2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Aras.2019
    Katılımcı

Inş sorun olmaz ama onlar herşeye sorun çıkartıyorlar  türk vatandaşı mi alman  mi maaş eyalet olarak değişiyor kardeş

AlmanyaFatihi
    Katılımcı

16.05'de İzmirden başvurdum. Görüşme güzel geçti. Her şey çok disiplinli. 40A belgesinde yazılan tüm evrakları eksiksiz götürdüğünüzde hiç bir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Her şeyden 2şer hatta garanti olsun diye 3er tane fotokopi çektirin. (Ulusal vize başvuru formunun fotokopisine gerek yok.) Orada ki görevli şaşırdı her şey eksiksiz diye.  Çünkü benden önce geçen 3 kişinin 2sinin evrakları eksik diğerinin fotokopileri eksikti. Yanlış hatırlamıyorsam 1.5 yada 1.75krş fotokopi ücreti alıyorlar. Eşi alman olanlar 75€ vize ücreti ödemiyor. Sadece € alıyorlar. Yine 2 kişide € yok diye dışarı çıkıp bozdurmak zorunda kaldılar. Kargo parasını teslim sırasında ödüyormuşuz o yüzden kargo ücreti vermedim.

Evrakların tamamını teslim ettikten sonra Amerikan hapishanelerinde ki telefonla konuşan mahkumlar gibi camlı bir bölmede vize memuru ile görüşme yapıyorsunuz. İlk başta evrakları kontrol ediyor ve sonra size sorular sormaya başlıyor. Ne vizesine başvurduğunu. Daha sonra Almanca puanına bakıp soru soruyor. Bu kişiden kişiye değişiyor. Bana sorulan sorular “Almancayı nerede öğrendin?” “Eşiniz hangi şehirde yaşıyor?”, “Eşiniz ismi nedir?”, “Çocugunuz var mı?”. Burada bir çok kişinin tavsiyesi gibi Almanya'ya gitmem durumumda dilimi B2 seviyesine kadar ilerletmemin benim için çok büyük avantajları olacağını söyledi. Artık bu konuda hem fikirim. İlk iş dil.

Almanca sorulardan sonra yaklaşık 40 45 dk eşimle nasıl tanıştığımdan ne zaman görüştüğümüze kadar 100e yakın soru sordu. Benim söylediklerimi uzun uzun bilgisayara yazdı. Daha sonra vize takip numarasını “yabancılar şube için” verip veda ettik.

Çalışanlar çok saygılı ve düzgünler. Yanımda başka biri daha vardı kendisinede aynı şekilde uzun uzun sorular soruldu. Öğrencilere bile sorular soruyorlar. Hatta bir soru ” oraya gittiğinde ülkeye ne katacaksın” tarzı bir şey durdum.

Her cevaba dürüst ve saygılı şekilde cevap verildimi bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Her şeyi doğru şekilde anlatıp çıktım.

Otogardan konsolosluğa gidecekler için Kamilkoçun saat 7'de servisleri var. Tam konsolosluğun karşında indiriyorlar. Kafeler saat 8 gibi açılıyor. Konsolosluk karşısında ki ENGELSİZ kafeyi tavsiye ederim belediyenin işlettiği bir yer.

Beklemeye başladık bakalım :)

Merhaba arkadaslar bir sorum daha olacak gelir yetersiz ise kefil gostererek yada bankada para gostererek de vizemiz onaylanirmi bilgisi olan varmi esim suan ogrenci 900 € maas aliyor 01/10/2019 da tam zamanlı calismaya basliyacak iş sözlesmesi imzalandi elinde süresiz

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba yurt içi kargodan 202 gün sonra mesaj aldım yarın bakalım sonuç ne olacak hayırlısı.

Iyi aksamlar arkadaslar bu idata dan neden takip edemiyorum pasaportumu konsoloslukdan verilen makbuzda sadece barkod no var pasaport no nerde yaziyor pasaportumun fotokobisi var elimde giriyorum ama kayit bulunamadı diyor bilgisi olan var mı ?

suganday
    Katılımcı

Iyi aksamlar arkadaslar bu idata dan neden takip edemiyorum pasaportumu konsoloslukdan verilen makbuzda sadece barkod no var pasaport no nerde yaziyor pasaportumun fotokobisi var elimde giriyorum ama kayit bulunamadı diyor bilgisi olan var mı ?

İDATA dan pasaport takibi yapamazsınız aile birleşim vizesine başvurdu iseniz… Elinizdeki barkod konsolosluk pasaportunuzu size gönderdikten sonra lazım olacak. Bu süre içerisinde işleminizi takip edebileceğiniz bir sistem yok yani..

Cevabiniz icin tesekkur ederim o zaman beklemekden başka çagre yok gbi gorunuyor araya bayramda gircek smdi hadi hayrlisi 15 gün oldu basvuru yapali evraklarm almanyaya gtmismidir acaba

Aras.2019
    Katılımcı

Bence daha varmamistir 4 hafta 2 hafta arası değişiyor yogunluga bağlı benimkiler 80 gün küsür sonra vardığını öğrendim

AlmanyaFatihi
    Katılımcı

Eşime mektup geldi.
    Pasaport fotokopisi, kira kontratı ve birlikte çekildiğimiz fotoğraflardan istemişler.
    Eyalet Baden-Vürtemberg.

16/04/2019 Ankara dan basvuru yaptım 29 gün oldu hala bir haber yok esime mektup gelmedi ESSEN ne kadar yavaş bir yermiş anlamış degilim

Göztepe 35
    Katılımcı

Eşime mektup geldi.
    Pasaport fotokopisi, kira kontratı ve birlikte çekildiğimiz fotoğraflardan istemişler.
    Eyalet Baden-Vürtemberg.

Merhaba sizin durum ne Halde ?? Bugün 90 gün oldu benim..cocuk üzerinden basvurmustum

AlmanyaFatihi
    Katılımcı

Eşim evrakları teslim etti.

Hatta ev sahibinden istedikleri imzalı evrakları bugün verdi. Bu hafta tatilmiş pazartesi başlayacaklarmış çalışmaya. Bende bekliyorum.
    34 gün oldu.

Birde eğer eşiniz müsaitse yabacılar şubeyi arayıp sorsun. Her hangi bir belge istiyorlar mı veya durum nedir diye.

Zaten bu Türkiye'den belge yollama olayı yokmuş. Bunların sistemlerine bizim burada ki konsolosluk mail ve bunların kullandıklar paket program ile birlikte bazı bilgiler atıyorlarmış. Yabancılar şubede onları inceleyip, eşi inceleyip tekrar konsolosluğa burada da her şey tamam diye geri dönüş yapıyorlarmış. Oda sistem üzerinden oluyormuş. Daha sonra konsolosluğun vizeyi yollaması lazım bir sıkıntı olmazsa. Tabi yabancılar şubenin yapacağı dönüşe de bağlı. Eğer olumsuz dönüş olursa veya eksik bir şey red geliyormuş.

Şimdilik öğrendiklerim bu kadar. 

Göztepe 35
    Katılımcı

Eşim evrakları teslim etti.

Hatta ev sahibinden istedikleri imzalı evrakları bugün verdi. Bu hafta tatilmiş pazartesi başlayacaklarmış çalışmaya. Bende bekliyorum.
    34 gün oldu.

Birde eğer eşiniz müsaitse yabacılar şubeyi arayıp sorsun. Her hangi bir belge istiyorlar mı veya durum nedir diye.

Zaten bu Türkiye'den belge yollama olayı yokmuş. Bunların sistemlerine bizim burada ki konsolosluk mail ve bunların kullandıklar paket program ile birlikte bazı bilgiler atıyorlarmış. Yabancılar şubede onları inceleyip, eşi inceleyip tekrar konsolosluğa burada da her şey tamam diye geri dönüş yapıyorlarmış. Oda sistem üzerinden oluyormuş. Daha sonra konsolosluğun vizeyi yollaması lazım bir sıkıntı olmazsa. Tabi yabancılar şubenin yapacağı dönüşe de bağlı. Eğer olumsuz dönüş olursa veya eksik bir şey red geliyormuş.

Şimdilik öğrendiklerim bu kadar.
    [/

Bizim bugün 90 gün Doldu..ekstra evraklari vereli 1 ay oldu..her hafta persembe ariyoruz yabancilar subeyi..beklemekten baska yapacagimiz bisey yok malesef :/

Sabasu
    Katılımcı

Merhabalar,
    Bende Hessen eyaletinde calisiyorum. Blue Kart ile calisiyorum. Aile birlesimi icin evraklari  24.04.2019 da verdim. Neredeyse 2 ay oluyor. Yabancilar dairesine gittim 10 gun once. Evraklar oradaydi ve hala bekletiyorlar. Esim Vietnam vatandasi ve 2011 den beri evliyiz. 7 aylik da bebegim var. Bu kadar uzatmalari sacmalik. Butun evraklari tam olarak vermistim. Hala eksik evrak olup olmadigina bakiyorlarmis. Telefonumu aldilar ve email adresimi aldilar. Size haber verecegiz dediler. Calisan kadin kapali bir kadindi. Buyuk ihtimal arap ulkelerinden olabilir. Kendisine bakin cocugum gecici bir yerde kaliyor. Buraya almam lazim dedim. Ben dikkatlice inceleyip size haber verecegim dedi. 10 gundur ses seda yok.

Göztepe 35
    Katılımcı

Merhabalar,
    Bende Hessen eyaletinde calisiyorum. Blue Kart ile calisiyorum. Aile birlesimi icin evraklari  24.04.2019 da verdim. Neredeyse 2 ay oluyor. Yabancilar dairesine gittim 10 gun once. Evraklar oradaydi ve hala bekletiyorlar. Esim Vietnam vatandasi ve 2011 den beri evliyiz. 7 aylik da bebegim var. Bu kadar uzatmalari sacmalik. Butun evraklari tam olarak vermistim. Hala eksik evrak olup olmadigina bakiyorlarmis. Telefonumu aldilar ve email adresimi aldilar. Size haber verecegiz dediler. Calisan kadin kapali bir kadindi. Buyuk ihtimal arap ulkelerinden olabilir. Kendisine bakin cocugum gecici bir yerde kaliyor. Buraya almam lazim dedim. Ben dikkatlice inceleyip size haber verecegim dedi. 10 gundur ses seda yok.

Hayırlısı olsun hakkınızda..umarım tez zamanda olumlu sonuçlanır

15 yanıt görüntüleniyor - 121 ile 135 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.