2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Ahmt1905
    Katılımcı

i data daha sizi aramadımı?

Yok aramadı güya 1 temmuzdan itibaren aile birlesimi istisna oldu aradan 15 gün geçti arayan soran yok. Sizin özel durumunuz var mıydı sizi arayıp başvuru günü verdiler hatta başvuru bile yaptınız ne güzel bizde bekliyoruz  hâlâ…

Aya90
    Katılımcı

Yok aramadı güya 1 temmuzdan itibaren aile birlesimi istisna oldu aradan 15 gün geçti arayan soran yok. Sizin özel durumunuz var mıydı sizi arayıp başvuru günü verdiler hatta başvuru bile yaptınız ne güzel bizde bekliyoruz  hâlâ…

herhangi bir özel durumum yoktu sade aile birleşimiydi benim randevum da ve benim gibi orada randevusu iptal olup tekrar verilen 2 3 kişi daha vardı bu sürecin farkındayım inşallah en yakın zamanda sizide ararlar ve randevunuzu verirler bu arada siz aramayı denediniz mi konuştunuz mu ?

Ahmt1905
    Katılımcı

herhangi bir özel durumum yoktu sade aile birleşimiydi benim randevum da ve benim gibi orada randevusu iptal olup tekrar verilen 2 3 kişi daha vardı bu sürecin farkındayım inşAllah en yakın zamanda sizide ararlar ve randevunuzu verirler bu arada siz aramayı denediniz mi konuştunuz mu ?

Konsolosluğa  ulaşmak zulüm zaten mail attım geçen Konsolosluğa :
    idata size yeni randevu verecektir diye cevap vermişler idatanin keyfini bekliyoruz bakalım

Aya90
    Katılımcı

Konsolosluğa  ulaşmak zulüm zaten mail attım geçen Konsolosluğa :
    idata size yeni randevu verecektir diye cevap vermişler idatanin keyfini bekliyoruz bakalım

i dataya ulaşabildiniz mi hiç ?

Ahmt1905
    Katılımcı

i dataya ulaşabildiniz mi hiç ?

Idatanin kapalı hep banttan konuşuyor

Aya90
    Katılımcı

Idatanin kapalı hep banttan konuşuyor

az sabır etmekten başka yapacak bir durum yok şuanlık sanırım ki bende beklemiyordum beni aramalarını gelecek aya hazırlamıştım kendimi birden aradılar

Mustafayal
    Katılımcı

Almanya, İsveç'e yönelik seyahat uyarısını kaldırdı. Böylece Alman Dışişleri Bakanlığının koronavirüs salgını nedeniyle seyahat uyarısında bulunduğu Avrupa ülkesi kalmadı. Türkiye yine yok listede 😔ne kadar bekliyecez hala cevap yok randevu takvimi kapalı

Ahmt1905
    Katılımcı

Almanya, İsveç'e yönelik seyahat uyarısını kaldırdı. Böylece Alman Dışişleri Bakanlığının koronavirüs salgını nedeniyle seyahat uyarısında bulunduğu Avrupa ülkesi kalmadı. Türkiye yine yok listede 😔ne kadar bekliyecez hala cevap yok randevu takvimi kapalı

Arkadaşlar idata yeni duyuru eklemiş: “İstisnai kapsamındaki Ulusal ve Schengen başvuru kabulü başlamıştır. Randevu almadan önce lütfen https://tuerkei.diplo.de/tr-de/-/2319090 üzerinden kontrolünü sağlayarak, gidiş amacınızın istisnai kapsamına dahil edildiğinden emin olunuz. Seyahat amacınız istisnai kapsamında olmaması durumunda, başvuru kabulü gerçekleşmeyecektir.”
    Aile birleşimi istisna kapsamında olduğu için yakında güzel haberleri alırız İNŞALLAH …

Mustafayal
    Katılımcı

İdata istisnai durumlar da Aile birleşimi ni kapsamıyor Tır şöförleri sağlık personeli gibi diyor idata zaten saat 11 ve 14 arası hizmet veriyor sınırlı cevap alıyoruz  yeni randevu aile birleşimi alan oldumu bugün itibariyle!

Mustafayal
    Katılımcı

İdata yeni aradım ulusal vize amaçlı şu anda vize randevu oluşturulamamakta diyor kapatıyor nasıl başladı randevu? Hala randevu verilemiyor !!

Ahmt1905
    Katılımcı

İdata yeni aradım ulusal vize amaçlı şu anda vize randevu oluşturulamamakta diyor kapatıyor nasıl başladı randevu? Hala randevu verilemiyor !!

Siz daha önce randevu alıpta iptal edilmiş mıydı?

Mustafayal
    Katılımcı

Siz daha önce randevu alıpta iptal edilmiş mıydı?

.

Yeni randevu alacam ama idata şu anda Ulusal amaçlı Aile birleşimi için gerekli olan Randevu sistemi hizmet vermiyor ne zaman açılacağı belli değil 15 temmuzlu duyuru yapmış sitesinde istisnai ulusal vize ve schengen başvuru oluşturuluyor diye aradım şu anda randevu takvimi kapalı

Ahmt1905
    Katılımcı

.

Yeni randevu alacam ama idata şu anda Ulusal amaçlı Aile birleşimi için gerekli olan Randevu sistemi hizmet vermiyor ne zaman açılacağı belli değil 15 temmuzlu duyuru yapmış sitesinde istisnai ulusal vize ve schengen başvuru oluşturuluyor diye aradım şu anda randevu takvimi kapalı

Doğrudur evet ama zaten idatanin yaptığı duyuru kısmında ki istisnai durum bu  ” Ulusal vize (D Tipi Vize) başvurusunda bulunmak üzere, seyahat kısıtlamalarından önce alınan ve daha sonra iDATA tarafından iptal edilen randevular, 01.07.2020 tarihi itibariyle şimdilik sadece belirli seyahat amaçlarını kapsayan başvurular için (örn. Üniversite eğitimi, aile birleşimi, bilimsel araştırma projelerine katılacak bilim insanı, mavi kart ya da uzmanlık gerektiren alanlarda çalışacağına dair iş sözleşmesi bulunanlar) kronolojik sırayla yeniden verilecektir”” yani  sizinki yeni randevu olduğu için o şekilde cevap mi verdiler acaba

Mustafayal
    Katılımcı

Yeni randevu oluşturulamıyor yeni randevu alacaklar için yeni randevu oluşturulamıyor Konsolosluk şu an takvim vermiyor randevu verilemiyor gün ve tarih belli değil yeni randevu alacaklar bekliyor seyehat uyarısı Almanya devam ediyor Türkiye seyehat uyarısını kaldırmadı sanırım 31 Ağustos kadar bu uyarı devam edecek başka türlü bu randevu açılmayacak sanırım 7 aydır eşimi görmüyorum Aile birleşimi neden Türkiye böyle davranıyorlar anlamıyorum

Aya90
    Katılımcı

Yeni randevu oluşturulamıyor yeni randevu alacaklar için yeni randevu oluşturulamıyor Konsolosluk şu an takvim vermiyor randevu verilemiyor gün ve tarih belli değil yeni randevu alacaklar bekliyor seyehat uyarısı Almanya devam ediyor Türkiye seyehat uyarısını kaldırmadı sanırım 31 Ağustos kadar bu uyarı devam edecek başka türlü bu randevu açılmayacak sanırım 7 aydır eşimi görmüyorum Aile birleşimi neden Türkiye böyle davranıyorlar anlamıyorum

siyasi nedenlerden başlayıp oradaki bizim insanımızın tavrına kadar bir çok neden bulabiliriz sahte evlilikler yapan orada calısmıyor gözüküp işsizlik maası alıp ekstra sigortasız işlerde calısan sahte hastane raporu alıp maaş bağlayan kara para aklayan daha bir sürü neden sayabilirim almanyada 30 senedir yaşayıp Almanca tek kelime öğrenmeyen insanımız var bunların yaptığı bizi etkiliyor otomatikmen çünkü çoğunluğumuz aynı durumları yapıyor ve yapacak süreçte maalesef böyle etkilenecek her aile birleşiminde olduğu gibi herkeste bu duyguları yaşayacak maalesef

15 yanıt görüntüleniyor - 706 ile 720 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.