2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Dragorex
    Katılımcı

Gerçi bu öğrenciler için bizim için önemli olan aile birleşimi. Durum farklı olabilir

Eğer Fransa dünyanın her yerinden öğrenciye vize verip ülkesine kabul edecekse Almanya’nın kapılarının kapalı olması hiç bir anlam ifade etmez. Öğrenciler serbestçe EU içerisinde dolaşır.

Sonuç olarak Fransa vize işlemlerine başlarsa Almanya’nın ve diğer AB ülkelerinin de aynı şekilde başlaması gerekir.

Vize işlemlerine başlanması her açıdan önemli.

Slymnn
    Katılımcı

Eğer Fransa dünyanın her yerinden öğrenciye vize verip ülkesine kabul edecekse Almanya’nın kapılarının kapalı olması hiç bir anlam ifade etmez. Öğrenciler serbestçe EU içerisinde dolaşır.

Sonuç olarak Fransa vize işlemlerine başlarsa Almanya’nın ve diğer AB ülkelerinin de aynı şekilde başlaması gerekir.

Vize işlemlerine başlanması her açıdan önemli.

hadi inşallah 🙏

Zeynepakbas
    Katılımcı

Kimsenin umudunu kırmak istemem ama herşey açık bir şekilde ortada arkadaşlar.. Sırf Almanya’da yaşayanlar Türkiye’ye tatile gitmesin diye 31 Ağustos ‘a seyahat uyarisini uzattılar, sonra ülkeye giriş yasağını herhangi bir gerekçe bile belirtmeden tekrar 30 Haziran’a uzattılar.. Sonra Türkiye’nin korona testini kabul etmeyeceklerini soylediler , ülkeden gelenlere zorunlu 14 gün karantina kuralı koyacaklar… Bugün’de Türkiye’yi riskli ülke ilan ettiler..
    Hadi riskli bölge ilan etmelerine de bişey demeyelim. (Ki bu bile saçmalık çünkü 100.000 vakaya 50 kişi ülkeleri riskli ilan ediyorlar. Türkiye de 100.000 kişiye 11 yeni vaka düşüyor. )
    Türkiyenin corona testini neden kabul etmiyorlar? Sizce de tamamen siyasi değil mi tüm bu olanlar. Afrika’nın sağlık sistemine güveniyorlar da Türkiye’nin sağlık sistemine mi güvenmiyorlar? Aşağıda paylaştığım görsele bi bakın,, bu ülkelerin corona testlerini geçerli sayıyorlar ama Türkiye’yi saymıyorlar.. Gerçekten şaka gibi..
    Ben artık bu durumun çok çabuk düzeleceğine pek te ümitli değilim. Her zaman pozitif haberleri duyurmak için kendimi hazır tuttum ve olabildiğince olumlu yöndeki bilgileri paylaştım. Ama şuan bu olanlardan sonra gerçekten bizim pasaportlarımızın dağıtılması zaman alacak.. 30 Haziran’a odaklanmamanızı tavsiye ederim.. İyi Aksamlar.

Dragorex
    Katılımcı

Kimsenin umudunu kırmak istemem ama herşey açık bir şekilde ortada arkadaşlar.. Sırf Almanya’da yaşayanlar Türkiye’ye tatile gitmesin diye 31 Ağustos ‘a seyahat uyarisini uzattılar, sonra ülkeye giriş yasağını herhangi bir gerekçe bile belirtmeden tekrar 30 Haziran’a uzattılar.. Sonra Türkiye’nin korona testini kabul etmeyeceklerini soylediler , ülkeden gelenlere zorunlu 14 gün karantina kuralı koyacaklar… Bugün’de Türkiye’yi riskli ülke ilan ettiler..
    Hadi riskli bölge ilan etmelerine de bişey demeyelim. (Ki bu bile saçmalık çünkü 100.000 vakaya 50 kişi ülkeleri riskli ilan ediyorlar. Türkiye de 100.000 kişiye 11 yeni vaka düşüyor. )
    Türkiyenin corona testini neden kabul etmiyorlar? Sizce de tamamen siyasi değil mi tüm bu olanlar. Afrika’nın sağlık sistemine güveniyorlar da Türkiye’nin sağlık sistemine mi güvenmiyorlar? Aşağıda paylaştığım görsele bi bakın,, bu ülkelerin corona testlerini geçerli sayıyorlar ama Türkiye’yi saymıyorlar.. Gerçekten şaka gibi..
    Ben artık bu durumun çok çabuk düzeleceğine pek te ümitli değilim. Her zaman pozitif haberleri duyurmak için kendimi hazır tuttum ve olabildiğince olumlu yöndeki bilgileri paylaştım. Ama şuan bu olanlardan sonra gerçekten bizim pasaportlarımızın dağıtılması zaman alacak.. 30 Haziran’a odaklanmamanızı tavsiye ederim.. İyi Aksamlar.

Almanya 130 ülkeyi riskli kabul etti. Sadece Türkiye’ye bu uygulamayı yapsa karar siyasi diyebilirdim. Biz Almanya’nın Türkiye’ye ayrıcalık yapmasını, jest yapmasını bekliyoruz. Almanya ile bağlarımız farklı, orada 5
    Milyon Türk yaşıyor diye düşünüyoruz. Ancak Almanya kimseye ayrıcalık yapmıyor.

Şu an inanın bütün dünyadan binlerce kişi aynen bizim gibi aile birleşimi vizesi bekliyor. Sosyal medyada Hindistan, Pakistan, Brezilya, Meksika, Endonezya gibi ülkelerin vatandaşları da bizim gibi isyan ediyorlar.

Avrupa birliğinin ‘bir an önce vize işlemlerinin başlaması’ tavsiyesi var. Almanya’nın buna uyacağını düşünüyorum.

hamburg26
    Katılımcı

Haksız çıkmanızı o kadar çok istiyorum ki. Ama ne yazık ki gerçekler bunlar. Pazartesinden beri bütün gelişmeler aleyhimize. 30.06 ne yazık ki şu durumda gerçekçi bir tarih degil

Slymnn
    Katılımcı

Önemli olan Avrupa birliğinin alacağı karar. Fransa adım attı bu bir şekilde iyiye işaret ve sanırım onlarda aynı Almanya gibi 30 Haziran'a kadar yasak koymuşlardır ülkeye giriş için. Benim yarın eşim görüşecek sonuçta Alman vatandaşı keza çocuğumda belki onlara farklı bir bilgi verirler en azından bize yaptıkları gibi otomatik mail atmazlar. Birde şu olay var normalde hep 30 gün uzattılar yasakları bu sefer 15 gün yaptılar belkide bir adım atılacak en azından istisanalar olacaktır . Umudum var mı ? Yok ama çıkmadık candan umut kesilmez bekleyip göreceğiz en azından ayın 25 'ine kadar kararı öğreniriz gibime geliyor

Slymnn
    Katılımcı

Fransız konsolosluğuna baktım az önce onlarda ikinci bir emre kadar kapalı fakat Fransız vatandaşı eşi olanların başvurularını alıyorlar. Durum farklı gibi

phoenix34
    Katılımcı

Almanya Türk düşmanı, Almanya bizi çekemiyor, Almanya kararları siyasi vs vs.
    Turkiyede corona süreci ne kadar iyi yönetildi??
    Siz verileri şeffaf buluyormusunuz? Vaka sayısı Ab üye ülkeler ile aynı iken ölü sayısı neredeyse yarısı. Sağlık sistemimiz bizden her konuda en az 30 yıl ileride olan Avrupadan daha iyi olamaz.
    Almanya ya atıp tutanları anlamıyorum arkadaş. Bu kadar herşeyi ile size olumsuz gelen bir ülkede ne işiniz var? Türkiye harikaysa Türkiyede yaşayın. Adamlar haklı.. en doğrusunu yapıyorlar.
    Demokratik özgürlüklerin olduğu, ayrımcılığın olmadığı özgür ve medeni bir ülkeye gideceğim ve ne kadar beklenmesi gerekiyorsa bekleyeceğim

Slymnn
    Katılımcı

Siz verileri şeffaf buluyormusunuz? Vaka sayısı Ab üye ülkeler ile aynı iken ölü sayısı neredeyse yarısı. Sağlık sistemimiz bizden her konuda en az 30 yıl ileride olan Avrupadan daha iyi olamaz.
    Almanya ya atıp tutanları anlamıyorum arkadaş. Bu kadar herşeyi ile size olumsuz gelen bir ülkede ne işiniz var? Türkiye harikaysa Türkiyede yaşayın. Adamlar haklı.. en doğrusunu yapıyorlar.
    Demokratik özgürlüklerin olduğu, ayrımcılığın olmadığı özgür ve medeni bir ülkeye gideceğim ve ne kadar beklenmesi gerekiyorsa bekleyeceğim

evet siyasi şuan 1800 yeni vaka açıklandı Almanya'da haberin var mı ?

Slymnn
    Katılımcı

asıl verileri gizleyen onlar biz ve İngiltere günlük test sayısını açıklarken bu ülkeler açıklamıyor ! Evet korona sürecini iyi yönettik orada insanlar hastanelere gidemezken burada herşey tıkır tıkır işledi. Oradaki sağlık sistemini gittim gördüm bok gibi bir ilaç almak için kırk takla atıyorsun. Muayene olmak için kırk takla atıyorsun ! Çok biliyormuş gibi atıp tutma !

phoenix34
    Katılımcı

asıl verileri gizleyen onlar biz ve İngiltere günlük test sayısını açıklarken bu ülkeler açıklamıyor ! Evet korona sürecini iyi yönettik orada insanlar hastanelere gidemezken burada herşey tıkır tıkır işledi. Oradaki sağlık sistemini gittim
    gördüm bok gibi bir ilaç almak için kırk takla atıyorsun. Muayene olmak için kırk takla atıyorsun ! Çok biliyormuş gibi atıp tutma !

bu kadar kötü bir ülkeye gitmek için neden uğraşıyorsun? Turkiyede refah içinde mutlu mesut yaşamak varken neden sağlık sistemi kötü olan Türkleri sevmeyen ırkçı bir ülkeye gitmek için bekliyorsunuz? Ben schengen vizesi neredeyse her yerinde gezdim kaldım. Almanyayı iyi bilirim bu arada.

Slymnn
    Katılımcı

İşte sıkıntı kimsenin sebebini bilmeden atıp konuşman . Ben çok meraklı olsam o ülkeye 8 sene evvel yerleşirdim şuan gitme sebebimde eşimden ve çocuğumdan dolayı. Bu arada oraları gezmişsen iyi biliyorsun o zaman sağlık sistemini boş yere atıp tutma şöyle böyle gibisinden. Herkes burada birşeyler paylaşma derdinde sen ise karıştırma derdinde. Fazla uzatma çok sevdiğin o ülkeye gidince göreceksin gerçek yüzünü !

hamburg26
    Katılımcı

Ali bey, keşke Almanya dediğiniz gibi demokrasinin ve insan haklarının başkenti olsa. Gerçekten öyle olsaydı onaylanmış vizelerimizi çekmecede bekletmezlerdi. Şu kadarini soyluyeyim bizleri insan olarak görmüyorlar. Irkçılığın en yüksek olduğu Avrupa ülkesi Almanya. Bunlara rağmen Türkiye'den önde olduğu konularuda görmezden gelemeyiz örneğin maddi imkanlar. bizlerde o sebeple ailecek almanya ya yerleşmek istiyoruz.

Dragorex
    Katılımcı

Bizim durumumuz TBMM gündemine taşınmış. Bir etkisi olur mu bilmiyorum.

https://twitter.com/berlinhabercom/status/1273766728254791681?s=21

Diğer yandan Almanya Bangkok’daki konsolosluğunu açıyor. Aile birlesimi vizesi başvurularını kabul etmeye başlıyorlar.

Die Beantragung von nationalen Visa (Kategorie D) zur Familienzusammenführung, für Fachkräfte bestimmter Kategorien, sowie zu Studienzwecken ist ab sofort wieder möglich.

phoenix34
    Katılımcı

Ali bey, keşke Almanya dediğiniz gibi demokrasinin ve insan haklarının başkenti olsa. Gerçekten öyle olsaydı onaylanmış vizelerimizi çekmecede bekletmezlerdi. Şu kadarini soyluyeyim bizleri insan olarak görmüyorlar. Irkçılığın en yüksek olduğu Avrupa ülkesi Almanya. Bunlara rağmen Türkiye'den önde olduğu konularuda görmezden gelemeyiz örneğin maddi imkanlar. bizlerde o sebeple ailecek almanya ya yerleşmek istiyoruz.

Evet süreç sıkıntılı bir süreç ve uzun zamandır bekliyoruz ayrıca vize prosedürlerine takılma. Milyonlarca göçmenin yaşadığı ve milyonlarcasinin hayalini kurduğu bir ülke Almanya..
    ince eleyip sık dokuyacaklar tabii. Sağ ırkçı zihniyetin egemen olup tüm halklara eziyet çektirdiği ve hala bunların kalıntılarının olduğu bir ülke ayrıca.. hitler faşizminin 60 yıl önceki hayallerini kurup aynı propagandayı yaptığı bir iktidar partisinin olduğu bir ülkemizde tüm medya organları herşeyi toz pembe gösteriyor..
    Almanyada yasadigin zaman herşeyin farkına varacak rahat edecek özgür olacaksın. Hiç endişelenme

15 yanıt görüntüleniyor - 406 ile 420 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.