2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

mehmet01
    Katılımcı

Merhabalar,

bnmde esim ve cocugum alman vatandasi. maas önemli olmuyor alman vatandasiysa sadece formalite icabi soruyorlarmis, esiniz calismiorsa devletten yardim aliorsa onunda belgesini götürebilir herhangi bi sorun olmuyo..

eyaletten eyaletede degisebiliyormus istenen belgeler, kimi yerde hic belge istemeden onay veriyorlar.

türkiyeden buraya express kargoyla evrak gönderebilirsiniz 2 günde ulasiyo yalniz biraz pahali 100 tl civari bi para tutuyo..

alman cocuk üzerinden yapilan basvurular en kolay sonuclanan basvurular, sizinde ins. en kisa sürecte sonuclanir..

Ajd
    Katılımcı

Merhaba 08.04.2019 almanya konsolosluğuna aile birleşimi için başvuru yaptim. Esim Turk vatandasi Uzun yıllardır avrupaya iş için sürekli gidip geliyordum. Hâli hazırda 1 yıllık almanya vizem var. Görüşme çok iyi geçti evraklarımı aldılar. Eşim ile ilgiki birkaç kısa soru vs sordular. Almanca basit bir kaç soru vs . Herşey ok . Ama benim pasaportumu bana geri verdiler . Ve sizinle mail üzerinden iletişime geçeceğiz dediler. Ben bu durumdan hiç birşey anlamadım. Daha önce pasaport vermeden başvuru yapan oldumu ? Durumu çok merak ediyorum.

MuratYc
    Katılımcı

07.02.2019 tarihinde başvuru yaptım. 09.04.2019 tarihinde vizem ve pasaportum elime ulaştı.

Burada yazan, bilgi paylaşan, durumunu anlatan, beni bilgilendiren herkese çok çok teşekkür ediyorum. Dilerim herkesin vizesi sorunsuz gelir ve sorunları olanların da dertleri çözülür. Tekrar teşekkür ediyorum yardım edebileceğim bir konu olursa çekinmeden yazabilirsiniz. 😊

Senish
    Katılımcı

07.02.2019 tarihinde başvuru yaptım. 09.04.2019 tarihinde vizem ve pasaportum elime ulaştı.

Burada yazan, bilgi paylaşan, durumunu anlatan, beni bilgilendiren herkese çok çok teşekkür ediyorum. Dilerim herkesin vizesi sorunsuz gelir ve sorunları olanların da dertleri çözülür. Tekrar teşekkür ediyorum yardım edebileceğim bir konu olursa çekinmeden yazabilirsiniz. 😊

Hayırlı olsun sizinle aynı gün başvuru yapmışız izmirde , umarım benimde bu hafta içerisinde gelir :)

stuttgart30
    Katılımcı

Merhaba oncelikle bir yildir almanyada yasiyorum bu sureci atlatmis biri olarak.. Hepinize kolaylik diliyorum en kisa zaman da esinize kavusursunuz umarim.. Sormak istediginiz bisey olursa cevap vermeye calisayim

Senish
    Katılımcı

Merhaba oncelikle bir yildir almanyada yasiyorum bu sureci atlatmis biri olarak.. Hepinize kolaylik diliyorum en kisa zaman da esinize kavusursunuz umarim.. Sormak istediginiz bisey olursa cevap vermeye calisayim

Siz sürecinizi  tarihleriyle  paylaşabilir misiniz? 🙏🏻

stuttgart30
    Katılımcı

Oncelikle 01.05 konsoloslukta evraklari verdim 01.06 yanlis hatirlamiyorsan 4 hafta gibi bi sure de vizem geldi Familienzusammenfuhrung 90 gunluk Vize olarak tabu bu surecte kimisi benim gibi kisa sureli bekledi kimisi 4 ay bekledi sonra buraya gelince yabncilar dairesi 1 yil oturum Verdi bir ay sonra randevum var iki yil alacagim

Yaşlıcocuk
    Katılımcı

tick

Kardesim hayirli olsun Seyahat sigortasi istedilermi..Pazartesi beni aradilar vizeniz onaylanmistir seyahat sigortasi yollayin dediler yolladim ses soluk yok pasaportum ne zaman elime ulasr acaba

TurkishSultans
    Katılımcı

Hayırlı günler arkadaşlar.Bugün 52. gün hala beklemeye devam cofe:) edinmiş olduğum bilgiye göre Mannheim-Ludwigshafen ausländerbehörde si taşınmış o yüzden işlemlerde aksama olmuş. Evrakların taşınması vs. gibi. O yüzden boşu boşuna beklemeye devam..Artık düşünmüyorum akışına bıraktım…Allah bütün vize bekleyenlere sabır versin.. utanan:)

MuratYc
    Katılımcı

Hayırlı olsun sizinle aynı gün başvuru yapmışız izmirde , umarım benimde bu hafta içerisinde gelir :)

Teşekkür ederim darısı başınıza 😊

MuratYc
    Katılımcı

tick

Kardesim hayirli olsun Seyahat sigortasi istedilermi..Pazartesi beni aradilar vizeniz onaylanmistir seyahat sigortasi yollayin dediler yolladim ses soluk yok pasaportum ne zaman elime ulasr acaba

Benden seyehat sigortası istemediler. Eğer yolladıysan da kargonun gitmesi bir hafta onaylanmasi basılması ve vizenin gelmesi 1 haftadan uzun sürer. En kısa 2 haftaya umarım elinize ulaşır. 😊

Senish
    Katılımcı

70 gün oldu hala beklemedeyim almanyadan bize evrak imzalattılar 20 gün oldu niye haber vermiyorlar anlayamıyorum 😣

yeniceri57
    Katılımcı

70 gün oldu hala beklemedeyim almanyadan bize evrak imzalattılar 20 gün oldu niye haber vermiyorlar anlayamıyorum 😣

daha zamaniniz var. zorlu bir bekleme süreci iste. hayirlisi olsun

Senish
    Katılımcı

daha zamaniniz var. zorlu bir bekleme süreci iste. hayirlisi olsun

Izmır başkonsolosluk  vize bölümü  sayfasında pasaport dağıtımı pazartesi ve cuma yazıyor yani sadece bu günlerde mı gelmesini beklemeliyim bir bilginiz var mı

suganday
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar bende 05 Nisan 2019 İstanbul'dan aile birleşimi vize başvurusu yaptım.

Eşim alman vatandaşı. Klasik soruları sordular sadece başvuruda. Konsolosluk görüşmem çok rahat geçti çok güleryüzlü bir bayandı.

Pasaportumda devam eden 3 yıllık schengen vizem olduğu için pasaportumu bırakmadım çünkü arada gidip gelmem gerekiyor.

Bir sorun olmayacağını söyledi zaten başvuruyu alan bayan vizeniz onaylandığında biz sizden isteyeceğiz getirip kapıya bırakabilirsiniz pasaportunuzu dedi.

Bugün telefon ettik Auslanderbehöder'e ama henüz evraklarımızın oraya ulaşmadığını söylediler, İstanbula sorun evraklarınızı dediler bende bugun mail attım konsolosluğa bakalım herhangi bir cevap vereceklermi.

15 yanıt görüntüleniyor - 76 ile 90 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.