2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Zeynepakbas
    Katılımcı

Günaydın. Benim de çocuğum var. Ancak daha 2 gün önce, Pazartesi günü İzmir konsolosluğundan her zamanki otomatik yanıtlardan aldım.

Anlamadığım konu, resmi sitede vizeler seyahat yasakları kalktıktan “sonra” dağıtılmaya başlanacaktır yazıyor. Hem bunu yazıp hem bazı başvuruların vizelerini yasak bitmeden dağıtıyorlarsa millet isyan eder elbette.

Evet , size katılıyorum. Bence haksızlık oluyor, sonucta herkes eşi/cocugu icin gitmeyi bekliyor. Madem verecekler hepimize pasaportlari gondermeleri gerekir. Bu şekilde Dagitim yapmalari hic adil degil. Herkesin kendine gore zorunlu sebepleri var Çünkü ama mecburen bekliyoruz.. Eşim dün gece yine konsolosluga mail atti insallah oto-cevap dönmezler diye bekliyorum. Siz de tekrar bir yazın konsolosluğa isterseniz, belki çocuklu ailelere istisna tanımaya başlamışlardır.

hamburg26
    Katılımcı

Günaydın. Benim de çocuğum var. Ancak daha 2 gün önce, Pazartesi günü İzmir konsolosluğundan her zamanki otomatik yanıtlardan aldım.

Anlamadığım konu, resmi sitede vizeler seyahat yasakları kalktıktan “sonra” dağıtılmaya başlanacaktır yazıyor. Hem bunu yazıp hem bazı başvuruların vizelerini yasak bitmeden dağıtıyorlarsa millet isyan eder elbette.

Yeni doğum yapmış, hatta 2-3 tane çocuğu (alman vatandaşı) olan var onlara da vize verilmedi. Bu işte bir tuhaflık var. Mantık çerçevesinde düşünürseniz sadece forumlarda tanıdığımız en az 20 kişi var çocuğu olan o kisilerede vermeleri gerekirdi. Çocuk meselesine takılmayın bir iki gün içerisinde vize gelmeye devam edecek mi yoksa duracak mı o zaman herşey netleşir.

Stuttgart12345
    Katılımcı

benim eşim ve çocuğum alman vatandaşı zaten ben başvuruyu çocuk üzerinden yapmıştım dil vs gibi şeylerden muaftim. Eşim Almanya'dan zorda olduğuna ve çocukla beraber tek başına yasiyamadiğı gibisinden uzun bir mail yazdı. Geçen hafta çarşamba sonra Perşembe benim bilgilerimi istediler cuma gününde ups kargoya vermişler. Bugünde konsolosluk mail attı kargoya verildiğine dair sonrada geldi bugün

Bende alman vatandasiyim doguma 14 hafta kaldi ve dün cocuk üzeri ailebirlesimi icin istanbula Mail yazdim bu sabah haftaya patartesi icin randevu verdiler istsna durumu diye idata felan hic ugrasmadik bile

Yasmin035
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar ben 2019 dan beri forumu takip ediyorum. Martta esim izmirde basvuru yapti vizeye. Ve bizde hala bekliyoruz. Yaklasik bir ay once yabancilar subesi beni cagirip  ek evrak istemisti  ve ayni gun iletecegini demisti. Bugun esim konsoloslugu arafi hala kapali olduklarini ve 1 temuzda buyuk ihtimal acilacagini soylemisler.. ayriyetten  yurtici kargoyla calisiyor izmir konsoloslugu. Aradik bugun henuz herhangi bir pasaport dagitima cikmadigi soyledir.. bilgilendiriyim desim izmirli arkadaslari

Dragorex
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar ben 2019 dan beri forumu takip ediyorum. Martta esim izmirde basvuru yapti vizeye. Ve bizde hala bekliyoruz. Yaklasik bir ay once yabancilar subesi beni cagirip  ek evrak istemisti  ve ayni gun iletecegini demisti. Bugun esim konsoloslugu arafi hala kapali olduklarini ve 1 temuzda buyuk ihtimal acilacagini soylemisler.. ayriyetten  yurtici kargoyla calisiyor izmir konsoloslugu. Aradik bugun henuz herhangi bir pasaport dagitima cikmadigi soyledir.. bilgilendiriyim desim izmirli arkadaslari

Teşekkürler bilgi için, sağolun. Benim 2 yaşındaki Oğlumla İzmir konsolosluğundaki vize randevum 2019 Aralık ayındaydı. Oğlum şu an 3 yaşında. Başka bir şey demiyorum.

Slymnn
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar pasaportu bugün ups kargodan teslim aldım dağıtım merkezinden 4 5 tane daha pasaport vardı orada kişilere teslim edilememiş. Vize başlangıç tarihi olarak 19 haziranı vurmuşlar ve hem oturum hem çalışma iznini vermişler bu bilgiyi zaten yabancılar dairesi vermişti. Çocuk meselesine gelecek olursak evet çocuklu aileler var fakat istisnai durum olarak şunu düşünüyorum ben bazı aileler kendi ailesinin yanında ikamet ediyor benim eşim ve çocuğum şuan tek başına ikamet ediyor ve haliyle çalışamıyor sadece şuan orada devletin verdiği destek ile geçiniyor belki bu durumu göz önüne alıp istisna yapmış olabilirler bu benim düşüncem başkada ekstra bir durum yok zaten yada artık vizeler kademeli olarak dağıtılmaya başladı bilemiyorum. Umarım herkes yakında vizesini alır ve ailesinin eşinin çocuğunun yanına yani ait olduğu yere gider inşallah 🙏

ucre30
    Katılımcı

Hangi mail adresine yazdınız acaba bizde yazdık ama cevap vermiyorlar

ucre30
    Katılımcı

Bende alman vatandasiyim doguma 14 hafta kaldi ve dün cocuk üzeri ailebirlesimi icin istanbula Mail yazdim bu sabah haftaya patartesi icin randevu verdiler istsna durumu diye idata felan hic ugrasmadik bile

Hangi mail adresine yazdınız bizde yazdık ama cevap yok kaç gündür

Prodigy1
    Katılımcı

1 Temmuzdan sonra olan uygulamalar haftaya pazartesi yada sali günü aciklanacakmis. https://www.dw.com/de/eu-bleiben-us-bürger-weiter-ausgesperrt/a-53919636

Simdilik ABD, Rusya, Brezilya, Uganda, Kuba bide Vietnam o 50 Ülkeler Listesinde olmayacakmis muhtemelen. Simdilik kimse Türkiye den bahsetmedi  :)

Alii
    Katılımcı

1 Temmuzdan sonra olan uygulamalar haftaya pazartesi yada sali günü aciklanacakmis. https://www.dw.com/de/eu-bleiben-us-bürger-weiter-ausgesperrt/a-53919636

Simdilik ABD, Rusya, Brezilya, Uganda, Kuba bide Vietnam o 50 Ülkeler Listesinde olmayacakmis muhtemelen. Simdilik kimse Türkiye den bahsetmedi  :)

Verdiginiz Link görüntülenemiyor Haber kaldirmislar sanirim

Prodigy1
    Katılımcı

Verdiginiz Link görüntülenemiyor Haber kaldirmislar sanirim

Evet üstüne tiklayinca acilmiyor ama linkin hepsini kopyalarsaniz ve yapistirirsaniz oluyor. Tekrar deneyin isterseniz.

Svncmrv
    Katılımcı

Eşi, çocuğu Alman vatandaşı olanları öncelikli sıraya koyduklarını düşünüyorum ben de. 

Zaten Corona sürecinde sağlık çalışanları, diplomatlar, taşıma sektöründe çalışanlar gibi özel bazı gruplara vize veriliyor. Onlara özel bir kontenjan var. Bence konsolosluk çalışanları baktı yoğunluk fazla yok, arkadaşın durumunu da bu özel kontenjandan sayıp vizesini gönderdiler. Tamamen kendi varsayımım.

Merhabalar öncelikle bekleyen herkes insallah biran once hayirlisiyla sonuc alir 🙂
    Benim esim Alman vatandasi ve pasaportum 24 mayista geldi 1 haziranda basladi vizem.. benimle ayni gun basvuran Esi Türk vatandasi olan arkadasiminda vizesini gönderdiler. Biz Ankarada yasiyoruz burdan basvuru yaptik ve bize pandemi sureci yasaklar devam ederken pasportlarimizi gonderdiler.. 

Zeynepakbas
    Katılımcı

Merhabalar öncelikle bekleyen herkes insAllah biran once hayirlisiyla sonuc alir 🙂
    Benim esim Alman vatandasi ve pasaportum 24 mayista geldi 1 haziranda basladi vizem.. benimle ayni gun basvuran Esi Türk vatandasi olan arkadasiminda vizesini gönderdiler. Biz Ankarada yasiyoruz burdan basvuru yaptik ve bize pandemi sureci yasaklar devam ederken pasportlarimizi gonderdiler..

Merhaba, peki cocugunuz var miydi? Yada konsolosluga gitmek zorunda oldugunuz bi sebep sunmuş muydunuz?

Vulnerable
    Katılımcı

Konsolosluk bir güncelleme ekledi sitelerine:
    “Die Visastellen bitten in diesem Zusammenhang um Verständnis, dass Anfragen, ob das Visum direkt nach Aufhebung der Einreisesperre erteilt wird, nicht verbindlich beantwortet werden können. Die rechtlichen Voraussetzungen müssen zum Zeitpunkt der Erteilung vorliegen. Die Visastellen müssen daher jeden Einzelfall erneut einer Überprüfung unterziehen. Aufgrund der hohen Zahl an aktuell fertig bearbeiteten Anträgen werden sich Verzögerungen nicht vermeiden lassen. Wir bitten daher dringend, die Buchung eines Flugtickets erst nach Erhalt des benötigten Visums vorzunehmen. Der Kauf eines Flugtickets begründet weder einen Anspruch auf Erhalt des Visums noch auf eine bevorzugte Bearbeitung.”

Vizeleri gec yollamak icin yine bi bahane ariyorlar sanki. 1 Temmuzda eger giris yasagini kaldirirsalar türkiye icin, bu yogunluk nedeninden dolayi yine bir kac hafta/ay bizi bekleteceklermis gibi hissediyorum.

Alii
    Katılımcı

Konsolosluk bir güncelleme ekledi sitelerine:
    “Die Visastellen bitten in diesem Zusammenhang um Verständnis, dass Anfragen, ob das Visum direkt nach Aufhebung der Einreisesperre erteilt wird, nicht verbindlich beantwortet werden können. Die rechtlichen Voraussetzungen müssen zum Zeitpunkt der Erteilung vorliegen. Die Visastellen müssen daher jeden Einzelfall erneut einer Überprüfung unterziehen. Aufgrund der hohen Zahl an aktuell fertig bearbeiteten Anträgen werden sich Verzögerungen nicht vermeiden lassen. Wir bitten daher dringend, die Buchung eines Flugtickets erst nach Erhalt des benötigten Visums vorzunehmen. Der Kauf eines Flugtickets begründet weder einen Anspruch auf Erhalt des Visums noch auf eine bevorzugte Bearbeitung.”

Vizeleri gec yollamak icin yine bi bahane ariyorlar sanki. 1 Temmuzda eger giris yasagini kaldirirsalar türkiye icin, bu yogunluk nedeninden dolayi yine bir kac hafta/ay bizi bekleteceklermis gibi hissediyorum.

Neresinde yaziyor acaba Ben bakiyorum bulamadim yeni birsey

15 yanıt görüntüleniyor - 496 ile 510 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.