2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Nesibi
    Katılımcı

Benim vizem geldi 1 hafta öncesinde 1 haziranda basliyor istedigim tarihlerde vermediler kendi kafalarina gore ayarlamislar vize tarihi ama olsun cok sükür geldi.. Benimde dügünüm 25 temmuz nikahim herseyim tamam aile arasinda kücük bi kutlama ile düsünüyorduk olursa olacak olmazsa gidecegim.. Hayirlisi olsun hakkimizda biran önce hersey normale döner insAllah 🙂

hayirli olsun vizeniz elinize ulasmis tamam da sinirlar kapali ucus yok o vizeyle 3 ay icinde almanyaya giris yapmaniz gerekli. Umutsuzluga kapilmanizi istemem ama agustostan önce almanya kapilari acmaz hatta eylül amac zaten Almanya da yasayan türkleri kontrol altina alabilmek icin Türkiye sinirlarini acmiyor. Acilir acilmaz inanilmaz bir yogunluk olacagi icin basa cikamayacaklar. Bu sebepten dolayi sezon sonrasi Türkiye icin sinirlarinin acilacagi düsüncesindeyim. Bu durumdan bende cok magdur biri olarak söylüyorum. :( oyuzden su durumda vizesi cikmayanlar bekleme sürecinde olanlar kesin kararlar alinmadan vizelerinin ellerine gecmedigi icin dua etmeliler. Olay zaten vize cikip buraya geldikten sonra basliyor. Burda yapmaniz gereken ilk asamada cok fazla sey var.

Zeynepakbas
    Katılımcı

Merhaba emin olun ki en doğru kararı vermissiniz  bizim içinde çok zor bir karar oldu bu benimde dugunum 28 temmuzdaydi  malum dünyada bütün işler durdu. Millet para kaybetti. Izinlerinden  oldular bizim ailenin cogu  yurt dışında. Kiminle konuştuysak  bu sene gelemiyoruz izinler bitti dediler.
    Ve düğün salonu sahibi ile görüştüm. Banada bu sene düğün yapılmasını tavsiye etmedi .    Maskeli  servis yasak  halay yasak takı töreni  yasak foto çekimi yasak masalarda 4 kişili oturma sistemi. Bunun gibi bir çok engel saydı.  Dedim iptal et yapmıyorum. Böyle düğün mü olur kardeşim? Hayatımda  1 kere düğün yapıyorum  misafirlerim  gelemiyor. Gelenlerde  rahat karsilayamiyorum .  Dedim böyle olmaz bende seneye 18 temmuza aldim.  Ha gene gidicem almanyaya orada beraber yasiyacaz .  Milleti eğlendirmeden  beraber yaşanmaz diye bir kural mı varmış. Imam.nikahini yapıp yasiyacaz. Dilimide  geliştirmiş olurum.  Can sıkmaya gerek yok.  Çok kişi seneye atti  düğünü. Millet hayla 3 5 temmuzda düğün yapmanın derdinde  1 temmuzda acılan salonda 3 temmuzda nasıl düğün yapacaksın.  Bir saçmalıkta şu 500 kişilik salona 150 davetli gelecekmiş 🤣🤣🤣 benim düğünüme  en az 500 600 kişi gelir. 150 kişiyi ben ne yapayım her aileden 1 kişi gelecek temsili o zaman cenaze evine  gider gibi. Sağlık olsun şu vizeler gelsin yeter

Merhaba,
    “Milleti eğlendirmeden  beraber yaşanmaz diye bir kural mı varmış. Imam.nikahini yapıp yasiyacaz. Dilimide  geliştirmiş olurum.Can sıkmaya gerek yok.”

Bu cümlelerinize kesinlikle katılıyorum. Bizim örf ve adetlerimizde dugunler törenle kutlanır eglenilir,, ancak suan yasadigimiz pandemiden ötürü dugunun ertelenmesi gayet normal ve olağan bir durum. Ustelik biz iptal de etmedik, yapmak istiyoruz. Ama suanki sartlarla degil. Gayet normal bir dugun olsun istiyoruz.
    Bu süreçte de eşlerimizden ayrı durmanin hicbir mantigi yok bence. Biz Aralik ayinda hem dini hem resmi nikahimizi kiydik. Sadece vizemi bekliyorum. Oda gelsin gidecegim eşimin yanina. Boyle bilinmezlik icinde daha ne kadar bekleyebiliriz ki.. Ustelik herseyi dugune baglamakta olmaz. Cunku bu önlemlerin ne zamana kadar devam edecegi hic belli degil. Belki de yillar surecek maskeyle dugun yapmak. Seneye de boyle devam ederse dugun yapmayi dusunmuyoruz biz. O yuzden bilinmezlikler varken dugune baglayamayiz kendimizi. Benim cevremde cok kisi var ertelemek yerine tamamen dugunu iptal edip beraber yasamaya başlayan. Ve inanın bazilari dini/resmi nikahiniz olsa bile bu duruma absürt yaklasiyor, sanki usulsüz bir birleşme olacakmis gibi algi yaratmaya calisan insanlar var. 13-14 ay daha dugunu bekleyebilirmişiz birleşmeden 😂 bunu soyleyen insanlar acaba bizim yerimizde olsalar beklemek isterler miydi..  zerre takmiyorum söylenenleri. Ben kendi dusunce ve fikirlerimle ilerlerim. Kimsenin fikriyle yürümem. Belki forum da bizim gibi psikolojik baskı altinda dugununu bekleyenler vardir, onlara da tavsiyem; hiçkimsenin isteğine göre değil, kendi içinizden geldiğine göre karar verin bence. Bu hayat sizin hayatınız…

hamburg26
    Katılımcı

hayirli olsun vizeniz elinize ulasmis tamam da sinirlar kapali ucus yok o vizeyle 3 ay icinde almanyaya giris yapmaniz gerekli. Umutsuzluga kapilmanizi istemem ama agustostan önce almanya kapilari acmaz hatta eylül amac zaten Almanya da yasayan türkleri kontrol altina alabilmek icin Türkiye sinirlarini acmiyor. Acilir acilmaz inanilmaz bir yogunluk olacagi icin basa cikamayacaklar. Bu sebepten dolayi sezon sonrasi Türkiye icin sinirlarinin acilacagi düsüncesindeyim. Bu durumdan bende cok magdur biri olarak söylüyorum. :( oyuzden su durumda vizesi cikmayanlar bekleme sürecinde olanlar kesin kararlar alinmadan vizelerinin ellerine gecmedigi icin dua etmeliler. Olay zaten vize cikip buraya geldikten sonra basliyor. Burda yapmaniz gereken ilk asamada cok fazla sey var.

31 tane ülkeye gitmek serbest 76 milyon kişi gidebilir fakat Türkiye'ye 4 milyon kişi gitmesin böylece covidi engelleriz diye düşünüyor olamazlar. Bu arada bence en şanslı insanlar vizesi çıkanlar eşine coluguna çocuğuna kavuşuyor. Yeterki vize ciksin tahliye ucuslariyla yüzlerce insan gitti ve gitmeyede devam eder

Cns24
    Katılımcı

Merhaba benim vizem iki hafta önce geldi pasaportumda vize başlangıç tarihi 1 haziran yazdığı için mayıs ayında ki tahliye uçuşlariyla gidemedim. Haziran ayında tahliye uçuşları su an için yapılmayacakmis biletim 3.kez ertelendi 15 haziranda uçuşlar açılacak deniyor ama o da kesin değil  yeni bir belirsizlikle beklemeye devam ediyorum vizem elimde yine gidemiyorum hayırlısı demekten başka yapacak birseyim yok su an için.

hamburg26
    Katılımcı

Merhaba benim vizem iki hafta önce geldi pasaportumda vize başlangıç tarihi 1 haziran yazdığı için mayıs ayında ki tahliye uçuşlariyla gidemedim. Haziran ayında tahliye uçuşları su an için yapılmayacakmis biletim 3.kez ertelendi 15 haziranda uçuşlar açılacak deniyor ama o da kesin değil  yeni bir belirsizlikle beklemeye devam ediyorum vizem elimde yine gidemiyorum hayırlısı demekten başka yapacak birseyim yok su an için.

Yüzlerce insan size imreniyor şu an . Kaderiniz konsoloslukta calisan 3-5 kişinin keyfine kalmamış bu çok büyük bir imkan. Tahliye uçuşlari yapılmıyor demek normal uçuşların açılacağınin göstergesi. Elinizdeki vizenin kıymetini bilin öyle yada böyle 3 ay içinde mutlaka ucarsiniz

Svncmrv
    Katılımcı

Yüzlerce insan size imreniyor şu an . Kaderiniz konsoloslukta calisan 3-5 kişinin keyfine kalmamış bu çok büyük bir imkan. Tahliye uçuşlari yapılmıyor demek normal uçuşların açılacağınin göstergesi. Elinizdeki vizenin kıymetini bilin öyle yada böyle 3 ay içinde
    mutlaka ucarsiniz

Kesinlikle cok dogru söylüyosunuz tahliye ucuslari yoksa normal ucuslarin kademeli acilmasi demek..

Svncmrv
    Katılımcı

Evet giris yapmam gerektiginin farkindayim dediginiz gibi.. Normal ucus acilmasa bile ki sanmiyorum böyle biseyin olacagini acilacagini düsünüyorum Tahliye ucuslari var onunla gidebilirim  esim Alman vatandasi Sonucta elimizde aile birlesimi vize var gidebilirim birkac tanidigim tahliye ucusuyla gitti esinin yanına hicte bir sorun cikmadi.. Hayirlisiyla insallah düzelecek düzelir iyi düsünmek istiyorum. Umutsuzluk ve stresten artık yorucu 😑

leowoman
    Katılımcı

.

Akdemir51
    Katılımcı

Bugün  almanya'da  bakanlar kurulu toplantısı vardı uçuş  yasakları ile ilgili takip eden varmı bir sonuç ciktimi ?

Akdemir51
    Katılımcı

Bugün aylar sonra ikinci kez konsolosluğu aradım. Telefona bağlanan beyefendi Korona virüs dolayısıyla vize bölümünün çalışmadığını, ileriki tarihler içinse hiç birşeyin belli olmadığını söyledi.
    Bir müddet daha bekletilecekmişiz gibi garip bir  his var içimde.
    15 haziran sonrası ne gibi gelişmeler olacak bakalım.
    Bekleme süremle rekora doğru koşuyorum.

Vize bölümü  çalışmıyor ise bu vizesi gönderilen arkadaşlar nasıl aldılar.  Hayret ediyorum .  Bana suan vize çıksa bile 15 20 temmuzdan önce gitmeyecegim  zaten  lakin bu stres bitsin istiyorum.  Beklemekten sıkıldık 

Alii
    Katılımcı

.

Akdemir51
    Katılımcı

Evet bugün vardi kabine toplantisi Ama toplantida bir karara varamamislar onun icin ucus yasaklari ile ilgili konuda anlasmazliklar olmus onun icin ileriki zamana ertelenmis insanalh ileriki zamanda türkiyeyide icine koyarlar

O kadar kişi toplanmış bir karara varamamislarmi alkis:)  kuru kalabalik :haha:

Alii
    Katılımcı

.

leowoman
    Katılımcı

.

Nesibi
    Katılımcı

Ben sizin profilinizi yanılmıyorsam 2018 vize bekleyenler grubundan hatırlıyorum.Forumda son 3 yılın aile birleşimi paylaşımlarını okurken uzun süre bekleyen biri olarak dikkatimi çekmiştiniz. Vizenizin akıbeti hakkında paylaşım yapmadığınız için son durumunuzu da merak etmiştim.
    Umarım gidebilmişsinizdir.
    Gerçekten sizi burda görünce şaşırdım😲

evet cikti vizem 2 sene olucak geleli :) bende uzun süre bekleyenlerdenim 4 ay bekledim ki ortada hicbir gerekce bir sorun olmadan :) arastirmaniza sevindim bekleyis sürecinin ne kadar zor ve stressli bir bekleyis olduguna birebir sahit olan biriyim.

15 yanıt görüntüleniyor - 271 ile 285 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.