2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

hamburg26
    Katılımcı

Hayirli olsun, insAllah bizim vizelerimizde yakinda ulaşır. 😊🙏🏽 İstanbul Alman Konsoloslugunun duyuru bölümündeki 15 Haziran’a uzama sürecini dün bende okumuştum, vizeleri de seyahat yasağı kalktiktan sonra gönderecekleri notunu düşmüşlerdi, vizenizin erken gelmesi mucize gibi olmuş.😊

Ankara konsoloslugu göndermeye devam ediyor geçen haftada başka kişilerden duydum . İzmir ve İstanbul göndermiyor . Giden arkadaşların Allah yolunu açık etsin ama çifte standart uygulanmamali İstanbul'da Ankara'da vizeleri gondermeli

Cns24
    Katılımcı

Hayirli olsun, insAllah bizim vizelerimizde yakinda ulaşır. 😊🙏🏽 İstanbul Alman Konsoloslugunun duyuru bölümündeki 15 Haziran’a uzama sürecini dün bende okumuştum, vizeleri de seyahat yasağı kalktiktan sonra gönderecekleri notunu düşmüşlerdi, vizenizin erken gelmesi mucize gibi olmuş.😊

Teşekkür ederim 6 aydır bekleyen biri olarak vizemin gelmesine şok oldum gercektende. Dün bende 15 haziranla ilgili haberi gördüm iyice umutsuzluğa kapılmıştım. İnşallah hepinizin bir an önce vizesi gelir😊

lower
    Katılımcı

Hadi millet gözünüz aydın almanya dis işleri Bakanlığı bugün açıklama yaptı öğleden  sonra 15 haziranda yasak kalkıyor uzatma yok 15 haziran dan öncede başlayabilir dedi ama 15 haziran son yani 2  hafta sonra felan vizesi onaylananlar almaya başlar gözünüz aydın hayırlı olsun şimdiden ama benim vize halen belli değil ama sorunda değil alıştık beklemeye bu sene olmazsa seneye omur allah sağlık versin gerisi boş

Alii
    Katılımcı

.

leowoman
    Katılımcı

.

Alii
    Katılımcı

.

Akdemir51
    Katılımcı

Yanlis umutlar vermeyin bence. 15 haziranda sadece Almanyadan Yurt disina cikma yasagi kalkacak ama Almanyaya giris yasagindan hic kimse bahsetmedi. Almanyada yasayan bir vatandas olarak, 15 haziran giris yasagi yine ertelenir. Kimsenin umudunu kirmak istemem ama henüz sinirlari Avrupada yeni aciyorlar, Avrupa disindaki ülkelere hemen acmazlar.

Ankara konsoloslugun sitesinde D Vizesi basvuran insanlar Almanyaya giris yapabilcegine dair bir metin okudum ama Izmir ve Istanbul konsoloslugu öyle birsey demiyor. Bence bu duruma susmamaliyiz ve heryerden sikayet etmeliyiz. Haksizlik sonucta. Veriliyorsa herkese verilsin, bekletiliyorsada herkesi bekletsinler.

Herkese merhaba  arkadaşa katılıyorum bizler ulusal vize sahipleriyiz schengen vizesi değil.  Burdaki herkezin amaci ayni  ailesine kavusmak Şahsi düşüncem ortak bir whatsapp grubu oluşturulup  ortak bir yazı yazılmasıdır. Ve bu yazıyı gerekli yerlere göndermektir.  Doğrudan almanya dışişleri bakanlığına yada ankara büyükelçiliğine. Aksi halde işler uzayacak.  Olaya birde farklı boyuttan bakin.  Yasaklar kalkmış almanya vizeleri vermeye başlamış  schengen olsun ulusal vize.olsun sizce kolay verir mi ? Size vize  verirken  100 kez düşünürler acaba covid 19 varmı diye. Bence uzunca bir süre schengen başvurularında  vize verirken  100 kez dusuneceklerdir .  Aynı şekilde ulusal vizeyide bekletebildikleri kadar bekleteceklerdir.  Yasal süre 90 gün ama emin olun 1 sene bekleyenler var. 90 günden önce zaten hiç bir şekilde bilgi alamıyoruz  90 günü asincada  cevap vermiyolar :) ciddi bir baski  kurulması gerekli. Aile birleşimi sadece turkiyeden olmuyor dünyanın her yerinden başvuru yapan binlerce insan var bizim gibi.  Baski  yapmaz isek keyfi daha çok bekleriz  benim gidişim 15 temmuz 'dan sonra. Lakin böyle beklemek adami strese sokuyor hergun ups sayfasına bakiyorum  en azından vizem gelsin köşede beklesin diyorum. 

Akdemir51
    Katılımcı

Kesinlikle öyle yapmaliyiz. Biz sonucta hak sahibiyiz. Hergün haberleri takip ediyorum, Almanya ilgili tüm haberleri biliyorum. Bundespolizei websitesine girdigimizde Aile birlesimi yapan insanlar almanyaya giris Hakki var diyor, ama konsolosluklara sordugumuzda yok öyle birsey deniliyor zaten ucus da yok diyorlar. Ben kac kere aradim gerekli yerleri aldigim cevaplar hep ayni. Dedikleri genelde söyle oluyor: evet theori olarak Dogru diyorsunuz ama pratigi öyle olmuyor iste.. Bu nasil bir sacmalik.

Biz baski yapmadigimiz sürece hic birsey olmaz. WhatsApp grup fikrine katiliyorum. Herkes tüm tanidiklarini cagirsin ve büyük bir aksiyon baslatalim. Hakkimiz neyse onu alalim. Ayrica 6 aydir fazla bekleyenlere: Kesinlikle avukatlarinizla konusun ve mahkemeye gidin. Ben avukatimla konustum ve biz daha anca 2 aydir bekledigimiz icin birsey yapamayiz dedi, ancak 6 ay dolduktan sonra “Unterlassungsklage” ile mahkemeye gidebiliriz dedi. Böyle bi imkani kullanin bence. Sesimizi duyuralim artik. Yeter bukadar beklemek!

Bundan yaklaşık 2 hafta önce ankara havaalanına gittim. Sunexpress ile alman vatandaşi bir arkadaşımı gönderdim özel tahliye uçuşu ile almanya tarafından organize edilen  alman vatandaşları ulusal vize oturum  izni olan herkezi uçağa aldılar.  Pasaportu elinde olan gidebiliyor. Bugün vizemiz gelse  uçağa binip gidebilirsiniz.    Ama gelin görün ki alman konsolosluğu vizelerin tarihi geçmesin diye vizeleri vermiyor  ya kardeşim vize benim değil mi geçerse sorumlusu benim sen ver vizemi  sanane . Sesimizi duyurmaz isek çok bekleriz.

Alii
    Katılımcı

.

Akdemir51
    Katılımcı

Evet özel ucuslar hep var. Ayrica 28 mayis dan itibaren türk havayollari da ucuslarina basliyor. Frankfurt, Münih, Berlin bide Dortmund a ucuslar gerceklesecek. Hic bir engel yokken, vizeler onaylanmisken onlar keyfiyeten bekletiyorlar.

Ben fikrimi sundum  bana katılan varsa ortak bir yazı yazıp gönderelim. Ama 1 2 kişi ile olmaz o iş.    Toplanicaz hergun mail aticaz  bir süre sonra elbet cevap verecekler.

Alii
    Katılımcı

.

Akdemir51
    Katılımcı

Bence dediginiz gibi bir WhatsApp grubu olusturalim, forumdan katilmak isteyenler bize ulassin, ayrica özelden tanidiklarimizi da cagiralim ayni durumda olanlari. Büyütelim grubu o sirada hem konsolosluklara, alman bakanliklarina, tv kanallarina, ne varsa heryere yazalim ulasmaya calisalim.

Numaraları özelden  gönderin bir grup oluşturalım.

lower
    Katılımcı

O almanyada yaşayan arkadaş haberi iyi dinlememiş 15 haziran son diyorum 15 haziran dan sonra tüm dünya geneline uçuşları acıyor ve her ülkeye coronanin durumuna göre bilgilendirme ve sınırlama koyacak hepsi bu buda demek oluyorki türkiyeye kapılarını açıyor çünkü türkiyedeki corona sayısı çoğu ülkelerden düşük ve su haberde izlediyseniz almanya türkiyeyi tatil için güvenilir ülke ilan etti o yüzden biraz daha sabredip ben diyorum 2 hafta sonra vizeler dağıtılacak haa çok ciddi ikinci bir dalga mala olur onu kimse bilemez ama şuanki resmi açıklama 15 haziran son ister inanin ister inanmayin ikincisi 500 seferde yazsan imeil televizyonlarada.ciksaniz almanya kendini önlemini  almadan vermez vermez o yüzden biraz daha sabredin

hamburg26
    Katılımcı

Merak etmeyin haberleri cok iyi dinliyorum. Türkiyenin kapilari acilsin veya acilmasin bu hic birseyi degistirmez. Önemli olan Almanya/Avrupa kapilarini acmasi. Ve simdilik böyle bir haber alamadim ben, net Garanti acilcagina dair. Kaynak varsa paylas da bizde emin olalim.

Uluslararası ilişkilerde hiçbir zaman kesin konuşulmaz hele ki böylesi bir pandemi sürecinde. Almanya ve Türkiye aile birleşimini düşünerek değil turizm i düşünerek uçuşları açacak. Dışişleri bakanı heiko mass bugün mevlüt Çavuşoğlu ile turizm hakkında görüştü.(haberleri takip ediyorsanız bununda okumuş olmanız lazm) Muhtemelen Türkiye'de ki güvenli bölge ilan edilen yerlere uçuş yapılacak. Yapilmayacak haberi okudum gibi konuya hakim olmadan forumda bilgi yaymayalim herkes yeteri kadar bıkkın yorgun…

hamburg26
    Katılımcı

Bu İstanbul ve İzmir konsolosluk çalışanları keyfi tutumları bizi yıprattı. Ankara hergun onayli vizeleri basıp gönderiyor İstanbul ve İzmir inatla bizlerin yoluna taş koyuyor. İnşallah artık keyfi tutumlarda son günleri Haziran 15 de bu iş biter herkes ailesine colugu çocuğuna kavuşur.

15 yanıt görüntüleniyor - 181 ile 195 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.