2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Akdemir51
    Katılımcı

Merhaba  bugün almis olduğumuz duyumlara gore istanbul konsolosluğu bazı  schengen vizelerini göndermiş.  + ı datanin  sitesinde  vize işlemleri kısıtli  olarak devam etmektedir  yazıyor.  Gelen schengen vizelerin basim tarihi 2 ay öncesine ait. Büyük ihtimalle vizeleri basıyorlar ama pasaportu göndermiyorlar diye dusunuyorum.  2 ay önce basmış.oldugun vizeli pasaportu elinde neden tutasinki  ?  Istanbul konsolosluğunu anlamış değilim.  Vize bölümü calismiyor  deniliyor ama  vize işlemleri kısıtli olarak devam etmektedir  diyorlar.  Artık hergun ups bakmaktan hayatımın bir parçası oldu  diyebilirim. Pasaportumu  teslim alayim  ups yi hayatımdan silicem.  Umarım.en kısa sürede gönderirler.    15 haziranda yasakların kalkmasini  umuyoruz.  Vizeleri şimdiden göndermeleri lazim.  Aksi halde ciddi bir yığılma söz  konusu olabilir.  1 hafta 10 güne kalmaz yeni vize  schengen ve ulusal basvurlari  alınmaya başlar diye dusunuyorum  tabiki bu yasaklar ile ilgili kesin karar verilmesi gerekli.  15 haziranda kaldırmayı düşünüyorlar ise bunu 10 gün önceden aciklamalari  lazim. Millet ona göre  plan yapıyor.  14 haziranda diyemezler yarın yasakları kaldiriyoruz  diye çok ciddi bir yığılma olacaktır aksi halde.  Özetle  toparlamak gerekirse  beklemeye devam ediyoruz .  Ama son günler inanıyorum eli kulagindadir.

hamburg26
    Katılımcı

Merhaba  bugün almis olduğumuz duyumlara gore istanbul konsolosluğu bazı  schengen vizelerini göndermiş.  + ı datanin  sitesinde  vize işlemleri kısıtli  olarak devam etmektedir  yazıyor.  Gelen schengen vizelerin basim tarihi 2 ay öncesine ait. Büyük ihtimalle vizeleri basıyorlar ama pasaportu göndermiyorlar diye dusunuyorum.  2 ay önce basmış.oldugun vizeli pasaportu elinde neden tutasinki  ?  Istanbul konsolosluğunu anlamış değilim.  Vize bölümü calismiyor  deniliyor ama  vize işlemleri kısıtli olarak devam etmektedir  diyorlar.  Artık hergun ups bakmaktan hayatımın bir parçası oldu  diyebilirim. Pasaportumu  teslim alayim  ups yi hayatımdan silicem.  Umarım.en kısa sürede gönderirler.    15 haziranda yasakların kalkmasini  umuyoruz.  Vizeleri şimdiden göndermeleri lazim.  Aksi halde ciddi bir yığılma söz  konusu olabilir.  1 hafta 10 güne kalmaz yeni vize  schengen ve ulusal basvurlari  alınmaya başlar diye dusunuyorum  tabiki bu yasaklar ile ilgili kesin karar verilmesi gerekli.  15 haziranda kaldırmayı düşünüyorlar ise bunu 10 gün önceden aciklamalari  lazim. Millet ona göre  plan yapıyor.  14 haziranda diyemezler yarın yasakları kaldiriyoruz  diye çok ciddi bir yığılma olacaktır aksi halde.  Özetle  toparlamak gerekirse  beklemeye devam ediyoruz .  Ama son günler inanıyorum eli kulagindadir.

Merhaba İstanbul konsolosluğu ramazan bayram öncesi bir iki gün hareketlendi bugünkü paskalya bayram tatilleriyle beraber bir haftadır yine durgunlar ama yarın itibariyle hareketlenme olacaktır. Ayın 15 nde aksilik olmazsa inşallah ucuslar açılacak. Dediğiniz gibi 14 ne kadar bekleyecek halleri yok bu hafta hem konsololuklar hem Almanya dışişleri bakanı bir açıklama yapacaktır

Akdemir51
    Katılımcı

Thy  basın müşaviri  yahya ÜSTÜN  twitter hesabından yurt dışı uçuşların 18 haziran tarihinde açılacağını belirtmiş. 

Gamişş
    Katılımcı

Merhaba herkese🍾🍾🍾
    Gece gece yeni tahliye uçuşlarından haberdar olunca detayları paylaşmak istedim.
    SunExpress 3-4 Haziran tarihlerinde Türkiye – Almanya, Almanya – Türkiye ve Londra hatlarında yeni tahliye uçuşları düzenliyor.
    Karantina şartı yok. Türkiye'de belirti tespit edilirse hastaneye götürülme veya 14 günlük ev izolasyonu verme söz konusu olabilir.
    Almanya çıkışlı uçuşlarda, Belçika, Hollanda, İsviçre, Avusturya gibi komşu ülkelerden gelen, o ülke oturumlu veya pasaportlu vatandaşlar, ayrıca Almanya'da oturumu olanlar alabiliyor.
    Türkiye çıkışlı uçuşlarda sadece Türk vatandaşları yer alabiliyor.
    El bagajı kısıtlaması var ve yolcular kendi maskelerini kendileri getirme zorunlulukları var.
    https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=-IAWka8ifzQ

Şimdiden vizesi günler önce ellerine ulaşmış, günlerdir uçuş haberi bekleyen arkadaşlara hayırlı yolculuklar diliyorum. Yolunuz açık olsun🙋🏻‍♀️
    Canım İzmir, Güzel İzmir❤️
    Haziran kapıya dayandı. Gözlerimi daha fazla yollarda koyma. Şu haziran ayında bırak ben de gideyim…
    Her sene gelicez incir altında midye, dostlar fırınında sabahları çıtır çıtır mis kokulu boyozundan yemeye, alsancakta çizgi roman dükkanlarını alt üst etmeye, tekrar geleceğiz sevgi yoluna,kordonboyuna, asansöre… hem ben Ephesus u bir daha görmeden durabilir miyim?

Bugün araştırdım. Kendi olduğum ildeki sun express şubesini aradım ya oturumun olması lazım yada alman vatandaşı vize olmaz dedi. Ayrıca 3-4 yer yok dedi. Ankara konsolosluğu aradım durumu anlattım gidebilirsiniz kimlik ve pasaport yeterli dedi. Sun express genel müşteri hizmetlerini aradım onada durumu anlattım konsolosluk gidebilirsiniz dediyse gidersiniz dedi. İzmirden aldım bileti 4ne yarın yola çıkacağım hayırlısı artık bakalım. 😏

Alii
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar izmirden bir Haber varmi vizesi gelen veya duyum alan varmi?

Silverfish
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar.
    Vize bekleyen ve bu meşakatli yolda eşlerine kavuşmaya çalışan herkesin Allah yardımcısı olsun ve sevdiğine kavuştursun.
    Arkadaşlar benim şu anda size danışacağım konu farklı niye buraya açtım hem o konu hakkında bir argümana rastlamadım ve sitenin en aktif konusu burada geçiyor hem de hepinizin başından geçen A1 sertifikası hakkında.
    Pandemi dolayısıyla önceliği bekleyenlere vermişler. 1 temmuza kadar anladığım kadarıyla
    Öncelik onlarda buraya kadar tamam anlaşılır bir durum.ama arkadaş sabah 9'da arıyorum(acılış saati) 10.sıradasınız diyor bant kaydı neredeyse 45 dakika bekliyorum ve sıkılıp kapatiyorum. Arkadaşlar sizde de böyle miydi?yani bu kadar zor mu buradan sınav tarihi randevusu almak.yoksa bu pandemiye mi özel bu yığılma olayı?benim bildiğim bir tek Goethe Enstitü yetkili,başka var mı A1 sertifikasını alabileceğim yer?Biz daha sertifika almak için sınav tarihi almaya bu kadar uğraşıyorsak, gerisini düşünemiyorum bile:)
    hakikatten sizi anlıyorum ne zorlu süreçlerden geçmişsiniz. arkadaşlar tahmini ben 1 yada 2 ay sonrasına randevuyu alabilir miyim? bu konudaki tecrübelerinizi ve varsa daha kısa yıldan randevu alma tekniklerini benimle paylaşmanızı rica ediyorum.

hamburg26
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar.
    Vize bekleyen ve bu meşakatli yolda eşlerine kavuşmaya çalışan herkesin Allah yardımcısı olsun ve sevdiğine kavuştursun.
    Arkadaşlar benim şu anda size danışacağım konu farklı niye buraya açtım hem o konu hakkında bir argümana rastlamadım ve sitenin en aktif konusu burada geçiyor hem de hepinizin başından geçen A1 sertifikası hakkında.
    Pandemi dolayısıyla önceliği bekleyenlere vermişler. 1 temmuza kadar anladığım kadarıyla
    Öncelik onlarda buraya kadar tamam anlaşılır bir durum.ama arkadaş sabah 9'da arıyorum(acılış saati) 10.sıradasınız diyor bant kaydı neredeyse 45 dakika bekliyorum ve sıkılıp kapatiyorum. Arkadaşlar sizde de böyle miydi?yani bu kadar zor mu buradan sınav tarihi randevusu almak.yoksa bu pandemiye mi özel bu yığılma olayı?benim bildiğim bir tek Goethe Enstitü yetkili,başka var mı A1 sertifikasını alabileceğim yer?Biz daha sertifika almak için sınav tarihi almaya bu kadar uğraşıyorsak, gerisini düşünemiyorum bile:)
    hakikatten sizi anlıyorum ne zorlu süreçlerden geçmişsiniz. arkadaşlar tahmini ben 1 yada 2 ay sonrasına randevuyu alabilir miyim? bu konudaki tecrübelerinizi ve varsa daha kısa yıldan randevu alma tekniklerini benimle paylaşmanızı rica ediyorum.

Merhaba

Öncelikle Goethe den kayit olmak bu kadar zor değildi . İllaki 1 ay içerisinde sınava girebilirdin. Fakat şimdi covid herşeyi mahvetti kayıtlar ne kadar çabuk dolar ne zaman sınava girebilirsin sıkı şekilde takip etmelisin.
    Goethe dışında osd varmış burdan sertifika alıp vize gorusmesine gidenleri duydum orayida araştırabilirsin.

Vize randevusu ile ilgili gerçekçi konuşayım. Martin 18nden Mayıs sonuna kadar vize randevusu olanlar var bunlara öncelik verildiğini düşünürsek yeni başvuruya sıra gelmesi uzun sürebilir 3 ay sonrasına ancak alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Özetle başvuru ve sonuclanma aşaması derken iyi ihtimalle 6 ay gibi bir süreyi gözden cikart kendini en uzun sureye hazırla işin kısa biterse ne âlâ.

Silverfish
    Katılımcı

Cevabınız için teşekkürler.Ben de zaten tahmini yılbaşına kadar sürer diye düşünmüştüm bütün işlerin bitmesi için gereken süreyi.Anlaşılan bu yolda hepimizin en çok ihtiyacı olacağı kavram sabır.Sabırla beklemekten başka yapacak pek bir şey yok.
    Şimdi sordum OSD firmasıda yetkiliymiş A1 için haziran 12'sin de sınav varmiş.Konsolokluk sitesinde de yetkili iki firma yazıyor.Ama Osd 1200 lira istiyor A1 için,Goethe 600 lira istiyor.yarı yarıya fiyat sanırım ondan yoğunluk Goethe'den alıyor sertifikayı.

leowoman
    Katılımcı

Merhabalar,
    Daha önceden randevu alıp parasını ödemiş olduğu halde pandemi yüzünden sınavı iptal olmuş olanların sınavları bu ay yapılacak.
    Şu anda aşırı bir yığılma söz konusu olduğu için hattı düşüremiyorsunuz.
    Ben sınava Eylül başında girmiştim. İlk aradığımda yaklaşık 4 dakika içinde yetkili kişiye ulaşmıştım.
    İzmirden girecek arkadaşlar için söylüyorum. İzmirde sınav randevu 16 sından itibaren oluşturulmaya başlanacak. Orada da aynı durumdan müzdarip çok kişi olduğu için sizlere en erken sınav randevusunu temmuz belki ağustos ayı içinde verirler.
    Göethe enstitüsü haricinde sınav konusunda yetkili kurum Ösd var.
    Göethe enstitüsü sınav konusunda  markalaşmış bir kurum. Ayrıca Göethe enstitüsü almanya konsolosluğu ile irtibat halinde olduğu için çalışanlar her konuda gerçekten çok yardımcı oluyorlar.Bu yüzden çoğu kişi Göethe enstitüsünü tercih ediyor.
    Sınav başvuruları böyleyse vize başvurularında oluşacak yığılmayı hayal edemiyorum. Daha önceden de belirttiğim gibi 2019 dan vize bekleyenler olmak üzere yığınla eski başvuru varken yeni başvuruların değerlendirilip pasaportun size ulaşması çok çok uzun zaman alabilir. Ocakta giderseniz şanslısınız. Moralinizi bozmak istemem ama bu yığılmayla vize işleri seneye yaza kadar bile sürebilir.
    Vize süreci çok meşakkatli ve stresli bir süreç Allah yardımcınız olsun. Bol sabır diliyorum.

Silverfish
    Katılımcı

Merhabalar,
    Daha önceden randevu alıp parasını ödemiş olduğu halde pandemi yüzünden sınavı iptal olmuş olanların sınavları bu ay yapılacak.
    Şu anda aşırı bir yığılma söz konusu olduğu için hattı düşüremiyorsunuz.
    Ben sınava Eylül başında girmiştim. İlk aradığımda yaklaşık 4 dakika içinde yetkili kişiye ulaşmıştım.
    İzmirden girecek arkadaşlar için söylüyorum. İzmirde sınav randevu 16 sından itibaren oluşturulmaya başlanacak. Orada da aynı durumdan müzdarip çok kişi olduğu için sizlere en erken sınav randevusunu temmuz belki ağustos ayı içinde verirler.
    Göethe enstitüsü haricinde sınav konusunda yetkili kurum Ösd var.
    Göethe enstitüsü sınav konusunda  markalaşmış bir kurum. Ayrıca Göethe enstitüsü almanya konsolosluğu ile irtibat halinde olduğu için çalışanlar her konuda gerçekten çok yardımcı oluyorlar.Bu yüzden çoğu kişi Göethe enstitüsünü tercih ediyor.
    Sınav başvuruları böyleyse vize başvurularında oluşacak yığılmayı hayal edemiyorum. Daha önceden de belirttiğim gibi 2019 dan vize bekleyenler olmak üzere yığınla eski başvuru varken yeni başvuruların değerlendirilip pasaportun size ulaşması çok çok uzun zaman alabilir. Ocakta giderseniz şanslısınız. Moralinizi bozmak istemem ama bu yığılmayla vize işleri seneye yaza kadar bile sürebilir.
    Vize süreci çok meşakkatli ve stresli bir süreç Allah yardımcınız olsun. Bol sabır diliyorum.

Teşekkür ederim hepimiz için hayırlısı neyse o olur inşaAllah.

leowoman
    Katılımcı

.

Alii
    Katılımcı

.

Akdemir51
    Katılımcı

Can sıkmak gibi olmasin lakin bundan 2 hafta öncesine  kadar ispanya italyada günlük ölü  sayısı  350 400 du.  Bizde 80 90  lardaydi.  Bugün itibari ile ispanyada son 48 saatte ölü  sayısı 0. Bütün avrupa ülkeleri düzeliyor  gunlu k vaka sayısı 150 200 aralığında  turkiyede ise hayla  700  1000 arasında gidip geliyor.  Bugün alınan karar geregince  a.b üye ülkeler yasakları kaldırdı 3.uncu  ülkeler icin komisyon kararı bekleniliyor  oda haftaya anca görüşülür .  Açıkçası türkiye için pek olumlu düşünemiyorum .  Hakkımızda hayırlısı

leowoman
    Katılımcı

.

phoenix34
    Katılımcı

3.dünya ülkeleri için bu hafta sonuna kadar AB komisyonun tavsiye kararı bekleniyor. Olumlu yönde görüş bildirirlerse Almanya dış işleri bakanlığı da önümüzdeki hafta yasağı kaldırır. Bekleyip göreceğiz

15 yanıt görüntüleniyor - 316 ile 330 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.