2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Ceeellloo
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba 18 kasımda isbtanbuldan başvuru yaptım, mail atmayın aramayın vizeyi uzatırlar die gözümüzü korkuttukları için bugune kadar bekledim en azından 1 ay olsun die bugun eşim yabancılar şubeşini aradı eksik flan bişey var mı kağıtlar geldimi die pc den bakıp evet kağıtlarınız gelmiş bizde sizi haftaya cağırcaktık ikemetgamınızı getirin die demiş eşimde haftaya işde olurum yarın getireyim demiş olur demişler yani 1 hafta daha beklememiş olucam boşyere ,benim gibi bekleyenler varsa yabancılar şubeyle daha erken temasa geçin ben pişman oldum şimdiye kadar aratmadığıma frankfurt a gitti kağıtlar ayrıca istanbul konsolosluk resmi izin tarihleri 24,25,26 aralık 31,01 ocak arası

selimqk57
    Katılımcı

7 kasımda başvuru yaptım.

bugun ups gidip kargomu aldım. vizem onaylandı.
    hiçbir şekilde ne benden ne eşimden evrak istenmedi.

Aile birleşimi vizesi için bekleyen arkadaşlara önerim. bence başvuru tarihinden 3 hafta sonra almanyadaki bulunan yabancılar birimine mail atmanız. bu benim fikrim bazıları bu durumun ters tepeceğini söylüyor ama ben buna katılmıyorum en doğal hakkınız bilgi almak. siz kibar bir şekilde sorarsanız kibar bir şekilde cevap alırsınız. evraklarınızı sormanız onlarında bu durumda sizin evraklarınızı araştırmaya yöneltecek. sormayıp bekleyen arkadaşların evrakları dosyaların içinde bekliyor olacak. dediğim gibi şahsi fikrim. 1-2 kere mail atmakla kimse sizin vize sürenizi uzatamaz. belli sıklıklarda değil. başvuru tarihinden 3-4 hafta sonra atın ilk maili daha sonra 6 haftada atın.

Herkes umarım en kısa sürede vizesini alır. zor bir süreç herkesin hakkında hayırlısı olsun.

atknemn
    Katılımcı

7 kasımda başvuru yaptım.

bugun ups gidip kargomu aldım. vizem onaylandı.
    hiçbir şekilde ne benden ne eşimden evrak istenmedi.

Aile birleşimi vizesi için bekleyen arkadaşlara önerim. bence başvuru tarihinden 3 hafta sonra almanyadaki bulunan yabancılar birimine mail atmanız. bu benim fikrim bazıları bu durumun ters tepeceğini söylüyor ama ben buna katılmıyorum en doğal hakkınız bilgi almak. siz kibar bir şekilde sorarsanız kibar bir şekilde cevap alırsınız. evraklarınızı sormanız onlarında bu durumda sizin evraklarınızı araştırmaya yöneltecek. sormayıp bekleyen arkadaşların evrakları dosyaların içinde bekliyor olacak. dediğim gibi şahsi fikrim. 1-2 kere mail atmakla kimse sizin vize sürenizi uzatamaz. belli sıklıklarda değil. başvuru tarihinden 3-4 hafta sonra atın ilk maili daha sonra 6 haftada atın.

Herkes umarım en kısa sürede vizesini alır. zor bir süreç herkesin hakkında hayırlısı olsun.

gözün aydın kardeş Allah yolunu açık etsın hersey gönlünce olsun darısı bizlere inşallah

leowoman
    Katılımcı

8)

cenksürgün
    Katılımcı

herşey o kadar tozpembeki Bir yandan Beyin Göçü isteyen almanya bir yandan Aile birleşimini pas geçiyor . Meslek olarakta onların istediği kategorideyiz . Bilseydik Sadece İŞçi olarak başvururdum

cenksürgün
    Katılımcı

noel önce beklenen süpriz olmadı maalesef :(:(:(:(:(

dilek_648
    Katılımcı

noel önce beklenen süpriz olmadı maalesef :(:(:(:(:(

yılbaşından sonra artık :(

Atilla_41
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba,

50. Günün sonunda konsolosluktan vizenizin basımı için pasaportunuzu getirebilirsiniz maili aldım. Benim uzun süreli schengen vizem olduğu için başvuru sonrası pasaportumu almamışlar ve bana geri vermişlerdi.

Bir sorum olacak; acaba pasaportumuzu teslim ettikten sonra vize aynı gün içerisinde basılıyor mu? Aynı gün elden geri teslim alabilir miyim pasaportumu? Bu durumu yaşayan biri var mı aramızda..

Bekleyen tüm herkese sabırlar dilerim.

Selamlar

cenksürgün
    Katılımcı

öncelikle hayırlı olsun  Bize gelen giden yok bekleme devam hedef 90

Morslipdon
    Katılımcı

Arkadaşlar merhaba,

50. Günün sonunda konsolosluktan vizenizin basımı için pasaportunuzu getirebilirsiniz maili aldım. Benim uzun süreli schengen vizem olduğu için başvuru sonrası pasaportumu almamışlar ve bana geri vermişlerdi.

Bir sorum olacak; acaba pasaportumuzu teslim ettikten sonra vize aynı gün içerisinde basılıyor mu? Aynı gün elden geri teslim alabilir miyim pasaportumu? Bu durumu yaşayan biri var mı aramızda..

Bekleyen tüm herkese sabırlar dilerim.

Selamlar

ayni gün icinde aliyosun yogunluga gore degisebilir ama cok uzun surmuyo

Ceeellloo
    Katılımcı

Herkese selamlar 18 kasımda başvuru tarihi 20 aralıkda ups ye kargo verilmiş bekleyen herkese sabırlar inş sizlerinde çarçabuk gelir

atknemn
    Katılımcı

bugün eşime vize onaylandıgına dair bilgi vermiş yabancılar şubeden..:D

cenksürgün
    Katılımcı

bugün eşime vize onaylandıgına dair bilgi vermiş yabancılar şubeden..:D

bugun çalışıyormu yabancılar şube

atknemn
    Katılımcı

bugun çalışıyormu auslandebehörde

evet

cenksürgün
    Katılımcı

evet

acaba kaç günde sürer onaylamak konsolosluktan

15 yanıt görüntüleniyor - 436 ile 450 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.