almanya gitmis olan arkadaslar vizenizin uzerinde calisabilir yaziyor mu

leowoman
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar vizesi temmuzda gelenler almanya gitmis olan arkadaslar vizenizin uzerinde calisabilir yaziyor mu

Gelindiği gibi çalışılabiliniyor. Belediyeye adres kaydı için gittiğimizde oradaki görevli memura bu durumu özellikle sormuştum. Lakin benim mesleğimle ilgili en az b2-c1 düzey almanca istedikleri için ben kursun başlamasını bekliyorum.

Alii
    Katılımcı

Gelindiği gibi çalışılabiliniyor. Belediyeye adres kaydı için gittiğimizde oradaki görevli memura bu durumu özellikle sormuştum. Lakin benim mesleğimle ilgili en az b2-c1 düzey almanca istedikleri için ben kursun başlamasını bekliyorum.

Vizenin uzerinde calisma izni var yani

leowoman
    Katılımcı

15 yanıt görüntüleniyor - 796 ile 810 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.