2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Zeynepakbas
    Katılımcı

Merhaba Arkadaşlar,
    Konsolosluğa mail atmıştım 30 Haziran tarihinde olurda yasak uzarsa bizler (Aile Birleşim vizesi bekleyenlere) pasaportlari gonderecekler mi diye sordum, 30 Haziran son tarih mi diye de sordum..  Son gelen cevap bu şekilde; 

hamburg26
    Katılımcı

Merhaba Arkadaşlar,
    Konsolosluğa mail atmıştım 30 Haziran tarihinde olurda yasak uzarsa bizler (Aile Birleşim vizesi bekleyenlere) pasaportlari gonderecekler mi diye sordum, 30 Haziran son tarih mi diye de sordum..  Son gelen cevap bu şekilde;

Merhaba,

Her zamanki gibi otomatik cevaplar veriyorlar ve sadece maildeki tarih kısmını değiştiriyorlar. Şahsi fikrim bu olay daha uzar gider psikolojimizi buna göre hazirlarsak üzülmeyiz. Çünkü karşımızda en ufak bir iyi niyet göstergesi yok.

Slymnn
    Katılımcı

Merhaba Arkadaşlar,

değişen hiçbir şey yok aylardır aynı mailler. Hepimizin heyecanı kırılıyor fakat elimizden birşey gelmiyor. Ucunda aile olmasa umrumda olmaz fakat elimiz mahkûm. 30 Haziran'a kadar bekleyip göreceğiz. Bizler için bir istisna yaparlarsa iyi olacak yoksa daha aylarca bekleriz gibi. Pisikolojik olarak çöktüm artık bir umut ediyorum bir umutsuz oluyorum gitmeden daha sinir harbi yapıyorlar insanı !

hamburg26
    Katılımcı

değişen hiçbir şey yok aylardır aynı mailler. Hepimizin heyecanı kırılıyor fakat elimizden birşey gelmiyor. Ucunda aile olmasa umrumda olmaz fakat elimiz mahkûm. 30 Haziran'a kadar bekleyip göreceğiz. Bizler için bir istisna yaparlarsa iyi olacak yoksa daha aylarca bekleriz gibi. Pisikolojik olarak çöktüm artık bir umut ediyorum bir umutsuz oluyorum gitmeden daha sinir harbi yapıyorlar insanı !

Keşke ufacık bir umut ışığı olsa diye güne uyanıyoruz. Fakat alman yetkililer tüm güçleriyle umutlarımızı yıkmaya devam ediyor. Bu Sabah Türkiye'yi korona için riskli bölge ilan etmişler. Böylece 30.06 da bizim için hayal oldu. En iyisi beklentiyi tamamen sifirlamak

Slymnn
    Katılımcı

Anlam veremiyorum artık bizi riskli bölge ilan ederek ne amaçlıyorlar. Hayır siyasi şeylerden dolayı insanları neden mağdur ediyorlar ki . Sanki biz siyaset yapıyoruz . Bunun bir çözümü olmalı yani bizlerk aylarca böyle bekletemezler . Eylem falan mı yapsak napsak

Alii
    Katılımcı

Anlam veremiyorum artık bizi riskli bölge ilan ederek ne amaçlıyorlar. Hayır siyasi şeylerden dolayı insanları neden mağdur ediyorlar ki . Sanki biz siyaset yapıyoruz . Bunun bir çözümü olmalı yani bizlerk aylarca böyle bekletemezler . Eylem falan mı yapsak napsak

Eylem flan yapman hicbirseyi degistirmez ancak alman mahkemesine bas vurursaniz yasal sonuclarla belki yardimci olunur

Alii
    Katılımcı

Ailevi sebepler

Almanya'da yaşamak veya ikamet etmek için Alman eşine veya kayıtlı partnerine eşlik etmek
    Diğer ebeveyn yurtdışında kalsa bile, Alman çocukların velayeti olan bir ebeveyn olarak eşlik etmek.
    Almanya'da yaşayan eş veya kayıtlı partnerle (Almanca ya da hareket özgürlüğü ile) ikamet yerlerine yeniden bir araya gelmeleri , aile ilişkilerini yeniden kurmaları koşuluyla .
    Giriş kısıtlamaları uygulandığı sürece, aile birleşimi vizeleri verilmeyecektir.

Verdigim linkte Boyle bir madde var o kücük madde yüzünden bize Vize verilmiyor iste bakarmisiniz ailevi sebepler altinda giris yapabilirisniz diyor Ama Vize verilmiyecektir diyor nasil bir celiski.

https://www.bundespolizei.de/Web/DE/04Aktuelles/01Meldungen/2020/03/200317_faq.html?nn=5931604#doc13824392bodyText5

Slymnn
    Katılımcı

Ailevi sebepler

Almanya'da yaşamak veya ikamet etmek için Alman eşine veya kayıtlı partnerine eşlik etmek
    Diğer ebeveyn yurtdışında kalsa bile, Alman çocukların velayeti olan bir ebeveyn olarak eşlik etmek.
    Almanya'da yaşayan eş veya kayıtlı partnerle (Almanca ya da hareket özgürlüğü ile) ikamet yerlerine yeniden bir araya gelmeleri , aile ilişkilerini yeniden kurmaları koşuluyla .
    Giriş kısıtlamaları uygulandığı sürece, aile birleşimi vizeleri verilmeyecektir.

Verdigim linkte Boyle bir madde var o kücük madde yüzünden bize Vize verilmiyor iste bakarmisiniz ailevi sebepler altinda giris yapabilirisniz diyor Ama Vize verilmiyecektir diyor nasil bir celiski.

https://www.bundespolizei.de/Web/DE/04Aktuelles/01Meldungen/2020/03/200317_faq.html?nn=5931604#doc13824392bodyText5

harbiden saçmalık ötesi . Bilmiyorum valla adamlar bizleri yıpratmak için her yolu deniyor. Bekleyip göreceğiz artık 30 Haziran'a kadar. Daha öncede yazıldı çizildi istisna durumlara aile birleşimini koyarlar umarım.  Tek umudum o şimdilik .

Slymnn
    Katılımcı

Haziran ayında vizesini alanlar oldu Ankara'dan . Bence sıkıntı İstanbul ve İzmir konsolosluklarında. Acaba vizeyi alanlar girebildi mi ülkeye yoksa bekliyorlar mı

Akdemir51
    Katılımcı

Merhaba beklemeye devam ediyoruz herkezin sinirleri bozulmuş gayet belli oluyor lakin elden birsey  gelmez.  Konsolosluk çalışmadığı sürece vizelerimiz  gönderilmez.  Istedikleri kadar istisna koysunlar.  Amaçları ülkeye yabancı kişilerin girmesini  engellemek  bakmıyorlar bunun eşi burada oda gelsin diye birşey yok türk vatandaşı isen otur oturduğun yerde.  Benim şahsi düşüncem  bu iş 30 haziranla  bitmez.  Günlük vaka sayısı 1.500 lerde  turkiyeye yasak devam edecektir diye dusunuyorum.

hamburg26
    Katılımcı

Ailevi sebepler

Olay tamamen politik kasti bir şekilde vizeler gonderilmiyor. Alman anayasasi da aile birliğini korumak alman devletinin sorumlulugudur yazıyor o zaman bu maddeye dayanarak vize vermeleri gerekir. Karşımızda ırkçı tutuma sahip alman yetkililer var. Daha öncede dediğim gibi 30.06 ya odaklanmayin. Hayal kırıklığına ugrarsiniz

Slymnn
    Katılımcı

Merhaba beklemeye devam ediyoruz herkezin sinirleri bozulmuş gayet belli oluyor lakin elden birsey  gelmez.  Konsolosluk çalışmadığı sürece vizelerimiz  gönderilmez.  Istedikleri kadar istisna koysunlar.  Amaçları ülkeye yabancı kişilerin girmesini  engellemek  bakmıyorlar bunun eşi burada oda gelsin diye birşey yok türk vatandaşı isen otur oturduğun yerde.  Benim şahsi düşüncem  bu iş 30 haziranla  bitmez.  Günlük vaka sayısı 1.500 lerde  turkiyeye yasak devam edecektir diye dusunuyorum.

aynı vaka oranları şuan İngiltere içinde geçerli onlardada günlük 1500 vaka açıklanıyor ama dediğiniz gibi amaç Türkler gelmesin. Benim bir umudum vardı fakat bugün Türkiye'yi riskli ülkeler listesine aldıklarından sonda umudum gitti. Hepimiz sinir harbi olduk  !

Dragorex
    Katılımcı

Merhaba Fransa dün akşam resmi olarak şunu duyurdu:

“1 Temmuzdan itibaren Fransa’ya gelecek uluslararası öğrencilerin vize işlemlerine hemen ve öncelikli olarak başlanacaktır. Hangi ülkeden oldukları fark etmez”

https://twitter.com/francediplo_en/status/1272929718401196033?s=21

Demek ki Fransa konsoloslukları çalışmaya başlayacak. Umarım Almanya da en kısa sürede Fransa’ya uyar.

Bizim için önemli olan konsolosluğun vize işlemlerine başlaması.

Slymnn
    Katılımcı

Merhaba Fransa dün akşam resmi olarak şunu duyurdu:

“1 Temmuzdan itibaren Fransa’ya gelecek uluslararası öğrencilerin vize işlemlerine hemen ve öncelikli olarak başlanacaktır. Hangi ülkeden oldukları fark etmez”

https://twitter.com/francediplo_en/status/1272929718401196033?s=21

Demek ki Fransa konsoloslukları çalışmaya başlayacak. Umarım Almanya da en kısa sürede Fransa’ya uyar.

Bizim için önemli olan konsolosluğun vize işlemlerine başlaması.

eğer bu haber doğruysa ab ülkeleri genel olarak başlar gibi vize işlemlerine.  İnşallah Alman konsologundan yakın zamanda duyarız bu haberide

Slymnn
    Katılımcı

Gerçi bu öğrenciler için bizim için önemli olan aile birleşimi. Durum farklı olabilir

15 yanıt görüntüleniyor - 391 ile 405 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.