2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

hamburg26
    Katılımcı

Herkese yeniden merhabalar,
    Benim eşim alman vatandaşı olduğu halde bazı özel durumlarımızdan dolayı vize sürecim çok uzamıştı. Allah'a şükürler olsun 8.5 ay sonra onayı aldım. Lakin İzmir konsolosluğu şu an çalışmadığı için pasaportlar bekletiliyor.
    15 haziranda gercekten gelmeye başlayacak vizeler buna eminim.
    8.5 aydır bekleyen biri olarak prosedürün nasıl işlediğini çok iyi öğrendim. Konsolosluğa yapılacak itirazınız hiç bir şeyi değiştirmez. İstediğiniz yere gidin, istediğiniz kadar şikayet mektubu yazın bir genelge yayınlanılıp karar alınmışsa onu kimse değiştiremez. Ankara biraz esnek davranıyor gönderiyor pasaportları o da ankaradan başvuran arkadaşların şansı. 15 hazirana bir şey kalmadı zaten. Korona süresince onlarca şikayet mektubu gitmiş zaten. Hepimiz mağdur olduk biliyoruz ama kimse böyle bir pandemiyi öngöremezdi ki. Kaldı ki yüzyılda bir görülen çok sıradışı bir hastalığı deneyimliyoruz. Ayrıca eşim bu hastalığı bizzat geçirdiği için biliyorum gerçekten çok çok kötü bir hastalık. Hiç düşündünüz mü belki beklemeniz de bir hayır vardır. O yüzden serin kanlı olmakta fayda var.
    15 hazirandan sonra her şey normale dönmeye başlayacak. Sabrınızı ve inancınızı koruyun. Sevgiler.

Hayırlı olsun çok uzun süre beklediniz gördüğüm kadarıyla forumdan. Dediğiniz gibi her şer de bir hayır vardır mutlaka Allah'ın bir bildiği var. Fakat ucunda ailemiz olunca sabır tükeniyor

leowoman
    Katılımcı

.

hamburg26
    Katılımcı

Teşekkür ederim. Ha bugün gelecek ha yarın gelecek derken neredeyse koca bir seneyi tek başıma devirdim.
    Benden aylar sonra başvuran onlarca kişi gitti. Bazen moralim çok bozuldu. Eşimi arayıp benim vizem hiç gelmeyecek sen gel türkiyede yaşayalım dediğim zamanlarım bile oldu.noel zamanı eşime aldırdığım çikolataların bile tarihi geçti ben beklerken.
    Nasıl bir psikolojinin içine girmişsem pasaport gelmediği için şu anki duruma dahi sevinemiyorum. Hala önümüzdeki ay bir kez daha maaş bordrosu isteyeceklermis gibi geliyo😂O pasaportu elime alınca fazla fazla sevineceğim.
    Buradaki herkes ailesine, çocuklarına bir an önce kavusur umarım.

Artık bitirmissiniz bu vize prosedürlerini .kolay değil bu psikoloji aylarca beklemek. İnşallah tez zamanda hepimiz kavuşuruz eslerimize…

Svncmrv
    Katılımcı

Gercekten cok zor bir durum. Allah sabir versin. InsAllah dediginiz dogrudur ve 15 hazirandan sonra acilir ve herkes sevdigine kavusur. Bizde gecen hafta onayimizi aldik ama hep araya birsey girecekmis gibi hissediyorum.

Sanirim bu hepimizin soruni vizem elimde olmasina ragmen hala bazi seyler ters gidecekmis gibi bir his var icimde.. ama zor ve stresli bir sürec ondan kaynakli.. Allah herkesi  esine ailesine  cocuguna saglikla kavustursun 😊

Svncmrv
    Katılımcı

Hayırlı olsun benim vizemin de başlama tarihi aynı 2 hazirana bilet almıştım bugün öğrendim uçuş iptal edilmis 4 hazirana erteledim bileti inşAllah başka sorun çıkmaz

Insallah hakkimizda hayirlisi olsun.. Nerede yasayacaksiniz nereye ucacaksınız.. Haziran ayi icinde galiba Thy sadece 3 noktaya ucacakmis

Cns24
    Katılımcı

InsAllah hakkimizda hayirlisi olsun.. Nerede yasayacaksiniz nereye ucacaksınız.. Haziran ayi icinde galiba Thy sadece 3 noktaya ucacakmis

Frankfurt a gideceğim. Ben uçak biletimi sunexpressten aldım diğer havayolu şirketleri 15 hazirandan önce gitmiyo diye biliyorum. Dediğiniz gibi vizem elimde ama hala bir sorun çıkacakmış gibi hissediyorum

Svncmrv
    Katılımcı

Frankfurt a gideceğim. Ben uçak biletimi sunexpressten aldım diğer havayolu şirketleri 15 hazirandan önce gitmiyo diye biliyorum. Dediğiniz gibi vizem elimde ama hala bir sorun  çıkacakmış gibi hissediyorum

Bende Frankfurtta kalacagim ama dediginiz gibi heran bir sorun yasayacakmisiz gibi buda yasadigimiz kaygidan ve stresten galiba..

Helinciksifreunuttu
    Katılımcı

Oncelikle herkese merhaba,
    Bugün itibariyle başvurunun üzerinden 3 ay geçti. Dün vizemin onaylandığı haberini aldim. Vizesi onaylananlari gorunce hep cok mutlu oluyorum ve bu surecin sonuna yaklaşanlari, sonlandiranlari gönülden kutluyorum. Hala bekleyenler icin de sabir diliyorum ve hep iyi düşünün lütfen. Güzel haberleri yazmaya devam edelim cunku bir nebzede insanlarin icine su serpiyor. Bu insanlari boşa ümitlendirmek degildir cunku size kimse yarin almanyaya gideceksiniz demiyor. Ankarada yasiyorum ve yazdiklariniz kadariyla biraz şanslıyım sanırım. Aldigimiz yeni haberleri yazmaya devam edelim. Hepimizi güzelliklerle dolu günler bekliyor :)

hamburg26
    Katılımcı

Oncelikle herkese merhaba,
    Bugün itibariyle başvurunun üzerinden 3 ay geçti. Dün vizemin onaylandığı haberini aldim. Vizesi onaylananlari gorunce hep cok mutlu oluyorum ve bu surecin sonuna yaklaşanlari, sonlandiranlari gönülden kutluyorum. Hala bekleyenler icin de sabir diliyorum ve hep iyi düşünün lütfen. Güzel haberleri yazmaya devam edelim cunku bir nebzede insanlarin icine su serpiyor. Bu insanlari boşa ümitlendirmek degildir cunku size kimse yarin almanyaya gideceksiniz demiyor. Ankarada yasiyorum ve yazdiklariniz kadariyla biraz şanslıyım sanırım. Aldigimiz yeni haberleri yazmaya devam edelim. Hepimizi güzelliklerle dolu günler bekliyor :)

Merhaba, hayırlı olsun. Onaylanma kısmını yabancılar dairesinden mi ogrendiniz yoksa konsolosluk bu konu hakkında bilgi verdi mi. Ankaraya basvuranlardan duymuştum büyükelçiligin arayıp hangi tarihte gitmek istiyorsunuz diye sorduklarıni

hamburg26
    Katılımcı

İnşallah bir aksilik olmaz ve herkes ailesine kavuşur

THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı iç hat seferlerinin 4 Haziran'da dış hat seferlerinin de 10 Haziran'da başlayacağını duyurdu.

leowoman
    Katılımcı

.

Alii
    Katılımcı

.

leowoman
    Katılımcı

Hiç bir konsolosluk kendi bölgesi dışındaki konsolosluğun işleyişine karışmaz. Yasal olarak alınmış bir karar var. İzmir ve İstanbul kati bir şekilde kararı uyguluyor. Ankara'daki memurlar insiyatiflerini kullanıp vize gönderiyorlar diye diğer konsolosluklar da göndermek zorunda değil.
    İzmir den başvuru yapan biri avukatı aracılığıyla konsolosluğu arayıp bu durumu sorduğunda kararı uyguladıklarını belirtmişler.
    Kaldı ki bugün Almanyada dini ve resmi bayram olan '' Christi Himmelfahrt'' başladı. Pazartesiye kadar her yer tatil. Burda da ramazan bayramı derken 10 gün geçecek. Haziranın 15 ine bir şey kalmadı. Haziranın 15 inden sonra zaten her iki konsolosluk ta vizeleri onaylananların pasaportlarını göndermeye başlayacak…az daha sabredin.

hamburg26
    Katılımcı

Hiç bir konsolosluk kendi bölgesi dışındaki konsolosluğun işleyişine karışmaz. Yasal olarak alınmış bir karar var. İzmir ve İstanbul kati bir şekilde kararı uyguluyor. Ankara'daki memurlar insiyatiflerini kullanıp vize gönderiyorlar diye diğer konsolosluklar da göndermek zorunda değil.
    İzmir den başvuru yapan biri avukatı aracılığıyla konsolosluğu arayıp bu durumu sorduğunda kararı uyguladıklarını belirtmişler.
    Kaldı ki bugün Almanyada dini ve resmi bayram olan '' Christi Himmelfahrt'' başladı. Pazartesiye kadar her yer tatil. Burda da ramazan bayramı derken 10 gün geçecek. Haziranın 15 ine bir şey kalmadı. Haziranın 15 inden sonra zaten her iki konsolosluk ta vizeleri onaylananların pasaportlarını göndermeye başlayacak…az daha sabredin.

Yarın ve ramazan bayraminda konsolosluk acik. Açık olsada zaten konsolosluk çalışanlarının umrunda da değil biz şikayet etsekte yazsakta canimiz böyle istiyor gondermeycez diyor İstanbul ve İzmir. Ne diyelim bize keyfi şekilde eziyet eden insanlari Allah a havale ediyorum

leowoman
    Katılımcı

.

15 yanıt görüntüleniyor - 211 ile 225 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.