2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

lower
    Katılımcı

Ewet Baylar bayanlar 6 ay sonunda ankara konsoloslugu bugün aradim eşim için  ve pasaportun kargoya verildiğini ve vize nin onaylandigi öğrendim  halayy:) halayy:) halayy:) sonunda öğrendik bana bile söylemedi burada  yabancilar polisi vizenin onaylandığıni calismadigim icin.bugün konsolosluk söyledi onayi  başvuru 10.01 2020  28.5.2020 yabancilar dairesi ankaraya yolladı 07.07.2020 cevap aldım .ve bu altı aylık süreçte 3 defa aradım ve üçüncü aramamda cevap geldi  herkes vizesine kavuşması dileğiyle 

Zeynepakbas
    Katılımcı

İstanbul’dan basvuran arkadaşlar UPS’i kontrol edin, bu akşam aldigim haberlere gore Aile Birleşim vizesine basvuran 3 kisiye İstanbul pasaportunu gondermis şubede gözüküyormuş, geç güncellenmiş site hatta 07.07.2020 saat 21:46’da girmisler bilgiyi. Pasaportu kargoya verilen varsa burdan gelismeleri yazsinlar umarim hepimizinki bu hafta veya önümüzdeki hafta ulasir 🤩🙏🏽 Guzel gelismeler var.. Konsolosluk bana bugun cevap döndü ve “Yakın zamanda basvurunuzun sonucu size ulaşacaktır. Malesef güvenlik açısından pasaportunuz size ulaşmadan sonuç ile alakali bilgi verememekteyiz. Biraz daha beklemenizi rica ediyoruz, anlayışınız için teşekkür ederiz.” Yazmışlar. Eşime’de sabah mail atildi, pasaport numarami ve Barcode numarami sormuslar oda tekrar bilgileri yazip cevap döndü. Bu hafta içi veya önümüzdeki haftaya kadar bir gelisme olur diye umut ediyorum 😊🙏🏽

Aya90
    Katılımcı

İyi günler herkese 1 Nisan İstanbul’daki randevum iptal edilmişti bugün aradılar i datadan yarın 11:30 için randevu verdiler bu bile çok sevindirdi beni paylaşmak istedim haber bekleyenler için  alkis:)

Akdemir51
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar bugün pasaportum  geldi istanbul konsolosluğu  3 mart başvuru  17 nisan  onay  tarihi  ups sitesinde hareketlilik yoktu.  Telefon açıp getirdiler. Bilginiz olsun nihayet bir bekleyişin sonuna geldik. Umarım sizlerde alırsınız biran önce

Vulnerable
    Katılımcı

Bizim de Pasaportumuz bugün geldi cok sükür. Istanbuldan basvurmustuk. Sonunda herkes kavusuyor sevdigine  dance:)

Stuttgart12345
    Katılımcı

Freudenstadt ausländerbehördeden onayini olan varmi hani nasil calisiyolar yavasmi hizlimi islem yapiyolar

Zeynepakbas
    Katılımcı

Merhabalar,
    Bugün Schleswig-Holstein eyaletinde bulunan Eutin yabancilar dairesi eşime mail üzerinden dönüş yapip ilettigimiz evraklarin ulastigini ve pozitif sonuclandigini, Konsolosluga ilettiklerini belirtmişler. Muhtemelen pasaportum yakın bir zamanda ulaşacak. Darısı sizlerin başına ☘️

4 Mart – Basvuru
    7 Nisan – Yabancılar Dairesinin Araması
    7 Nisan – Eşimin Evrakları Maille Göndermesi
    14 Nisan – Pozitif Sonuçlandığına Dair Bilgilendirme

Merhaba Herkesee💜
    Bu yaziyi yazdigim epey olmuş 🙈 simdi yeni bir guncelleme yapayim dedim. Müjde.. Pasaportum yolda, UPS’te bu aksam 23:33’te şubeye verildiği görünüyor, şuan Mahmutbey şubesinde. 🙏🏽💫 Çok şükür bende bu bunaltıcı süreçten kurtulmak üzere olanlardanım artık. Darısı benim gibi bekleyen diğer arkadaşlarımın başına. Şunu net söyleyebilirim, İstanbul dün,bugün cok kisiye pasaportunu dagitti, UPS’e guvenmeyin cogu kiside hicbir etkilesim olmadan UPS zili caliyormus :) umarim sizde surprizle karşılaşırsınız..

4 Mart – Başvuru (İstanbul kons.)
    7 Nisan – Yabancılar Dairesinin Araması
    7 Nisan – Eşimin Evrakları Maille Göndermesi
    14 Nisan – Pozitif Sonuçlandığına Dair Bilgilendirme (Schleswig-Holstein eyaleti Eutin Yabancılar Dairesi / Lübeck-Badschwartau)
    08 Temmuz – Pasaportumun UPS’e teslim edilmesi

Not: Herhangi bir istisnai durumumuz da olmadı, konsolosluga defalarca yazmıştık ama hiçbiri pasaportumun erken gelmesi konusunda işe yaramadı.

Yarın veya en geç c.tesiye kadar pasaportum elime ulaşmış olur. Gerçekten cok mutluyum,, Allah sizleri de mutlu etsin cok zor bir bekleyişti gerçekten. Sonunda kurtuluyoruz bu sıkıntı/stresten. Sizinkiler de eli kulağındadır. Sık sık UPS’i kontrol edin, ama dedigim gibi bazilarina etkilesim olmadan ulaşabilir, şansınıza artik 🙏🏽♥️
    Pasaportum ulaştığı gibi uçak biletimi alıp gideceğim inşallah..
    Herkese iyi geceler diliyorum.. 💫

Slymnn
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar hepinize müjdem var 🙂 yakında aylardır beklediğiniz haberi alacaksınız pasaportlar yolda 🙂

23 Haziran'da demiştim ama çoğu arkadaş tepki göstermişti hatta o zaman pasaportu almaya gittiğimde de pasaportlar vardı dağıtıma çıkan 🙂 neyse ki herkes için bu uzun bekleyiş kısa sürede bitecek pasaportunu alan arkadaşlara yeni hayatlarında mutluluklar dilerim pasaportları eline ulaşmayan arkadaşlarda umarım en kısa sürede pasaportlarını alırlar 🙂 herkes için hayırlısı olsun şimdiden

Alii
    Katılımcı

Selam arkadaslar benim bugün vizem geldi herkeze simdiden hayirli olsun ailesiyle mutlu günler gecirmesi dilegiyle sonunda uzun bekleyis sona erdi 😊

Slymnn
    Katılımcı

Selam arkadaslar benim bugün vizem geldi herkeze simdiden hayirli olsun ailesiyle mutlu günler gecirmesi dilegiyle sonunda uzun bekleyis sona erdi 😊

gözünüz aydın olsun 🙂👍

Dragorex
    Katılımcı

Haydi hayırlı olsun

Zeynepakbas
    Katılımcı

Bende vizemi bugun teslim aldım darısı diğer arkadaşların başına insallah 🤩🙏🏽

Aya90
    Katılımcı

İyi günler herkese bugun aile birleşimi için başvuruda bulundum 1 evrağı tercüme ettirip göndermemi istediler tercüme ettirdim verdikleri adrese göndermeye çalışıyorum geçersiz adres diyor lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz?

Ahmt1905
    Katılımcı

İyi günler herkese bugun aile birleşimi için başvuruda bulundum 1 evrağı tercüme ettirip göndermemi istediler tercüme ettirdim verdikleri adrese göndermeye çalışıyorum geçersiz adres diyor lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz?

Iyi gunler hayırlı olsun yardimci olmak isterdim  ama sorunuzla ilgili net bilgim yok , hangi evrakı tercüme ettirmenizi istediler acaba?

Alii
    Katılımcı

Teşekkür ederim arkadaslar

15 yanıt görüntüleniyor - 676 ile 690 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.