2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

hamburg26
    Katılımcı

ben istisna olduğunu sanmıyordum daha sonradan öyle tahmin ettim fakat istisnada olmayabilir genel olarak dağıtılmaya başlanmış olabilir. Çünkü ups kargoda hiçbir zaman kayıt çıkmıyordu benim bugünde çıkmadı direk geldi

Doğumuna bir ay kalmış olan var, düşük tehlikesi olanlar yada çok daha ciddi durumda olan aileler var onlara bile istisna yapılmıyor. Eşiniz bu tarz bir mail attı diye vize gonderilmez. Ne diyelim Allah yolunuzu açık etsin

Akdemir51
    Katılımcı

Sizin adınıza sevindim nereden başvuru yapmıştınız  ? Bana göre. Tamamen tesadüf .  Eşiniz bir mail yazmış ve sizin vizeniz gonderilmis. Istisna olduğunu düşünmüyorum.acikcasi    çünkü herkezin ailesi orda .  Eşim kafayı yemek üzere.      Bizim.bir arkadaş almanya dışişleri bakanligina  mail atıyor. Ve verilen cevap türkiye risk bölgesi  ilan edildi.  2 haftada bir olan guncellemelerinizi takip ediniz şuan için vizenizin verilmesi mümkün degildir diye.  Bazen iyi yönlerine denk  gelip aradan 1 2 pasaportu  yazı tura atarak çekiyorlar kim gelirse gönderiyorlar vizeyi 😂  istanbul  vize bölümü zaten çalışmıyor.  Benim şuan için bildiklerim  bunlar.  Ayriyeten hiç önemi yok mail atılmış cevap gelmiş istisna yapılmış amacınız vizeyi almaktı almissiniz  yolunuz  açık olsun.    Ve sizin başvuru yaptığınız konsolosluk hangisi ?

Dragorex
    Katılımcı

Hayırlı olsun. Darısı bizim başımıza.

Demek ki ellerinde vize gönderme imkanı var. İstisnayı neye göre yapıyorlar esas konu bu.

Sadece Türkiye değil, bütün dünyadan insanlar vize bekliyor.

Alii
    Katılımcı

Hayırlı olsun. Darısı bizim başımıza.

Demek ki ellerinde vize gönderme imkanı var. İstisnayı neye göre yapıyorlar esas konu bu.

Sadece Türkiye değil, bütün dünyadan insanlar vize bekliyor.

Valla onu bende anlamadim Ama sanirsam esi alman vatandasi olanlara gönderiyorlar heralde bende izmirden basvurmustum 7 ay oldu hala beklemedeyim

Zeynepakbas
    Katılımcı

Vize Bölümü çalışmıyor diye mail atıyorlardı bizlere daha evvel, ama pasaport gonderildigine gore Vize Bölümü çalışıyor demektir. O zaman kimse pasaport istemesin diye bu şekilde oto-cevap yazıyorlar, ben oyle tahmin ediyorum. Ayrıca vize verilmesi icin bazi istisna durumlar var onlarin icinde Aile Birleşimi yoktu. Cok zor bir durum olmadikca vizeleri vermeyecekleri notunu düşmüşler, ben şöyle düşünüyorum; istisna yapacak olsalar o kadar insan çocuğunu/eşini sebep gosteriyor yine de pasaportunu alamiyor, dogum yapacaklar/yapanlar filan var o kadar pasaport pesinde koşan insan var bence istisna degildir bu. Bizlere de pasaportlari ulastirirlar yakinda diye dusunuyorum. 30 Haziran’da yasak uzayacaksa bile artik Aile Birlesimi yapacaklar icin istisna yapilmasi ve pasaportlarin gonderilmesi gerekir. Almanya’da vaka artışı var bazi eyaletlerde, eğer bu durumdan dolayi ve Türkiye’de ki vaka durumundan dolayi yine uzatırsalar bu işe artık birisinin el atıp gerçekten gitmek zorunda olan kişilere (bizlerde dahil) pasaportlari gondermeleri gerekir.. bir umutla UPS kargonun sitesinde hergün pasaportu kontrol etmekten yorulduk..

Zeynepakbas
    Katılımcı

Valla onu bende anlamadim Ama sanirsam esi alman vatandasi olanlara gönderiyorlar heralde bende izmirden basvurmustum 7 ay oldu hala beklemedeyim

Benim eşimde alman vatandaşı ve evcil hayvanim icin birsuru resmi belge cikarttirdim hepsinin gecerlilik suresi var Temmuz 5’te dolacak.. buda zorunlu bir sebep ama ben konsolosluga bunu gerekce gosterdigimde pasaportlari yasak kalktiktan sonra gonderecegiz diye klasik cevabi dönüyorlar. Ben Temmuz 5’ten once gidemezsem tüm cikarttigim evraklari en baştan çıkartmak zorunda kalcam, maddi-manevi zarar, 1000 liraya yakin masraf yaptim bu evraklar icin, ama Konsoloslugun umrunda bile degil. Birde eşime mail yaZdirdim bugun artik ne dönerler bakacağız..

Dragorex
    Katılımcı

Eşi, çocuğu Alman vatandaşı olanları öncelikli sıraya koyduklarını düşünüyorum ben de. 

Zaten Corona sürecinde sağlık çalışanları, diplomatlar, taşıma sektöründe çalışanlar gibi özel bazı gruplara vize veriliyor. Onlara özel bir kontenjan var. Bence konsolosluk çalışanları baktı yoğunluk fazla yok, arkadaşın durumunu da bu özel kontenjandan sayıp vizesini gönderdiler. Tamamen kendi varsayımım.

Alii
    Katılımcı

Eşi, çocuğu Alman vatandaşı olanları öncelikli sıraya koyduklarını düşünüyorum ben de. 

Zaten Corona sürecinde sağlık çalışanları, diplomatlar, taşıma sektöründe çalışanlar gibi özel bazı gruplara vize veriliyor. Onlara özel bir kontenjan var. Bence konsolosluk çalışanları baktı yoğunluk fazla yok, arkadaşın durumunu da bu özel kontenjandan sayıp vizesini gönderdiler. Tamamen kendi varsayımım.

Valla bende anlamadim artik neye göre yapiyorlar arada bazilarina gönderim yapiyorlar Ama izmirin hic bir sekilde gönderim yaptigin i duymadim hep Ankara istanbul

Alii
    Katılımcı

Benim eşimde alman vatandaşı ve evcil hayvanim icin birsuru resmi belge cikarttirdim hepsinin gecerlilik suresi var Temmuz 5’te dolacak.. buda zorunlu bir sebep ama ben konsolosluga bunu gerekce gosterdigimde pasaportlari yasak kalktiktan sonra gonderecegiz diye klasik cevabi dönüyorlar. Ben Temmuz 5’ten once gidemezsem tüm cikarttigim evraklari en baştan çıkartmak zorunda kalcam, maddi-manevi zarar, 1000 liraya yakin masraf yaptim bu evraklar icin, ama Konsoloslugun umrunda bile degil. Birde eşime mail yaZdirdim bugun artik ne dönerler bakacağız..

Ama vize gelen arkadaslarin genelde esleri alman vatandasi o yüzden dedim Ayrica artik sanirsam yarin belli olacak 50 ülkelik listeyi yarin aciklicaklar heralde icinde türkiye olursa ozaman yasadik

Dragorex
    Katılımcı

O değil de, benim pasaportum 7 aydır konsoloslukta. Pasaportum benim kimliğim, seyahat belgem.

Belki fikrimi değiştirdim Jamaika’ya gideceğim oraya da gidemiyorum :)

Slymnn
    Katılımcı

Vize Bölümü çalışmıyor diye mail atıyorlardı bizlere daha evvel, ama pasaport gonderildigine gore Vize Bölümü çalışıyor demektir. O zaman kimse pasaport istemesin diye bu şekilde oto-cevap yazıyorlar, ben oyle tahmin ediyorum. Ayrıca vize verilmesi icin bazi istisna durumlar var onlarin icinde Aile Birleşimi yoktu. Cok zor bir durum olmadikca vizeleri vermeyecekleri notunu düşmüşler, ben şöyle düşünüyorum; istisna yapacak olsalar o kadar insan çocuğunu/eşini sebep gosteriyor yine de pasaportunu alamiyor, dogum yapacaklar/yapanlar filan var o kadar pasaport pesinde koşan insan var bence istisna degildir bu. Bizlere de pasaportlari ulastirirlar yakinda diye dusunuyorum. 30 Haziran’da yasak uzayacaksa bile artik Aile Birlesimi yapacaklar icin istisna yapilmasi ve pasaportlarin gonderilmesi gerekir. Almanya’da vaka artışı var bazi eyaletlerde, eğer bu durumdan dolayi ve Türkiye’de ki vaka durumundan dolayi yine uzatırsalar bu işe artık birisinin el atıp gerçekten gitmek zorunda olan kişilere (bizlerde dahil) pasaportlari gondermeleri gerekir.. bir umutla UPS kargonun sitesinde hergün pasaportu kontrol etmekten yorulduk..

bende bir yandan öyle düşünüyorum ufaktan göndermeye başlamış olabilirler herkesin dediği gibi istisna olsa herkesin eşi çocuğu var fakat bazı arkadaşların dediği gibi eşimin ve çocuğumun alman vatandaşı olması ek fayda etmiş olabilir. Bide bunlara ek olarak benim orada çalışma iznimi ev adresini vs oradaki yabancılar şubesi aktif etmişti. Ama dediğim gibi eğer öyle birşey yok ise şayet haftaya herkesin vizeleri en azından aile birleşim vizelerini göndermeye başlarlar diye düşünüyorum.

Akdemir51
    Katılımcı

O değil de, benim pasaportum 7 aydır konsoloslukta. Pasaportum benim kimliğim, seyahat belgem.

Belki fikrimi değiştirdim Jamaika’ya gideceğim oraya da gidemiyorum :)

Bizi orayada almazlar orayada heves  yapmayalim yuppi:) alkis:)

Slymnn
    Katılımcı

Sizin adınıza sevindim nereden başvuru yapmıştınız  ? Bana göre. Tamamen tesadüf .  Eşiniz bir mail yazmış ve sizin vizeniz gonderilmis. Istisna olduğunu düşünmüyorum.acikcasi    çünkü herkezin ailesi orda .  Eşim kafayı yemek üzere.      Bizim.bir arkadaş almanya dışişleri bakanligina  mail atıyor. Ve verilen cevap türkiye risk bölgesi  ilan edildi.  2 haftada bir olan guncellemelerinizi takip ediniz şuan için vizenizin verilmesi mümkün degildir diye.  Bazen iyi yönlerine denk  gelip aradan 1 2 pasaportu  yazı tura atarak çekiyorlar kim gelirse gönderiyorlar vizeyi 😂  istanbul  vize bölümü zaten çalışmıyor.  Benim şuan için bildiklerim  bunlar.  Ayriyeten hiç önemi yok mail atılmış cevap gelmiş istisna yapılmış amacınız vizeyi almaktı almissiniz  yolunuz  açık olsun.    Ve sizin başvuru yaptığınız konsolosluk hangisi ?

İstanbul'dan yapmıştım. Eşim mail yazdığında cevap olarak bilgilerimi istediler onu tekrar gönderdik ve sonra tekrar cevap geldi gönderim yapıldı diye bilmiyorum ya tesadüf ya istisna yada artık göndermeye başladılar pasaportları.

Dragorex
    Katılımcı

Ayrica artik sanirsam yarin belli olacak 50 ülkelik listeyi yarin aciklicaklar heralde icinde türkiye olursa ozaman yasadik

Valla o listeden benim bir beklentim yok. 50 ülke şöyle olur:

-Bahamalar
    -Trinidad & Tobago
    -Seyşeller
    -Fiji
    -Yeni Zelanda
    -Tonga
    -Papua Yeni Gine…

Gerisini siz getirin artık pasifik okyanusundan zorlasanız çıkar biraz daha. Kosova, Sırbistan, Makedonya’yı daha önce açıklamışlardı zaten.

Alii
    Katılımcı

Valla o listeden benim bir beklentim yok. 50 ülke şöyle olur:

-Bahamalar
    -Trinidad & Tobago
    -Seyşeller
    -Fiji
    -Yeni Zelanda
    -Tonga
    -Papua Yeni Gine…

Gerisini siz getirin artık pasifik okyanusundan zorlasanız çıkar biraz daha. Kosova, Sırbistan, Makedonya’yı daha önce açıklamışlardı zaten.

Artik hayirlisi ne desek ne yapsak olmuyor beklemekten baska caremiz yok hersey onlarin vercegi kararda sadece dua ediyoruz baska birsey yapamiyoruz yarin görücez artik

15 yanıt görüntüleniyor - 466 ile 480 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.