2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Zeynepakbas
    Katılımcı

Merhaba, bir hafta önce Ankara'dan bir arkadaş vize aldı. 15 mayisdan sonra İzmir konsolosluğu onaylanan vizeleri sahiplerine göndereceği mailini atmış soran başvuru sahiplerine.

Merhaba, Şubat ayında İstanbul konsolosluguna basvuru yapan bir tanidigimin vizesi Nisan da ulasti ve duzenlenen ticari uçuşla Almanya’ya gitti. Seyrek te olsa gonderiyorlar sanirim vizeleri. Ama uçuşlar her yöne olmadigi icin ve cok sık uçuş yapilmadigi icin yogunluk olmamasindan dolayi bekletiyorlar gibi geldi bana. 15 Mayis’tan sonra bekleyenlerin vizeleri ulasir bencede. Seyahat yasagi kalkiyor yavas yavas. 15 Haziran’da da yurtdisi seyahat yasaklari kalkacakmis..

hamburg26
    Katılımcı

Merhaba, Şubat ayında İstanbul konsolosluguna basvuru yapan bir tanidigimin vizesi Nisan da ulasti ve duzenlenen ticari uçuşla Almanya’ya gitti. Seyrek te olsa gonderiyorlar sanirim vizeleri. Ama uçuşlar her yöne olmadigi icin ve cok sık uçuş yapilmadigi icin yogunluk olmamasindan dolayi bekletiyorlar gibi geldi bana. 15 Mayis’tan sonra bekleyenlerin vizeleri ulasir bencede. Seyahat yasagi kalkiyor yavas yavas. 15 Haziran’da da yurtdisi seyahat yasaklari kalkacakmis..

Merhaba, yabancılar dairesi tarafından onaylanmış başvuruların konsoloslukta bekletilmesi in bir mantığı yok SunExpress in son 10 günde neredeyse hergun uçuşu vardı. Fakat konsolosluk çalışanlarının keyfi tavırları sebebiyle anlamsız bir şekilde pasaportlarimiz bekletiliyor. Dediğiniz gibi idata ayın 15nde schengen vizesi başvuru alacak. İnşallah bizimde evraklarınızı onaylayıp gönderiler biran önce

Alii
    Katılımcı

.

Alii
    Katılımcı

.

hamburg26
    Katılımcı

Ayrica aile birlesimi olanlarin amaci seyahat degilki bizlerin vizelerini göndermeleri lazim umarm bu konuda birsey yaparlar

Hangi konsoloslukla görüştünüz

Alii
    Katılımcı

.

Alii
    Katılımcı

Sanirim beklemekten baska caremiz yok bakalim nekadar beklicez

Silverfish
    Katılımcı

Arkadaşlar kafama takılan bir soruyu size sormak istiyorum.
    Pandemiden sonra kız arkadaşım buraya gelip nikah kıymayı düşünüyoruz.
    Acaba Almanya'da nikah kıysak bir avantajımız olur mu?Oraya A1 sertifikası gideceğini ve Nikahtan sonra tekrar Türkiye'ye döneceğimi biliyorum.
    Sormak istediğim orada evlenirsem süreç daha hızlı ilerler mi?
    Ayrıca orada nikah kıyarsam buraya dönünce misal Istanbul Alman Konsolosluğundan tekrar evrak,eşimle ilgili sorular sorma prosedürüne uymak zorunda kalacak mıyım?yani hiçbir artışı olmaz mı?

hamburg26
    Katılımcı

Arkadaşlar kafama takılan bir soruyu size sormak istiyorum.
    Pandemiden sonra kız arkadaşım buraya gelip nikah kıymayı düşünüyoruz.
    Acaba Almanya'da nikah kıysak bir avantajımız olur mu?Oraya A1 sertifikası gideceğini ve Nikahtan sonra tekrar Türkiye'ye döneceğimi biliyorum.
    Sormak istediğim orada evlenirsem süreç daha hızlı ilerler mi?
    Ayrıca orada nikah kıyarsam buraya dönünce misal Istanbul Alman Konsolosluğundan tekrar evrak,eşimle ilgili sorular sorma prosedürüne uymak zorunda kalacak mıyım?yani hiçbir artışı olmaz mı?

Merhaba, nikahı turkiyede veya Almanya'da kıymanın avantajı da yok dezavantajı da. Hatta almanyada nikah kiymak için çok daha fazla belgeye ihtiyacın olur. Mümkün olduğu kadar çabuk nikah kiymaya bakın evliliğin çok yeni olmasida konsolosluk çalışanları tarafından fazla irdelemeye yol açıyor. ( Sahte evlilik mi gibi düşünceler)  bu işte tecrubeli arkadaslar nikahtan en az 6 ay sonra başvurun tavsiyesinde bulunuyor.Allah yardımcın olsun şimdiden

Alii
    Katılımcı

.

Akdemir51
    Katılımcı

Bugün 67 inci  gün.  Vizemiz çoktan onaylanmıştı . Ama malum sebeplerden bekletiyorlar.  90 gün olmadan zaten hiç bir hak  talep edemiyoruz.  90 gün içinde vize gelmezse  91 rinci  gün saydiracam.  Şuan sakın sakın beklemedeyiz.    Dün ankara esenboğa havalimanına gittim almanya uçuşu olan arkadaşımı bıraktım.  Sunexpress  ile gitti baya kalabalıktı .  Sadece oturum vize  almanya vatandaşi olanları alıyolardi.

Alii
    Katılımcı

.

hamburg26
    Katılımcı

Konsolosluga attığımız maillere cevap olarak Mayıs 15 inden itibaren ekstra bir durum olmazsa yabancılar dairesinden onaylanan maillerin vize işlemleri yapılacağı veriliyor. 15i itibariyle vizelerin gönderildiğini duymaya başlarız. 28 Mayıs sonrasında da Lufthansa, Pegasus gibi firmalarda bilet satışı yapmaya başlar inşallah

Alii
    Katılımcı

.

aslihan.oz
    Katılımcı

Bugün 67 inci  gün.  Vizemiz çoktan onaylanmıştı . Ama malum sebeplerden bekletiyorlar.  90 gün olmadan zaten hiç bir hak  talep edemiyoruz.  90 gün içinde vize gelmezse  91 rinci  gün saydiracam.  Şuan sakın sakın beklemedeyiz.    Dün ankara esenboğa havalimanına gittim almanya uçuşu olan arkadaşımı bıraktım.  Sunexpress  ile gitti baya kalabalıktı .  Sadece oturum vize  almanya vatandaşi olanları alıyolardi.

Vizenizin onaylandığını nasıl öğrendini, benim 4 ay bitecek 20 mayısta, hala bi bilgim yokk :(

15 yanıt görüntüleniyor - 151 ile 165 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.