2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Vulnerable
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar hepinize müjdem var 🙂 yakında aylardır beklediğiniz haberi alacaksınız pasaportlar yolda 🙂

Nasil yani? Nerden aldiniz bu haberi? Kesin midir? Bizim UPS de hala bir hareket yok..

Slymnn
    Katılımcı

Nasil yani? Nerden aldiniz bu haberi? Kesin midir? Bizim UPS de hala bir hareket yok..

evet kesin verilmiş yani benim pasaport verilmiş ups kargoya teslim edilmiş fakat henüz kayıt olusturulmamis . Eşime mail geldi bugün konsolosluktan teslim edildiğine dair sanırım haftaya dağıtıma başlayacaklar 🙂

Slymnn
    Katılımcı

Mail gelecek birazdan atarım

hamburg26
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar hepinize müjdem var 🙂 yakında aylardır beklediğiniz haberi alacaksınız pasaportlar yolda 🙂

Aman hocam bunun şakası olmaz. Akşama kadar forumlarda iyi bir haber beklLiyor yüzlerce insan. Nerden ogrendiniz nedir aslı ? Detay verebilir misiniz

Slymnn
    Katılımcı

Aman hocam bunun şakası olmaz. Akşama kadar forumlarda iyi bir haber beklLiyor yüzlerce insan. Nerden ogrendiniz nedir aslı ? Detay verebilir misiniz

şaka değil ya gerçek 🙂

Vulnerable
    Katılımcı

evet kesin verilmiş yani benim pasaport verilmiş ups kargoya teslim edilmiş fakat henüz kayıt olusturulmamis . Eşime mail geldi bugün konsolosluktan teslim edildiğine dair sanırım haftaya dağıtıma başlayacaklar 🙂

Bu acaba herkes icin mi gecerli yoksa size istisna mi yaptilar? Bide siz nerden basvurmustunuz?

Dragorex
    Katılımcı

Merakla bekliyoruz valla. Daha dün bana İzmir Konsolosluğu 30 hazirana kadar yasak var bekleyin falan yazdı.

Slymnn
    Katılımcı

30 Haziran'a uzaması daha önce yapılan paylaşımları destekliyor gibi. 30 Haziran'a kadar olan sürede belki pasaportları dağıtırlar. Ama düşük ihtimal. O kadar bilinç altıma işlenmiş ki bugün rüyama girdi :) şu foruma tavsiye ile geldim ve herkes uzun zamandır umutla bekliyor umarım herkes için bu son erteleme olur ve birgün şuraya vize resimlerini atarız ve herkes ailesine kavuşur.

ben rüyasını görmüştüm zaten vizeyi aldığımin 😅 şöyle birşey benim eşim oradan başvuru yaptı yani bir mail yazdı ve o maile istinaden istisna yaptılar ve bugün geldi pasaportum

hamburg26
    Katılımcı

şaka değil ya gerçek 🙂

Hocam bir haber paylaştin sayfa çöktü
    Yukarda arkadaşlar yazmış ama hamilelik falan gibi istisna bir durum mu var ?

Slymnn
    Katılımcı

Eğer orada yaşayan eşiniz ve çocuğunuz var ise bunun üzerinden bir mail yazdırın ve dönüş yapmasını bekleyin biz öyle yaptık ve çok şükür bugün vizemi aldım. Kısmetse cuma günü uçmayı düşünüyorum . Umarım herkes bu hafta güzel haber alır arkadaşlar ve herkesin pasaportu eline ulaşır 🙏 ama bence 30 Haziran'dan sonra daha uzamayacak bu yasak

Vulnerable
    Katılımcı

Eğer orada yaşayan eşiniz ve çocuğunuz var ise bunun üzerinden bir mail yazdırın ve dönüş yapmasını bekleyin biz öyle yaptık ve çok şükür bugün vizemi aldım. Kısmetse cuma günü uçmayı düşünüyorum . Umarım herkes bu hafta güzel haber alır arkadaşlar ve herkesin pasaportu eline ulaşır 🙏 ama bence 30 Haziran'dan sonra daha uzamayacak bu yasak

Keske insanlari direk heveslendirmeden bu istisna olan durumu da paylassaydiniz. Size olan istisna bizim gibi normallere uygulanmaz kesin. Bosuna yine bi heveslendim.
    Sizin adiniza sevindim.

Slymnn
    Katılımcı

Hocam bir haber paylaştin sayfa çöktü
    Yukarda arkadaşlar yazmış ama hamilelik falan gibi istisna bir durum mu var ?

benim eşim ve çocuğum alman vatandaşı zaten ben başvuruyu çocuk üzerinden yapmıştım dil vs gibi şeylerden muaftim. Eşim Almanya'dan zorda olduğuna ve çocukla beraber tek başına yasiyamadiğı gibisinden uzun bir mail yazdı. Geçen hafta çarşamba sonra Perşembe benim bilgilerimi istediler cuma gününde ups kargoya vermişler. Bugünde konsolosluk mail attı kargoya verildiğine dair sonrada geldi bugün

hamburg26
    Katılımcı

Hepimizin eşi ve çocuğu orda. Olmasa nasıl aile birleşimi yapacağız? Böyle bir istisna mi olur.

Slymnn
    Katılımcı

Keske insanlari direk heveslendirmeden bu istisna olan durumu da paylassaydiniz. Size olan istisna bizim gibi normallere uygulanmaz kesin. Bosuna yine bi heveslendim.
    Sizin adiniza sevindim.

ben istisna olduğunu sanmıyordum daha sonradan öyle tahmin ettim fakat istisnada olmayabilir genel olarak dağıtılmaya başlanmış olabilir. Çünkü ups kargoda hiçbir zaman kayıt çıkmıyordu benim bugünde çıkmadı direk geldi

Slymnn
    Katılımcı

Hepimizin eşi ve çocuğu orda. Olmasa nasıl aile birleşimi yapacağız? Böyle bir istisna mi olur.

eşiniz bir mail yazsın bence denemekte fayda var uzun bir şekilde zorda olduğunu falan anlatsın etkili bir şekilde belki sizede yardımcı olurlar

15 yanıt görüntüleniyor - 451 ile 465 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.