2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Cns24
    Katılımcı

Herkese merhaba arkadaşlar 6 ay beklemenin sonunda 14 mayısta Ankara konsoloslugu vizemi göndermisti 3 haziranda ki kurtarma ucusuyla su an Almanya dayim. Uçuşta da havaalaninda da hiçbir sıkıntı yaşamadım bir tek pasaport kontrolünde adres bilgisi istediler 14 gün kuralı için evde kalmami istediler. Iki haftadır burada olan biri olarak size tavsiyem şu vize gelene kadar beklediğiniz zamanı dil ogrenerek geçirin gerçekten her öğrendiğiniz kelime çok işinize yarayacak ben bu konuda çok zorlanıyorum ortama girince bildiğim şeyleri de unuttugumu farkettim. Bekleme süreci çok çok zor bende yaşadım aynı şeyleri burada ki haberlerde 30 hazirana kadar ucus yasağının uzatildigini söylüyor malesef sabretmekten baska çare yok. Insallah hepiniz için bu süre erken biter ve bir an önce ailelerinize kavusursunuz iyi günler

Slymnn
    Katılımcı

Herkese merhaba arkadaşlar 6 ay beklemenin sonunda 14 mayısta Ankara konsoloslugu vizemi göndermisti 3 haziranda ki kurtarma ucusuyla su an Almanya dayim. Uçuşta da havaalaninda da hiçbir sıkıntı yaşamadım bir tek pasaport kontrolünde adres bilgisi istediler 14 gün kuralı için evde kalmami istediler. Iki haftadır burada olan biri olarak size tavsiyem şu vize gelene kadar beklediğiniz zamanı dil ogrenerek geçirin gerçekten her öğrendiğiniz kelime çok işinize yarayacak ben bu konuda çok zorlanıyorum ortama girince bildiğim şeyleri de unuttugumu farkettim. Bekleme süreci çok çok zor bende yaşadım aynı şeyleri burada ki haberlerde 30 hazirana kadar ucus yasağının uzatildigini söylüyor malesef sabretmekten baska çare yok. InsAllah hepiniz için bu süre erken biter ve bir an önce ailelerinize kavusursunuz iyi günler

merhaba sizin adınıza sevindim en azından aramızda vizeyi alıp gidenler var 😅 kurallarda yazıyordu ilk kez oturum izni için giriş yapacaklar uçamaz diye demek ki şuan vize olmuş olsaydı sıkıntı olmuyor demek ki . Dediğiniz gibi dil büyük sorun burada ne kadar öğrenirsek öğrenelim pratik olmadığı sürece unutuluyor. Pasaport kontrolünde form falan doldurdular mı hiç ?

Slymnn
    Katılımcı

Bizim durumumuz TBMM gündemine taşınmış. Bir etkisi olur mu bilmiyorum.

https://twitter.com/berlinhabercom/status/1273766728254791681?s=21

Diğer yandan Almanya Bangkok’daki konsolosluğunu açıyor. Aile birlesimi vizesi başvurularını kabul etmeye başlıyorlar.

Die Beantragung von nationalen Visa (Kategorie D) zur Familienzusammenführung, für Fachkräfte bestimmter Kategorien, sowie zu Studienzwecken ist ab sofort wieder möglich.

bankgok  konsolosluğunu açıp vize başvurularını kabul etmeye başlayan zihniyet umarım bizler içinde adım atar. Şuan yapılan tamamen yıldırma politikası bu kadar insanı yalandan yere bekletiyorlar. Uçuşların kapalı olduğu dönemde anladık uçuş yok diye erteleme oluyordu fakat şuan yapılan ertelemenin açıklaması yok sebepsiz yere uzatıyorlar. En ufak bir bilgi dahi verilmiyor şu şu sebepten dolayı gibisinden. Açılacak mı diye soruyorsun muamma. Şuan beklemekten başka yapacak birşey yok

Dragorex
    Katılımcı

Herkese merhaba arkadaşlar 6 ay beklemenin sonunda 14 mayısta Ankara konsoloslugu vizemi göndermisti 3 haziranda ki kurtarma ucusuyla su an Almanya dayim. Uçuşta da havaalaninda da hiçbir sıkıntı yaşamadım bir tek pasaport kontrolünde adres bilgisi istediler 14 gün kuralı için evde kalmami istediler. Iki haftadır burada olan biri olarak size tavsiyem şu vize gelene kadar beklediğiniz zamanı dil ogrenerek geçirin gerçekten her öğrendiğiniz kelime çok işinize yarayacak ben bu konuda çok zorlanıyorum ortama girince bildiğim şeyleri de unuttugumu farkettim. Bekleme süreci çok çok zor bende yaşadım aynı şeyleri burada ki haberlerde 30 hazirana kadar ucus yasağının uzatildigini söylüyor malesef sabretmekten baska çare yok. InsAllah hepiniz için bu süre erken biter ve bir an önce ailelerinize kavusursunuz iyi günler

Merhaba öncelikle hayırlı olsun.

Elbette sizin adınıza sevindim ancak pasaportunuzu nasıl alabildiniz çok enteresan. Ben 2019 Aralık ayında İzmir’den başvurdum pasaportum halen İzmir konsolosluğunda. Almanya’dan onay da Nisan ayında geldi. 6 ayı aşkın süredir benim ve oğlumun pasaportunu resmen zaptediyorlar.

Sizin özel bir yönteminiz mi vardı vize almak için? E-posta mı gönderdiniz? Birilerini mi aradınız?

Cns24
    Katılımcı

Merhaba öncelikle hayırlı olsun.

Elbette sizin adınıza sevindim ancak pasaportunuzu nasıl alabildiniz çok enteresan. Ben 2019 Aralık ayında İzmir’den başvurdum pasaportum halen İzmir konsolosluğunda. Almanya’dan onay da Nisan ayında geldi. 6 ayı aşkın süredir benim ve oğlumun pasaportunu resmen zaptediyorlar.

Sizin özel bir yönteminiz mi vardı vize almak için? E-posta mı gönderdiniz? Birilerini mi aradınız?

Bende aralik 2019 da ankaradan basvuru yaptim. Bende bu süreçte çok sıkıntı yaşadım. Sanırım bu süreçte tek avantajim Ankaradan basvuru yapmış olmam benimle aynı zamanda Ankarada basvuru yapan bir kaç arkadaşımın daha vizesi gelmişti

Cns24
    Katılımcı

merhaba sizin adınıza sevindim en azından aramızda vizeyi alıp gidenler var 😅 kurallarda yazıyordu ilk kez oturum izni için giriş yapacaklar uçamaz diye demek ki şuan vize olmuş olsaydı sıkıntı olmuyor demek ki . Dediğiniz gibi dil büyük sorun burada ne kadar öğrenirsek öğrenelim pratik olmadığı sürece unutuluyor. Pasaport kontrolünde form falan doldurdular mı hiç ?

Tahliye ucusuyla geldiğim için ilk gidiyo olmam sıkıntı olmadi. Ucakta form dağıtıldı onda ki adres telefon gibi bilgileri doldurduk. O belgeyi pasaport kontrolünde gösterdik orada da tekrar adres istediler

Slymnn
    Katılımcı

Tahliye ucusuyla geldiğim için ilk gidiyo olmam sıkıntı olmadi. Ucakta form dağıtıldı onda ki adres telefon gibi bilgileri doldurduk. O belgeyi pasaport kontrolünde gösterdik orada da tekrar adres istediler

darısı tüm vize bekleyenlerin başına diyelim. Bilgi için teşekkürler tekrardan 🙂

hamburg26
    Katılımcı

Evet süreç sıkıntılı bir süreç ve uzun zamandır bekliyoruz ayrıca vize prosedürlerine takılma. Milyonlarca göçmenin yaşadığı ve milyonlarcasinin hayalini kurduğu bir ülke Almanya..
    ince eleyip sık dokuyacaklar tabii. Sağ ırkçı zihniyetin egemen olup tüm halklara eziyet çektirdiği ve hala bunların kalıntılarının olduğu bir ülke ayrıca.. hitler faşizminin 60 yıl önceki hayallerini kurup aynı propagandayı yaptığı bir iktidar partisinin olduğu bir ülkemizde tüm medya organları herşeyi toz pembe gösteriyor..
    Almanyada yasadigin zaman herşeyin farkına varacak rahat edecek özgür olacaksın. Hiç endişelenme

Merhaba,
    Dediklerinde katılmadığım yer vize onay kısmı. İnce eleyip sık dokuma kısmını geçtikten sonra pasaportu konsoloslukta beklemenin tek sebebi politik. Türkiye gerçeğinin farkındayım ama buda Almanya'yi mükemmel yapmaz. Özellikle aile birleşimi ile gelen bizim gibi göçmenlere karşı hiçte sevecen olmayacaklar. Endişeleniyorum herşeyin farkında bir şekilde gideceğim nasip olursa

Vulnerable
    Katılımcı

Herkese merhaba,

Cin deki Alman Konsolosluklar da Aile Birlesimi icin randevulari yeniden actilar – 17. haziran tarihinden beri – https://china.diplo.de/blob/2331554/c25ff1d7566ec2d4cc661e445414e91c/pdf-faq-covid-data.pdf

Ilginc bir olay. Virüs Cin den gelsin ve onlara aile birlesimi mümkün olsun ama bizlere hala olmasin.

Slymnn
    Katılımcı

Herkese merhaba,

Cin deki Alman Konsolosluklar da Aile Birlesimi icin randevulari yeniden actilar – 17. haziran tarihinden beri – https://china.diplo.de/blob/2331554/c25ff1d7566ec2d4cc661e445414e91c/pdf-faq-covid-data.pdf

Ilginc bir olay. Virüs Cin den gelsin ve onlara aile birlesimi mümkün olsun ama bizlere hala olmasin.

siyasi değil diyen bir arkadaş vardı 😅 sabredeceğiz bu süreçte gerekli yerlere sesimizi duyurmaya çalıştık umarım etkili olur.  Bu yaptıkları muamelede asla unutulmayacak gün gelir devran döner .

hamburg26
    Katılımcı

siyasi değil diyen bir arkadaş vardı 😅 sabredeceğiz bu süreçte gerekli yerlere sesimizi duyurmaya çalıştık umarım etkili olur.  Bu yaptıkları muamelede asla unutulmayacak gün gelir devran döner .

Bu kararların siyasi olmadiğini düşünmek hayata toz pembe bakmak olur. Bu arada olan bizlere ailelerimize oluyor her geçen gün daha fazla yipraniyoruz

phoenix34
    Katılımcı

Karar siyasi ise politik olarak tarzını beğenmedikleri bir yönetim tarzı ile yönetiliyoruz. AB kriterlerine göre hareket etmeyen iktidar partisi sorumludur bu konuda. Ben akp liyim arkadaş reyisime ve partime laf ettirmem diyin açık açık. Lafı dolandırmayın

Düsseldorf
    Katılımcı

Almanya aile birleşim vizesine çocuğumla birlikte 15.10.2019 tarihinde Ankaradan basvuruda bulundum 4 ay içinde evraklarım anca yabancılar şubesine ulaştı mektup falan hiç bişey gitmedi zaten eşime evrakları toparlayıp teslim etti eşim kaç aydırda onay bekliyorum almanyadan yabancılar şubesine de ulaşamıyoruz bilgi almak için onay gelse pandemi sürecinin bitmesini bile mutlulukla bekliycem.

Slymnn
    Katılımcı

Karar siyasi ise politik olarak tarzını beğenmedikleri bir yönetim tarzı ile yönetiliyoruz. AB kriterlerine göre hareket etmeyen iktidar partisi sorumludur bu konuda. Ben akp liyim arkadaş reyisime ve partime laf ettirmem diyin açık açık. Lafı dolandırmayın

Halen mevzuyu anlamamakta ve siyaset yapmaya devam ediyorsun. Buradaki amaç bilgi alışverişi yapmak ve ortak sorunlara çözüm bulmak. Bu yapılan muameleden eğer Türk vatandaşı isen seninde rahatsız olman gerekir fakat anlaşılan o ki sen bundan haz alıyorsun. Almanya'nın yaptığı muamele anlaşılır değil bunu herkes görüyor sebepsiz yere konsolosluklarını kapalı tutuyor . Olan buradaki ailesine eşine ve çocuğuna kavuşmayı bekleyen suçsuz insanlara oluyor . Hem maddi hem manevi açıdan yıpranıyor fakat senin derdin akp düşmanlığı yapıp Almanya'nın devletimize ve vatandaşına reva gördüğü adaletsizliği desteklemen. Ben hayatımda akp oy vermedim ve yaklaşık 3 4 seçimdir oy kullanmıyorum bunuda söyleyeyim  ama mevzu bu ülkenin vatandaşı ise sonuna kadar karşısında dururum. Buradaki insanların amacı bilgi almak ve paylaşmak bu konuyuda burada kapat ve vereceğin bilgi varsa buradaki insanlarla paylaş yoksa bence boşu boşuna girip ortalığı karıştırma. Senin dışında herkes bilgi paylaşıyor farkındaysan umarım anlamışsındır .

Slymnn
    Katılımcı

Almanya aile birleşim vizesine çocuğumla birlikte 15.10.2019 tarihinde Ankaradan basvuruda bulundum 4 ay içinde evraklarım anca yabancılar şubesine ulaştı mektup falan hiç bişey gitmedi zaten eşime evrakları toparlayıp teslim etti eşim kaç aydırda onay bekliyorum almanyadan yabancılar şubesine de ulaşamıyoruz bilgi almak için onay gelse pandemi sürecinin bitmesini bile mutlulukla bekliycem.

merhaba vize onayınızın bu kadar uzun sürmesi oradaki şubenin ve bölgenin yoğunluğuna bağlı olabilir. Alman vatandaşı eş veya Alman vatandaşı çocuk üzerinden başvurular biraz daha hızlı oluyor. Şuan orada sanırım yabancılar dairesi çalışmıyor umarım kısa sürede cevap alırsınız. Benim başvurum ve onayım 1 ayda tamamlanmıştı ama bilgi vermemişlerdi. Biz kendimiz yabancılar dairesine sorup öğrenmiştik

15 yanıt görüntüleniyor - 421 ile 435 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.