2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

leowoman
    Katılımcı

Merhabalar yeniden,
    Nihayet Almanya'dayım😊
    Öncelikle Koronadan dolayı  kabin bagaj hakkını iptal ettikleri için 1 valizimi resmen hava limanında bırakmak zorunda kaldım ve en güzel kıyafetlerimi o bagajla birlikte hiç düşünmeden bıraktım. Çünkü uçmayıp bir sıkıntı yaşamaktansa bir valiz bırakabilinir diyerek valizi oracıkta çöpün kenarına bıraktım. Umarım ihtiyacı olan birinin eline geçmiştir o eşyalar. Sonradan farkettim ki gelinlik ayakkabım da o valizin içinde gitti. En azından gelinliğim ve tacım benimle 😊 Bardağa hep dolu tarafından bakmalıyız en nihayetinde 😉Aktarmalı, uzun bir yolculuk sonrası yeni yeni kendime geliyorum. Yeni İstanbul hava limanından ilk kez uçtum. Devasa bir hava limanı. Oradan sonra Berlin hava limanı çocuk parkı gibi geldi gözüme diyebilirim. Gümrükte bir kaç soru sordular. Çok rahat cevapladım. Pasaport kontrolden çok kolaylıkla geçtim. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Karantina olayı da epey serbest. Yaptırdığım pcr testini teslim ettik. Karantina şartım otomatikman kalkmış oldu. Hava inanılmaz soğuk Türkiye'ye kıyasla. Hava limanından indiğim gibi inanılmaz bir yağmur başladı. Resmen Almanyaya yağmur getirdim 🤣

Eşimi gördüğüm an yaşadığımız tüm sıkıntıları unuttum 🤣😁 Heyecandan elim ayağıma karıştı 😀Bir sene sonra kanlı canlı karşımda görünce nabzım 3900 lere çıktı 🤣 Bir de eline bir buket gül almış heyecanlı heyecanlı etrafa bakıyor 😍❤️❤️ Eridim resmen oracıkta 😊
    Şu bir kaç gün hafta sonu münasebetiyle dinleneceğiz. Pazartesiden itibaren resmi işlemler için koşuşturmaya başlayacağız.
    3 ay, 7 ay ya da bir sene kac ay beklemiş olursanız olun uğruna emek verdiğiniz eşinizi karşınızda görüp sımsıkı sarılınca o tüm zorluklar yaşanmamışcasına geride kalıyor.
    Burada bekleyen herkesin eşine sımsıkı sarılabildiği günleri en kısa sürede görebilmelerini diliyorum.
    Sabredin. Asla vazgeçmeyin ve her daim güzelliklerle kalın🌸🌸🌸

Tukaka
    Katılımcı

Nasıl kabin valizini almıyorlar mı ben uçak firması ile görüştüm 2 valiz yapıp kabin bagajını yanımıza değil alt tarafa veriyoruz diye söylediler bir hata olmasın …hayırlı olsun bu arada

Merhabalar yeniden,
    Nihayet Almanya'dayım😊
    Öncelikle Koronadan dolayı  kabin bagaj hakkını iptal ettikleri için 1 valizimi resmen hava limanında bırakmak zorunda kaldım ve en güzel kıyafetlerimi o bagajla birlikte hiç düşünmeden bıraktım. Çünkü uçmayıp bir sıkıntı yaşamaktansa bir valiz bırakabilinir diyerek valizi oracıkta çöpün kenarına bıraktım. Umarım ihtiyacı olan birinin eline geçmiştir o eşyalar. Sonradan farkettim ki gelinlik ayakkabım da o valizin içinde gitti. En azından gelinliğim ve tacım benimle 😊 Bardağa hep dolu tarafından bakmalıyız en nihayetinde 😉Aktarmalı, uzun bir yolculuk sonrası yeni yeni kendime geliyorum. Yeni İstanbul hava limanından ilk kez uçtum. Devasa bir hava limanı. Oradan sonra Berlin hava limanı çocuk parkı gibi geldi gözüme diyebilirim. Gümrükte bir kaç soru sordular. Çok rahat cevapladım. Pasaport kontrolden çok kolaylıkla geçtim. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Karantina olayı da epey serbest. Yaptırdığım pcr testini teslim ettik. Karantina şartım otomatikman kalkmış oldu. Hava inanılmaz soğuk Türkiye'ye kıyasla. Hava limanından indiğim gibi inanılmaz bir yağmur başladı. Resmen Almanyaya yağmur getirdim 🤣

Eşimi gördüğüm an yaşadığımız tüm sıkıntıları unuttum 🤣😁 Heyecandan elim ayağıma karıştı 😀Bir sene sonra kanlı canlı karşımda görünce nabzım 3900 lere çıktı 🤣 Bir de eline bir buket gül almış heyecanlı heyecanlı etrafa bakıyor 😍❤️❤️ Eridim resmen oracıkta 😊
    Şu bir kaç gün hafta sonu münasebetiyle dinleneceğiz. Pazartesiden itibaren resmi işlemler için koşuşturmaya başlayacağız.
    3 ay, 7 ay ya da bir sene kac ay beklemiş olursanız olun uğruna emek verdiğiniz eşinizi karşınızda görüp sımsıkı sarılınca o tüm zorluklar yaşanmamışcasına geride kalıyor.
    Burada bekleyen herkesin eşine sımsıkı sarılabildiği günleri en kısa sürede görebilmelerini diliyorum.

Merhabalar yeniden,
    Nihayet Almanya'dayım😊

Mustafayal
    Katılımcı

45 kg kadar bagaj hakkınız var biliyorum 30 kg üstü para ödüyorsunuz neden bıraktın bagajını anlamadım eğer bagajın wie viel Koffer haben sie?
    Bagaj 30 kg Üstü parasini ödüyorsun

Stuttgart12345
    Katılımcı

Günaydin vizesi eline ulasan varmi aranizda pazartesi Mail yazdim konsolosluga hala Cevap vericek

zusudu
    Katılımcı

Günaydin vizesi eline ulasan varmi aranizda pazartesi Mail yazdim konsolosluga hala Cevap vericek

Merhaba;

Vize Başvuru:16 Ekim İstanbul
    Berlin Yabancılar Şube Evrak İsteme: 16 Ocak
    2. Evrak İsteme: 17 Nisan
    Vize Onayı Yabancılar Daire Maili: 10 Temmuz
    Pasaportun Kargoya Veriliş Tarihi: 17 Temmuz

Pasaport 20 Temmuz Pazartesi elime ulaşır diye düşünüyorum. Bana konsolosluktan herhangi bir bilgi gelmedi ve ben de 10 gün önce telefonla arayıp ulaşamadım hiç bir şekilde. Onun dışında bir mail atmadım. Pasaportumun kargoya verildiğini de takip numaramla UPS in sayfasından sorgulama yaptığım zaman gördüm. Vizeleri göndermeye başlamışlar anladığım kadarıyla bana onay maili geldikten 1 hafta sonra vizem kargoya verildi İstanbuldan ben her hangi bir iletişimde bulunmadım.

Erkan21
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar bende çocuk üzerinde aile birleşimi yapmak istiyorum. Elcilik sayfasinda 17.07.2020 tarihine kadar vize bölümü kapalidir yaziyor. Vize başvurusu ne zaman olacak. Ailem cocugum orda ben burda bunun icin bir cözüm bulunmayacak mi ?

Stuttgart12345
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar bende çocuk üzerinde aile birleşimi yapmak istiyorum. Elcilik sayfasinda 17.07.2020 tarihine kadar vize bölümü kapalidir yaziyor. Vize başvurusu ne zaman olacak. Ailem cocugum orda ben burda bunun icin bir cözüm bulunmayacak mi ?

Konsolosluga direk Mail yaz Ben öyle yaptim hamileyim
    Doguma au kaldi diye onlarda istisna diye randevu verdiler öyle dene bi biz 3 hafta oldu basvurali heran Haber bekliyoruz

andersson0
    Katılımcı

Konsolosluga direk Mail yaz Ben öyle yaptim hamileyim
    Doguma au kaldi diye onlarda istisna diye randevu verdiler öyle dene bi biz 3 hafta oldu basvurali heran Haber bekliyoruz

Merhaba , yazdığınız mail adresini atabilir misiniz ?

Stuttgart12345
    Katılımcı

Merhaba , yazdığınız mail adresini atabilir misiniz ?

visa@ista.auswaertiges-amt.de

Mailden bir hafta sonra Termin verdiler . Maili almanca yazin bence

andersson0
    Katılımcı

Teşekkürler

Stuttgart12345
    Katılımcı

Teşekkürler

👍 insallah hayirli haberler alirsiniz

Erkan21
    Katılımcı

Teşekkur ederim fikriniz icin . Bunu deneyeceğim inşallah sonuc alirim.

Huss
    Katılımcı

Arkadaşlar şimdiden yardımı olan üyelere teşekkür ederim.
    Eski konulara baktım ama yıllar sonra çok şeyin değiştiğini düşünüyorum. Bu nedenle yeni konu açtım.
    Suan halihazırda Almanya da yaşayan çifte vatandaş eşim ile evliyim.
    Diyarbakır da yaşıyorum ve daha hiç pasaport bile çıkarmadım.
    Aile birleşimi vizesi hakkında tüyo verebilecek dil sertifikası pasaport süresi vs tüm genel konuda aşama aşama bilgisi olan fikir alışverişinde bulacağım üyeler var mı?
    Kısacası googleden çok araştırma yaptım. Bilgi sahibi oldum ama en hızlı nasıl çıkar vize neler neler yapmam gerek dil sertifikasını en kolay nasıl alırım en mantıklı hangi yolu izlemem gerek onu tam bilemiyorum. Bu nedenle konu açma gereği duydum.

Aya90
    Katılımcı

Arkadaşlar şimdiden yardımı olan üyelere teşekkür ederim.
    Eski konulara baktım ama yıllar sonra çok şeyin değiştiğini düşünüyorum. Bu nedenle yeni konu açtım.
    Suan halihazırda Almanya da yaşayan çifte vatandaş eşim ile evliyim.
    Diyarbakır da yaşıyorum ve daha hiç pasaport bile çıkarmadım.
    Aile birleşimi vizesi hakkında tüyo verebilecek dil sertifikası pasaport süresi vs tüm genel konuda aşama aşama bilgisi olan fikir alışverişinde bulacağım üyeler var mı?
    Kısacası googleden çok araştırma yaptım. Bilgi sahibi oldum ama en hızlı nasıl çıkar vize neler neler yapmam gerek dil sertifikasını en kolay nasıl alırım en mantıklı hangi yolu izlemem gerek onu tam bilemiyorum. Bu nedenle konu açma gereği duydum.

bana mesaj atabilirsin özelden. Numaranı yaz arıyayım büyün süreçlerden geçtim ben elimden geldiğince yardımcıda olacağım sana

ucre30
    Katılımcı

Arkadaşlar iyi günler 29.06.2020 da doğmamış çocuk üzerinden yaptıgım başvurumda pasaportumu 17.07.2020 de kargoya verdiler biraz önce teslim aldım riskli dogum belgemiz vardı biraz hızlı oldu istanbul alman konsolosluğundan başvurdum bu arada

15 yanıt görüntüleniyor - 721 ile 735 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.