2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Akdemir51
    Katılımcı

Duzeltme

Akdemir51
    Katılımcı

Bir düzeltme yayınlayalım olayın sıcaklığı ile bazı bilgiler yanlış anlaşılıp paylaşılmıştır. Öncelikle  almanya türkiye  Türkiye almanya  uçuş seferleri karşılıklı olarak başlamıştır.  Bu uçuşlara  almanyaya gidecek olanlara    alman vatandaşı almanya tarafından oturum izni olanlar ve d tipi vize sahibi olan kişiler kabul edilecektir.
    Turkiyeye gelmek isteyenlerde aynı şekil türk vatandaşı  turkiyede oturum izni olan  yahut türk vatandaş i ile evli olan kişilerin dış temsilciklerine  gerekli belgeleri verdikden sonra    uçuşa kabul edilecektir.  Turist getirip götürmek yasaktır.  Bir ülke ile bağlantısı olmayan bir kişi turist olarak şu durumda seyahat edememektedir.

31 ağustos tarihine kadar yayınlanan haber  ise  seyahat yasağı değil. Seyahat uyarısıdır.  Konsolosluklar çalışmaya başladığı anda  büyük ihtimal  ile 15 haziran gibi çalışmaya baslayacaklar.  Tabi bu şahsi düşüncem .      Vizeleri basmaya baslayacaklardir.  Artık kaç güne gelir orasini  allah bilir.  Pasaportunuz  elinize geçtiği gibi gidebilirsiniz.    Gittiğiniz  ülkede karantina uygulaması varmı bilmiyorum.  Ama havaalanında form falan doldurtuyorlarmis Iyi derecede almanca bilmedigimiz için  artık nasıl anlaşıp konuşucaz  bilemiyorum.  Yanlışlık olanı düzeltelim. Saygilarimla

Slymnn
    Katılımcı

Bir düzeltme yayınlayalım olayın sıcaklığı ile bazı bilgiler yanlış anlaşılıp paylaşılmıştır. Öncelikle  almanya türkiye  Türkiye almanya  uçuş seferleri karşılıklı olarak başlamıştır.  Bu uçuşlara  almanyaya gidecek olanlara    alman vatandaşı almanya tarafından oturum izni olanlar ve d tipi vize sahibi olan kişiler kabul edilecektir.
    Turkiyeye gelmek isteyenlerde aynı şekil türk vatandaşı  turkiyede oturum izni olan  yahut türk vatandaş i ile evli olan kişilerin dış temsilciklerine  gerekli belgeleri verdikden sonra    uçuşa kabul edilecektir.  Turist getirip götürmek yasaktır.  Bir ülke ile bağlantısı olmayan bir kişi turist olarak şu durumda seyahat edememektedir.

31 ağustos tarihine kadar yayınlanan haber  ise  seyahat yasağı değil. Seyahat uyarısıdır.  Konsolosluklar çalışmaya başladığı anda  büyük ihtimal  ile 15 haziran gibi çalışmaya baslayacaklar.  Tabi bu şahsi düşüncem .      Vizeleri basmaya baslayacaklardir.  Artık kaç güne gelir orasini  Allah bilir.  Pasaportunuz  elinize geçtiği gibi gidebilirsiniz.    Gittiğiniz  ülkede karantina uygulaması varmı bilmiyorum.  Ama havaalanında form falan doldurtuyorlarmis Iyi derecede almanca bilmedigimiz için  artık nasıl anlaşıp konuşucaz  bilemiyorum.  Yanlışlık olanı düzeltelim. Saygilarimla

umarım dediğiniz gibi olur 15 Haziran'dan sonra açılır ve herkes ailesine kavuşur.

Zeynepakbas
    Katılımcı

31 ağustos tarihine kadar yayınlanan haber  ise  seyahat yasağı değil. Seyahat uyarısıdır.  Konsolosluklar çalışmaya başladığı anda  büyük ihtimal  ile 15 haziran gibi çalışmaya baslayacaklar.  Tabi bu şahsi düşüncem .      Vizeleri basmaya baslayacaklardir.  Artık kaç güne gelir orasini  Allah bilir.  Pasaportunuz  elinize geçtiği gibi gidebilirsiniz.    Gittiğiniz  ülkede karantina uygulaması varmı bilmiyorum.  Ama havaalanında form falan doldurtuyorlarmis Iyi derecede almanca bilmedigimiz için  artık nasıl anlaşıp konuşucaz  bilemiyorum.  Yanlışlık olanı düzeltelim. Saygilarimla

BRÜKSEL (dpa-AFX) – AB Komisyonu, bu hafta korona krizine giren AB giriş yasağının 1 Temmuz'dan itibaren nasıl kaldırılabileceğini önermeyi planlıyor. Bunu AB dış politika sorumlusu Josep Borrell Çarşamba günü Brüksel'de söyledi. Bakan, Avrupa ülkelerinin ilk olarak Haziran ayı sonuna kadar Avrupa'daki sınır kontrollerini kaldırması gerektiğini vurguladı. Dış sınırlar bundan sonra bir sonraki adımda gelir. Şuanda net olan tarih 15 Haziran, konsolosluk sitesinde giriş yasaginin kalkacagi tarih bu. Ama uzatmayi planliyorlar 1 Temmuz’a (HENÜZ NETLEŞMEDİ)
    Evet sizinde bahsettiginiz gibi 31 Agustos’a seyahat uyarisi uzadi yani, yasak degil. 31 Ağustos Seyahat uyarisi da Almanya ‘nin kendi icindeki uyari. Almanya’dan Türkiye ‘ye gelmek isteyen birisi icin gecerli olcak yani. Uyarı var ama yasak 15 Haziran’da kalkiyor yani Alman Hükümeti Almanya’da yaşayanlara ben sizi uyariyorum diyor, ister gidin ister gitmeyin. Ama TR’ye giderseniz korona oldugunuzda veya sınırlar herhangi bir sebepten kapandiginda sizi buraya getirmek icin ugrasmayacagiz diyor. Uçuşlar şuan var, AB vatandasi olupta burda kalan insanlarin ulkesine geri donebilmesi icin, veya oturumu olanlar icin gecerli.. (vizesi elinde olanlar icin)
    Haftaya bakanlar kurulu toplanacak ve 3. Ülkelerden (TR dahil) Almanya'ya girişi konusu ele alınacak. Beklenti yasağın Haziran sonuna kadar uzaması yönünde..

Kaynak; https://www.spiegel.de/politik/deutschland/coronakrise-horst-seehofer-grenzkontrollen-zu-vier-laendern-werden-am-15-juni-aufgehoben-a-e7495307-c34c-44bc-99cd-1c6a7e839700

Son olarak vizelerin bizlere gonderilmesi icin seyahat uyarilarinin degil ulkeye giriş yasaginin kaldirilmasi gerekiyor. Suanda en net bilgi konsolosluk sitesinde yaziyor “Ulkeye giriş yasagi 15 Haziran’a kadar devam ediyor”
    Eger bir degisiklik olmazsa 15 Haziran’da yasak kalktiktan sonra onaylanan vizelerimizi gondermeye başlarlar:))

phoenix34
    Katılımcı

O kadar çok bilgi ve varsayım dönüyor ki ortalıkta… Ama hiç biri net değil. Şöyleki : Bakanlar kurulu haftalardır bir karara varamıyor (türkiye'de vakaa sayısı hala 900 lerde), üç gün önce bir temmuzda karar kılmayı düşünüyorlardı. Hatta konsolosluklar gönderilen maillere haziran sonu temmuz başı pasaportları göndereceğiz diye cevaplar gönderdi.
    Şimdide ağustos sonu muhabbeti dönmeye başladı.Sürekli net olmayan bir bilgi sürkülasyonu eşliğinde günlerimizi tepe taklak ediyoruz.
    Kabine toplantısından ne karar çıkar bilmiyorum ama dış işleri bakanı Heiko Mass ın şu cümlesi sezon sonuna kadar seyahat yasaklarının devam edecebileceğini söylüyor gibi.  “Mart ayında yaklaşık 240.000 Alman vatandaşını geri getirdik. Bu yaz bunu tekrarlamayacağız''
    Seyahat yasaklarını kaldırmasalar bile aile birleşimine bir çözüm bulacaklardır.
    Bu işin sonu ne olacak bilmiyorum ama bu kadar ay beklemenin bedeli olarak aylarca belki de yıl boyu sürecek yığılmalar olacak.

Dikkat ediyorumda vizenizin gelmemesi ruh halinize yansımış,forum üyeleri ile sürekli bir tartışma halindesiniz. Vizesi gelen veya vize durumu ile net habere sahip olan buraya yazar. Kimse sizin başkaları ile tartışmalarinizi veya eşinize olan hitaplarınızı burda okumaya mecbur değil. O kadar forum üyesinin yazdıklarını okudum hiçbiri sizinki kadar rahatsız edici değil.

Vulnerable
    Katılımcı

Arkadaslar size güzel haberlerle dönüs yapmak istedim. Konsoloslugun sitesinde aciklama yapildi 1 temmuzdan itibaren Aile birlesimi vizesi olanlar Almanyaya giris yapabilecekmis – yani giris yasagi bizim gibiler icin genisletilecek. Asil ikamet almanyada olmasa bile artik bunu genisleterek bizim gibi vize bekleyenleri de kapsadilar. Ayrica Avrupa kommisyonu Vize bölümlerin yavas yavas acilsin diye öneride bulundu. Bu demek oluyor ki vizeleri önümüzdeki haftalar dagitirsalar direk 1 temmuz da almanyaya giris yapabilirsiniz yada esleriniz. Linki buraya birakiyorum, ama bu bilgiler henüz sadece almancadan aciklandi, türkceye cevirirseniz o bilgiler daha güncellenmedi, bilginize. https://tuerkei.diplo.de/tr-de/-/2320730
    Bu linkde tüm bilgileri bulabilirsiniz https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/de/ip_20_1035

Sonunda böyle güzel bir haber alabilmek cok rahatlatici, umarim artik gerisi Cabuk hal olur.

Alii
    Katılımcı

Arkadaslar size güzel haberlerle dönüs yapmak istedim. Konsoloslugun sitesinde aciklama yapildi 1 temmuzdan itibaren Aile birlesimi vizesi olanlar Almanyaya giris yapabilecekmis – yani giris yasagi bizim gibiler icin genisletilecek. Asil ikamet almanyada olmasa bile artik bunu genisleterek bizim gibi vize bekleyenleri de kapsadilar. Ayrica Avrupa kommisyonu Vize bölümlerin yavas yavas acilsin diye öneride bulundu. Bu demek oluyor ki vizeleri önümüzdeki haftalar dagitirsalar direk 1 temmuz da almanyaya giris yapabilirsiniz yada esleriniz. Linki buraya birakiyorum, ama bu bilgiler henüz sadece almancadan aciklandi, türkceye cevirirseniz o bilgiler daha güncellenmedi, bilginize. https://tuerkei.diplo.de/tr-de/-/2320730
    Bu linkde tüm bilgileri bulabilirsiniz https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/de/ip_20_1035

Sonunda böyle güzel bir haber alabilmek cok rahatlatici, umarim artik gerisi Cabuk hal olur.

Öncelikle bilginiz icin Teşekkür ederim Ama aile birlesimi vizesi olanlar zaten suanda da almanya ya gidebiliyor Vize dagitmaya gelince konsolosluklar ülkeye giris yasagi kalkmadan dagitim yapmiyorlar bunu da bugün ögrendim 15 haziranda yasak uzamazsa dagitmaya baslicaklarmis yani o sayfada yazan 1 temmuzdan itibaren acilacak olan ücüncü ülkeleri paylasacagiz ve corona durumu iyi olmayan ülkeler yasakli kalmaya devam edecek diyor ve 1 temmuzdan öncede vize dagitcaklarini sanmiyorum ama insallah dedigini gibi olur bunu cok isterim bu carsamba almanya kabine toplantisi olucak bu karari ogün verecekler insalah uzatmazlar. Ama AB nin önerisine uyarlar büyük ihtimalla buda demek Oluyor ki 1 temmuza kadar beklemeye devam ondan sonra da artik ne olur kalir bilemeyiz Ama dedigim gibi insalah sizin dediginiz gibi vizeleri bari dagitsalar temmuza kadar iyi olur

Vulnerable
    Katılımcı

Öncelikle bilginiz icin Teşekkür ederim Ama aile birlesimi vizesi olanlar zaten suanda da almanya ya gidebiliyor Vize dagitmaya gelince konsolosluklar ülkeye giris yasagi kalkmadan dagitim yapmiyorlar bunu da bugün ögrendim 15 haziranda yasak uzamazsa dagitmaya baslicaklarmis yani o sayfada yazan 1 temmuzdan itibaren acilacak olan ücüncü ülkeleri paylasacagiz ve corona durumu iyi olmayan ülkeler yasakli kalmaya devam edecek diyor ve 1 temmuzdan öncede vize dagitcaklarini sanmiyorum ama insAllah dedigini gibi olur bunu cok isterim bu carsamba almanya kabine toplantisi olucak bu karari ogün verecekler insalah uzatmazlar. Ama AB nin önerisine uyarlar büyük ihtimalla buda demek Oluyor ki 1 temmuza kadar beklemeye devam ondan sonra da artik ne olur kalir bilemeyiz Ama dedigim gibi insalah sizin dediginiz gibi vizeleri bari dagitsalar temmuza kadar iyi olur

Ama dedigim gibi Avrupa Komisyonu vize bölümlerini acmasini öneriyor (2. link de bu daha detayli yaziyor) ve konsoloslugun sitesine göre önceden asil ikamet almanyada olmasini sart koymustular. Zaten bu yüzden vize dagitimini yapmiyordular bildigim kadariyla. Ama artik o sart kalkti ve asil ikamet almanyada olmadanda giris yapilabildigine göre ve AB bu giris yasaklarini genisletmek istedigi icin vizeleri daha cok bekleteceklerini zannetmiyorum. Burda tabiki kesin konusup bos ümit vermek istemiyorum ama bu okudum aciklama dün güncellendi ve durum tamami olarak degistigi icin, artik vizeler dagitilir diye düsünüyorum. Haftaya muhakak bi net bilgi aliriz diye düsünüyorum, ama artik güzel seyler olacak inaniyorum herkes moralini yüksek tutsun! Daha güncel bilgiler alirsam eger tekrar buraya bildiririm.

Zeynepakbas
    Katılımcı

Merhaba, bende İstanbul Alman Konsoloslugunun resmi instagram sayfasina yorum atmistim bu konuyla ilgili, 15 Haziran’da kalkacagi gorunuyor vizeler gonderilecek mi diye sordum.. Onlar da bu sekilde cevap döndüler..

hamburg26
    Katılımcı

Ama dedigim gibi Avrupa Komisyonu vize bölümlerini acmasini öneriyor (2. link de bu daha detayli yaziyor) ve konsoloslugun sitesine göre önceden asil ikamet almanyada olmasini sart koymustular. Zaten bu yüzden vize dagitimini yapmiyordular bildigim kadariyla. Ama artik o sart kalkti ve asil ikamet almanyada olmadanda giris yapilabildigine göre ve AB bu giris yasaklarini genisletmek istedigi icin vizeleri daha cok bekleteceklerini zannetmiyorum. Burda tabiki kesin konusup bos ümit vermek istemiyorum ama bu okudum aciklama dün güncellendi ve durum tamami olarak degistigi icin, artik vizeler dagitilir diye düsünüyorum. Haftaya muhakak bi net bilgi aliriz diye düsünüyorum, ama artik güzel seyler olacak inaniyorum herkes moralini yüksek tutsun! Daha güncel bilgiler alirsam eger tekrar buraya bildiririm.

Merhaba,
    Aile birleşimi muafiyet kısmında eskiden yoktu muafiyet kısmına bizi dahil etmişler bu çok çok iyi bir haber. İnşallah uygulamada bir sorun cikartmazlar ve vizeyi bu hafta dagitirlar

Alii
    Katılımcı

Merhaba,
    Aile birleşimi muafiyet kısmında eskiden yoktu muafiyet kısmına bizi dahil etmişler bu çok çok iyi bir haber. İnşAllah uygulamada bir sorun cikartmazlar ve vizeyi bu hafta dagitirlar

BU aile birlesimi muafiyet kismi nerde yaziyor acaba bakiyorum bulamiyorum yardimci olurmusunuz

hamburg26
    Katılımcı

BU aile birlesimi muafiyet kismi nerde yaziyor acaba bakiyorum bulamiyorum yardimci olurmusunuz

Ausgenommen von den Reisebeschränkungen bleiben:
    Staatsangehörige von EU-Staaten, Schengen-assoziierten Staaten (Island, Liechtenstein, Norwegen und der Schweiz), Großbritannien sowie deren jeweilige Familienangehörige, die an ihren Wohnort zurückkehren;

Slymnn
    Katılımcı

Kimsenin umudunu kırmak istemem ama hepimiz bence yarın kötü haber alacağız. Vaka artışı hızının sonucu bize patlayacak. Umarım yanılırım ama benim içimden geçen daha bekleriz gibi

Stuttgart12345
    Katılımcı

Merhaba Ben aranizda Yeniyim esim istanbulda Ben Allan vatandasiyim ve hamileyim dogmamis cocuk üzerinden aile birlesmi oluyomus yabancilar dairesini aradim babalik tanimini istediler benden sonra jugendamiti aradim oda istanbuldaki Allan konsolosluga gidip babalik onayini yapmasi lazim sonra bende burdan onaylicalmisim ondan sonra istek yapabiliomusum…iki hafta önce Istanbul alman konsoloslguna Mail yazdim
    Benden bikac evrsk istediler yolladim hemen ama
    Daha hic bi ses seda yok özellikle Rica ettim
    Dogumuma 15 hafta kaldi dogum cok özel insanin haytsinda yasayabilcegi diye biraz islemleri cabuk yapabilirlermi diye ama
    Ses seda yok daha corona yuzunden sanirim böle…esimin schengen vizesi var 3 senelik ama
    Malesef almanya schengenlilere acmiyo yoksa Mart Ayinda gelicekti ve burdan doktordan rapor alip bakima ihtiyaci var diye burdan basvuru yapicaktik aile birlesimine…sizin tecrübelerinizi ögrenebilirmiyim..bu arada hamilelikten dolayi bana calisma yasagi var bir aydir calismiorum normalde bi calisanim devletten gecinmiyorum

Zeynepakbas
    Katılımcı

Kimsenin umudunu kırmak istemem ama hepimiz bence yarın kötü haber alacağız. Vaka artışı hızının sonucu bize patlayacak. Umarım yanılırım ama benim içimden geçen daha bekleriz gibi

Herkese Merhaba,
    Almanya Ulkeye giris yasagini 30 Haziran’a uzattı arkadaşlar:(
    Konsoloslugun resmi internet sayfasinda bilgiyi güncellenmişler..

15 yanıt görüntüleniyor - 361 ile 375 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.