2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Vulnerable
    Katılımcı

Neresinde yaziyor acaba Ben bakiyorum bulamadim yeni birsey

https://tuerkei.diplo.de/tr-de/-/2319090 burdan bakabilirsiniz. Sadece Almancadan güncelledir henüz. Biraz asaya inmelisiniz.

Zeynepakbas
    Katılımcı

https://tuerkei.diplo.de/tr-de/-/2319090 burdan bakabilirsiniz. Sadece Almancadan güncelledir henüz. Biraz asaya inmelisiniz.

Normalde sayfada bilgi guncellendigi zaman guncelleme tarihi yaziyor site uzerinde, hem Almanca olana hem Türkçe olana baktim 15.06.2020 tarihinde yapilan guncellemeler gorunuyor. Ama bahsettiginiz yazıyı Almanca olan sayfada şimdi bende gördüm, Türkçe sayfada yok. Yine bir oyalama stratejisi sanırım buda,,

Svncmrv
    Katılımcı

Merhaba, peki cocugunuz var miydi? Yada konsolosluga gitmek zorunda oldugunuz bi sebep sunmuş muydunuz?

Hayir çocuğum yok  3 martta Ankaradan konsolosluktan basvurumu yaptim 24 mayista pasaportum elime geldi.. Bu kadar insan var bekleyen neye göre gönderip göndermeme karari veriyorlar anlamadim.. Benimle beraber birkac arkadasimin vizesi daha geldi esleri Türk vatandaslari olmasina rağmen.. Insallah bekleyen herkes en kisa zamanda guzel haberler alir 😔

Alii
    Katılımcı

Normalde sayfada bilgi guncellendigi zaman guncelleme tarihi yaziyor site uzerinde, hem Almanca olana hem Türkçe olana baktim 15.06.2020 tarihinde yapilan guncellemeler gorunuyor. Ama bahsettiginiz yazıyı Almanca olan sayfada şimdi bende gördüm, Türkçe sayfada yok. Yine bir oyalama stratejisi sanırım buda,,

Bildigimiz seyi söylüyor Aslinda normal yani basvurular baya birikti hepsini ayni anda basamazlar öncelikle basvuru tarihi en eski olandan yenilere dogru gelecekler onu söylmeye calisiyorlar

Akdemir51
    Katılımcı

Almanya federal polisi ülkeye giriş için istisnaları siralamis  eşi alman vatandaşı olan  almanyada bağlantısı olan  hayat arkadaşının yanina gitmek de olacak kişiler  seyahat kısıtlamasından muaf tir diye.  Eeee arkadaş kendi koyduğunuz kuralları kendiniz uygulamiyorsunuz  adaletten bahsediyorsunuz benim eşim alman vatandasi yanina gitmek istiyorum. O zaman benim şuan vizemi  vermeniz gerekli  ama mail atınca cevap ctrl v.

Zeynepakbas
    Katılımcı

Almanya federal polisi ülkeye giriş için istisnaları siralamis  eşi alman vatandaşı olan  almanyada bağlantısı olan  hayat arkadaşının yanina gitmek de olacak kişiler  seyahat kısıtlamasından muaf tir diye.  Eeee arkadaş kendi koyduğunuz kuralları kendiniz uygulamiyorsunuz  adaletten bahsediyorsunuz benim eşim alman vatandasi yanina gitmek istiyorum. O zaman benim şuan vizemi  vermeniz gerekli  ama mail atınca cevap ctrl v.

Evet bahsettiginiz gibi federal polis sitesinde istisnalari sıralamislar altina da şu şekilde bi not eklemisler; Onaylanmis olan Vizeler seyahat yasagi kalktiktan sonra gonderilecektir” eee? O zaman bu istisna mı oluyor. Mevcutta pasaportu ulasip vizesi olan kişiler zaten 1-2 ay once tahliye uçuşlarıyla gittiler. Bu istisnalari hikayeden yazmislar ozaman.

Zeynepakbas
    Katılımcı

Hayir çocuğum yok  3 martta Ankaradan konsolosluktan basvurumu yaptim 24 mayista pasaportum elime geldi.. Bu kadar insan var bekleyen neye göre gönderip göndermeme karari veriyorlar anlamadim.. Benimle beraber birkac arkadasimin vizesi daha geldi esleri Türk vatandaslari olmasina rağmen.. InsAllah bekleyen herkes en kisa zamanda guzel haberler alir 😔

Vizeleri neye göre dağıttıklarını anlayabilmiş degilim. Resmi sayfalarinda LGBT ‘yi destekleyen paylasimlar yapip altina “Toplumda kabul görmeyi + eşit hakları savunuyoruz” gibi cumleler yaziyorlar ama ben eşitliğin E’sini göremiyorum. Eşit’lik olsaydı Aile Birleşim vizesi olan 1 kişiye bile pasaportu ulastiriliyorsa diger Bekleyenlere de yavas yavas ulastirilirdi. Bu kadar bekleyen varsa resmen kafalarina gore iş yapiyorlar…

Alii
    Katılımcı

Vizeleri neye göre dağıttıklarını anlayabilmiş degilim. Resmi sayfalarinda LGBT ‘yi destekleyen paylasimlar yapip altina “Toplumda kabul görmeyi + eşit hakları savunuyoruz” gibi cumleler yaziyorlar ama ben eşitliğin E’sini göremiyorum. Eşit’lik olsaydı Aile Birleşim vizesi olan 1 kişiye bile pasaportu ulastiriliyorsa diger Bekleyenlere de yavas yavas ulastirilirdi. Bu kadar bekleyen varsa resmen kafalarina gore iş yapiyorlar…

Evet katiliyorum nerde kaldi esitlik  50 ülkeyi buhafta aciklicaklardi haftaya carsamba aciklicaklarmis yani tamda 1 temmuzda bakalim artik hayirlisiyla bir acilsinda is pasaport dagitmaya kalsin

Dragorex
    Katılımcı

Gelen haberlere göre AB 2 liste hazırlamış. İlk listede 47 ülke var. Bu ülkelerdeki Corona oranı AB ülkeleri ortalamasından düşük. 47 ülke içerisinde Çin, Avustralya, Vietnam gibi ülkeler var. Yani bunlara kapıları açmayı düşünüyor Avrupa.

İkinci listede 54 ülke var. Bu ülkelerdeki Corona oranı AB ile eşit veya biraz yüksek. Bu listede Türkiye, Mısır, Kanada da var.

AB hangi listeyi yürürlüğe koyacak ona karar verecekmiş.

Amerika, Brezilya, Rusya gibi ülkelere yasak devam edecek deniliyor.

https://www.politico.eu/article/america-out-china-in-as-eu-looks-to-reopen-external-borders/amp/?__twitter_impression=true

Alii
    Katılımcı

Gelen haberlere göre AB 2 liste hazırlamış. İlk listede 47 ülke var. Bu ülkelerdeki Corona oranı AB ülkeleri ortalamasından düşük. 47 ülke içerisinde Çin, Avustralya, Vietnam gibi ülkeler var. Yani bunlara kapıları açmayı düşünüyor Avrupa.

İkinci listede 54 ülke var. Bu ülkelerdeki Corona oranı AB ile eşit veya biraz yüksek. Bu listede Türkiye, Mısır, Kanada da var.

AB hangi listeyi yürürlüğe koyacak ona karar verecekmiş.

Amerika, Brezilya, Rusya gibi ülkelere yasak devam edecek deniliyor.

https://www.politico.eu/article/america-out-china-in-as-eu-looks-to-reopen-external-borders/amp/?__twitter_impression=true

Bence artik o listeye Türkiyeyi de alacaklar Türkiye o listeye kendini aldiracaktir görüsüm budur

Alii
    Katılımcı

Arkadaslar size güzel bir haberim var Ama Liste cuma kesinlesecekmis AB nin 1 temmuzda sinirlarini acacagi ülkeler arasinda Türkiye de var link atiyorum okuyabilirsiniz

https://tr.euronews.com/2020/06/25/ab-nin-bu-yaz-kap-lar-n-acacag-ulkelere-dair-taslak-listede-turkiye-de-bulunuyor

Dragorex
    Katılımcı

Arkadaslar size güzel bir haberim var Ama Liste cuma kesinlesecekmis AB nin 1 temmuzda sinirlarini acacagi ülkeler arasinda Türkiye de var link atiyorum okuyabilirsiniz

https://tr.euronews.com/2020/06/25/ab-nin-bu-yaz-kap-lar-n-acacag-ulkelere-dair-taslak-listede-turkiye-de-bulunuyor

Bu haber yanıltıcı bence sonra hayalkırıklığı yaşamayalım. 2 liste var, Türkiye “kesin” yasak kalkacaklar listesinde değil. Biz 2.listedeyiz Mısır ile beraber. Yabancı muhabirlerin Twitter hesaplarını takip ediyorum hepsi bu şekilde diyor.

Alii
    Katılımcı

Bu haber yanıltıcı bence sonra hayalkırıklığı yaşamayalım. 2 liste var, Türkiye “kesin” yasak kalkacaklar listesinde değil. Biz 2.listedeyiz Mısır ile beraber. Yabancı muhabirlerin Twitter hesaplarını takip ediyorum hepsi bu şekilde diyor.

Orasini bilemem ama bu haber bugün aksam üstü 6 da yayinlandi yeni paylasilmis bir Haber o yüzden gercek olabilir belki

Dragorex
    Katılımcı

Orasini bilemem ama bu haber bugün aksam üstü 6 da yayinlandi yeni paylasilmis bir Haber o yüzden gercek olabilir belki

Evet şimdi gördüm. Haydi inşallah.

Alii
    Katılımcı

Evet şimdi gördüm. Haydi inşAllah.

Insalah hayirlisi artik 1 temmuza hepimiz sevinicez inaniyorum buna

15 yanıt görüntüleniyor - 511 ile 525 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.