2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

hamburg26
    Katılımcı

Kimin gerçek kimin sahte evlilik vs. yaptığını bilemezsiniz. Şurdan şunu duydum burdan şunu duydum demekle kimseye resmi bir bilgi vermiş olmuyorsunuz. Bu tıpkı sahte evlilik diye ön yargılı şekilde düşünmeniz gibi. At gözlüğünüzü çıkarıp baktığınız da her şeyin nasıl yürüdüğünü anlarsınız. Herkesin sağlık problemleri veya çeşitli sıkıntıları oluyor. Herkes bekliyor vizesini vs. Burada daha çok beklemek daha çok biligili olunduğu anlamına gelmiyor. Allah size ( leowoman ) ve eşinize Acil şifalar versin ve tez zaman da atlatmanızı nasip eylesin… Ancak dediğim gibi kendinizi sağ da sol da şunu duydum gibi haberlere inandırıp ümitleniyorsunuz. Ve o günler geldiğinde hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Resmi olmayan her şeye inanarak buralara kadar hayal kırıklığı ile geldiniz. Ve ''Vulnerable'' size ümitlenmeyin kesin olmayacak demiyor. Yine aynı şeyleri yaşamamanız için anlatmaya çalışıyor. Çünkü o vizeyi somut bir şekilde görmeden devamlı hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Asılsız bir ton habere inanarak buraya gelmişsiniz. Konsolosluğun en başından beri dediği şey https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/-/2319114  bu siteyi takip edin gerekli her şeyin bura da bilgisi veriliyor. Diyor.  Ama buranın dışında en ufak bir ihtamili bile dağ gibi büyütüyorsunuz. Bu kadar bekledikten sonra büyütmeniz normal anlıyorum ama burada kimse çocuk değil. Her şeyin fazlası zarar ve bu yüzden bu resmi olmayan duyduğunuz ve çıkmayan ihtimalleri bu kadar büyütüp buraya yazmayın çünkü ''Vulnerable'' ya dediğiniz gibi o küçük resmi olmayan ihtimaller başkalarının ümitlenmesini ve hayal kırıklarının olmasına yol açıyor. Vulnerable'ya dediğiniz her şeyi siz de yapmış oluyorsunuz. Empati yaparak ve '' hamburg26'' ön yargıyı bir kenara bırakarak konuşursanız kimsenin kalbi ve umudu kırılmaz. '' leowoman'' sizlere tekrar geçmiş olsun…

Ne hikmetse yeni profil acmissiniz ve ilk mesajınız 'vulnerable' destek için olmuş. Bence 'vulnerable' profilinden yazmaya devam edin.

Bütün mesajlarimi tek tek okuyun şunu surdan duydun bunu burdan duydum yazmismiyim.

Bir arkadaşımiz dwell den bir haber alıntı yapmış bizler için umut dolubir haber ama sizler için acı verici. Bütün gücünüzle siz uçuş olmayacak umutlanmayin paylaşımı yapıyorsunuz. Böyle bir umut var diye herkes havaalanı kapısında mi yatıyor.
    Niyetinizin ne olduğu çok açık.

Ben boş attım dolu tuttum ayrıca bu kadar insan icinden yeni profil açmış ilk mesajını atan siz koşarak evliliğin gerçek olmadığı cirpinisa girdiniz. Yarasi olan gocunur.

1 hafta şu forumlari bir salın önümüzdeki hafta herşey netlesince zaten ortadan kaybolursunuz.

leowoman
    Katılımcı

.

Alii
    Katılımcı

.

hamburg26
    Katılımcı

Yazıklarımın çocuğu senin ön yargın hakkındaydı neden üstüne alınıp bu kadar sert yaptınki yarası olan gocunur dediğin gibi ama forumu en başından beri takip ediyorum. yeni yazdım sadece, boş atıyorsun dediğin gibi

Buraya foruma yeni üye olan gerçek bir hesap ilkönce mecalini yazar surdan başvurdum şu kadar zamandır bekliyorum gelip hiç alakası olmayan konuya bodoslama girmez.

Hiçbir zaman ne boş bilgi verdim ne uyduruk haberler paylaştım.
    Dediğim gibi iki hesaptan ugrasma tek hesaptan saçmalamaya devam et şu forumuda bı salın da gerçek haber bekleyenler faydalansın.

hamburg26
    Katılımcı

Asparagas haberlerinizle iftira atmaya devam edin. Neye inanmak istiyorsanız ona inanın. Artık 9 ay daha mı beklersiniz 19 ay mı olur bilemem

Gerçekten aile birleşimine başvurmuş birisi onun sıkıntısini yaşayan insan empati yapar. 9 aymi beklerseniz 19 aym diye  dalga geçerek yazmaz. İki hesaptan sayfayı provoke ettiğiniz çok net artik

leowoman
    Katılımcı

.

Alii
    Katılımcı

.

hamburg26
    Katılımcı

Size o olmadığımı ısrarla anlatmaya çalışarak yorum yapıyorum ama şimdide psikolog moduna girip yorum yapıyorsunuz. Ben Almanya'da değilim ayrıca.

Hangi konsolosluktan başvuru yaptin aile birleşimi icin

hamburg26
    Katılımcı

Mart'da İstanbul'dan başvurdum

Evraklarını kaçıncı kata teslim ettin

leowoman
    Katılımcı

.

leowoman
    Katılımcı

Evraklarını kaçıncı kata teslim ettin

Hiç muhatap olunacak bir insan olmadığını iki sayfa boyunca kanıtlayan bu şahıs her kimse, buradaki kişileri kışkırtmaya calışan sahte bir hesap.
    Hiç muhatap olmaya değmez…

hamburg26
    Katılımcı

Hiç muhatap olunacak bir insan olmadığını iki sayfa boyunca kanıtlayan bu şahıs her kimse, buradaki kişileri kışkırtmaya calışan sahte bir hesap.
    Hiç muhatap olmaya değmez…

Sizin ve benim mesajlarıma dakikasinda cevap veren sahte hesap iş konsoloslukla ilgili soruya gelince birden sesi kesildi. Bu konularla alakası olmayan sahte bir hesap olduğundan artık eminim. Dediğiniz gibi değmez bunla muhatap olmaya. Surda bilgi bekleyen eşini özleyen bunalmış insanlar var onlari rahatsız etmemek için bu sahte hesaba artık cevap vermeyeceğim

Akdemir51
    Katılımcı

Ortalık karışmış  bizim derdimiz bize yetiyor arkadaşlar .  Başka meselelere kafa yormayın  umarim  en kısa sürede ailemize kavuşuruz. 

leowoman
    Katılımcı

Merhaba herkese🍾🍾🍾
    Gece gece yeni tahliye uçuşlarından haberdar olunca detayları paylaşmak istedim.
    SunExpress 3-4 Haziran tarihlerinde Türkiye – Almanya, Almanya – Türkiye ve Londra hatlarında yeni tahliye uçuşları düzenliyor.
    Karantina şartı yok. Türkiye'de belirti tespit edilirse hastaneye götürülme veya 14 günlük ev izolasyonu verme söz konusu olabilir.
    Almanya çıkışlı uçuşlarda, Belçika, Hollanda, İsviçre, Avusturya gibi komşu ülkelerden gelen, o ülke oturumlu veya pasaportlu vatandaşlar, ayrıca Almanya'da oturumu olanlar alabiliyor.
    Türkiye çıkışlı uçuşlarda sadece Türk vatandaşları yer alabiliyor.
    El bagajı kısıtlaması var ve yolcular kendi maskelerini kendileri getirme zorunlulukları var.
    https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=-IAWka8ifzQ

Şimdiden vizesi günler önce ellerine ulaşmış, günlerdir uçuş haberi bekleyen arkadaşlara hayırlı yolculuklar diliyorum. Yolunuz açık olsun🙋🏻‍♀️
    Canım İzmir, Güzel İzmir❤️
    Haziran kapıya dayandı. Gözlerimi daha fazla yollarda koyma. Şu haziran ayında bırak ben de gideyim…
    Her sene gelicez incir altında midye, dostlar fırınında sabahları çıtır çıtır mis kokulu boyozundan yemeye, alsancakta çizgi roman dükkanlarını alt üst etmeye, tekrar geleceğiz sevgi yoluna,kordonboyuna, asansöre… hem ben Ephesus u bir daha görmeden durabilir miyim?

hamburg26
    Katılımcı

Merhaba herkese🍾🍾🍾
    Gece gece yeni tahliye uçuşlarından haberdar olunca detayları paylaşmak istedim.
    SunExpress 3-4 Haziran tarihlerinde Türkiye – Almanya, Almanya – Türkiye ve Londra hatlarında yeni tahliye uçuşları düzenliyor.
    Karantina şartı yok. Türkiye'de belirti tespit edilirse hastaneye götürülme veya 14 günlük ev izolasyonu verme söz konusu olabilir.
    Almanya çıkışlı uçuşlarda, Belçika, Hollanda, İsviçre, Avusturya gibi komşu ülkelerden gelen, o ülke oturumlu veya pasaportlu vatandaşlar, ayrıca Almanya'da oturumu olanlar alabiliyor.
    Türkiye çıkışlı uçuşlarda sadece Türk vatandaşları yer alabiliyor.
    El bagajı kısıtlaması var ve yolcular kendi maskelerini kendileri getirme zorunlulukları var.
    https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=-IAWka8ifzQ

Şimdiden vizesi günler önce ellerine ulaşmış, günlerdir uçuş haberi bekleyen arkadaşlara hayırlı yolculuklar diliyorum. Yolunuz açık olsun🙋🏻‍♀️
    Canım İzmir, Güzel İzmir❤️
    Haziran kapıya dayandı. Gözlerimi daha fazla yollarda koyma. Şu haziran ayında bırak ben de gideyim…
    Her sene gelicez incir altında midye, dostlar fırınında sabahları çıtır çıtır mis kokulu boyozundan yemeye, alsancakta çizgi roman dükkanlarını alt üst etmeye, tekrar geleceğiz sevgi yoluna,kordonboyuna, asansöre… hem ben Ephesus u bir daha görmeden durabilir miyim?

İzmir'i gözümüzde canlandirdiniz. Hayırlısıyla bı haber gelseydi bu hafta hem ucuslar hemde vize hakkında.

Türkiye içi uçuşlar pazartesi başlıyor Perşembe demişlerdi önceki açıklamada. İnşallah yurtdışı da 15 nde başlar. Herkes eşine kavusur

15 yanıt görüntüleniyor - 301 ile 315 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.