2019 Almanya Vize Bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Blue34
    Katılımcı

2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

cenksürgün
    Katılımcı

kota olayını bilmiyorum ama tatile giriyorlar görünen o. Bizde isterdik Işıklı sokaklarda Ahenkle dans Etmeyi Sanırım evde tombala çekip portakal mandalina soycaz

dilek_648
    Katılımcı

Yabancılar dairesindeki memurun eşime söylediklerinden biliyorum ki eşinizin alman vatandaşı olup olmaması hiç bir şeye etki etmiyor. Aylık 1000 evrak kotaları varmış. O kotayı geçince yeni gelen evrakları bir sonraki aya atıyorlarmış işleme almak için. Benim beklemem bu yüzdendir diye düşünüyordum. Tüm yabancılar şubelerinde kota sınırı varmı dır bilemiyorum ama süreç git gide uzuyor. Bugün 40. gün bizim. Bekliyoruz.

benim tanıdığım biri 3,5 aydır bekliyor malesef

Zuzuduru
    Katılımcı

cok sevindim  :) :) umarım benim de gitmiştir ters tepki olabilir diye soramadık da siizn eşiniz mi sordu herhangi bir belge istemişlermi

Bende bochumdayım yanii sana 20 dk yakınız :) essende tantunici var orda bir tantuni yemeni tavsiye ederim belki her haftasonu eşimle gidip yiyorduk.Eşimden kira kontratı ve maaş bordrosu istemişler.Eşimde buraya yollamıştı kira kontratını bende mail olarak yolladım öylede kabul etmişler.Belki seninde benim gibi erken çıkabilir.Ama bence eşin gidip bi konuşsun derim.Sonuçta bizimde 3 hafta oldu. Sorsalarda bişey demezler 3 hafta olduğu için ilk gidişiyse Essende de çok fazla göçmen var bochumdada öyle ondan bizim iş uzayabilir kafam çok karışık banada daha burdaki konsolosluktan haber gelmedi bir arkadaşın dediği gibi Almanyada sadece onaylıyorlarmış.Asıl mühim olan burası Türkiye dananın kuyruğu burda kopuyor.Yabancılar dairesindeki kadın artık top türkiyedeki alman konsolosluğunda demiş. Allah bize yardım etsin zor o kadar zor ki :(3 ay kaldım döndüm evimi kurdum daha yaşayamadan mutluluğumu ev sahibim alman gelirken ağladım oda ağladı :(Allah kimseye yaşatmasın

Zuzuduru
    Katılımcı

Bide bu benim şahsi fikrim kesinlikle vizenin erken çıkma işi şans işi hiç bir şekilde kişinin statüsü yada başka birşeyine bakmıyorlar ki benim oraya turist vizesi ile gitmem bir mucizeydi.İşsizim lise mezunuyum hani bazıları diyor ya ben doktorum yok mühendisim yok öle birşey. Ona bakmıyorlar.Hatta beni aradılar dediler neden turist vizesi ile gitmek istiyorsun. Bunu yapmaları bile bi erdemlik.Bende “ani bir evliliğim oldu Ben Almanyayı tanımak istiyorum. Hemen aile birleşim vizesi ile gitmek istemiyorum.Belki kesin dönüş yaparım beğenmeyebilirim sınava girmedim burada düğün telaşında  hazırlanamadım dilide orda öğrenip kendimi hazır hissedersem orada a1 i almak istiyorum” dedim. 3 günde verdiler.Kurumda çalışan dosyalara bakan çalışanın hızlılığı.Bakıyorsunuz hiç çıkmaz dediklerimiz çıkıyor çıkar dediklerimiz çıkmıyor.Bazıları rapor alıyor bakamıyorlar.Yada izine cıkıyorlar.Yılbaşıda araya girdi buda bizim şansımız maalesef banada öyle geliyor ki ocağa kaldı.Olsun bundada bir hayır var gibi düşünelim. Hepimizin hakkında hayırlısı

dilek_648
    Katılımcı

Bende bochumdayım yanii sana 20 dk yakınız :) essende tantunici var orda bir tantuni yemeni tavsiye ederim belki her haftasonu eşimle gidip yiyorduk.Eşimden kira kontratı ve maaş bordrosu istemişler.Eşimde buraya yollamıştı kira kontratını bende mail olarak yolladım öylede kabul etmişler.Belki seninde benim gibi erken çıkabilir.Ama bence eşin gidip bi konuşsun derim.Sonuçta bizimde 3 hafta oldu. Sorsalarda bişey demezler 3 hafta olduğu için ilk gidişiyse Essende de çok fazla göçmen var bochumdada öyle ondan bizim iş uzayabilir kafam çok karışık banada daha burdaki konsolosluktan haber gelmedi bir arkadaşın dediği gibi Almanyada sadece onaylıyorlarmış.Asıl mühim olan burası Türkiye dananın kuyruğu burda kopuyor.Yabancılar dairesindeki kadın artık top türkiyedeki alman konsolosluğunda demiş. Allah bize yardım etsin zor o kadar zor ki :(3 ay kaldım döndüm evimi kurdum daha yaşayamadan mutluluğumu ev sahibim alman gelirken ağladım oda ağladı :(Allah kimseye yaşatmasın
    [/ eğer gidersem mutlaka gidicem nişanlım Pazartesi arayacak umarım Bilgi verirler bizim nikah orda kıyılacak ama araya tatil de giriyor Ocak ayına kalıcak gibi daha nişanlıma mektup da gitmemiş beklemek de çok stresli 😒

dilek_648
    Katılımcı

Bide bu benim şahsi fikrim kesinlikle vizenin erken çıkma işi şans işi hiç bir şekilde kişinin statüsü yada başka birşeyine bakmıyorlar ki benim oraya turist vizesi ile gitmem bir mucizeydi.İşsizim lise mezunuyum hani bazıları diyor ya ben doktorum yok mühendisim yok öle birşey. Ona bakmıyorlar.Hatta beni aradılar dediler neden turist vizesi ile gitmek istiyorsun. Bunu yapmaları bile bi erdemlik.Bende “ani bir evliliğim oldu Ben Almanyayı tanımak istiyorum. Hemen aile birleşim vizesi ile gitmek istemiyorum.Belki kesin dönüş yaparım beğenmeyebilirim sınava girmedim burada düğün telaşında  hazırlanamadım dilide orda öğrenip kendimi hazır hissedersem orada a1 i almak istiyorum” dedim. 3 günde verdiler.Kurumda çalışan dosyalara bakan çalışanın hızlılığı.Bakıyorsunuz hiç çıkmaz dediklerimiz çıkıyor çıkar dediklerimiz çıkmıyor.Bazıları rapor alıyor bakamıyorlar.Yada izine cıkıyorlar.Yılbaşıda araya girdi buda bizim şansımız maalesef banada öyle geliyor ki ocağa kaldı.Olsun bundada bir hayır var gibi düşünelim. Hepimizin hakkında hayırlısı

bence de kesinlikle şans işi geçen biri grupta yazmış mesela 40 yasında daha önce evlilik yapmış konsolosluk da soruları cevaplayamamıs çok korkmuş red gelir diye ama 3 hafa sonra vizesi gelmiş eşini bile çağırtmamışlar ve Berlin’e kalabalık bir şehire gitti yani tamamen şans işi katılıyorum size

dilek_648
    Katılımcı

eğer gidersem mutlaka gidicem nişanlım Pazartesi arayacak umarım Bilgi verirler bizim nikah orda kıyılacak araya tatilde giriyor Ocak ayına kalacak gibi daha nişanlıma mektup da gitmemiş  neyse ki evraklarını teslim etmiş eşiniz tatile kadar gelebilir sizin

Zuzuduru
    Katılımcı

eğer gidersem mutlaka gidicem nişanlım Pazartesi arayacak umarım Bilgi verirler bizim nikah orda kıyılacak araya tatilde giriyor Ocak ayına kalacak gibi daha nişanlıma mektup da gitmemiş  neyse ki evraklarını teslim etmiş eşiniz tatile kadar gelebilir sizin

Yaaa sizin nikah orda kıyılcaksa inşallah benden önce çıkması dileğiyle :(kendisi gidip görüşsün nikah yapacağınıza dair bir belge var ise onuda götürsün göstersin belki öncelik tanırlar

dilek_648
    Katılımcı

Yaaa sizin nikah orda kıyılcaksa inşAllah benden önce çıkması dileğiyle :(kendisi gidip görüşsün nikah yapacağınıza dair bir belge var ise onuda götürsün göstersin belki öncelik tanırlar

teşekkürler 🙏 nikah günü alınmıştı burda da istenmişti götürüp vermiştim o olmadan zaten aile birleşimine basvuramıyorduyum Pazartesi arayacak büyük ihtimal termin verirler essen de randevusuz hiç işlem yapılmıyor 8 senelik ilişkimiz var 2 senedir orda göremiyorum çok yıprandım 😕

Zuzuduru
    Katılımcı

teşekkürler 🙏 nikah günü alınmıştı burda da istenmişti götürüp vermiştim o olmadan zaten aile birleşimine basvuramıyorduyum Pazartesi arayacak büyük ihtimal termin verirler essen de randevusuz hiç işlem yapılmıyor 8 senelik ilişkimiz var 2 senedir orda göremiyorum çok yıprandım 😕

Senin adına üzüldüm :(8 yıl ilişki 2 yıl göremiyorsun herşey inşallah gönlünce olur gönlünü ferah tut allahın izni ile çıkar daha önce bir arkadaşada hemen cıkarmışlardı.Sabrının sonu selamet olsun

Zuzuduru
    Katılımcı

Arkadaşlar vizem çıktı bugün geldi herkese çok teşekkür ederim desteklerinizden dolayı Rabbim herkese nasib etsin Allahın selameti üzerinizde olsun

selimqk57
    Katılımcı

Arkadaşlar vizem çıktı bugün geldi herkese çok teşekkür ederim desteklerinizden dolayı Rabbim herkese nasib etsin Allahın selameti üzerinizde olsun

kaç günde sonuç aldınız ?

cenksürgün
    Katılımcı

darısı bize inşallah gelir ya bizimkide bu aralar :(((

Zuzuduru
    Katılımcı

21 kasımda başvurmuştum arkadaşlar  Rabbimin yardımı dua sabır tevekkül

cenksürgün
    Katılımcı

21 kasımda başvurmuştum arkadaşlar  Rabbimin yardımı dua sabır tevekkül

ups mesaj mı attı yoksa direk eve mi geldi

15 yanıt görüntüleniyor - 391 ile 405 arası (toplam 537)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.