2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

njoy00000
    Katılımcı

Merhaba konsolosluk tarafından iptal edilen randevular ı data tarafından tekrar verilmeye başlandi .

Konsolosluklar  vizeleri dağıtmaya başladı.
    Bilginiz olsun.

Merhabalar, idata tarafindan aranan ve yeni randevusu verilen olmus mu acaba?

Semih28
    Katılımcı

Alman konsoloslugu evraklari kacgünde yabancilar dairesine yolliyo pazartesi basvuru oldu isleme girdi demis calisan Bayan bugun aradim
    Ausländerbehördeyi daha gelmedi bisi dedi

Ben başvuru yaptım 27 şubatta 11 martta yabancı şube onyladı istanbula gönderdi.O arada virüs çuktı kaldı

leowoman
    Katılımcı

Çok çok selamlar herkese,
    O kadar mutluyum ki bu mutluluğu sözcüklerle anlatamam. Tam 10 km koştum mutluluktan.
    Vizem geldi.. Geldi arkadaşlar evet vizem geldi. Geldi. Geldi. Tam 10 ayımızı aldı ama vizem geldi.
    Bodrum'a kadar koşasım var 😁
    Hâlâ inanamıyorum. Bütün kabus bitti. Vizem gelecek mi gelmeyecek mi acaba diye düşünmek bitti. Hasret bitti.
    Ben demiştim vizeler temmuz başı gönderilecek diye. Oldu😄😄🤣🤣🤣🤣
    Çok meşakkatli bir süreci en ağır atlatan kişilerden biri kesinlikle bendim. Bu süreçte sabır sınırlarımız her şekilde sınandı. Çok kötü zamanlar geçirdik. Hastalıkla, beklemekle, hasretle sınandık ama biz asla vazgeçmedik. Burada bekleyen arkadaşım her kimsen ve şu satırları okuyorsan sen de ASLA VAZGEÇME ve UMUDUNU KAYBETME! Bırak herkes ne derse desin sen SABRET! Eşinin işi, maaşı yerindeyse, hali hazırda bir ev varsa gitmemen için hiç bir sebep yok. Bazı eyaletlerde ikinci evlilik, yaş farkı durumlarında başvuruyu çok irdeliyorlar. Bırak irdelesinler. Sen eşini tanıyorsan ve evliliğinize güveniyorsan HEPSİNİ AŞACAKSIN! O vize sana gelecek! Canını çok sıkacaklar dert etme! Hepsi GEÇECEK!
    Bir sene sonra eşimi göreceğime hâlâ inanamıyorum☺️❤️
    Vizenin yolunu aylardır dört gözle bekleyen buradaki herkese vizelerine bir an önce kavuşabilmelerini diliyorum. (Bu saatten sonra büyük bir koşuşturmaca içinde olacağım için uzun uzun yazılanları okuyamama ihtimalim yüksek. Bir sorusu olan olursa mesaj atarsa mail olarak bildirim geldiği için yanıt verme ihtimalim daha yüksek olur)
    Sevgiler.

Stuttgart12345
    Katılımcı

Ben başvuru yaptım 27 şubatta 11 martta yabancı şube onyladı istanbula gönderdi.O arada virüs çuktı kaldı

Hangi sehir

Alii
    Katılımcı

Valla normal şartlarda bu iş 1 ay kadar sürüyor. Ben konsoloslukta görüştükten 1 ay sonra eşime auslanderbehörde mektup göndermişti evrak istemişti.

Ama sizin durumunuz farklı. Size hızlandırılmış prosedür uyguluyorlar zannedersem. Ama şunu düşünün mektup bile 1 haftada ancak gidiyor.

MerhAba bende izmirden basvuru yapanlardanim benden de seyahat sigortasi istediler maille ilettim senden bir Haber varmi Geri dönüs flan yaptilar mi

Vulnerable
    Katılımcı

Istanbul konsolosluk bizim vizemizi göndermis cok sükür!! Umarim rabbim sizlerede en kisa zamanda bu mutlulugu yasatir :D

phoenix34
    Katılımcı

Istanbul konsolosluk bizim vizemizi göndermis cok sükür!! Umarim rabbim sizlerede en kisa zamanda bu mutlulugu yasatir :D

hayırlı olsun
    Başvuru tarihiniz neydi acaba

Vulnerable
    Katılımcı

hayırlı olsun
    Başvuru tarihiniz neydi acaba

Tesekkürler! 09.03. tarihinde basvurmustuk, Onay tarihi mayisin ortasiydi sanirim..

Zeynepakbas
    Katılımcı

Tesekkürler! 09.03. tarihinde basvurmustuk, Onay tarihi mayisin ortasiydi sanirim..

Öncelikle Hayirli olsun :) sevindim sizin adiniza. Eşiniz Alman vatandasi miydi , Türk vatandasi mi? Birde hangi eyalete baglisiniz, hangi sehir? Bir istisna tanimis olabilirler mi, benim mailime dün aksam bu cevap dönüldü yine. Ben 4 Mart’ta İstanbul’dan başvurmuştum, yabancilar dairesi Nisan sonunda onay haberini göndermişti. Pasaportum halâ ortada yok

Vulnerable
    Katılımcı

Öncelikle Hayirli olsun :) sevindim sizin adiniza. Eşiniz Alman vatandasi miydi , Türk vatandasi mi? Birde hangi eyalete baglisiniz, hangi sehir? Bir istisna tanimis olabilirler mi, benim mailime dün aksam bu cevap dönüldü yine. Ben 4 Mart’ta İstanbul’dan başvurmuştum, yabancilar dairesi Nisan sonunda onay haberini göndermişti. Pasaportum halâ ortada yok

Tesekkürler, darisi sizin basiniza! Esim türkiyede ve türk vatandasi ben Almanyada Baden Württemberg/Friedrichshafen de yasiyorum ve bende türk vatandasiyim. Bir istisna olmus olamaz cünkü bi kac ay öncesinden türkiyede evlenip direk martta basvurduk aile birlesimine. Cocugumuz yok yani. Bence o Maili otomatik olarak atiyorlar hala. Facebook da bir aile Birlesimi grubu var ordada 3-4 kisi aramis ve onlarinda vizeleri bi kac gün icinde ellerine ulasacak diye cevap vermisler. Istiyorsaniz bu numaradan aramaya calisin:  – 334 61 67. Hatti düsürmek icin pes pese bi kac kez arayin, belki sizde baglanabilirsiniz.

Zeynepakbas
    Katılımcı

Tesekkürler, darisi sizin basiniza! Esim türkiyede ve türk vatandasi ben Almanyada Baden Württemberg/Friedrichshafen de yasiyorum ve bende türk vatandasiyim. Bir istisna olmus olamaz cünkü bi kac ay öncesinden türkiyede evlenip direk martta basvurduk aile birlesimine. Cocugumuz yok yani. Bence o Maili otomatik olarak atiyorlar hala. Facebook da bir aile Birlesimi grubu var ordada 3-4 kisi aramis ve onlarinda vizeleri bi kac gün icinde ellerine ulasacak diye cevap vermisler. Istiyorsaniz bu numaradan aramaya calisin:  – 334 61 67. Hatti düsürmek icin pes pese bi kac kez arayin, belki sizde baglanabilirsiniz.

Cok tesekkurler bilgi icin 😊🙏🏽 Darisi basimiza insallah.. Ben aradigimda hep mesgul caliyor telefonlari, maillere de hep oto-cevap dönüyorlar dediginiz gibi. O yuzden insan tereddüt ediyor. Yakinda ulasir belki bizim pasaportlarimizda..

Vulnerable
    Katılımcı

Cok tesekkurler bilgi icin 😊🙏🏽 Darisi basimiza insAllah.. Ben aradigimda hep mesgul caliyor telefonlari, maillere de hep oto-cevap dönüyorlar dediginiz gibi. O yuzden insan tereddüt ediyor. Yakinda ulasir belki bizim pasaportlarimizda..

Ne demek rica ederim. Bence haftaya herkese ulasir vizeler. Birazcik daha sabirli olmaliyiz ondan sonrasi zaten bayram  alkis:)

Alii
    Katılımcı

Cok tesekkurler bilgi icin 😊🙏🏽 Darisi basimiza insAllah.. Ben aradigimda hep mesgul caliyor telefonlari, maillere de hep oto-cevap dönüyorlar dediginiz gibi. O yuzden insan tereddüt ediyor. Yakinda ulasir belki bizim pasaportlarimizda..

Bugün Beni de aradilar seyahat sigortasi istediler bende ilettim bakalim vizem kac güne gelecek

Zeynepakbas
    Katılımcı

Bugün Beni de aradilar seyahat sigortasi istediler bende ilettim bakalim vizem kac güne gelecek

İstanbul’dan mi aradilar sizi?

Vulnerable
    Katılımcı

Esime Istanbul konsolosluktan bu mail geldi bugün.
    Sanirim artik tamamdir..

15 yanıt görüntüleniyor - 616 ile 630 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.