2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

hamburg26
    Katılımcı

İstanbul'dan yapmıştım. Eşim mail yazdığında cevap olarak bilgilerimi istediler onu tekrar gönderdik ve sonra tekrar cevap geldi gönderim yapıldı diye bilmiyorum ya tesadüf ya istisna yada artık göndermeye başladılar pasaportları.

Slymn bey
    Bizle paylasmadiginiz ekstra bir durum yoksa anlattıklarıniz istisna olamaz. Eşinizin yazdığı mail gibi yüzlerce mail yazıyor insanlar konsolosluklara .

Ben iyi tarafından bakmak istiyorum inşallah pasaportlari dağıtmaya başlamışlardır

Vulnerable
    Katılımcı

Slymn bey
    Bizle paylasmadiginiz ekstra bir durum yoksa anlattıklarıniz istisna olamaz. Eşinizin yazdığı mail gibi yüzlerce mail yazıyor insanlar konsolosluklara .

Ben iyi tarafından bakmak istiyorum inşAllah pasaportlari dağıtmaya başlamışlardır

Istisna olmasaydi, esinin yazdigi uzun mailin üstüne, bizlere verdikleri gibi otomatik cevap verirdiler ve esinden son bilgileri istemezdiler. Bunlarin üstüne bunlar olduysa kesin özel bir durum olmustur. Yinede umuyorum dagitmaya baslamislardir..

Slymnn
    Katılımcı

Slymn bey

Ben iyi tarafından bakmak istiyorum inşAllah pasaportlari dağıtmaya başlamışlardır

ekstra yaptığımız birşey yok olanı söylüyorum paylaşmak istedim zaten ekstra durumum olsa 6 aydır beklemezdim 🙂

Slymnn
    Katılımcı

Ama dediğim gibi dağıtmaya da başlamış olabilirler pasaportları olan durum bu çünkü bende hiç ummuyordum fakat gerçekleşti . Umarım herkesinde en kısa sürede gerçekleşir 🙏

hamburg26
    Katılımcı

Istisna olmasaydi, esinin yazdigi uzun mailin üstüne, bizlere verdikleri gibi otomatik cevap verirdiler ve esinden son bilgileri istemezdiler. Bunlarin üstüne bunlar olduysa kesin özel bir durum olmustur. Yinede umuyorum dagitmaya baslamislardir..

Anlattıkları içerisinde (eğer paylaşmak istemediği özel bir durum varsa hakkıdır )  eşim burda yok tek başıma yaşayamıyorum çocuğumla gibi bir istegi konsolosluk kabul ediliyorsa doğuma bir ay kalmış veya yeni çocuk sahibi olmuş aileler de kabul edilirdi şu ana kadar. Orasi çok mantıklı gelmedi bana

Vulnerable
    Katılımcı

Anlattıkları içerisinde (eğer paylaşmak istemediği özel bir durum varsa hakkıdır )  eşim burda yok tek başıma yaşayamıyorum çocuğumla gibi bir istegi konsolosluk kabul ediliyorsa doğuma bir ay kalmış veya yeni çocuk sahibi olmuş aileler de kabul edilirdi şu ana kadar. Orasi çok mantıklı gelmedi bana

Evet hakklisiniz, o Zaman ayni durumda olan diger insanlarinda vizeleri cikmasi lazim. Ama dagitimada baslamis olsalardi ozaman bunu sitelerinden yada maillerden belirtmezmiydiler? Cok tuhaf bir durum. Daha birsey yorumlamamaya caliscam yoksa insan kafayi yemeye basliyor.

Zeynepakbas
    Katılımcı

Evet hakklisiniz, o Zaman ayni durumda olan diger insanlarinda vizeleri cikmasi lazim. Ama dagitimada baslamis olsalardi ozaman bunu sitelerinden yada maillerden belirtmezmiydiler? Cok tuhaf bir durum. Daha birsey yorumlamamaya caliscam yoksa insan kafayi yemeye basliyor.

Belki de aynı durumda olan kisilerin vizeleri çıkmıştır, dağıtımda olabilir.. bilemeyiz. Ve vizesini alan herkes te ben vizemi aldim diye duyurmuyor oyle de bir durum var.
    Slymnn adlı kullaniciya öncelikle tesekkur ediyorum, en azindan istisna bile olsa bir kişinin daha vizesine kavustugunu duymuş olduk.

Zeynepakbas
    Katılımcı

30 Haziran’a az kaldi arkadaşlar,, 1 hafta sonra herşey olumlu veya olumsuz belli olacak. Belirsizlik çok kötü birsey,, en azından birşeyleri net olarak öğreneceğiz az daha sabredelim. Tabiki buradaki herkes olumlu şeyler duymak ister. İnşallah ta öyle olur.

hamburg26
    Katılımcı

Belki de aynı durumda olan kisilerin vizeleri çıkmıştır, dağıtımda olabilir.. bilemeyiz. Ve vizesini alan herkes te ben vizemi aldim diye duyurmuyor oyle de bir durum var.
    Slymnn adlı kullaniciya öncelikle tesekkur ediyorum, en azindan istisna bile olsa bir kişinin daha vizesine kavustugunu duymuş olduk.

Hepimiz aile birleşimi işinin icine girdigimizden beri Almanları ve bizlere karşı tutumunu gördük.  Onların istisna kavramları çok farklı ve hiç merhamet duyguları yok bu sebeple vizesini alan arkadaşın durumunu istisna kategorisine koyduklarını sanmıyorum. Cumaya kadar  bikac kisiden daha vize haberi duyarsak dediğim gibi istisna değil pasaport dağıtımı oluo diyebiliriz

Slymnn
    Katılımcı

Hepimiz aile birleşimi işinin icine girdigimizden beri Almanları ve bizlere karşı tutumunu gördük.  Onların istisna kavramları çok farklı ve hiç merhamet duyguları yok bu sebeple vizesini alan arkadaşın durumunu istisna kategorisine koyduklarını sanmıyorum. Cumaya kadar  bikac kisiden daha vize haberi duyarsak dediğim gibi istisna değil pasaport dağıtımı oluo diyebiliriz

bende öyle olmasını umut ediyorum çünkü pasaport benim vize benim fakat konsolosluk bana haber vermek yerine eşime haber ediyor çok saçma bir durum. Ups kargo bile aramıyor eve gelince pasaport haberim oluyor . Dediğim gibi ya dağıtmaya başladılar pasaportları bilgi vermiyorlar yığılma olmasın diye yada istisna yaptılar başka anlam bulamıyorum. Umarım dağıtmaya başlamışlardır genel olarak 🙏

Zeynepakbas
    Katılımcı

bende öyle olmasını umut ediyorum çünkü pasaport benim vize benim fakat konsolosluk bana haber vermek yerine eşime haber ediyor çok saçma bir durum. Ups kargo bile aramıyor eve gelince pasaport haberim oluyor . Dediğim gibi ya dağıtmaya başladılar pasaportları bilgi vermiyorlar yığılma olmasın diye yada istisna yaptılar başka anlam bulamıyorum. Umarım dağıtmaya başlamışlardır genel olarak 🙏

İnşallahhh.. Eger önümüzdeki günlerde vizem elime ulaşırsa ilk işim burada paylasmak olacak.. 🙏🏽

hamburg26
    Katılımcı

bende öyle olmasını umut ediyorum çünkü pasaport benim vize benim fakat konsolosluk bana haber vermek yerine eşime haber ediyor çok saçma bir durum. Ups kargo bile aramıyor eve gelince pasaport haberim oluyor . Dediğim gibi ya dapğıtmaya başladılar pasaportları bilgi vermiyorlar yığılma olmasın diye yada istisna yaptılar başka anlam bulamıyorum. Umarım dağıtmaya başlamışlardır genel olarak 🙏

Vize başlangıcı tarihi olarak ne yazmışlar hocam ?

Zeynepakbas
    Katılımcı

Selam Arkadaslar,
    Dün gece gazeteci Oktan Erdikmen’in youtube ‘a attigi son videoya bakarken yorumlari okuyordum. Yapilan bir yorum var, orda da cocuk uzerinden aile birlesim basvurusu yapan birisine istanbul konsoloslugu pasaportunu gondermis,, hayret bisey. Demekki cocuklu olanlara gonderiyorlar.. Paylasim bu sekilde;
    (Dün gece paylasacaktim ama sayfaya yine erişim yoktu, o yuzden suan paylaşıyorum)

Zeynepakbas
    Katılımcı

Selam Arkadaslar,
    Dün gece gazeteci Oktan Erdikmen’in youtube ‘a attigi son videoya bakarken yorumlari okuyordum. Yapilan bir yorum var, orda da cocuk uzerinden aile birlesim basvurusu yapan birisine istanbul konsoloslugu pasaportunu gondermis,, hayret bisey. Demekki cocuklu olanlara gonderiyorlar.. Paylasim bu sekilde;
    (Dün gece paylasacaktim ama sayfaya yine erişim yoktu, o yuzden suan paylaşıyorum)

Youtube linki de buydu ; https://youtu.be/4BsEFT5xcTg

Dragorex
    Katılımcı

Selam Arkadaslar,

Günaydın. Benim de çocuğum var. Ancak daha 2 gün önce, Pazartesi günü İzmir konsolosluğundan her zamanki otomatik yanıtlardan aldım.

Anlamadığım konu, resmi sitede vizeler seyahat yasakları kalktıktan “sonra” dağıtılmaya başlanacaktır yazıyor. Hem bunu yazıp hem bazı başvuruların vizelerini yasak bitmeden dağıtıyorlarsa millet isyan eder elbette.

15 yanıt görüntüleniyor - 481 ile 495 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.