2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

deolaus
    Katılımcı

28.03.2019  Evraklar Berlin Yabancılar Şubeye ulaştı ve aynı gün eksik evrak listesi eşime kargolandı.  (21. Gün)

Bu durumla ilgili bilgiyi nereden ve nasıl temin ediyorsunuz? Vize Almanya'da ki yabancılar şubesine ulaşınca size haber mi veriyorlar? Yada arayıp mı sorguluyorunuz?

Eşim kargoyu teslim aldığında içeriğinde ki evrakların tarihinden aynı gün gönderildiğini gördük. Süreç hakkında bilgi almak içinse gideceğiniz eyaletin Auslanderbehörde'sine mail atabilirsiniz. Biz 38. gün yapmamız gereken farklı bir durum var mı? süreç hakkında bilgi alabilir miyiz? diyerek mail attık ve bir sonraki gün (39. gün) evrakların kendilerine ulaştığını ve incelenmek üzere sıraya aldıklarını ilettiler. Pasaport ve vize elime geçtikten bir gün sonra yani bugünde Auslanderbehörde'den vizemin onaylandığına dair eşimin ev adresine mektup geldi.

TurkishSultans
    Katılımcı

Bugün 71. Gün hala beklemeye devam.. Dosyamın incelemeye alındığını öğrendim.. Acaba bu süreç ne kadar sürecek gün mü haftamı ay mı… Sabretmeye devam..GÖRELİM MEVLAM NEYLER,NEYLERSE GÜZEL EYLER..

MustafaD
    Katılımcı

Merhaba ,

Öncelikle vize bekleyen tüm arkadaşlara sabırlar diliyorum umarım erkenden vizelerine kavuşurlar . Bir sorum olacak konu yeri de belki bura olmaya bilir ama benimle aynı durum da olanlar olabileceğini düşündüğüm için yazma gereği duydum yardımcı olabilirseniz sevinirim .

2.5 yıldır evliyim eşim Türk asıllı Alman vatandaşı evlendiğimiz den beri Tr de yaşıyoruz 5 yıllık turistik vizeye sahibim Almanya ya giriş çıkışım da bi sorun yok fakat son zamanlar da iş dolayısı ile Almanya gidip orada yaşama gibi düşüncelerimiz var bunun içinde ilk önce aile birleşimi yapılması gerekiyor galiba , şimdi bu başvuruyu yapmam için süreç nasıl işleyecek eşim burada olduğu için orada herhangi bir sigortası yok ama mesleği olduğu için iş orada hazır aile birleşimi için eşin orada belli bir sigortalı olma süreci var mı ? Ev konusun da sorun yaşamayacağız hazır bir tanıdığımızın evi var kısaca sorumu özetleyecek olursak eşimle beraber Almanya ya gidip orada yaşamak için ne yapmam gerekiyor .

Yardımlarınız ve bilgileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim .

Aras.2019
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar vizesinde bir gelişme olan var mı?

tolga3535
    Katılımcı

Herkese iyi günler arkadaşlar. Öncelikle herkes fark etmiştir ki bu paskalya bayramı ve 1 mayıs işçi bayramı dolayısıyla kimseye vize çıkmadı bir kaç istisna hariç.
    Dün dortmund'da ki yabancılar şubeye mail atmıştım cevap geldi. Sabırla bekleyin yoğunuz dediler ve süreçle ilgili olan şeylerin web site linklerini atmışlar kısacası başından savdılar.
    benim başvuru yapalı 63 gün geçti. Ortalama 8- 10 haftada çıkar yazıyor izmir başkonsolosluk web sitesinde. Benim tahminim şudur bu mayıs ayı içinde tekrar vizeler çıkmaya başlar,
    En son 2019 şubat başvurularını görmüştük artık mart nisan diyerek çıkmaya başlar.Bir başka onu idata üzerinden turistik vizeler bile şuan çok yavaş çıkıyor yani bu tatil sürecini sanki biraz fazla kullanmışlar gibi  ;D ;D

Aras.2019
    Katılımcı

Kardeşim 99  gün oldu başvrusu hala bir ses yok eşim gittiğinde yabancılar şubesine baştan savıyorlar ben ankara  konsolosuna e mail attim cvp yok yarin yine gidecek eşim bakalim

Bedir76
    Katılımcı

Selam arkadaşlar.21 mart tarihinde Aile birleşimi için istanbuldan başvurum vardı.bende 19 nisan-1 mayıs azizliğine uğradım:(
    Ben vize başvuru esnasında Schengen vizem olduğu için pasaportumu teslim etmedim ve Almanyaya gittim.Almanyada yabancılar polisi ile eşim görüştü ve vizenize pozitiv cvp verdik istanbula ilettik denildi.gelince mail attım pasaportumu getirmemi istermisiniz diye? Onlarda bugün mail atıp teşekkür ettiklerini ve vize bölümüne pasaportunuzu getirip teslim edin diye cvp yazmışlar..
    Merak ettiğim bilenler için soruyorum bu süreç ne kadar daha sürer yarın teslim edersem
    Ve olumsuz olma ihtimali yinede varmıdır veya olma ihtimali yüksekmidir??
    Vize bekleyen herkese sabır ve yardım diliyorum herkese teşekkürler

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhaba 188 gün oldu bugün . Ne almanya ne izmir den cevap alıyorum ne yapmaliyim sizce ve sabır

Servett
    Katılımcı

Ben 1 yıllık evliyim eşim Alman vatandaşı 1 yıldırda türkiyedeyiz eşim üniversite okuyordu haziranda okulu bitiyo almanyaya gidecek bende a1 sertifikası aldım o gider gitmez konsoloslukta görüşmeye gidecem eşim ayrıca hamile oradada çalışamayacak annesi ile beraber kalıcak evde kendilerine ait bana vize çıkarmı ne yapmalıyım. Eşimin çalışamaması engelmi

yeniceri57
    Katılımcı

Ben 1 yıllık evliyim eşim Alman vatandaşı 1 yıldırda türkiyedeyiz eşim üniversite okuyordu haziranda okulu bitiyo almanyaya gidecek bende a1 sertifikası aldım o gider gitmez konsoloslukta görüşmeye gidecem eşim ayrıca hamile oradada çalışamayacak annesi ile beraber kalıcak evde kendilerine ait bana vize çıkarmı ne yapmalıyım. Eşimin çalışamaması engelmi

dogmamis cocuk üzerinden basvuru yapabilirsin. esinin calisip calismamasi önemli degil. ama yeretli ev ve gelir gösterebilir misiniz?

Servett
    Katılımcı

dogmamis cocuk üzerinden basvuru yapabilirsin. esinin calisip calismamasi önemli degil. ama yeretli ev ve gelir gösterebilir misiniz?

eşim çalışamıyacak o yüzden gelir göstermemiz zor ama ev var

Ramazan_21
    Katılımcı

Iyi aksamlar 12.01.2019 tarihinde ailebirlesimi basvurusu yaptim gecen 27 nisanda yabancilar sübesi onaylamis

Sorum şu şimdi ankarada konsolosluk aradı ve 12 Temmuz’a vize randevusu verdi bu ne anlama geliyor çarpaz sorgumu ne bu anlamadım bilen varmı

yeniceri57
    Katılımcı

Iyi aksamlar 12.01.2019 tarihinde ailebirlesimi basvurusu yaptim gecen 27 nisanda yabancilar sübesi onaylamis

Sorum şu şimdi ankarada konsolosluk aradı ve 12 Temmuz’a vize randevusu verdi bu ne anlama geliyor çarpaz sorgumu ne bu anlamadım bilen varmı

Evet muhtemelen capraz sorgu randevusu vermis. Evliligin gercek olup olmadigiyla ilgili sorular soracaklar.

Ramazan_21
    Katılımcı

Evet muhtemelen capraz sorgu randevusu vermis. Evliligin gercek olup olmadigiyla ilgili sorular soracaklar.

Tşklr cvp verdiğiniz için ama yabancılar şubesi bizimle ilğili bir sıkıntı yok demişler biz onayladık demişler neden böyle oldu anlamadım

Günaydın Aranızda yeniyim 16/05/2019 ANKARA Alman konsoloslugunda Aile birlesimi basvurumu yaptım
    Görüsme guzel gecti 2.3 tane turkce soru sordu
    Ilk evliliginiz mi nerde tanistiniz kac defa izne geldi bu kadar snra almanca kendini tanitma en sevdigim yemegi kardesim olup olmadigini sordu esimin ne is yaptgini sordu ve gorusmemiz parmak izi almayla son buldu simdi beklemedeyiz esim.suanda ogrenci maasi aliyor 900 € 300€ DA bursu var ev esya bunlar tamam 01/10/2019 tarihinde normal calismaya baslicak simdiki geliri yeterli olurmu ki iş sözleşmesi elinde şuanda süresiz bilgisi olan varmı eşim hemşire T.C Vatandaşı

15 yanıt görüntüleniyor - 106 ile 120 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.