2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Gamişş
    Katılımcı

Bugün araştırdım. Kendi olduğum ildeki sun express şubesini aradım ya oturumun olması lazım yada alman vatandaşı vize olmaz dedi. Ayrıca 3-4 yer yok dedi. Ankara konsolosluğu aradım durumu anlattım gidebilirsiniz kimlik ve pasaport yeterli dedi. Sun express genel müşteri hizmetlerini aradım onada durumu anlattım konsolosluk gidebilirsiniz dediyse gidersiniz dedi. İzmirden aldım bileti 4ne yarın yola çıkacağım hayırlısı artık bakalım. 😏

Merhabalar. Allaha şükürler olsun ki geldim. Burdan haberim olmuştu tahliye uçuşlarından o yüzden bilgilendirmek istedim. Geleceğim yer münih olduğu için olduğum yerden 12saat yolla izmire gittim. Aynı günde iki uçuş vardı ilki düsseldorf sonraki münih. Düsseldorfun bağaj vermesi 2 saat sürdü aşırı kalabalıktı. Bagaj verilen yerde hiç soru sorulmadı direk geçtim. Pasaport kontrolde ise memur nereye gittiğimi niye gittiğimi sordu eşimin yanına gidiyorum dedim tamam dedi pul istedi ordanda sorunsuz geçtim ama gelin bide bana sorun. Münihe indikden sonra pasaport kontrolüne sırayla mesafeyle alındı. Almancam pek fazla olmadığı için ve aşırı heycanlo olduğum için beraber gittiğim arkadaşım yardımcı oldu. Asıl sorun burda başladı zaten gıcık bir memura denk geldik sürekli tersledi arkadaşımıda benide. Başka bi memura sordu d vizesi geçebilirmi diye oda açıklamasını yapmış hatta arkamızdan bunlarda buldu kolay yolunu filan demişler 😠 sonra memur bi dakika diyip gitti bi anda kaynar sular döküldü. Sanırım sırf o gerilimi yaşatmak için pasaportumu alıp gitti. Sonra gelip bastı mührü. Bugün itibariyle kurtulmuş oldum darısı isteyen bekleyen tüm herkese olsun inşallah 🤲🏻

leowoman
    Katılımcı

.

hamburg26
    Katılımcı

Merhabalar. Allaha şükürler olsun ki geldim. Burdan haberim olmuştu tahliye uçuşlarından o yüzden bilgilendirmek istedim. Geleceğim yer münih olduğu için olduğum yerden 12saat yolla izmire gittim. Aynı günde iki uçuş vardı ilki düsseldorf sonraki münih. Düsseldorfun bağaj vermesi 2 saat sürdü aşırı kalabalıktı. Bagaj verilen yerde hiç soru sorulmadı direk geçtim. Pasaport kontrolde ise memur nereye gittiğimi niye gittiğimi sordu eşimin yanına gidiyorum dedim tamam dedi pul istedi ordanda sorunsuz geçtim ama gelin bide bana sorun. Münihe indikden sonra pasaport kontrolüne sırayla mesafeyle alındı. Almancam pek fazla olmadığı için ve aşırı heycanlo olduğum için beraber gittiğim arkadaşım yardımcı oldu. Asıl sorun burda başladı zaten gıcık bir memura denk geldik sürekli tersledi arkadaşımıda benide. Başka bi memura sordu d vizesi geçebilirmi diye oda açıklamasını yapmış hatta arkamızdan bunlarda buldu kolay yolunu filan demişler 😠 sonra memur bi dakika diyip gitti bi anda kaynar sular döküldü. Sanırım sırf o gerilimi yaşatmak için pasaportumu alıp gitti. Sonra gelip bastı mührü. Bugün itibariyle kurtulmuş oldum darısı isteyen bekleyen tüm herkese olsun inşAllah 🤲🏻

Merhaba hayırlı olsun,

Eslerimize kavusmanin verdiği özlemle bazı gerçekleri unutuyoruz bize karşı hicbirzaman Güleryüzlu ve anlayışlı olmayacaklar zaten vize sürecinde bunun mesajını çok iyi verdiler. Sosyal hayatta iş hayatında hep bu olacak. Konsoloslukta başlayıp pasaport kontrolünde olacak sokakta olacak buna karşı yapacağımız tek şey almancayi öğrenip onlara karşı hakettikleri cevabı vermek.
    Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

leowoman
    Katılımcı

.

hamburg26
    Katılımcı

İşte tam da bu sebeple Almanyaya gidince ilk iş olarak almanca yı ana dil düzeyine getirmek için çaba sarfetmeli daha sonra yaptığımız iş ne olursa olsun o işte en iyisi olduğumuzu (türkler olarak nasıl çalışkan, donanımlı, kültürlü, öz verili bireyler olduğumuzu) onlara göstererek bize saygı göstermeleri gerektiğini onlara öğretmeliyiz.
    Ve elbette gelecek nesilleri bu bilinçle yetiştirmeliyiz.

Çok haklısınız. Bazı arkadaşlarımız A1 alınca herşey bitiyor sanıyor. Dili bilmediğmiz zaman hem dislaniyoruz hem adaptosyon sorunu ortaya çıkıyor. Sonra bu evliliğe yansıyor ve bi dünya insan boşanıp Türkiye'ye dönüyor. Allah hepimize kolaylık versin

Nesibi
    Katılımcı

Merhabalar. Allaha şükürler olsun ki geldim. Burdan haberim olmuştu tahliye uçuşlarından o yüzden bilgilendirmek istedim. Geleceğim yer münih olduğu için olduğum yerden 12saat yolla izmire gittim. Aynı günde iki uçuş vardı ilki düsseldorf sonraki münih. Düsseldorfun bağaj vermesi 2 saat sürdü aşırı kalabalıktı. Bagaj verilen yerde hiç soru sorulmadı direk geçtim. Pasaport kontrolde ise memur nereye gittiğimi niye gittiğimi sordu eşimin yanına gidiyorum dedim tamam dedi pul istedi ordanda sorunsuz geçtim ama gelin bide bana sorun. Münihe indikden sonra pasaport kontrolüne sırayla mesafeyle alındı. Almancam pek fazla olmadığı için ve aşırı heycanlo olduğum için beraber gittiğim arkadaşım yardımcı oldu. Asıl sorun burda başladı zaten gıcık bir memura denk geldik sürekli tersledi arkadaşımıda benide. Başka bi memura sordu d vizesi geçebilirmi diye oda açıklamasını yapmış hatta arkamızdan bunlarda buldu kolay yolunu filan demişler 😠 sonra memur bi dakika diyip gitti bi anda kaynar sular döküldü. Sanırım sırf o gerilimi yaşatmak için pasaportumu alıp gitti. Sonra gelip bastı mührü. Bugün itibariyle kurtulmuş oldum darısı isteyen bekleyen tüm herkese olsun inşAllah 🤲🏻

Bu Münih havalimanin da hep olan birsey. Sadece aile birlesimi icin gelenler icin gecerli degil , turist olarak da gelsen , is icinde gelsen yada ne bileyim baska bir sebeplede gelsen herzaman ayni sey basina gelebiliyor insanlarin. Ülkeye her giris cikisim da en azindan 5 kisinin basina bu tarz olumsuz seyler geliyor. Illaki bir kac memur bu tarz davranislarda bulunabiliyor. Hele ki  almanca veya ingilizce bilmiyorsaniz sizi daha cok zorluyorlar. Oyuzden hemen öyle biran önce geceyim kafasindansa olmaktansa geride durup memurlari gözetleyip ona göre pass konturolune girebilirsiniz. Nacizane tavsiyem :) tabi bu tavsiyem sadece Münih icindir. Her memurda ayni tutumu sergilememektedir. Bu arada hos geldiniz artik tadini cikarin :)

Akdemir51
    Katılımcı

Thy ve ulaştırma bakanlığı kesin konusuyor almanya uçuşu 15 haziranda açılacaktır diye.  Büyük ihtimalle bir anlaşma var ki boylr açıklama yapıyolar lakin surda kalmis 10 gün neden hayla inatla vizeleri göndermiyorlar.    Başvurular bile başlamadı.  Bugün 93 gün oldu başvuru yapalı

Akdemir51
    Katılımcı

Merhaba hayırlı olsun  bundan 1 sene evvel bende gitmiştim. Banada zorluk cikartmislardi.  Saçma sapan sorular sorarak. Tabiki anlasamadik  polisle arkamda  rahat 60 70 kişi vardı.  Dedim  türkçe almanca bilen birisi yardımcı olabilir mi kimse ben olurum dememişti o zaman anladim  ki almanyada yanlizsin.  Kimse kimseye bakmaz yardımcı olmaz türk bile olsa.  Oradan bir şekilde geçmiştim .  Ama tabiki yapılan muamele moral bozuyor.  Tamamiyle ordaki polise kalmis birşey.
    2.ci gidişimde  sanki kendi ülkeme girer gibi girmiştim.  10 saniye sürmedi oradan geçmek .
    T.c pasaportunu gören igrenerek  bakıyor zaten merak ediyorum  bizim polislerimiz acaba gelen turistlere bizlere  çıkarttıkları  gibi zorluk çıkarıyorlar mi ? 

Aya90
    Katılımcı

Merhaba hayırlı olsun  bundan 1 sene evvel bende gitmiştim. Banada zorluk cikartmislardi.  Saçma sapan sorular sorarak. Tabiki anlasamadik  polisle arkamda  rahat 60 70 kişi vardı.  Dedim  türkçe almanca bilen birisi yardımcı olabilir mi kimse ben olurum dememişti o zaman anladim  ki almanyada yanlizsin.  Kimse kimseye bakmaz yardımcı olmaz türk bile olsa.  Oradan bir şekilde geçmiştim .  Ama tabiki yapılan muamele moral bozuyor.  Tamamiyle ordaki polise kalmis birşey.
    2.ci gidişimde  sanki kendi ülkeme girer gibi girmiştim.  10 saniye sürmedi oradan geçmek .
    T.c pasaportunu gören igrenerek  bakıyor zaten merak ediyorum  bizim polislerimiz acaba gelen turistlere bizlere  çıkarttıkları  gibi zorluk çıkarıyorlar mi ? 

Sebebi bizim ülkeden gidip orada iltica yapan kişilerin başvurularının coğalması bizim ülkemize hangi turist gelip iltica başvurusu yapıyor Suriye afgan Irak İran ve diğer üçüncü dünya ülkelerinden başka ve hepimiz niye eşlerimizi Türkiye ye getirmiyoruz ve biz onların yanına gidiyoruz sebebi geçim derdi ve Türkiye’deki eşitsizlik bence bu lafları söylerken öz eleştirilerde yapmamız lazım orada 30 senedir olup 3 kelime Almanca bilmeyen insanlarımız yüzünden A1 sınavı zorunlu kılınıyor bize keyfi bir durum yada biz Türkiye’yi olduğumuz için değil

Alii
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar bügün yapilan AB toplantisinda ücüncü ülkelerin giris yasagini sanirim 1 temmuza kadar uzatmislar 1 temmuzdan sonrada cözüm bulacaklarmis acilmasi icin

Akdemir51
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar bügün yapilan AB toplantisinda ücüncü ülkelerin giris yasagini sanirim 1 temmuza kadar uzatmislar 1 temmuzdan sonrada cözüm bulacaklarmis acilmasi icin

Kesin bilgimidir

Akdemir51
    Katılımcı

Evet şuan gördüm öyle bir düşünce ortaya atılmış  %90 1 temmuza kadar kapatılacak  1 temmuzdan sonrası muamma.  Bence bu yazin turkiyenin tadını cikarin

Alii
    Katılımcı

Evet şuan gördüm öyle bir düşünce ortaya atılmış  %90 1 temmuza kadar kapatılacak  1 temmuzdan sonrası muamma.  Bence bu yazin turkiyenin tadını cikarin

Evet kesin bilgi AB öyle karar aldi artik haftada almanya kabine toplantisinda ne karar verirler onu bilemem ama AB nin tavsiyelerine uyacaklari garanti

leowoman
    Katılımcı

.

Alii
    Katılımcı

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Avrupa Birliği’ne, üçüncü ülkelere yönelik seyahat yasağını 1 Temmuz’a kadar uzatma tavsiyesinde bulundu. Hava yolu şirketlerinin ilan ettikleri gibi 10 hazirandan itibaren uçuş düzenlemesi şu anda zor görünüyor.
    Bir de İstanbul konsolosluğuna vizesinin akibetini soran bir kaç arkadaşa haziran sonu, temmuz gibi vizeler dağıtılmaya başlanacak diye mail atmışlar.
    Allah sonumuzu hayır etsin.
    İzmir konsolosluğu lütfen Evlilik yıldönümümüz de bari bizi ayrı koyma. Ağustos gelmeden gönder şu vizemi gözünü seveyim…
    Aylardır gözlerim yollarda kaldı.

Evet aynen öyle sanirim yarin almanyanin  kabine toplantisi var bakalim artik ne karar verecekler AB nin kararina uyarlar heralde artik hayirlisi olsun hakkimizda bekleye bekleye bir hal olduk artik nezaman güzel mutlu bir Haber duyacagiz bilmiyorum.

15 yanıt görüntüleniyor - 331 ile 345 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.