2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

leowoman
    Katılımcı

:police:

MustafaD
    Katılımcı

5.03.2019 tarihli düzeltme

Arkadaşlar merhabalar yeniden,
    Bugün 121. Güne ulaşmış bulunuyorum. En sonki iletimde eşime bazı evrakları talep ettikleri mektup gittiğini belirtmiştim. O mektuptaki evrakları eşimin yabancılar dairesine teslim etmesinden bir ay geçip ses seda çıkmayınca biz yabancılar dairesine ikinci bir mektup yazdık. Ve evvelsi gün eşime cevap geldi. Eşimi bazı evraklarla birlikte 24.03.2020 tarihinde vize işlemlerini sonlandırmak için görüşmeye çağırıyorlar. Daha bir ay önce bir yılın maaş bordrosunu alan yabancılar dairesi neden  maaş bordrosu ve pasaportla birlikte eşime randevu çağırdığını mektubu ilk okuduğumuzda anlamlandiramamıştık. lakin şu anda bu durumun çapraz sorgulama yapılacağına dair kanaat getirmeye başladık.
    Daha önce çapraz sorguya kalmış bir çok kişinin yorumlarını okudum. Eşimi çok iyi tanıyorum. Birbirimizi çok seviyoruz. lakin o kadar baskı altında o kadar soru bombardımanına tutulacak olmanın ve çok uzun süredir beklediğim için psikolojik yorgunluğun verdiği stresten dolayı endişeleniyorum.
    Umarım eşime en kısa sürede kavusabilirim

Öncelikle merhaba umarım süreciniz biran evvel tamamlanır fakat önceki yazılarınız da yaş farkının hiç bir sorun olmadığını bildirmiştiniz sizin sürecinizin uzamasının tek sorunu bence aranızdaki yaş farkı

leowoman
    Katılımcı

Bugün 121. Güne ulaşmış bulunuyorum. En sonki iletimde eşime bazı evrakları talep ettikleri mektup gittiğini belirtmiştim. O mektuptaki evrakları eşimin yabancılar dairesine teslim etmesinden bir ay geçip ses seda çıkmayınca biz yabancılar dairesine ikinci bir mektup yazdık. Ve evvelsi gün eşime cevap geldi. Eşimi bazı evraklarla birlikte 24.03.2020 tarihinde vize işlemlerini sonlandırmak için görüşmeye çağırıyorlar. Daha bir ay önce bir yılın maaş bordrosunu alan yabancılar dairesi neden  maaş bordrosu ve pasaportla birlikte eşime randevu çağırdığını mektubu ilk okuduğumuzda anlamlandiramamıştık. lakin şu anda bu durumun çapraz sorgulama yapılacağına dair kanaat getirmeye başladık.
    Daha önce çapraz sorguya kalmış bir çok kişinin yorumlarını okudum. Eşimi çok iyi tanıyorum. Birbirimizi çok seviyoruz. lakin o kadar baskı altında o kadar soru bombardımanına tutulacak olmanın ve çok uzun süredir beklediğim için psikolojik yorgunluğun verdiği stresten dolayı endişeleniyorum.
    Umarım eşime en kısa sürede kavusabilirim.

Akdemir51
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar 3 mart itibarı ile aile birleşimi olarak vize bekleyenler kervanina  katılmış bulunuyorum.  Konsolosluk görüşmem gayet güzel geçti. Güle  oynaya sohbet edip ayrıldım.    Eşim alman vatandaşi  evrak istemeyebilirler  dedi görevli bayan. Bekleyip görecez  hayırlısı.

nsyysn
    Katılımcı

5.03.2019 tarihli düzeltme

Umarım eşime en kısa sürede kavusabilirim

Merhaba

Ben msjını okuduktan sonra özellikle çapraz sorguya kalan arkadaşımı aradım bilgi aldım. Öncelikle evlilik sahte değilse kesinlikle telaş yapmasın diyor. Sorulan sorulara gayet relax şekilde doğru cevaplar versin ve eğer cevabı hatırlamıyorsa kesinlikle kafadan atmadan durumu izah etsin dedi. yani soru sordular aklına gelmezse kesinlikle aklıma gelmiyor heyecandan unuttum desin diyor. Çünkü soruları değiştirerek yeniden soruyorlarmış. Tereddüt etme sakın sakın sohbet edası ile anlat bence de.

Umarım çok güzel geçecektir. Bol şanslar

leowoman
    Katılımcı

:police:

Akdemir51
    Katılımcı

3 martta aile birleşim başvurusu yapmıştım.  5 martta mektup gönderilmiş  bugün elimize geçti hafta sonu dolasiyla.  Eşimden  kimlik fotokobisi çalıştığına dair belge iştenmiş.  Bugün posta ile gondericek  görüşmeye cagirmamislar. Işler hızlı  yürüyor . 

Aya90
    Katılımcı

3 martta aile birleşim başvurusu yapmıştım.  5 martta mektup gönderilmiş  bugün elimize geçti hafta sonu dolasiyla.  Eşimden  kimlik fotokobisi çalıştığına dair belge iştenmiş.  Bugün posta ile gondericek  görüşmeye cagirmamislar. Işler hızlı  yürüyor .

oo çok iyi baya hızlı olmuş seninki 2 haftaya vize elinde olur inşallah nereye gidecektiniz siz

Akdemir51
    Katılımcı

oo çok iyi baya hızlı olmuş seninki 2 haftaya vize elinde olur inşAllah nereye gidecektiniz siz

Hamburg a gidicem inşallah sorunsuz biter biran önce

Aya90
    Katılımcı

Hamburg a gidicem inşAllah sorunsuz biter biran önce

inşallah herkes gibi sizde en yakın zamanda kavuşursunuz ailenize 🙏

Fatihh18
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar 3 mart itibarı ile aile birleşimi olarak vize bekleyenler kervanina  katılmış bulunuyorum.  Konsolosluk görüşmem gayet güzel geçti. Güle  oynaya sohbet edip ayrıldım.    Eşim alman vatandaşi  evrak istemeyebilirler  dedi görevli bayan. Bekleyip görecez  hayırlısı.

Yolculuk nereye

hamburg26
    Katılımcı

Hamburg a gidicem inşAllah sorunsuz biter biran önce

Merhaba bende 5 Mart'ta istanbuldan başvuru yaptım . Hamburg için . Hamburgdaki bu gelişme bana umut verdi. Eşiniz türk vatandaşı mi?

Akdemir51
    Katılımcı

Merhaba bende 5 Mart'ta istanbuldan başvuru yaptım . Hamburg için . Hamburgdaki bu gelişme bana umut verdi. Eşiniz türk vatandaşı mi?

Merhaba alman vatandaşi .  Hamburg da işler hızlı yürüyor  7 tane  yabancılar dairesi var. Umarım sizinde biran önce sonuçlanır.  Ben 3 martta başvurdum 5 martta  mektup gönderilmiş  hafta sonu olduğu için  2 gun geç geldi elimize.  Dünde eşim evrakları postaladi  şuan bekliyoruz.    Süredeki bayanla görüşmüş. Çok iyi niyetliler dedi hemen halletmeye çalışıyoruz diye birşeyler demisler

hamburg26
    Katılımcı

Merhaba alman vatandaşi .  Hamburg da işler hızlı yürüyor  7 tane  yabancılar dairesi var. Umarım sizinde biran önce sonuçlanır.  Ben 3 martta başvurdum 5 martta  mektup gönderilmiş  hafta sonu olduğu için  2 gun geç geldi elimize.  Dünde eşim evrakları postaladi  şuan bekliyoruz.    Süredeki bayanla görüşmüş. Çok iyi niyetliler dedi hemen halletmeye çalışıyoruz diye birşeyler demisler

Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim . Umarım en kısa zamanda gidersiniz. Mutlu haberlerinizi bekliyorum

MobBob
    Katılımcı

Iyi günler arkadaşlar ben 11 şubat günü izmirde görüşmeli yaptım nişanlım alman vatandaşı thuringen eyaleti jenada yaşıyor. Bu gün yabancılar şubesine mail attık ve hala evraklarımızın ulaşmadığını öğrendik ve 17 nisanda nikâhımız olacak almanyada sizce evrakların ortalama varis süreci nedir ve nikah tarihimize kadar vizemiz onaylanır mi ? ıyi günler

15 yanıt görüntüleniyor - 61 ile 75 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.