2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Arslanmete
    Katılımcı

2200 Euro net geleriniz Varsa problem olmas önemli Olan asgari ücret 1450 Euro .finans la vize alanlar var sanırım sizin başka bir konu var

yok bizim problemimiz konsolosluk esimin yasi yüzünden 2 kez sorguya ihtiyac duyuyor

leowoman
    Katılımcı

Siz de Berlin’de misiniz? Öyleyse biz de aynısını yapalım. Her eyaletin uygulaması farklı çünkü.

Biz Magdeburg dayız. Berline yakın sayılırız. Her eyalette temel uygulamalar aynı. Önce belediyeye gidip adres kaydı yaptıracaksınız.Sigorta adres bildirimi istediği için öncelikle belediyeye gitmeniz gerekiyor.Sigortada işlemlerinizi yaptıktan sonra Yabancılar şubesine gidip oturum başvurusu için form doldurmanız gerekiyor.
    Belediye dahil tüm resmi kurumlara giderken pasaportunuzu, uluslararası evlenme belgenizi (evlenme cüzdanı olmasına rağmen bizden o belgeyi görmek istedi belediye. Bu yüzden türkiye'den gelmeden önce gelecek diğer arkadaşlar için söylüyorum mutlaka uluslararası evlenme belgesini apostil yaptırtıp yanınızda bulundurun. Ben talep edilmesi olası tüm evrakları apostil yaptırıp getirdim çok rahat ettim şahsen) yanınızda bulundurun.
    Şimdiden kolay gelsin 😊

Tubii
    Katılımcı

Ankara vize bölümünden mailine yanit gelen var mi 11.07.2020 den beri mail atiyorum hic bi geri dönüs alamadim 😢

Nesibi
    Katılımcı

Biz Magdeburg dayız. Berline yakın sayılırız. Her eyalette temel uygulamalar aynı. Önce belediyeye gidip adres kaydı yaptıracaksınız.Sigorta adres bildirimi istediği için öncelikle belediyeye gitmeniz gerekiyor.Sigortada işlemlerinizi yaptıktan sonra Yabancılar şubesine gidip oturum başvurusu için form doldurmanız gerekiyor.
    Belediye dahil tüm resmi kurumlara giderken pasaportunuzu, uluslararası evlenme belgenizi (evlenme cüzdanı olmasına rağmen bizden o belgeyi görmek istedi belediye. Bu yüzden türkiye'den gelmeden önce gelecek diğer arkadaşlar için söylüyorum mutlaka uluslararası evlenme belgesini apostil yaptırtıp yanınızda bulundurun. Ben talep edilmesi olası tüm evrakları apostil yaptırıp getirdim çok rahat ettim şahsen) yanınızda bulundurun.
    Şimdiden kolay gelsin 😊

Merhabalar bence siz oturumun gelmesini beklemeyin ben ayni hatayi yaptim bosu bosuna 4 ayim gitti. Zaten ortalama suan ki vizenizin bitimine az zaman kala size termin veriyor yabancilar subesi. Sonrasin da oturum almanizi beklemeniz icin gecici vize veriyorlar sonra oturum kartinizi aliyorsunuz. Surec baya zaman aliyor yani. Bu sebepteb dolayi durumunuz varsa eger direkt kendiniz sahsi olarak herhangi bir almanca kursuna kayit yaptirin. Oturumunuz gelince degisiklik yaparsiniz. Nacizane tavsiye 😇

leowoman
    Katılımcı

Merhabalar bence siz oturumun gelmesini beklemeyin ben ayni hatayi yaptim bosu bosuna 4 ayim gitti. Zaten ortalama suan ki vizenizin bitimine az zaman kala size termin veriyor yabancilar subesi. Sonrasin da oturum almanizi beklemeniz icin gecici vize veriyorlar sonra oturum kartinizi aliyorsunuz. Surec baya zaman aliyor yani. Bu sebepteb dolayi durumunuz varsa eger direkt kendiniz sahsi olarak herhangi bir almanca kursuna kayit yaptirin. Oturumunuz gelince degisiklik yaparsiniz. Nacizane tavsiye 😇

Merhabalar,
    Ben de bir an önce kursa başlama taraftarıyım. A2 seviyesini bitirmiş olmama rağmen almanca konusunda sıkıntı çekiyorum. Bilgi almak için gittiğimiz Dil Kursu ağustosta açılacak kursun kontenjanının dolu olduğunu, yabancılar şube bizi yönlendirdiği zaman zorunlu kontenjandan beni dahil edebileceklerini belirttiler. Bugün başka bir kursu daha araştıracağım. Benim amacım da zaman kaybetmeden kendi imkanlarımızla bir an önce kursa başlamak ama Korona virüs yüzünden kurslar aylardır kapalı olduğu için fazla yoğunluk var.
    Tavsiyeniz için teşekkür ediyorum 😊

leowoman
    Katılımcı

Eşime ikinci kez soru sorulacagi söylenmis ama bir tarih verilmedi ve 5 aydir bekliyoruz

Merhabalar,
    Benim de eşimle 14 yaş fark olup daha önce çapraz sorgu deneyimi geçirmişliğim var.
    Öncelikle her şeyden önce çok serinkanlı olun! İkinci kez çapraza çağırıldığınıza göre önceki sorgulamada eşinizle verdiğiniz cevaplarınızın uyuşmazlık oranı yüksek olmalı. Bu yüzden muhtemel sorulma olasılığı olan soruları eşinizle çok detaylı bir şekilde yazılı olarak ezberleyin.özellikle tarihler (nikah, nişan, tanışma, doğum günleri), yaşlar yada doğduğu yıllar (anne babaların, kardeşler, nikah şahitlerin), rakamsal oranlar (evin metrekaresi, net maaş, evdeki pencere sayısı,oda sayısı, ev kaçıncı katta, kira ise kira bedeli, evi satın alma ya da ev kira ise ne zamandan beri o evde yaşıyor, düğün yaptıysanız düğündeki kişi sayısı) bunlar gibi size sorulması olası rakamsal bilgileri yazın ve ezberleyin karşılıklı olarak.
    Çapraz sorguda çıkmış sorular mevcut bu forumda. Araştırıp bulun onları. Ve gerekirse ders çalışır gibi çalışın. Çalışmak diyorum çünkü sadece eşinizle ilgili yoruma dayalı sorular yöneltmiyorlar.Rakamlar ve tarihler üzerinde dönen çok sorular geliyor. Aynı soruları döndürüp dolaştırıp farklı biçimlerde sordukları da oluyor. O sorulara aynı cevapları verebilmek için önceden çalışmış olmak gerekiyor. Ben eşime o rakamları ezberletene kadar akla karayı seçmiştim. Bir hafta  telefonda sürekli sorular soruyordum '' mutfağın camından ne görüyorsun? Oturma odası zemin rengi ne? Ev kaç metre kare? Hangi tarihte tanıştık? En son hangi tarihte görüştük? Türkiye'ye en son hangi tarihte geldin ve gittin? Benim ayakkabı numaram ne? Elbise ve kot bedenim ne diye sora sora Bulgar hudut polisi ilan etmişti eşim beni 😂 Haksızda sayılmazdı ben 250 adet soru hazırlamıştım ve sürekli o soruları eşime soruyordum. Sayemde tarihlerle arası düzeldi 🤣
    Şu an gülüyorum da o zamanlar çok stresli ve zor zamanlardı. Bu dediklerimi yapın inşAllah sizin de yüzünüzün güleceği zamanlar yakındır 😉 sormak istediğiniz bir soru olursa her zaman yazabilirsiniz.
    Şansınız bol olsun.

melo1903melo
    Katılımcı

Ben nişanlı olarak başvurdum  evlilik tarihimiz ve yerimiz oradaydı bize  daha evli olmadıgımız için bir sürü saçma sapan masraf göstermişler yok sigorta masrafı yok ev kirası ,nişanlım anne babası ile yaşıyor ev kiraları 900 euro red mektubunda  Sadece benim payıma düşen miktarı  500 euro göstermişler neye göre hesap yaptıkları belli degil biz bu duruma itiraz ettik inşalah bir sonuç alırız diye bekliyoruz

Arslanmete
    Katılımcı

Merhabalar,
    Benim de eşimle 14 yaş fark olup daha önce çapraz sorgu deneyimi geçirmişliğim var.
    Öncelikle her şeyden önce çok serinkanlı olun! İkinci kez çapraza çağırıldığınıza göre önceki sorgulamada eşinizle verdiğiniz cevaplarınızın uyuşmazlık oranı yüksek olmalı. Bu yüzden muhtemel sorulma olasılığı olan soruları eşinizle çok detaylı bir şekilde yazılı olarak ezberleyin.özellikle tarihler (nikah, nişan, tanışma, doğum günleri), yaşlar yada doğduğu yıllar (anne babaların, kardeşler, nikah şahitlerin), rakamsal oranlar (evin metrekaresi, net maaş, evdeki pencere sayısı,oda sayısı, ev kaçıncı katta, kira ise kira bedeli, evi satın alma ya da ev kira ise ne zamandan beri o evde yaşıyor, düğün yaptıysanız düğündeki kişi sayısı) bunlar gibi size sorulması olası rakamsal bilgileri yazın ve ezberleyin karşılıklı olarak.
    Çapraz sorguda çıkmış sorular mevcut bu forumda. Araştırıp bulun onları. Ve gerekirse ders çalışır gibi çalışın. Çalışmak diyorum çünkü sadece eşinizle ilgili yoruma dayalı sorular yöneltmiyorlar.Rakamlar ve tarihler üzerinde dönen çok sorular geliyor. Aynı soruları döndürüp dolaştırıp farklı biçimlerde sordukları da oluyor. O sorulara aynı cevapları verebilmek için önceden çalışmış olmak gerekiyor. Ben eşime o rakamları ezberletene kadar akla karayı seçmiştim. Bir hafta  telefonda sürekli sorular soruyordum '' mutfağın camından ne görüyorsun? Oturma odası zemin rengi ne? Ev kaç metre kare? Hangi tarihte tanıştık? En son hangi tarihte görüştük? Türkiye'ye en son hangi tarihte geldin ve gittin? Benim ayakkabı numaram ne? Elbise ve kot bedenim ne diye sora sora Bulgar hudut polisi ilan etmişti eşim beni 😂 Haksızda sayılmazdı ben 250 adet soru hazırlamıştım ve sürekli o soruları eşime soruyordum. Sayemde tarihlerle arası düzeldi 🤣
    Şu an gülüyorum da o zamanlar çok stresli ve zor zamanlardı. Bu dediklerimi yapın inşAllah sizin de yüzünüzün güleceği zamanlar yakındır 😉 sormak istediğiniz bir soru olursa her zaman yazabilirsiniz.
    Şansınız bol olsun.

öncellikle geri dönüşünüz için çok tesekkür ederim,ikinci kez girdiginizde yaş ile ilgili soruyu sordu mu ve ilk sorgudan farkı neydi,sorgudan sonra sonucu söylüyorlar mı yada ne kadar süre sonra bir sonuç geliyor,simdiden tesekkür ederim

leowoman
    Katılımcı

öncellikle geri dönüşünüz için çok tesekkür ederim,ikinci kez girdiginizde yaş ile ilgili soruyu sordu mu ve ilk sorgudan farkı neydi,sorgudan sonra sonucu söylüyorlar mı yada ne kadar süre sonra bir sonuç geliyor,simdiden tesekkür ederim

Biz tek sefer çapraz sorgulamaya girdik. Epey uzun sürmüştü. Bazı eyaletlerde özellikle yaş farkından dolayı çapraz sorgulama talep ediyorlar.Her yaş farkı olan cifti de çapraz sorgulama yapmıyorlar. Tamamen şans meselesi çapraz sorgulamaya kalıp kalmamak. Çapraz sorgulama sonrası verdiğiniz cevapların birbiriyle tutarlılık oranına göre onay alıyorsunuz. Bizde çapraz sorgu sonrası eşime oradaki memur sorgulamanın olumlu olduğu yönünde yorumlar yapmıştı. Koronadan dolayı 2.5 ay sonra onay aldığımıza dair mail almıştık. Koronadan dolayı bize onayı yazılı olarak dönmeleri o kadar uzun süre aldı. Şu anda sizin durumunuzda ne kadar sürede size dönüş yaparlar bunu kimse bilemez. Çünkü her şey Yabancılar dairesinin işleyişi ve memurlara bağlı.
    Benden size nacizane tavsiye  ikinci sorgulamaya kaldıysanız daha önce dediğim gibi tarih ve rakamsal oranlarla ilgili bilgileri eşinizle önceden  çalışın. Net ve olabildiğince kısa cevaplar verin. Gerçek bir evlilik yapmışsanız içiniz rahat olsun. En kötü ihtimal Red gelirse dahi itiraz hakkınız var. Ne kadar zorluk çıkarırlar Çıkarsınlar Sonuç olarak Almanya da oturumu olan eşiniz var ve sizin de buraya gelmek en doğal hakkınız.
    İçinizi ferah tutun.

Arslanmete
    Katılımcı

Biz tek sefer çapraz sorgulamaya girdik. Epey uzun sürmüştü. Bazı eyaletlerde özellikle yaş farkından dolayı çapraz sorgulama talep ediyorlar.Her yaş farkı olan cifti de çapraz sorgulama yapmıyorlar. Tamamen şans meselesi çapraz sorgulamaya kalıp kalmamak. Çapraz sorgulama sonrası verdiğiniz cevapların birbiriyle tutarlılık oranına göre onay alıyorsunuz. Bizde çapraz sorgu sonrası eşime oradaki memur sorgulamanın olumlu olduğu yönünde yorumlar yapmıştı. Koronadan dolayı 2.5 ay sonra onay aldığımıza dair mail almıştık. Koronadan dolayı bize onayı yazılı olarak dönmeleri o kadar uzun süre aldı. Şu anda sizin durumunuzda ne kadar sürede size dönüş yaparlar bunu kimse bilemez. Çünkü her şey Yabancılar dairesinin işleyişi ve memurlara bağlı.
    Benden size nacizane tavsiye  ikinci sorgulamaya kaldıysanız daha önce dediğim gibi tarih ve rakamsal oranlarla ilgili bilgileri eşinizle önceden  çalışın. Net ve olabildiğince kısa cevaplar verin. Gerçek bir evlilik yapmışsanız içiniz rahat olsun. En kötü ihtimal Red gelirse dahi itiraz hakkınız var. Ne kadar zorluk çıkarırlar Çıkarsınlar Sonuç olarak Almanya da oturumu olan eşiniz var ve sizin de buraya gelmek en doğal hakkınız.
    İçinizi ferah tutun.

tesekkür ederim bütün fotolari falan da götürücem artik onlarin vicdanina kalmiş beni esimden ayirirlarsa sikayetci olucam

leowoman
    Katılımcı

tesekkür ederim bütün fotolari falan da götürücem artik onlarin vicdanina kalmiş beni esimden ayirirlarsa sikayetci olucam

Alyansınız var ise sorgulamaya giderken mutlaka takın. Fotoğrafların yanında WhatsApp veya Skype yazışmalarınız var ise onları çıktı halinde yanınızda bulundurun ki ispat olarak sunabilesiniz
    Çapraz sorgulama stres yapan, insana gerilimler yaşatan bir süreç. Daha öncede belirttiğim gibi aile birleşimi vize başvurusunda özellikle yaş farkı olan evliliklerde evliliğin gerçek olup olmadığını anlamak için uyguladıkları bir prosedür. Bu prosedür yalnızca size uygulanmıyor. Çapraz sorgu deneyimi yaşamış binlerce kişi var.
    Öncelikle sakin ve olabildiğince soğukkanlı olun. Bu süreci pürüzsüz bir şekilde atlatmaya odaklanın. Sorgunun sonucunu sorgudan sonra düşünürsünüz.
    Evlilik kolay bir müessese değildir. Evliliginiz sizin, eşinizin fedakarlıklarınız ve çabalarınız doğrultusunda şekil alır. Evliliginizi ayakta tutabilmeniz için bazı durumlarda savaşmanız gerekir.
    Siz üzerinize düşen vazifeleri yaptığınız takdirde feraha ereceğiniz günler yakındır.
    Kolaylıklar ve esenlikler dilerim.

Lll
    Katılımcı

Ankara konsolosluğundan aranmayi
    bekleyenler arandinizmi.tenmuz ayida bitti. Hala belirsizlik

Londa
    Katılımcı

15.10.2019 tarihinde almanya aile birleşim vizesi başvurusunda bulundum eşim gerekli olan tüm belgeleri teslim etti bugün ups pasaport takipten baktım kargoya verilmiş ama bize bi bilgi vermediler geçen hafta yabancılar şubesinden mail geldi işlemler uzun sürebilir diye bugünde kargoya verilmiş yanık olabilirmi bugün konsolosluğuda aradım bilgi veremeyiz dediler vizemin olumsuz olduğunu düşünüyorum  çok korkuyorum.

Londa
    Katılımcı

:-[

Arslanmete
    Katılımcı

15.10.2019 tarihinde almanya aile birleşim vizesi başvurusunda bulundum eşim gerekli olan tüm belgeleri teslim etti bugün ups pasaport takipten baktım kargoya verilmiş ama bize bi bilgi vermediler geçen hafta yabancılar şubesinden mail geldi işlemler uzun sürebilir diye bugünde kargoya verilmiş yanık olabilirmi bugün konsolosluğuda aradım bilgi veremeyiz dediler yanık diye çok korkuyorum.

yanık derken

15 yanıt görüntüleniyor - 766 ile 780 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.