2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Aya90
    Katılımcı

Iyi gunler hayırlı olsun yardimci olmak isterdim  ama sorunuzla ilgili net bilgim yok , hangi evrakı tercüme ettirmenizi istediler acaba?

daha önce boşandığıma dair belgeyi

Ahmt1905
    Katılımcı

daha önce boşandığıma dair belgeyi

Teşekkür ederim cevabınız için hayırlı olsun tekrardan

Aya90
    Katılımcı

Teşekkür ederim cevabınız için hayırlı olsun tekrardan

rica ederim siz başvurunuz mu

Ahmt1905
    Katılımcı

rica ederim siz başvurunuz mu

Benim başvurum 2 nisandaydı iptal edildi şuan yeni randevu tarihi bekliyorum

Aya90
    Katılımcı

Benim başvurum 2 nisandaydı iptal edildi şuan yeni randevu tarihi bekliyorum

benimde 1 nisandaydı dün aradılar bugüne verdiler bugün sadece 3 kişinin randevusu vardı

Ahmt1905
    Katılımcı

benimde 1 nisandaydı dün aradılar bugüne verdiler bugün sadece 3 kişinin randevusu vardı

Bende idatanin aramasını  bekliyorum en kısa zamanda InsAllah randevu tarihi verirler

Aya90
    Katılımcı

Bende idatanin aramasını  bekliyorum en kısa zamanda InsAllah randevu tarihi verirler

inşallah en yakın zamanda ararlar

Mustafayal
    Katılımcı

Arkadaşlar yeni randevular ne zaman başlayacak verilmeye bilgisi olan varmı idata şu anda ulusal vize aile birleşimi vizesi randevusu vermiyor Konsolodluk randevu takvimi vermiyor seyahat kısıtlaması Türkiye devam ediyor ne zaman uyarıyı kaldıracağı belli değil  A1 serfitikası süresi 6 ay bu süre içinde randevu sistemini açılmassa Yeniden Serfitika almak zorunda kalacak bu bekleyiş ne kadar sürecek belli değil !!

leowoman
    Katılımcı

Güle güle günleri devirdiğim şu günlerde bazı hususlarda yeni gelecek arkadaşları bilgilendirmek isterim. Gözlemlediğim kadarıyla bu uygulamalar hakkında tam bilgisi olan çok fazla kişi yok.
    Sizlerle de paylaşayım ki karantinadan muafiyet hakkınızı kullanabilesiniz. Şöyle ki:
    Salgın hastalıklar konusunda yetkili olan RKI, raporları kabul edilen ülkeler listesine 18 Haziran'da Türkiye'yi de ekledi. Karantinadan muafiyet için kişinin Covid-19 semptomları göstermediğini ve koronavirüs taşıyıcısı olmadığını belgeleyen raporu (pcr test raporu) ülkeye girişte ibraz etmesi gerekiyor.
    Sağlık bakanlığının yetkilendirdiği 73 ildeki bu konuda yetkili hastahanelerden ve İstanbul havalimanındaki covid test merkezinden bu testi yaptırabilirsiniz. Lakin Yoğunluk durumunun çok olduğunu belirterek Almanyaya girişten engeç 48 saat öncesinde bu testi yaptırmanız gerektiğini göz önünde bulundurarak zamanlamayı çok iyi ayarlamanızı, hazırlamanız gerekli belgeleri (pasaport, kimlik fotokopileri, uçak bileti ve sağlık bakanlığının belirlediği banka hesabına 110 TL yatırıldığına dair makbuz) ihmal etmemenizi öneririm.Bir de testin sonuçlanması gittiğiniz sağlık kuruluşunun laboratuvarının yoğunluk durumuna göre yaklaşık 1 gün sürüyor.

Aya90
    Katılımcı

Arkadaşlar yeni randevular ne zaman başlayacak verilmeye bilgisi olan varmı idata şu anda ulusal vize aile birleşimi vizesi randevusu vermiyor Konsolodluk randevu takvimi vermiyor seyahat kısıtlaması Türkiye devam ediyor ne zaman uyarıyı kaldıracağı belli değil  A1 serfitikası süresi 6 ay bu süre içinde randevu sistemini açılmassa Yeniden Serfitika almak zorunda kalacak bu bekleyiş ne kadar sürecek belli değil !!

ben 2 sene önce sınava girip kazanmıstım geçen hafta belgemi verdim sadece bir kaç basit Almanca soru soruyorlar bunlara cevap vermeniz yeterli oluyor 6 ay meselesi önemli değil zaten formalite

Mustafayal
    Katılımcı

Konsolosluk Randevularda varmı bir gelişme hala aile birleşimi randevu takvimi kapalı !!

melo1903melo
    Katılımcı

Arkadaş aylardır bekliyoruz bizde ne zaman verilecek bu yeni randevular nasıl bir zamana denk geldik herşey b.k gibi gidiyor

Ahmt1905
    Katılımcı

Konsolosluk Randevularda varmı bir gelişme hala aile birleşimi randevu takvimi kapalı !!

Ankara vize bölümü 15.07.20 tarihine kadar kapalıdır yazıyor büyükelçilik sayfasında,    yine  bugün galiba seyahat uyarısı ile alakalı yeni liste veya değerlendirmeler olabilir bekliyoruz bakalim ,Nisan ayında randevu almıştık geldik temmuza bakalim nereye kadar uzayacak bu

Aya90
    Katılımcı

Ankara vize bölümü 15.07.20 tarihine kadar kapalıdır yazıyor büyükelçilik sayfasında,    yine  bugün galiba seyahat uyarısı ile alakalı yeni liste veya değerlendirmeler olabilir bekliyoruz bakalim ,Nisan ayında randevu almıştık geldik temmuza bakalim nereye kadar uzayacak bu

i data daha sizi aramadımı?

Aya90
    Katılımcı

Arkadaş aylardır bekliyoruz bizde ne zaman verilecek bu yeni randevular nasıl bir zamana denk geldik herşey b.k gibi gidiyor

büyük ihtimal seyahat uyarısı kalktığında yeni randevular verilir başkada bir ihtimal gözükmüyor

15 yanıt görüntüleniyor - 691 ile 705 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.