2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Nesibi
    Katılımcı

Öncelikle herkese merhabalar,
    14 Martta Almanya Konsolosluğu Aile birleşimi randevusu için idatayı aradım, kendi isteğimle 25.03.2019 saat 10:00 randevusunu aldım.
    Henüz Goethe A1 Sertifikası için sınava girmedim, konsoloslukta rutin olarak sorulan
    – eşinizin doğum tarihi
    – nasıl tanıştınız, ne zaman sevgili oldunuz, ne zaman evlenmeye karar verdiniz
    – eşinizin işi ne
    gibi Türkçe sorular eşliğinde evraklarım incelendi. Daha sonrasında neden sertifikam olmadığını sordu görevli kadın, sınava henüz girmediğimi söyledim. Bir ay müddet verip eksik evrağı getirmemi söyledi. Görüşmemiz bu kadardı dedi, yaklaşık 25 dakika sürdü, toplam 10 dakika konuşmuşumdur.
    ben almanca soru sormayacak mısınız diye sordum; belgeniz geldiğinde sorarız dedi.
    Fakat bana verdiği eksik evrak formunda belgeyi kapıdan bırakabileceğim yazıyor, zannımca bana almanca soru sormayacaklar. Bu bir sorun göstergesi mi ?
    Bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.
    Tüm aşamaları süreç ilerledikçe yazacağım, herkese hayırlı olması dileğiyle..

1. ve 3. gişedeki görevli hanımefendiler 2. Gişede benim görüştüğüm hanımefendiye göre daha resmi duruyorlardı, sağolsun ikinci gişedeki hanımefendi sohbet eşliğinde rahat bir mülakat geçirmeme yardımcı oldu

Evragi teslim etmeye gittiginizde sizide iceriye alicaklar tekrar ve almanca soru sorucaklar merak etmeyin. Benimde aynisi basima geldi izmir konsoloslugundan basvuru yapmistim. Sertifikayi verdim sonra beni iceri cagirip tekrar ilk gorustugum bayanin yanina giderek esimin benim adimi sordu hava durumunu sordu ve bitti. Zaten islemleriniz sertifikanizi teslim ettiginiz tarihten itibaren basliyacak buda aklinizda olsun. Evrak tesliminden sonra gün sayamaya baslayin. Hayirlisi olsun simdiden

Vizeyükleniyor
    Katılımcı

Merhabalar arkadaşlar;
    Sizlerle güzel haberlerimi paylaşmak istiyorum bugün vizem geldi.  halayy:)
    23 Ocak 2019 ankaradan başvuru
    11 şubatta yabancılar dairesine ulaştı
    25 Mart vize onayı
    29 Mart pasaportum yola çıktı ama haftasonundan dolayı bugün elime ulaştı
    Yabancılar şubesinde çok bekledik çünkü evraklarımızı kontrol eden memur üst üste izin aldı en son müdür bizim evraklarımızı onayladı

Darısı tüm bekleyenlerin başına ben yaklaşık 3 aydır forumlardan çıkmıyordum her gün azap gibi geliyordu ama inanın geldiğinde bütün acınızı unutuyorsunuz. Rabbim herkesi bir an önce eşine kavuştursun. Sorularınız olurda süreçle ilgili elimden geldiğince yardımcı olmak isterim  :)

Göztepe 35
    Katılımcı

Merhabalar arkadaşlar;
    Sizlerle güzel haberlerimi paylaşmak istiyorum bugün vizem geldi.  halayy:) in
    23 Ocak 2019 ankaradan başvuru
    11 şubatta yabancılar dairesine ulaştı
    25 Mart vize onayı
    29 Mart pasaportum yola çıktı ama haftasonundan dolayı bugün elime ulaştı
    Yabancılar şubesinde çok bekledik çünkü evraklarımızı kontrol eden memur üst üste izin aldı en son müdür bizim evraklarımızı onayladı

Darısı tüm bekleyenlerin başına ben yaklaşık 3 aydır forumlardan çıkmıyordum her gün azap gibi geliyordu ama inanın geldiğinde bütün acınızı unutuyorsunuz. Rabbim herkesi bir an önce eşine kavuştursun. Sorularınız olurda süreçle ilgili elimden geldiğince yardımcı olmak isterim  :)

Hayirli olsun öncelikle..cocuk üzerinden mi basvurdunuz ? Es Veya varsa cocuk alman mi ? Ekstra evrak icin ne istediler ? Tesekkur ederim ..

Vizeyükleniyor
    Katılımcı

Hayirli olsun öncelikle..cocuk üzerinden mi basvurdunuz ? Es Veya varsa cocuk alman mi ? Ekstra evrak icin ne istediler ? Tesekkur ederim ..

Merhabalar;
    Eş üzerinden başvuru yaptım. Eşim Alman vatandaşı. Ankaradan başvuru yaptığımda benden herkesten istenilen normal evrakları aldılar. Ben sağlık sigortası da yaptırmıştım fakat onu almadılar evli olduğunuz için eşinizden yararlanacaksınız dediler. Evraklar almanyaya gittiğinde eşim ne olur ne olmaz diye maaş bordrosunu iş sözleşmesini ve ev sözleşmesini ek belge olarak dosya açtırıp yabancılar şubesine teslim etti. Ama eşime zaten yabancılar şubesinde siz Alman vatandaşı olduğunuz için biz bir şey talep etmeyecez demişler yine de eşim evraklar burda kalsın demiş. Yani kısacası ek olarak hiçbir evrak bizden talep edilmedi

Bedir76
    Katılımcı

Öncelikle herkese merhaba.21 martta Aile birleşim vizesi için İstanbul Alman konsolosluğundan başvuruda bulundum.Daha erken olduğu için hiçbir sorgulamada bulunmadım,zaten 24 nisanda almanyaya 1 haftalığına gideceğim için orada yabancılar polisine kendim gider sorarım diye düşündüm. Açıkcası herkesin yaşadığına benzer şeyler yaşamış biri olarak vize alan,almayan,bekleyen,red gelen herkese Allah yardım etsin.çok zor,stresli ve açıkcası gıcık bir süreç olduğunu düğünüyorum.
    Vize süreci için çok fazla şekilde araştırma yapmıştım ancak benim durumuma benzer bir durumla pek karşılaşmamıştım.ama insan kendini nelerin beklediğini bilmek istiyor!! Ben ve eşim Türkiyede ikamet ediyoruz ve ikimizde kurumsal firmalarda çalışıyoruz.4 yıllık evliyiz.Eşim Alman vatandaşı.
    Açıkcası kasıntı yaparak gittiğim konsoloslukta çok sıcak bir ortamla karşılaştım.4 temsilci çalışıyordu o gün.3 bayan aile vizesine başvuranlarla ilgilenirken  biriside toplu danışman firmalarla gelen evraklarla ilgileniyordu.açıkcası yüzünü göremedim ama diğer 3 bayanda şık, güleryüzlü ve gayet kibardılar.benim sürecim başladıktan sonra evraklarım kontrol edildi ve parmak izim alındıktan sonra Türkçe sorular sormaya başladı.
    1- nerde ikamet ettiğimiz
    2- eşimin çalışıp çalışmadığı
    3- ne zaman evlendiğimiz
    4- Almanyada nerde yaşayacağımız
    Soruldu.
    Sonrasında bunlara cvp verdikten sonra almanca konusalım dedi ve
    1-adımı
    2-nerden geldiğimi
    3-yaşımı
    4- hangi tür müziği sevdiğimi
    5-ebeveynlerimin nerde yaşadığını sordu
    Sonra evraklarımda eksik olmadığını gerekirse bizimle iletişime gececeklerini, kendilerine nasıl ulaşacağımı söylediler ve görüşmem bitti.beklediğim gibi kasvetli ve kötü değildi.gayet kısa,sade ve rahattı.
    Herkese bu konuda tekrar tekrar kolaylıklar diliyorum.sabretmekten başka bir durum yok.umarım istediklerinize en kısa sürede kavuşursunuz.🙏🙏

berlinerstr
    Katılımcı

Arkadaslar 18.12.18 de Vize basvurumu yaptim. Tam 100 gun sonra pasaportum adresime geldi. Almanya'da esimi ne aradilar ne de Posta yolu ulastilar.
    Yakinda gidiyorum. Bekleyen herkese sabır dilerim.

Göztepe 35
    Katılımcı

Arkadaslar 18.12.18 de Vize basvurumu yaptim. Tam 100 gun sonra pasaportum adresime geldi. Almanya'da esimi ne aradilar ne de Posta yolu ulastilar.
    Yakinda gidiyorum. Bekleyen herkese sabır dilerim.

Hayirli olsun gözünüz aydin..darisi bize ins

MuratYc
    Katılımcı

Bu gün eşime bir mektup geldi (Başvurudan 50 gün sonra) ve mektup içeriği “Eşinizin vize başvuru için yabancılar şubesine çağırılıyorsunuz”. Mektupta ne belge istemişler ne başka bir şey sadece çağırmışlar.
    Bunun ne anlama geldiğini bilen varsa lütfen yardımcı olsun. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar eşime gelen mektup ile birlikte görüşmeye gitti ve sonunda yabancılar şube onayı verdi. Sırada vize ve pasaportun elime ulaşması var.

Gelişmeleri yazacağım sorularınızı cevaplayabilirim. İyi günler

Senish
    Katılımcı

Merhaba,7 şubat 2019 da İzmir de aile birleşimi vizesi için görüşmeye girdim.Evraklarım tam sanıyordum, eşimin ikamet belgesi eksikti, bayan kargoyla gönderebileceğimi söyledi 13 şubatta ellerine ulaştı.Eşim alman vatandaşı,başvurduğumuz zaman işi vardı fakat birden çıkardılar. Şuan yinede süreli bir işte çalışıyor olarak görünyormuş,şirkette..inşallah bir sorun olmaz.90 metrekare bir ev kiraladık. Mart 20 de eşime mektup geldi,düğünümüz olduğu için eşim türkiyedeydi 1 nisanda onlara geri dönüş yaptı ikimizin bilgilerinin olduğu bir kağıt doldurmamızı istemişler birde altına imzalarımızı ,birde eşimin kimlik bilgilerini 2 nisanda gönderdik bir haber yok .Eksik evrağı tamamladığımız günden itibaren süreç sayılıyor sanırım.52 gün oldu.Evleneli 2 hafta oldu gerçekten sabretmek çok zor.Herkese sabır diliyorum,inşallah hemen sonuç verir hepimizin vizesi.Gelişmeleri paylaşacağım.

NoFeaR
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar benim 4 ay oldu başvuralı hâlâ bir haber yok 04.12.2018 tarihinde gerekli evraklar ile başvuru yaptım 120 günü geçti ne ret geldi ne çapraz sordu için haber geldi daha ne kadar sürer bilmiyorum kafayı yemek üzereyim çok zor beklemek. Ben evlilik vizesine başvurdum yani nişanlı olarak gidicem eşim Türk ama alman vatandaşı aramızda 13 yaş var yani gerçek evlilik sahte felan değil 3 yıllık bir birlikteliğimiz var hani istemiş olsalar kanıtlarız 3 yıllık ilişkiyi acaba o yüzden mi bu kadar sürdü bilmiyoruz. Ben umudumu kesmiş durumdayım. En azından çapraz sorgu için çağırsalar herşeyi ispat edicez ama yok.

Senish
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar eşime gelen mektup ile birlikte görüşmeye gitti ve sonunda yabancılar şube onayı verdi. Sırada vize ve pasaportun elime ulaşması var.

Gelişmeleri yazacağım sorularınızı cevaplayabilirim. İyi günler

Merhaba , eşinize mektup geldi, çağırdıkları zaman ne demişler acaba birde , esiniz görüşmeye gittikten kaç gün  sonra onay verdiler?

MuratYc
    Katılımcı

Merhaba , eşinize mektup geldi, çağırdıkları zaman ne demişler acaba birde , esiniz görüşmeye gittikten kaç gün  sonra onay verdiler?

Orada görüşmek için randevu gerekiyormuş bunun için aradıklarında sadece tanışmak istediklerini söylemişler. Gittiklerinde ise dosyam ile ilgilenen memur turkiyeden az bilgi geldiğini ve bu yüzden soru sormak istediklerini söylemiş. Ne zaman nasıl tanıştığımızı ve eşim diploma denkliği ile uğraştığı için bu işlemlerin nasıl gittiğini sormuş. Sonrasında ben şimdi onaylıyorum. Bir veya iki haftaya vizemin geleceğini söylemiş.

Umarım yardımı dokunur.

Yaşlıcocuk
    Katılımcı

Bekleyen arkadaşlara Rabbim sabır versin inşallah…25 ocakta başvurumu yaptım 21 martta eşimi görüşmeye çağırdılar ve kira sözleşmesi benim için sigorta  3 aylık kazanç evlilik cüzdanı a postilli bu evraklara bizde şaşırmıştık…bugün 8 nisan onaylandığı bilgisi geldi çok şükür 3 aylık seyahat sigortası istediler maille yollamamızı istediler…Şükürler olsun bu süreç bitti..

mehmet01
    Katılımcı

Merhaba Arkadaslar, 

bende 14.03.2019 tarihinde cocuk üzerinden Aile Birlesimine basvurdum. 

06 Nisanda Esime Mektup geldi, görüsmeye cagrildi ve pasaport, calisiorsan is sözlesmen ve 3 aylik maas bordrosu ve kira kontratini getirmesini istemisler.

Esim bugun arayip ayni günde randevu almis ve görüsmüs kendisi alman vatandasi oldugu icin cogu islemin daha hizli ilerledigi bilgisini vermisler ve bugün daha vize onayini verecegi bilgisini vermisler

bundan sonra vize basimi ve elime ulasmasi kaliyor …

ALLAH bütün bekleyenlere sabir versin..

Göztepe 35
    Katılımcı

Merhaba Arkadaslar,

bende 14.03.2019 tarihinde cocuk üzerinden Aile Birlesimine basvurdum.

06 Nisanda Esime Mektup geldi, görüsmeye cagrildi ve pasaport, calisiorsan is sözlesmen ve 3 aylik maas bordrosu ve kira kontratini getirmesini istemisler.

Esim bugun arayip ayni günde randevu almis ve görüsmüs kendisi alman vatandasi oldugu icin cogu islemin daha hizli ilerledigi bilgisini vermisler ve bugün daha vize onayini verecegi bilgisini vermisler

bundan sonra vize basimi ve elime ulasmasi kaliyor …

Allah' bütün bekleyenlere sabir versin..

Merhaba,öncelikle Hayirli olsun..bende cocuk üzerinden basvurdum..esim ve kizim alman vatandasi..kizim 7 aylik..19 martta basvurdum..esime mektup yollayip bikac evrak istediler,orjinallerinin Tr den gelmesi uzun sürüyor siz bu evraklari 23 nisana kadar bize postalayin diye..size sorum neden kira sözlesmesi ve Maas bodrosu falan istediler ? Ona kafam takildi ..cocuk üzerinden basvuruda bunlar istenilmiyor diye biliyorum..

15 yanıt görüntüleniyor - 61 ile 75 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.