2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

Zuzuduru
    Katılımcı

ups mesaj mı attı yoksa direk eve mi geldi

Direk ups sms geldi kargonuz teslim edilmiştir diye.Dışardaydım Allah'tan evde annem vardı annem teslim aldı.

cenksürgün
    Katılımcı

bizde bekliyoz inşallah gelir diye

dilek_648
    Katılımcı

Arkadaşlar vizem çıktı bugün geldi herkese çok teşekkür ederim desteklerinizden dolayı Rabbim herkese nasib etsin Allahın selameti üzerinizde olsun

hayırlı olsun çok sevindim ya  🙂 darısı basımıza ins sizin eşiniz Alman vatandasımıydı acaba

cenksürgün
    Katılımcı

pazartesi herkese hayırlı olsun . Güzel vize haberlerinizi yazın arkadaşlar

atknemn
    Katılımcı

yarın konsoloslukta randevum var bakalım hayırlısı ile inşallah iyi olumlu sonuç çıkar dua edin arkadaşlar  okey:)

cenksürgün
    Katılımcı

yarın konsoloslukta randevum var bakalım hayırlısı ile inşAllah iyi olumlu sonuç çıkar dua edin arkadaşlar  okey:)

korkma en kolayı o

selimqk57
    Katılımcı

evet 39'uncu gun bugun. almanyadaki yabancılar birimindeki kadına mail attım. almanyadan onayladıklarını belirttiler. şimdi türkiyedeki konsolosluktan ne kadar sürede haber gelir bilgisi olan varmı ?

atknemn
    Katılımcı

korkma en kolayı o

bu benim 2. görüşme için gidişim ilk değil
    30 ekimde ilk görüşme
    29 kasım mail geldi
    17 aralık 2. randevu

selimqk57
    Katılımcı

Güzel haberlerle geldim dün belgelerim gitmiş onaylamış yabancılar dairesi İstanbul konsolosluğundan haber gelmesini beklicekmişiz :)hadi bismillah

geldimi ?

benimde almanya onayı bugun 16 aralıkta geldi. kaç günde türkiyedeki konsolosluk onaylıyor acaba.

atknemn
    Katılımcı

Bende 31 ekimde başvurdum bekliyorum stresten adam uyku uyuyamıyor

benden 1 gün sonra başvuru yapmışsınız henüzz bir işlem olduguna dair hareketlilik yokmu  ?

selimqk57
    Katılımcı

7 kasım başvuru tarihim.

Hem almanyadaki yabancılar bürosuna mail attık. 2 hafta ara ile sorduk. oradaki çalışan arkadaş cok kibar bir şekilde cevapladı. çünkü evrakların elektronik ortamda göründüğünü ulaşmadığını 2-3 hafta sürebileceğini bildirdi.

Türkiyedeki alman konsolosluğunada mail attım 4 haftayı geçtikten sonra evraklar ile ilgili. onlarda evrakların iletildiğini 4-6 hafta süreceğini belirttiler.

bugun tekrar mail attım almanyadaki yabancılar bürosuna kendilerinin onayı verdiğini belirtti.

süreç dedikleri gibi 4-6 haftayı buluyor 4 haftadan sonra bence herkes mail atıp kendini hatırlatmalı. her başvuru için ilgilenen kişi farklı. bazı konularda çekinmeyin.

Herkesin en kısa sürede vize alır umarım. Çok zor ve kötü bir süreç eşim ve çoçuğumdan ayrı 3 ayı doldurduk totalde.

cenksürgün
    Katılımcı

7 kasım başvuru tarihim.

Hem almanyadaki yabancılar bürosuna mail attık. 2 hafta ara ile sorduk. oradaki çalışan arkadaş cok kibar bir şekilde cevapladı. çünkü evrakların elektronik ortamda göründüğünü ulaşmadığını 2-3 hafta sürebileceğini bildirdi.

Türkiyedeki alman konsolosluğunada mail attım 4 haftayı geçtikten sonra evraklar ile ilgili. onlarda evrakların iletildiğini 4-6 hafta süreceğini belirttiler.

bugun tekrar mail attım almanyadaki yabancılar bürosuna kendilerinin onayı verdiğini belirtti.

süreç dedikleri gibi 4-6 haftayı buluyor 4 haftadan sonra bence herkes mail atıp kendini hatırlatmalı. her başvuru için ilgilenen kişi farklı. bazı konularda çekinmeyin.

Herkesin en kısa sürede vize alır umarım. Çok zor ve kötü bir süreç eşim ve çoçuğumdan ayrı 3 ayı doldurduk totalde.

cesaretinize hayran kaldım bende sorcam

selimqk57
    Katılımcı

cesaretinize hayran kaldım bende sorcam

her iki konsolosluğada eşiniz almanca mail kurallarına uygun yazarsa daha iyi olur.
    bizden evrak yada herhangi birşey istemediler. eşimi arayıp bilgi verdiler konu ile ilgili o kadar .

bende şuan ups kargonun düşmesini bekliyorum. sanırım 3-4 gün içinde kargoya düşecektir.

cenksürgün
    Katılımcı

her iki konsolosluğada eşiniz almanca mail kurallarına uygun yazarsa daha iyi olur.
    bizden evrak yada herhangi birşey istemediler. eşimi arayıp bilgi verdiler konu ile ilgili o kadar .

bende şuan ups kargonun düşmesini bekliyorum. sanırım 3-4 gün içinde kargoya düşecektir.

bize sürekli aman sormayın aman mail atmayın kızarlar bakmazlar gibi hurafeler ile kandırıyolar .Sormakta bencede mahsur yok

selimqk57
    Katılımcı

bize sürekli aman sormayın aman mail atmayın kızarlar bakmazlar gibi hurafeler ile kandırıyolar .Sormakta bencede mahsur yok

ilk 3-4 haftalık süreçten sonra sorman bence konuyu hızlandırmana sebeb olabilir. sormaktan cekinecek bir durum yok . kimse soru soruyorsun diye senin işlemini yavaşlatma imkanı yok.

15 yanıt görüntüleniyor - 406 ile 420 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.