2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Volkan Kaptan
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar bende 21 Ocak 2019 izmirden doğmamış çocuk üstünden aile birleşimi başvurumu yaptım bugün 94.gün hala bi cevap yok maalesef beklemeye devam

yeniceri57
    Katılımcı

arkadaslar burda 19 ve 22 nisan tarihleri arasi ostern tatili vardi. ve devaminda 1 mayis isci bayramida hafta icine denk geldigi icin cogu insan iznini 19 nisanda baslatip 2 mayista bitirme seklinde bagladi. okullarda bu tarihler arasi kapali. muhtemelen vize bölümünde calisan bir cok kiside iznini buna göre ayarlamis oldugunu düsünüyorum. hos izin olmasa dahi dogru düzgün bir cevap alinamiyor vize yetkililerinden ama yine de siz mayisin ilk haftasindan önce hizli bir islem beklemeyin derim. yine de calisan kisiler tabiki var. herkes icin hayirlisi olsun

Izmır başkonsolosluk  vize bölümü  sayfasında pasaport dağıtımı pazartesi ve cuma yazıyor yani sadece bu günlerde mı gelmesini beklemeliyim bir bilginiz var mı

siz pasaportu posta vasitasiyla istediyseniz pazartesi veya cuma günü postaya verilir. dagitima göre hafta ici herhangi bir gün gelecektir.

Vize bekleyen
    Katılımcı

Merhabalar,  bir Kasım 2018 basvurum. Hala cevap yok . Bu hafta izin işleri ile ilgilenmisler ve en kısa sürede konsolosluk a haber verilecekmis biraz daha sabırlı olmaliymisim. Üzgünüm az..175 gün olmuş.

Vize bekleyen
    Katılımcı

Sabır imiş .

Vize bekleyen
    Katılımcı

Ve ben hala bilemedim nedir problem … 175 gün sonra red derler mi bide .Almanya tarihi dersini üniversite de seçmeli ders olarak almıştım. Vizesi finalleri olmayan başka dersleri almayip,bile isteye aldım
    Simdi ise nedir problem bilmeden 90 gün üstüne nerdeyse bir 90 gün daha gecirdim. Ömrüm un , geçen zamanım in değeri mi yok? Bi de üstüne red mi olacak …Üzgünüm az.

Vize bekleyen
    Katılımcı

arkadaslar burda 19 ve 22 nisan tarihleri arasi ostern tatili vardi. ve devaminda 1 mayis isci bayramida hafta icine denk geldigi icin cogu insan iznini 19 nisanda baslatip 2 mayista bitirme seklinde bagladi. okullarda bu tarihler arasi kapali. muhtemelen vize bölümünde calisan bir cok kiside iznini buna göre ayarlamis oldugunu düsünüyorum. hos izin olmasa dahi dogru düzgün bir cevap alinamiyor vize yetkililerinden ama yine de siz mayisin ilk haftasindan önce hizli bir islem beklemeyin derim. yine de calisan kisiler tabiki var. herkes icin hayirlisi olsun

siz pasaportu posta vasitasiyla istediyseniz pazartesi veya cuma günü postaya verilir. dagitima göre hafta ici herhangi bir gün gelecektir.

Merhaba pazartesi ve cuma dışında posta ile pasaport vize gönderimi kargo ile gönderilmiyor muymus?

Senish
    Katılımcı

Teşekkür ederim bilgilendirme için yeniceri54😊

Senish
    Katılımcı

2018 vize bekleyenleri okudum bizim kadar uzun bekleyen çok arkadaş yok  2019 a kalanlar neredeyse hep 100 güne yaklaştı 2019 da vizeler daha yavaş ilerliyor sanırım, umarım bu kadar beklemeye birde ret almayız tüm arkadaşlar dualarımdasınız🙏🏻😐

Vize bekleyen
    Katılımcı

2018 vize bekleyenleri okudum bizim kadar uzun bekleyen çok arkadaş yok  2019 a kalanlar neredeyse hep 100 güne yaklaştı 2019 da vizeler daha yavaş ilerliyor sanırım, umarım bu kadar beklemeye birde ret almayız tüm arkadaşlar dualarımdasınız🙏🏻😐

umarım ve tşk ederim

deolaus
    Katılımcı

Arkadaşlar Merhaba,
    MEB YLSY burslusu eşimin yanına gidebilmek için başvuruda bulunduğum Aile Birleşimi vizesi bugün elime ulaştı. Bekleyen arkadaşlara sabır diler, paylaşımda bulunan diğer arkadaşlara teşekkür ederek sürecimi sizlerle paylaşmak isterim.

Tarih                 Süreç
    31.01.2019 Goethe A1 sınavı için en erken 25.02.2019 tarihine randevu alındı.
    18.02.2019 IDATA firmasından en erken 07.03.2019 tarihine Aile Birleşimi vize randevusu alındı.
    25.02.2019 Goethe A1 sınavına girildi.
    27.02.2019 Goethe A1 sınav sonucu alındı.
    07.03.2019 Ankara Almanya Büyükelçiliği'ne Aile Birleşimi vize başvurusu yapıldı. (1. Gün)
    28.03.2019 Evraklar Berlin Yabancılar Şubeye ulaştı ve aynı gün eksik evrak listesi eşime kargolandı. (21. Gün)
    03.04.2019 Eksik Evrak listesine ait posta eşime ulaştı. (27. Gün)
    09.04.2019 Eksik evraklar tamamlanarak Yabancılar Şubeye kargolandı. (33. Gün)
    15.04.2019 Evraklar son haliyle Yabancılar Şubeye ulaştı ve incelenmek üzere sıraya girdi. (39. Gün)
    25.04.2019 Vize onaylandı ve basıldı. (49. Gün)
    29.04.2019 Pasaport kargo ile elime ulaştı. (53. Gün)

AlmanyaFatihi
    Katılımcı

28.03.2019  Evraklar Berlin Yabancılar Şubeye ulaştı ve aynı gün eksik evrak listesi eşime kargolandı.  (21. Gün)

Bu durumla ilgili bilgiyi nereden ve nasıl temin ediyorsunuz? Vize Almanya'da ki yabancılar şubesine ulaşınca size haber mi veriyorlar? Yada arayıp mı sorguluyorunuz?

Aras.2019
    Katılımcı

Merhaba! Arkadaşlar başvuru yapalı 90 gün oldu hala ses yok daha eşime varmamış bile evraklar bekliyoruz daha herkesin vizesi tez zaman da gelir inş ümidinizi kaybetmeyin

suganday
    Katılımcı

05.04.2019 Günü başvuruyu yapmıştık. Daha bugün mail geldi eşimin eski kimlik fotokopisi yada Alman vatandaşlığına kabul belgesini istemişler. Onu mail yolu ile gönderdim. Bakalım tekrar bir cevap gelecek.

Aras.2019
    Katılımcı

Arkadaşlar 90 gün oldu başvuru yapalı evraklar varıp varmadığını bilmiyorum Konsolosu aramak mı sağlıklı e-mail atmak mı arasam bilgi verirler mi çok arayınca sıkıntı yapıyorlarmış ilk kez arıcam

suganday
    Katılımcı

Arkadaşlar 90 gün oldu başvuru yapalı evraklar varıp varmadığını bilmiyorum Konsolosu aramak mı sağlıklı e-mail atmak mı arasam bilgi verirler mi çok arayınca sıkıntı yapıyorlarmış ilk kez arıcam

Konsolosluktan birşey öğrenilmiyorki. Defalarca mail attım ben otomatik cevap yolluyorlar :) Almanya yabacılar polisinden sormak gerekiyor evraklarımız ulaştımı diye. Auslanderbehöder…

15 yanıt görüntüleniyor - 91 ile 105 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.